Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali jemljete d vitamin?

Ali jemljete d vitamin?

Ali jemljete?

Na podlagi krvne slike, v pomanjkanju ali brez le kot dodatek?

Kateri d vitamin, kje kupljen?

Opazite izboljsanje pri pocutju ob jemanju?

Se lahko predozirate z d vit?

…na teste hodit pa tudi zdaj glih ne bi. Si ne upam kar na pamet sebi postavit diagnozo in določiz dozo. Pa potem je treba še nekaj zraven jemat, pa nekateri ne smejo itd. Upam pa da je moja dohtarca izgubila licenco, pred leti se sploh ni hotela pogovarjat o tem z mano.

Jaz sem ga začela prvič v življenju sedaj ob začetku novembra jemati, zaenkrat se nič kaj drugače ne počutim. Tako preventivno, mi ga sigurno primanjkuje, ker sem še poleti dosti doma, v drugih mesecih pa še bolj. Vzamem 2.000 ie na dan. Ostalih dodatkov zraven, nič.

Vsako zimo jemljem D vitamin 2000 enot letos, lani sem 1000 enot. Imam pa eno avtoimunsko bolezen, na kar naj bi vplivalo pozitivno.

ja jemljem 4.000 i.e. vsak teden. Imam na recept. Endokrinološko je bilo ugotovljeno da ga imam pod mejo. ga jemljem že par let. itak pa ga vsem debelim primanjkuje. ga mam tud zdej dovolj,če bi slučajno fasala korono.

4.000 ie na teden? Potem si ga imela čisto malo pod mejo? Ker je kar nizka doza.
Jaz nisem nič preverjala, jemljem 2.000 na dan, so pa tudi pršila s 4.000 ie, kjer piše, da en razpršek dnevno vzameš.

Jaz jemljem D vitamin.
Najraje od vseh vitaminov imam F vitamin. Zelo ugodno vpliva na počutje…

4.000 ie na teden? Potem si ga imela čisto malo pod mejo? Ker je kar nizka doza.
Jaz nisem nič preverjala, jemljem 2.000 na dan, so pa tudi pršila s 4.000 ie, kjer piše, da en razpršek dnevno vzameš.
[/quote]

ne,jaz imam 7 kapljic po 4.000 i.e. vsako nedeljo. za cel teden potem vnaprej. ne jemljem vsak dan dan po kapljico,ampak ob nedeljah 7 kapljic. Skupaj 28.000 enot.

Jemljem vsak dan od konca septembra od Krke vitamin D 1000.

ne,jaz imam 7 kapljic po 4.000 i.e. vsako nedeljo. za cel teden potem vnaprej. ne jemljem vsak dan dan po kapljico,ampak ob nedeljah 7 kapljic. Skupaj 28.000 enot.
[/quote]

A to plivit d3
Ce ja
So te nafukal.
To kar ti jemljes ni nic.
Se dojencek vec.
Oleovit kapljice so pa mocnejse pa se to ne dost da bi jih 1x na teden po 7.
Sploh pa 1kaplja nima 4000enot not.

Jaz sem ga jemala s kalcijem in magnezijem, ker ga povsod uturijo in ga imam po mojem preveč hahah.

Ne jemljem, nikoli nisem, pa zelo malo sem na soncu.

A to plivit d3
Ce ja
So te nafukal.
To kar ti jemljes ni nic.
Se dojencek vec.
Oleovit kapljice so pa mocnejse pa se to ne dost da bi jih 1x na teden po 7.
Sploh pa 1kaplja nima 4000enot not.
[/quote]

ja,plivit D3. zelena flaška,kapljice. Dobim na recept. Sem slišala že boga i svašta kako so nekvalitetne.. Jemljem tako že veliko let,ene 4 leta že,tako je predpisala endokrinologinja,da bi se kakorkoli slabo počutila niti podrazno.

tukaj so objavili od zdravnikov potrjen seznam. je fajn si mal pogledat pa preračunat,še posebaj če se okužiš s korono,koliko več ga je treba jemat prve tri dni od okužbe.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/vitamin-d-ni-cudezno-zdravilo-je-pa-mocna-ucinkovina.html?fbclid=IwAR3BSSB6O3mijTlND5smXP4Zukg4dFeeTBIrl859WifbQ4mHR3PD3Fv1CG8

Z normalnim, aktivnim, zdravim življenskim slogom nobeni dodatki niso potrebni, prej škodljivi. Telo jih namreč ob rednem umetnem dodajanju neha proizvajati in tako boste večno odvisni od dodatkov.

Moje mnenje.

Pozimi ti ga telo ne bo tvorilo, ni variante. In če narediš kuro jemanja se ti tud ne bo nic škodovalo. Jaz to delam vsako zimo, ne pomnim, kdaj sem bila nazadnje bolna.

ja,plivit D3. zelena flaška,kapljice. Dobim na recept. Sem slišala že boga i svašta kako so nekvalitetne.. Jemljem tako že veliko let,ene 4 leta že,tako je predpisala endokrinologinja,da bi se kakorkoli slabo počutila niti podrazno.

tukaj so objavili od zdravnikov potrjen seznam. je fajn si mal pogledat pa preračunat,še posebaj če se okužiš s korono,koliko več ga je treba jemat prve tri dni od okužbe.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/vitamin-d-ni-cudezno-zdravilo-je-pa-mocna-ucinkovina.html?fbclid=IwAR3BSSB6O3mijTlND5smXP4Zukg4dFeeTBIrl859WifbQ4mHR3PD3Fv1CG8
[/quote]

Plivit D3 vsebuje 4.000 i.e. v 1 ml, ne v eni kapljici! Pakiranje je 200 kapljic oz.10 ml.

Ne, imam še zmer sonca na pretek 🙂

Po 60 letu je v zimskem času D vitamin zelo priporočljiv. Sedaj v času korone pa sploh.
Moja mama 66 jemlje 2000 na dan. Jaz pa 1000.

Plivit D3 vsebuje 4.000 i.e. v 1 ml, ne v eni kapljici! Pakiranje je 200 kapljic oz.10 ml.
[/quote]

A resno? Morm to informacijo preverit pri farmacevtki nujno,cimprej. Me pa res zanima,ce je tako. Ti glih ne verjamem 🙂 sicer pa tako mi je predpisala endokrinologinja.

Ne. Vse kar rabim dobim naravno.

A resno? Morm to informacijo preverit pri farmacevtki nujno,cimprej. Me pa res zanima,ce je tako. Ti glih ne verjamem 🙂 sicer pa tako mi je predpisala endokrinologinja.
[/quote]

Saj je prosto dostopno (opis) na netu ali pa kar poglej v škatlico, kjer je spremni list.

ja,plivit D3. zelena flaška,kapljice. Dobim na recept. Sem slišala že boga i svašta kako so nekvalitetne.. Jemljem tako že veliko let,ene 4 leta že,tako je predpisala endokrinologinja,da bi se kakorkoli slabo počutila niti podrazno.

tukaj so objavili od zdravnikov potrjen seznam. je fajn si mal pogledat pa preračunat,še posebaj če se okužiš s korono,koliko več ga je treba jemat prve tri dni od okužbe.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/vitamin-d-ni-cudezno-zdravilo-je-pa-mocna-ucinkovina.html?fbclid=IwAR3BSSB6O3mijTlND5smXP4Zukg4dFeeTBIrl859WifbQ4mHR3PD3Fv1CG8
[/quote]

Jemlješ samo D vitamin ali zraven tudi Magnezij in Kalij, kot so eni pisali, da D ne deluje brez teh dveh zraven oz. da povzroča še celo neke stranske učinke brez jemanja teh dveh? Jemlješ tudi v poletnih mesecih? Kako pogosto pa kontroliraš in ti določajo vrednost za jemanje?

Saj je prosto dostopno (opis) na netu ali pa kar poglej v škatlico, kjer je spremni list.
[/quote]

Ok bom. Hvala za to informacijo,res!

Jemljem zdaj dve leti, odkar sem opažala, da sem pozimi čedalje bolj zaspana. Že ob enajstih bi šla spat. Z D vitaminom sem kot nova. In bolje spim, ker ni več popoldanskih spancev. Ne rabim nobenega testa.

Jemlješ samo D vitamin ali zraven tudi Magnezij in Kalij, kot so eni pisali, da D ne deluje brez teh dveh zraven oz. da povzroča še celo neke stranske učinke brez jemanja teh dveh? Jemlješ tudi v poletnih mesecih? Kako pogosto pa kontroliraš in ti določajo vrednost za jemanje?
[/quote]

Jemljem skozi celo,ker sem debela in ga imam premalo. Tudi skos sem notri,oziroma vedno premalo na soncu. Ze od nekdaj. Vodeno imam to preko endokrinoloske ambulante,vrednosti mi pregledajo vsako leto. Tudi moja osebna zdravnica mi da delat krvne teste za ledvicne encime (al neki tazga) ker jemljem tablete za pritisk.

Ne,to da se mora d vitamin jemat z magnezijem in kalijem nic ni nihce rekel. Magnezij 400mg itak spijem vsak dan zaradi srca. Ampak sama od sebe,ne zato da bi mi predpisali. No,zdravnica je priporočila seveda,ampak ne zaradi d vitamina.

New Report

Close