Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča daje bonbone in sladkarije kljub dogovoru

Tašča daje bonbone in sladkarije kljub dogovoru

Hčerka bo stara 2 leti, doma ji ne dajemo bonbonov, ampak tašča kljub temu da sva ji povedala, da ne in zakaj ne.. Ona še kar daje… Poln kufer jo imam in potem se kregam z mojim… Kaj bi storili vi?
Kot bi hotela kupit otrokovo pozornost.. Ne bom je več vozila tja..

Večjo škodo kot je teh par bombončkov boš naredila, če boš otroka odrezala od babice.
Ni res, da ji doma ne daješ sladkarij, res pa je, da si kontrol frik, da hočeš da vsi plešejo po tvoje in da je čas za petkovo zgodbico.

Za tistih par bonbonov brez veze noris!
Ce ze hoces, da otrok je kaksne boljse bonbone, kupi par vreckic razlicnih in jih daj tasci, da ji daje pac te.

Ej pa kaj je z vami, da otrokom ne privoščite sladkarij? Kaj je narobe s tem, da froc dobi bombone?

sladkarij pač bo jih dobila drugje in še raje jih bo jedla,
jaz pravim vse v mejah normale, babice vnuke razvajajo, starši pa vzgajajo

Prepoved je nesmiselna in tudi nesramna, ker babica pač želi vnukinji nekaj dat. Bonboni so taka klišejska opcija, na katero vsi najprej pomislijo. Ponudi sprejemljivo alternativo, pri nas je recimo jabolčna čežana palila. S ful več cukra, kot bi ga jaz dala not, pa včasih se je še kakšna smetana na vrhu znašla, ampak treba je izbirat svoje bitke 🙂

Izmišljotina.Če pa ni, si pa ti ena primitivka.Ali se imaš za idealno mamo? Takih pa ni….poglej svoje napake najprej….

Dve hisi naprej. Nobenih sladkarij, ne tega ne onega…

Mulci ko pridejo k nam boh ne daj da so na mizi bomboni se zakadijo vanje kot sakali.
K sosedovim hodijo zvonit ce lahko dobijo bombon.
Najboljsa je pa najstarejsa punca. Prvo leto ko je sla v srednjo solo in bila izven domacega gospodinjstva se je zredila kot prasic. Nadoknadila vse kar se ji je v mladosti odrekalo….

Ni nujno, da gre za par bombonov – naši niso imeli prepovedanih sladkarij doma, ampak ko so prišli od starih staršev, so pa dobesedno bruhal zaradi cukra in sokov.

Tastu začni dajat viagro. Ko bo po par tednih začela prostit, da mu nehaj dajat, jo samo poglej pa skomigni z rameni. Mogoče se ji posveti 😉

Mah isto pri nas. Stara babnica enostsvno ni imela mere s temi kupljenimi sokovi in sladkarijami. Pa vse mu je skup dala za pojesti, od mleka, češenj, pomarančnega soka, pohano, pa torto zraven, v juho je mandarine dal in napolitanke ona pa se hihitala in mu govorila ja ti kar jej če ti paše. Pa to je zlobno! Njen odgovor pa, da saj je pa hotel. Ja mu pa povej, da ne! Prav objestno no, saj pa veš, da se določene stvari skupaj ne jedo.

Tašča mora dat, in to je ne boš odvadila. Predlagam da raje sama kupiš kake dobre in ne preveč sladkane piškote, primerne za majhne otroke (npr. plazma piškoti) pa da tašča potem to počasi daje.

Pri naši hiši tudi probamo omejiti (ne pa seveda ukiniti) sladkarije. Ker če ni omejitve, bi otroci vsak dan čips, smokije, čokolade,… potem se ti pa naje čokolade tik pred kosilom.

Problem pri 2 leti staremu (pa tudi še pri veliko starejšemu, tudi 10-12) otroku je, da mu je teško dopovedati, da je zdrava hrana prva, šele nato sladkarije. Hitro se lahko pretirava.
In ko je nekaj super okusa (čokolada, bomboni) nekaj pa ni (zelenjava) ga je teško potem prepričat, da je tudi manj okusno hrano…

Mah isto pri nas. Stara babnica enostsvno ni imela mere s temi kupljenimi sokovi in sladkarijami. Pa vse mu je skup dala za pojesti, od mleka, češenj, pomarančnega soka, pohano, pa torto zraven, v juho je mandarine dal in napolitanke ona pa se hihitala in mu govorila ja ti kar jej če ti paše. Pa to je zlobno! Njen odgovor pa, da saj je pa hotel. Ja mu pa povej, da ne! Prav objestno no, saj pa veš, da se določene stvari skupaj ne jedo.
[/quote]

Ma, ce komu pase jest juho z mandarinami, ja pa naj jo je!
To pa res ni nic takega!

Za tistih par bonbonov brez veze noris!
Ce ze hoces, da otrok je kaksne boljse bonbone, kupi par vreckic razlicnih in jih daj tasci, da ji daje pac te.
[/quote]

Najboljša rešitev:) In nobene slabe volje:)

Teta je prepričala, da so gazirane pijače strup, zdrave res niso, to pa tudi ne in je njena hčerka pila po žličkah pri sosedi 🤣. Mali otrok pač verjame kar mu starši rečejo, dokler ne začnejo razmišljati s svojo glavo.

Nekam slab je tale vaš dogovor. Končno imajo enkrat otroci nekaj od nesporazumov med starši, starimi starši… :-)))

Mah, sploh ne kapirate. Ne gre za sladkarije kot take, ampak za kupovanje ljubezni s sladkarijami. Kot da so otroci psi, ki jim pomolijo, kost no. Glej me, dedek Mraz, ki ti dajem nekaj, kar ti grda mami noče. Tudi jaz dobim pike. Nimam nič proti sladkarijam, imam pa veliko proti bonbonom – ki so navadna svinjarija, ki uničuje zobe, sploh dveletnim otrokom! Naredi mu sladico – super! Na pa ta tapocenski džank iz Lidla mu rinit v usta, polnega konzervansov in aditivov. To sploh ni hrana. In potem so blazno ponosni nase, ker otrok zavriska, ko jih zagleda z bonbonom v roki že na pet metrov. Dobim pike!
Otroci so že veliki, spomin na to je pa še živ. Dosegli smo pa največ to, da so bonbone zamenjali vsaj s čokoladkami. Ampak so bili moji starši. S taščo bi se najbrž pa grdo gledali.

Dobro se pazi, s cim bos ti kupovala ljubezen svojih vnukov!

Taisti otrok bi šel s pedofilom, če bi rekel, da ga bo k mamici peljal. Ampak glavno, da razmišlja s svojo glavo. Kakšni idioti ste tukaj gor, to ne moreš verjet.

Dobro se pazi, s cim bos ti kupovala ljubezen svojih vnukov!
[/quote]

S čim so jo pa kupovale generacije, ko te svinjarije še ni bilo? Če je jaz sama ne jem, misliš, da jo bom majhnemu otroku dajala? Ti ješ liziko za zajtrk? Si daš fiks v žilo? Ker ta cukr na otroke enako vpliva. Zakaj pa misliš, da se jim tako oči zasvetijo?

Veckrat ponovim zgodbo moje sestre. Smo bili vsi pri moji mami, babici. Ona je pripeljala svoja dva malcka na podaljsan vikend, ker sta si s svakom omislula vikend v spa-ju. In preden odoeketata in pustita otroka pri babi, sestra tej zabrusi: pa da jima ne bos dajala nic sladkega! Ker to ni bilo prvic, mami pa se ni hotla zamerit – sem se oglasila in razsvetlila sestrico: ce zelis vsako uro kontrolirati in nadzirati babi in otroka s sladkarijami, je edino mozno, da takoj odpoves rezervacijo v termah in imas podaljsan vikend z njimi. Ker takoj, ko se bos vsedla v avto bodo vsi skupaj odprli omaro s sladkarijami pa se dedi jim bo iz stacune zalogo za jutri prnesu. Se je odlocila, da gre v spa. In podobno neumnega stavka ni nikoli vec prjavla. Nauk zgidbe: ce hoces kontrolirat, bodi zraven. Ce se odlocis, da ti babi cuva otroke racunaj s tem, da jih razvaja. Ne vzgaja!! In to na najlazji nacin, ki zvabi nasmeh na otroska usta – s sladkarijami. Tako je in ce jih nimas predolgo pri babici, jim ne bo hudega. Ko pa so pri tebi, oa se ti kar matraj z njimi in s spinaco in z razlaganjem zakaj je ta bolj koristna, kot bomboni. Stekas?!! Madona, eni starsi bi res potrebovali solo za vzgajanje.

Saj drugega sploh ne je. Ko je bil tvoj sedanji mož star malo manj kot dve leti, je brez problema pojedel skodelico piščančje obare, ričeta, jote, mlečnega zdroba, kaše ali riža, skratka vse od kraja. Tvoja hči bi pa samo hrenovke, trikrat na dan. Ubogi sin, kaj mora prenašat ob taki ženi. Sicer je pa sam izbral, kar naj plačuje davek za nepremišljenost.


Sama si napisala, da je to ‘najlažji način’ – malo manj lahek način pa je, da imaš zlato babico, kot sem jo imela jaz in sva skupaj pecivo pekli – in je bila najboljša sladkarija polizat metlico od mikserja, polno čokoladne kreme. Pa še cel kup aktivnosti – ampak pri tovrstnemu ukvarjanju z otrokom ne moreš zraven turške nadaljevanke gledat pa kuhinja ni sterilno čista.

Ma, ce komu pase jest juho z mandarinami, ja pa naj jo je!
To pa res ni nic takega!
[/quote]

Mah daj no, gih se je mali zmenil kaj gre skup z mlečno juho. Pri teh letih pač je z očmi. Ne narobe razumet, sem vesela, da je ješč, ampak odrasel, ki je prostovolno pristal na to, da jih bo čuval naj čuti vsaj toliko odgovornosti, da mi otroka ne naredi driskavega. Mali res ne ve kaj bo ko vse skup poje, a odrasla babura ve. Pa naj reče kaj.
Ker ona njemu, boš juho, boš mandarino, boš kekse, boš pomfri, majonezo itd. Ni izbirčen in reče ja, ona pa vse pred njega naenkrat pol se pa smeji ko vse skup je. Ko pa pridem po njega mi pa reče, da danes ti bo śe driskal kaj je vse pojedel pa se reži. Ps je to tebi odgovorno čuvanje vnuka? Če razvajaš ok, a da delaš otroku boleče zdravstvene posledice? Zakaj nesramnost in škodoželnost?

Ahahaahaaaa, nauči svojo hčerkico umivati zobe, pa naj poje pri babici kakšen bonbon, ne bo pojedla kilogram bonbonov.
Da ti povem nekaj, vrsto let delam v druzini z bolanim otrokom, dq bi bil zdrav, za ženitev bi zdaj bil.
Še dva mlajša otroka, sinova imajo, od rojstva sem z vsemi vsak dan. Oče zobozdravnik, mama specijalista (ne povem česa) v bolnici. Sladkarije jim nikoli niso branili, mogoče malček omejili, nikoli problemov zaradi tega z otroci niso imeli, otroci nikoli niso tezili, ker jim ni manjkalo sladkega. Ce otrok normalno poje vse obroke, ne bo iskal sladkarij. Važno je, zelo važno umivanje zob, posebej pred spanje.
Pri tebi je težava, velika težava tvoja tašča, da bi tvoja mati bila namesto nje, ne bi se tako razburjala.
Vzgajaj svoje otroke v dobre in postene ljudi, udovolji jim, ali samo njej, hčerkici, naj poje bonbonček ali dva, pa še kaj drugega, kaj otroci imajo sladkega, razen sladkarij?!
Nauči jo jesti sadje, ce bo več sadja jedla, bo odklanjala sladkarije.
In eno in glavno, ne sovraži svoje tašče, gledaj na njo kot gledaš svojo, ne išči napake, vsi grešimo, pomisli kaj in koliko dobrega je v njej.
Premisli malo o tem, lepše ti bo in vsi srečnejši boste.

New Report

Close