Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vse se pozna na trebuhu, kljub normalni telesni teži

Vse se pozna na trebuhu, kljub normalni telesni teži

Kaj delate tiste, ki se vam vse pozna na trebuhu kljub normalni telesni teži? Kaj jeste in kaj delate, da to preprečite? Koliko se pregrešite in s čim?

Normalna telesna teža in špeh na trebuhu je lahko povezan z estrogenom (leta) in kortizolom (stres). Če se ti da v to poglabljat, je stric gugl.

Kriv je večinoma emšo, če nimaš že po naravi take konstitucije. Ene ženske imajo palčke namesto nog in rok, potem pa tako velik trebuh, da jim štrli ven bolj kot joški. Če imajo srečo, imajo vsaj joške tudi kolikor toliko velike. Moje svakinje so vse take, trebuh na suhih palčkah.

nova
Uredništvo priporoča

A delaš vaje za trebušne mišice?

Veliko vode moras spit in okrepit misice trebuha, pa bo takoj veliko bolje.

To so tipične (!) postave tistih žensk, ki redno konzumirajo alkohol – preverjeno, poznam vsaj 5 takih. Alkohol pozvroča razrast glivic ( kvasovk) v telesu, buhtenje, nabere se visceralna maščoba okoli trebušnih organov, sploh jeter. Alko dviguje tudi nivo cukra v teselu, marsikatera pridela sladkorno.

Veloko žensk skrivoma pije alkohol, ne samo moški. V tem času pa še posebej sedaj. SPloh tiste, 40+, vseskozi preko tedna, pa v službo sicer naslednji dan.

Naprimer en amoja bližnja soseda, nekje 3x tedensko vsak večer tri pirčke na terasi ( se sliši, ko odpira piksne – pssscccccttt.. ), čez vikend pa še dodatno kakšno peneče vino ( letijo zamaški ob odpiranju v luft na terasi pok-pok-pok), pa piksne pira tudi še potem. In je tako zabuhla v obraz, oči ko kitajček ozke, okoli trebuha ornk nabrana zaloga, tanke nogice in roke. Pa sicer ni kit izvedba, ampak v 10ih letih takega pijuckanja ( pa še niti ni 60 stara), je pa orng spremenila tako postavo, kot mišljenje – se praktično nič več pametnega ne moreš z njo pogovarjat, je alko kar precej možgančkov že “popapal”.

To so tipične (!) postave tistih žensk, ki redno konzumirajo alkohol – preverjeno, poznam vsaj 5 takih. Alkohol pozvroča razrast glivic ( kvasovk) v telesu, buhtenje, nabere se visceralna maščoba okoli trebušnih organov, sploh jeter. Alko dviguje tudi nivo cukra v teselu, marsikatera pridela sladkorno.

Veloko žensk skrivoma pije alkohol, ne samo moški. V tem času pa še posebej sedaj. SPloh tiste, 40+, vseskozi preko tedna, pa v službo sicer naslednji dan.

Naprimer en amoja bližnja soseda, nekje 3x tedensko vsak večer tri pirčke na terasi ( se sliši, ko odpira piksne – pssscccccttt.. ), čez vikend pa še dodatno kakšno peneče vino ( letijo zamaški ob odpiranju v luft na terasi pok-pok-pok), pa piksne pira tudi še potem. In je tako zabuhla v obraz, oči ko kitajček ozke, okoli trebuha ornk nabrana zaloga, tanke nogice in roke. Pa sicer ni kit izvedba, ampak v 10ih letih takega pijuckanja ( pa še niti ni 60 stara), je pa orng spremenila tako postavo, kot mišljenje – se praktično nič več pametnega ne moreš z njo pogovarjat, je alko kar precej možgančkov že “popapal”.
[/quote]

Na prste ene roke lahko preštejem, kolikokrat sem v življenju popila kak požirek alkohola. Pa imam kljub temu vedno en šlaufek na trebuhu. Pri 165cm in 54kg. Pa kot pravijo zgoraj o vodi in telovadbi… Ne drži, vsaj ne zame. Popijem veliko vode in predvsem vodo, pa eno leto sem vztrajno in pridno vsak dan!!!! delala vaje za trebušne mišice. Čutila sem, kako so se mišice okrepile, poznalo se je na drži, na vzdržljivosti, a šlaufek je ostal. In tako vse ženske v moji družini, ne glede na telesno težo in kondicijo. Če bi se jaz hotela trebuha znebiti, bi se morala ali izstradati do kosti, ali pa se tako posvetiti športu, da bi me povsod bila sama mišica.

Na prste ene roke lahko preštejem, kolikokrat sem v življenju popila kak požirek alkohola. Pa imam kljub temu vedno en šlaufek na trebuhu. Pri 165cm in 54kg. Pa kot pravijo zgoraj o vodi in telovadbi… Ne drži, vsaj ne zame. Popijem veliko vode in predvsem vodo, pa eno leto sem vztrajno in pridno vsak dan!!!! delala vaje za trebušne mišice. Čutila sem, kako so se mišice okrepile, poznalo se je na drži, na vzdržljivosti, a šlaufek je ostal. In tako vse ženske v moji družini, ne glede na telesno težo in kondicijo. Če bi se jaz hotela trebuha znebiti, bi se morala ali izstradati do kosti, ali pa se tako posvetiti športu, da bi me povsod bila sama mišica.
[/quote]

No, pri tebi je na delu genetika, kortizol, hormoni, zagotovo. Zate je edina rešitev mikroliposukcija – samo tako se boš lakhoh znebila. Ker četudi se “nesmiselno izstradaš, boš še vedno imela to tm – ker je to tvoje telo uskladiščilo nekam, ker si že tako ali tako drugje posnela tisto maščobo s telesa. :).

Na prste ene roke lahko preštejem, kolikokrat sem v življenju popila kak požirek alkohola. Pa imam kljub temu vedno en šlaufek na trebuhu. Pri 165cm in 54kg. Pa kot pravijo zgoraj o vodi in telovadbi… Ne drži, vsaj ne zame. Popijem veliko vode in predvsem vodo, pa eno leto sem vztrajno in pridno vsak dan!!!! delala vaje za trebušne mišice. Čutila sem, kako so se mišice okrepile, poznalo se je na drži, na vzdržljivosti, a šlaufek je ostal. In tako vse ženske v moji družini, ne glede na telesno težo in kondicijo. Če bi se jaz hotela trebuha znebiti, bi se morala ali izstradati do kosti, ali pa se tako posvetiti športu, da bi me povsod bila sama mišica.
[/quote]

Ja, bo držalo. Šlaufek ostaja. 🙂 Po drugi strani pa opazim veliko žensk, ki že spadajo v kategorijo debele ženske, pa imajo raven trebuh skoraj ko ploh. To je po moje res v genih, kajti pri moji mami je isto, pri babicah pa niti ne.
Sploh ne vem, kaj bi jedla. Najbolje da uživam samo solato, če ne se balonček že malo napihne. ;)))

Ja ja, genetika je kriva za zavaljenost, ja.

165cm in 54kg je zate zavaljenost? Genetika nikdar ni kriva za zavaljenost, je pa kriva za to, kje (na katerem delu telesa) se komu najbolj nabira maščoba.

165cm in 54kg je zate zavaljenost? Genetika nikdar ni kriva za zavaljenost, je pa kriva za to, kje (na katerem delu telesa) se komu najbolj nabira maščoba.
[/quote]

Me eprav zanima koliko je res.

In se zdravo prehranjevati.

https://youtu.be/4fpk2edfTjs

https://youtu.be/LjtgCpoUASk

Zelenjava (brez krompirja, graha koruze) in meso. Nic drugega. Crna kava, zeleni caj in voda. Nobenega sadja, nobenih testenin in nic mlecnih izdelkov.

Nič bolj suhi od tiste, ki ima 165cm in 54kg, Pivčeva je gotovo bolj debela, tista Lea pa tudi ni bolj suha, čeprav je “influencarska hribolazka”.

Testiraj se za sladkorno. Biti suh z vampom je 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znak da jo imaš blagega tipa, zaenkrat.

Bi morali videti tvoj tako zvani trebuh pri teh kilah. Anoreksični ljudje tudi trdijo, da še imajo maščobo in še morajo malo stradati. Če si za, objavi sliko trebuha (brez obraza seveda), pa bomo presodili. Nekaj je tudi maščuba, ki se narodi kot guba, da jo lahko primeš (btw to je normalno in ni realno, da gre stran oz na nulo. Punce in fantje pred fotošutingi, da se vidijo mišice ne sprašuj kaj vse delajo), nekaj pa je izbočenost od plinov, črevesa, viscealne maščobe itd. Razlogov je nešteto.

Me eprav zanima koliko je res.
[/quote]

Malo se ozri okrog sebe. Jaz vidim kar veliko ljudi z istim problemom. Še več pa z obratno situacijo, torej ozek pas in raven trebušček, rit in stegna pa kar lepo obložena.

Kje se bo nalagala maščoba, ne moreš kontrolirat. Lahko pa kontroliraš, koliko se je bo naložilo po celem telesu. Če imaš vamp in tanke okončine, lahko to estetsko korigiraš tako, da delaš težke vaje z utežmi za roke in noge, potem ti bodo mišice tam zrasle in trebuh ne bo več tako izrazit, ker bodo okončine širše. Poleg tega pa večje mišice tudi bolj kurijo kalorije med mirovanjem, tako da izgubiš še več maščobe. Tako se estetsko uravnotežiš.

Noge in roke suhe(že od nekdaj). Kljub temu da ne pazim pri hrani. Dosti pojem karolično, sladke hrane sem suha. Edin zredim se v rit. To je to. V trebuh niti ne. Pred x leti sem lahko vse xs in s imela. Zdaj pa včasih ne dobim več vsega gor. Včasih mi pride kaj za oblečt samo do stegen. Včasih mi gre gor pa si zadrge ne morem zapeti. Kakor je. Noge isto suhe. V zadnjico sem pa se zredila in mi ni več vse prav.

Vedno sem bila drobna.
Po 40., pravzaprav po 43. letu se mi je začela nabirati maščoba okoli trebuha, tudi zadnjico imam večjo. Prej št. 36, sedaj 38, ampak celo 40 čez pas – odvisno od modela.
Sem pridobila cca 3 kg, ampak okoli pasu je videti, da imam + 10 kg.
Imam 48 let,
Kaj storiti?

Nič bolj suhi od tiste, ki ima 165cm in 54kg, Pivčeva je gotovo bolj debela, tista Lea pa tudi ni bolj suha, čeprav je “influencarska hribolazka”.
[/quote]

če taki izjavljate take kozlarije kakšni osebi, ki psihčno sama ni toliko stabilna in zaupajoča sama vase, lahko povzročite anoreksijo – ti očitno nimaš pojma… sem ženska, ampak lea ima zame eno najlepših postav – že sama konstituacija oblika telesa, ki je naravno dana – je top pa tudi natrenirana ravno prav – vrhunska je… da ti temu rečeš bajsa – si moten oprosti
https://www.facebook.com/lea.mederalgams/photos/life-is-like-waterfall-it-is-always-moving-and-there-is-always-an-uneven-flow-to/1237982186338476/

Piješ zelo sladkane kave z mlekom, bele kave?

Ja, to pa res. Pijem tiste kavne napitke, kupljene. 3 na dan, tudi 4 kdaj. Kaj to redi v trebuh?

New Report

Close