Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogroženost v službi

Ogroženost v službi

V službi imamo zapisano in obešeno opozorala glede ukrepov za covid, torej v skupnih prostorih obvezno nošenje mask, držanje razdalje itd. Delam v večji ekipi, pisarno imam svojo, imamo pa skupne prostore, wc, eno sejno sobo, čajno kuhinjo, jedilnico. Vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sodelavcev se ne drži ukrepov, se posmehuje, opozarjam, prosim zda si nadanejo masko v skupnih prostorih, ne gre in ne gre, skoz opozarjanje, da mi gre že na živce. Ali so dolžni naši nadrejeni, direktorji ukrepat, če se počutim ogroženo?

Tisti, ki ste proti maskam, ukrepom, prosim obidite temo, da vam ne pokvarim večer.

V normalnih firmah ljudje napisano upoštevajo. Seveda godrnjajo, saj smo vi le ljudje, ampak v službi nisi na domačem kavču in večina to razume. Tam pa kjer imate slabe šefe, ki so avtoritete samo na plačilni listi, pa imate tovrstne probleme.

Večina podjetji ima že od prvega vala naprej: maska 8 ur.

te popolnoma razumem. jst vem,da če bi težila in probala it na višjo inštanco se pritožit,bi bilo samo sranje. Slaba volja med zaposlenimi,še večje posmehovanje,bla bi črna ovca. Zato tega ne bi nardila,jaz bi dala odpoved. briga me,kako bi prežvela-nekak bi že. Ni vredno mojga živeljenja in podebiljenega folka ki druge peha v smrt. Dala bi odpoved,če smo natančnejši bi plavga sekala. naslednji dan me več ni,čao. Niti ne bi želela razlagat,če bi me direktor vprašal zakaj,ker vem da bi izpadla cmera in reva in jokica kao zato bi samo rekla da pač dajem odpoved. No further comments.

Hjoj,tole glede covida jee smešnica. Podobno k v srednji šoli,k si reku tipu nej da kondom pa ni hotu pol mu pa nisi dala,si bla pa zasmehovana pa prpica pa piflarka pa nevemkaj..

In potem se zbudiš.

V normalnem kolektivu je moč še vsako stvar rešiti na racionalen način. Probaj kdaj.


V službi imamo zapisano in obešeno opozorala glede ukrepov za covid, torej v skupnih prostorih obvezno nošenje mask, držanje razdalje itd. Delam v večji ekipi, pisarno imam svojo, imamo pa skupne prostore, wc, eno sejno sobo, čajno kuhinjo, jedilnico. Vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sodelavcev se ne drži ukrepov, se posmehuje, opozarjam, prosim zda si nadanejo masko v skupnih prostorih, ne gre in ne gre, skoz opozarjanje, da mi gre že na živce. Ali so dolžni naši nadrejeni, direktorji ukrepat, če se počutim ogroženo?

Fak, folku je korona čisto zbluzila tista dva možgana.

Direktor mi lahko puši k….., samo vtakne naj se, kjer ga ne srbi.

no, ko bo 3/4 ljudi v bolniški in ne bo koga, da bi delal, se bo pa vodstvo teplo po glavi.
mi že od avgusta dalje delamo z vsemi možnimi zaščitnimi ukrepi.

imaš svojo pisarno, skupnih prostorov se pač izogibaj, kolikor gre in si pogosto umivaj roke, razkužuj….

Jaz bi zahtevala od nadrejenih, da ukrenejo

A tudi drugače ti tako po “gemblersko” funkcioniraš v svojem življenju?

Jaki nasvet…. Skozi nadihan zrak poln tudi aerosola drugih, da pride do svoje pisarne naj se pa premika kot nevidna in nezaznavna ? Pa jasno, ni to “čajna kuhnca” problem, kamor ne bo šla, da ne bo pomote. Glupi ste nekateri, res.

Včeraj avtobusna postaja Rogaška Slatina – zaposleni pri nomagu na potniški blagajni brez maske kašlja naokoli ,da se ga ven sliši na ulico… in s takimi rokami in klicami nakokoli streže stranke…
to naj bo apropo vsem pravoznikom, ki so še nekaj časa nazaj na ves glas jadali – kako so oni vsi odgovorni in njihovi zaposleni tudi in da za neodgovorne potnike kličejo policijo… TOLIKO O ODGOVORNEM ZAPOSLENEM PRI PODJETJU NOMAGO, KI BREZSRAMNO OGROŽA POTNIKE… ZAKAJ ŠE ZASE NE POKLIČE POLICIJE, DA GA ZVEŽE, ČE JE RES POŠTEN?

Pri nas je eden ostal brez službe zaradi neupoštevanja, naslednji dan so bili hitro vsi zamaskani.

Smo kolektiv cca. 200 ljudi, nekaj jih dela od doma, ostali upoštevamo ukrepe. Moti pa nas zelo, ker naj bilo že 11 pozitivnih in v karanteni, ostalim pa ne povedo katere osebe so to (lahko jih je že več, ker nam pač vodstvo ne pove in skriva imena okuženih). Imamo skupne WC, kuhinje, hodnike, avlo, kjer se je možno okužiti ali pa mogoče smo že. Mislim, da ni fer do delavcev, da se prikriva podatke. Kako naj vemo, če smo bili v stiku z potrjeno osebo? Nekateri od bolj daleč se tudi vozijo skupaj….


če se voziš skupaj na delo, pa nisi tolk pri pameti, da bi sodelavce obvestil, da si fasal hudiča, pol pa tud ne vem no
pa za vse, s katerimi si v tesnem stiku menda ja toliko poznaš, da veš, ali je na bolniški, oziroma, maš njihove telefonske.

če se sami med sabo, ki se poznate, niste sposobni obvestit, kaj se potem na vodstvo usajaš??

Ne poznaš psihiranja, ki ga izvajajo nad nami. Če si na bolniški nujno javiš vodji in ti naroči, da ne govori okoli, da ne bo panike in, da je treba varovati osebne podatke….. Ni več tako kot smo se včasih luštno imeli in se družili, danes se ne več, niti novoletnih zabav ni več, ker nihče več noče priti….

Svetujem, da napiši veliko obvestilo, da tisti, ki ne bo upošteval pravil in nošenja mask, bo prijavljen na NIJZ in policijo, in bo plačal kazen, ter ga na skrivaj obesi na vidno mesto. Tako noben ne bo vedel, da si bila ti.
Če so sodelavci pametni, bodo začeli upoštevati predpise in skrbeli za svoje zdravje in zdravje svojih sodelavcev.

Delo v kuhinji, kjer je vroče, težko obdržiš masko na obrazu, razpeljevanje hrane po sobah, pa še bolniki.
Neprimerno je neprestano razkuževanje, ker dobi hrana vonj po razkužilu.
Nekateri se sploh ne držijo predpisov, pa se tudi ne moreš, ker te obide slabost.
Seveda je govor o delu v domu starejših občanov.

New Report

Close