Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaprtje frizerjev in kozmetičnih

Zaprtje frizerjev in kozmetičnih

Kdaj se zdaj zaprejo frizeraji in kozmetični saloni v šoping centrih?

se zaprejo VSI. In ne le tisti, v centrih.

Jutri povedo, ali se bodo vsi zaprli že v soboto, ali v ponedeljek za en teden zaenkrat. Tako je bilo povedano s strani Kacina v oddaji 24 ur zvečer….

Malo prekruto so te odločitve čez noč. Ljudje so zmedeni. Težko je kar čez noč spremeniti organizacijo življenja, vsakdanje obveznosti; služba, šola, vrtec, prevoz, varstvo, v trgovino…
Morali bi imeti vsaj tri dni časa, da vse uskladimo. Bolj smotrno bi bilo, da se počaka vsaj do ponedeljka.

Ja lej – na “softić” ni šlo, ker se je folk zajebala, ignorilal, se kljub porastu družil na veliko izven svojih najbližjih, pa minglal, žural po kočah in kleteh in zidancah cel pretekli mesec . In če ti ni še jasno, da je treba stike omejevat, potem pač ne razumeš. Ne gre za ustvarjanje zmede, ampak treba je presekat, da se rast okužb ustavi. Žal tudi tako, če drugač ne gre , ni šlo – pa čeprav je bila mođnost, pa se folk ni držal . In smo pač najebčkal vsi.

Ne hodim tja, mi je vseeno, ampak res zelo iznenada spreminjajo. Zdaj so mogoče v dveh dneh za frizerje 3x spremenili. Najprej je bilo ena stranka v salonu, potem ena stranka na določeno kvadraturo (večji salon lahko več strank), čez par ur pa popolno zaprtje. Verjetno imajo tudi zmedo z naročili, klici.

Ja lej – na “softić” ni šlo, ker se je folk zajebala, ignorilal, se kljub porastu družil na veliko izven svojih najbližjih, pa minglal, žural po kočah in kleteh in zidancah cel pretekli mesec . In če ti ni še jasno, da je treba stike omejevat, potem pač ne razumeš. Ne gre za ustvarjanje zmede, ampak treba je presekat, da se rast okužb ustavi. Žal tudi tako, če drugač ne gre , ni šlo – pa čeprav je bila mođnost, pa se folk ni držal . In smo pač najebčkal vsi.
[/quote]

Presekal bodo vse in uničili gospodarstvo zaradi parih na intenzivni. Virus bomo pa enkrat vsi dobili, če ne ta pa druge. Temu se ne moremo izogniti.

Veriga okuževanja se mora trenutno prekinit – žal kasirajo tudi kozmetični in frizeraji sedaj na ta račun. Pa saj to je bilo ja pričakovano po zadnjem tednu ob takem porastu okužb, če pa se folk ni držal, kot bi se moral, eni pa so še dodatno izzivali, se družili zanalašč na veliko, pa slavja, praznovanja, In to je rezlutat, se je pač hitro in na veliko razneslo naokoli. Virus ne zabremza tudi ne pred vrati kozmetičnega ali frizerskega salona, štacune, česarkoli :). Saj lahko je marsikdo sedaj okužen, pa še sploh ne ve, niti nima še znakov, pa veselo okužuje po salonih, šoping centrih naokoli.

Presekal bodo vse in uničili gospodarstvo zaradi parih na intenzivni. Virus bomo pa enkrat vsi dobili, če ne ta pa druge. Temu se ne moremo izogniti.
[/quote]

Parih na intenzivni? v zadnjem tednu porast s 35 na čez 60 danes, je zate “ene par”? Hja, kaj pa če bi bil med njimi na respiratorju tvoj tip, pa še morda kdo od tvoji tebi najbližjih in najdražjih – to so ti ljudje drugim – če tebi niso, nimaš nobene pravice pisat “ene par”…..? A bi kaj drugače na to gledala potem, če bi bili tvoji noter na cevkah?

Ta virus ni enak drugim virusem, to ti mora bit jasno. Tudi v zadnjem mesecu je zmutiral še dodatno. Njegove dinamike še vedno ne poznajo in ne znajo razrešit.

Zdaj si pa še predstavljaj, da jutri začnejo bombe iz letal padat – a boš tudi jadikovala, ker bodo spet zaprli kozmetične in frizeraje? Oboje pa smatraj kot vojno stanje trenutno. Saj ta virus je tudi kot okupator – a če ga ne vidiš, ne vohaš zate torej ne obstaja in ni tako strašen, ker je po tvoje samo ene par ljudi položil na intenzivno dosedaj, bombe iz zraka bi ti bile pa strašne?

Parih na intenzivni? v zadnjem tednu porast s 35 na čez 60 danes, je zate “ene par”? Hja, kaj pa če bi bil med njimi na respiratorju tvoj tip, pa še morda kdo od tvoji tebi najbližjih in najdražjih – to so ti ljudje drugim – če tebi niso, nimaš nobene pravice pisat “ene par”…..? A bi kaj drugače na to gledala potem, če bi bili tvoji noter na cevkah?

Ta virus ni enak drugim virusem, to ti mora bit jasno. Tudi v zadnjem mesecu je zmutiral še dodatno. Njegove dinamike še vedno ne poznajo in ne znajo razrešit.

Zdaj si pa še predstavljaj, da jutri začnejo bombe iz letal padat – a boš tudi jadikovala, ker bodo spet zaprli kozmetične in frizeraje? Oboje pa smatraj kot vojno stanje trenutno. Saj ta virus je tudi kot okupator – a če ga ne vidiš, ne vohaš zate torej ne obstaja in ni tako strašen, ker je po tvoje samo ene par ljudi položil na intenzivno dosedaj, bombe iz zraka bi ti bile pa strašne?
[/quote]

Jeb….se ti in vsi ki tako razmišljajo kot ti. Meni je umrla zelo ljuba oseba zaradi kolapsa zdravstva pa bi lahko živela še veliko let. Kar ni bilo nujno se je izkazalo še za kako nujno. In umrla je brezveze, zaradi vašega nategunskega virusa, ket jo niso obravnavali. Nhče jo ne more več obuditi in nikoli ne bom tega prebolela. Tako da ne mi govorit, da ne vem kako hudo je, če nekoga izgubiš, sploh ker ne bi smela umret. So pa tudi sproženi vsi pravni postopki v tej vseslovenski nateganciji. Virus bomo pa vsi enkrat dobili, tako kot vse ostale viruse. Eni bodo umrli, drugi preživeli. Če bodo vse pozaprli bomo pocrkali vsi, pa ne zaradi korone.

Ko prideš do zaklenjenih vrat je v trenutku vse usklajeno. Ne rabiš treh dni, da produžiš korak in greš nazaj proti izhodišču.

Mene je bolj kot to, strah, kdaj se bodo zaprli zobozdravniki. Imam za porihtat par zob.
Če bo šlo tako naprej in bom imela probleme med ‘ustavitvijo življenja’ mi bodo lahko samo še izpulili 4 zobe.
Redno plačujem osnovno + dopolnilno zavarovanje, ki se vedno bolj draži, a ob enem imam vedno manj dostopa do zdravstvenih storitev.
Po mojem skromnem mnenju, jih bo več umrlo zaradi neodkritih in nezdravljenih bolezni, stresa in samomorov, kot pa zaradi ‘’lebdečega virusa”.

S čim bomo plačevali položnice, če ne bomo mogli delati za preživetje.
Ne spim – zaradi skrbi.

Če bo življenje postalo neznosno, se bom poslovila od tukaj, ker se tega enostavno ne bom več šla. Enkrat je tako ali tako treba umreti.

Od česa je umrla, ko pišeš, da za brezzveze? A za Covidom? Koliko je bila mlada?

Jeb….se ti in vsi ki tako razmišljajo kot ti. Meni je umrla zelo ljuba oseba zaradi kolapsa zdravstva pa bi lahko živela še veliko let. Kar ni bilo nujno se je izkazalo še za kako nujno. In umrla je brezveze, zaradi vašega nategunskega virusa, ket jo niso obravnavali. Nhče jo ne more več obuditi in nikoli ne bom tega prebolela. Tako da ne mi govorit, da ne vem kako hudo je, če nekoga izgubiš, sploh ker ne bi smela umret. So pa tudi sproženi vsi pravni postopki v tej vseslovenski nateganciji. Virus bomo pa vsi enkrat dobili, tako kot vse ostale viruse. Eni bodo umrli, drugi preživeli. Če bodo vse pozaprli bomo pocrkali vsi, pa ne zaradi korone.
[/quote]

Sožalje! Vendar se motiš, virus ni nategunski, virus obstaja in je nevare. Vendar je vlada s svojimi napačnimi ukrepi povzročila ta kolaps zdravstva, katerega žrtev je tudi tebi draga oseba. Spomladi smo virus v Sloveniji popolnoma omejili. Vlada je imela celo poletje čas, da bi pripravila Slovenijo na jesenske razmere tako, da bi vse zdravstvene službe delovale. Ker pa se je ukvarjala s kadrovanjem in pisanjem zakona v tajnosti, ji je zdaj virus ušel iz rok.

Sožalje! Vendar se motiš, virus ni nategunski, virus obstaja in je nevare. Vendar je vlada s svojimi napačnimi ukrepi povzročila ta kolaps zdravstva, katerega žrtev je tudi tebi draga oseba. Spomladi smo virus v Sloveniji popolnoma omejili. Vlada je imela celo poletje čas, da bi pripravila Slovenijo na jesenske razmere tako, da bi vse zdravstvene službe delovale. Ker pa se je ukvarjala s kadrovanjem in pisanjem zakona v tajnosti, ji je zdaj virus ušel iz rok.
[/quote]

Ni šlo za to pri vladi. Odločili so se, da bodo šli narodu naproti in da bodo na mehko izvajali omejitve, zapirali da ne bodo nič. Ampak narodu niti maske v šoli niso bile pogodu, je bilo treba tudi to kenslat. Seveda jim ni bilo pogodu niti to, da naj bi prehlajeni otroci ostajali doma. No, in direktna posledica tega mehkega pristopa, ki ste si ga vsi želeli, je sedaj popolno zaprtje vsega. Saj je bilo pričakovano. Za nekatere, ki samo zahtevajo, da naj bo vse tako kot prej, je tole zdaj presenečenje.:)) Ampak v času, ko razmišljajo o tem, da bi odpirali gospodarske hale za obolele, ko dajejo starostnike v telovadnice… kaj drugega pa lahko naredimo? Odmislimo vse in se delamo, da ni nič?

Presekal bodo vse in uničili gospodarstvo zaradi parih na intenzivni. Virus bomo pa enkrat vsi dobili, če ne ta pa druge. Temu se ne moremo izogniti.
[/quote]

Kot, da sa samo frizerji bogi. Kdo pe ne more zdržat brez recimo mesec brez frizerja.

Kaj pa tisti, ki smo v prireditveni dejavnosti? Smo se primorani prilagoditi. Nas nihče nič ne vpraša kako bomo preživeli. Letos ni ne sejmov, ni prireditev, ni koncertov. In to že od marca, pa tudi nič ne kaže da bo v prihodnosti kaj bolje. A tudi mi imamo stroške, kredite, položnice, moramo jesti,…

Parih na intenzivni? v zadnjem tednu porast s 35 na čez 60 danes, je zate “ene par”? Hja, kaj pa če bi bil med njimi na respiratorju tvoj tip, pa še morda kdo od tvoji tebi najbližjih in najdražjih – to so ti ljudje drugim – če tebi niso, nimaš nobene pravice pisat “ene par”…..? A bi kaj drugače na to gledala potem, če bi bili tvoji noter na cevkah?

Ta virus ni enak drugim virusem, to ti mora bit jasno. Tudi v zadnjem mesecu je zmutiral še dodatno. Njegove dinamike še vedno ne poznajo in ne znajo razrešit.

Zdaj si pa še predstavljaj, da jutri začnejo bombe iz letal padat – a boš tudi jadikovala, ker bodo spet zaprli kozmetične in frizeraje? Oboje pa smatraj kot vojno stanje trenutno. Saj ta virus je tudi kot okupator – a če ga ne vidiš, ne vohaš zate torej ne obstaja in ni tako strašen, ker je po tvoje samo ene par ljudi položil na intenzivno dosedaj, bombe iz zraka bi ti bile pa strašne?
[/quote]

Bravo. Ne vem kako bi nekateri zdržavi, v vojni, med vojno? Kaj mislite, da se je skoz cedilo med in mleko. Tu imamo srečo, da je bil dolgo časa mir in imajo ljudje polno rit vsega in se ničemur nočejo odpovedat.

Kot, da sa samo frizerji bogi. Kdo pe ne more zdržat brez recimo mesec brez frizerja.

Kaj pa tisti, ki smo v prireditveni dejavnosti? Smo se primorani prilagoditi. Nas nihče nič ne vpraša kako bomo preživeli. Letos ni ne sejmov, ni prireditev, ni koncertov. In to že od marca, pa tudi nič ne kaže da bo v prihodnosti kaj bolje. A tudi mi imamo stroške, kredite, položnice, moramo jesti,…
[/quote]

Je zadnjič gostinka na tv rekla, da so gostinci prvi na udaru za zaprtje😂😂😂
Babetina ne vidi dlje od svojega nosu!
Več kot 40.000 nas je zaposlenih na prireditvah in pol nas je že od marca na čakanju!

Je zadnjič gostinka na tv rekla, da so gostinci prvi na udaru za zaprtje😂😂😂
Babetina ne vidi dlje od svojega nosu!
Več kot 40.000 nas je zaposlenih na prireditvah in pol nas je že od marca na čakanju!
[/quote].

Mogoče bi bilo pa drugače, če bi upoštevali navodila strokovnjakov in vlade, namesto da afne guncate po hrvaški obali in okrog Prešerna.

.

Mogoče bi bilo pa drugače, če bi upoštevali navodila strokovnjakov in vlade, namesto da afne guncate po hrvaški obali in okrog Prešerna.
[/quote]

Ne razumeš napisanega?

Je zadnjič gostinka na tv rekla, da so gostinci prvi na udaru za zaprtje😂😂😂
Babetina ne vidi dlje od svojega nosu!
Več kot 40.000 nas je zaposlenih na prireditvah in pol nas je že od marca na čakanju!
[/quote]

Pa tudi turizem je že praktično celo leto out. Prireditve, sejmi, koncerti, festivali in podobno. Letos ni bilo prakitčno nič. Tudi za drugo leto slabo kaže. Gostinci so vsaj večino leta delali normalno. Pa še sedaj lahko imajo dostavo hrane (celo ponoči po novem), pijačo za sabo (jo vzameš v lokalu, ne smeš je tam spiti).

Pa tudi turizem je že praktično celo leto out. Prireditve, sejmi, koncerti, festivali in podobno. Letos ni bilo prakitčno nič. Tudi za drugo leto slabo kaže. Gostinci so vsaj večino leta delali normalno. Pa še sedaj lahko imajo dostavo hrane (celo ponoči po novem), pijačo za sabo (jo vzameš v lokalu, ne smeš je tam spiti).
[/quote]

Po moje dostava hrane ne prinese velikega dobička oz. ne takega, kot če je pizzeria/ gostila/ restavracija odprta. To je -BKN (Bolje Kot Nič). Veliko ljudi gre ven jesti, zato da se tam vsedejo in družijo. To, pa zdaj ni mogoče. Jaz sem med karanteno naročila parkrat pizzo, ampak to ni to. Me je minilo. Če bi bilo odprto, bi šla v mojo naj pizzerio v sredo in v nedeljo.
Pa gledat bo treba na vsak €, ker se ne obeta nič dobrega.

.

Mogoče bi bilo pa drugače, če bi upoštevali navodila strokovnjakov in vlade, namesto da afne guncate po hrvaški obali in okrog Prešerna.
[/quote]

“Mogoče bi bilo pa drugače, …. “
Čas je poln besed “Mogoče, verjetno, če …. “. In to ne le na MON-u, tudi “stroka” in politika govorijo le o tem, kaj bi bilo oz. kaj “verjetno” bo, če …..
Sem naravoskovec in zagitavljam, da če bi z takimi besedami prišel na izpit, dvomim, da bi me celo na drugi rok spustili :-).
ZAdnjič bere, na siolu nekaj v smislu: “V Sloveniji novih 8 smrti”. Bi pomislil – se je pa zdravstvo res popravilo, normalno število (po statistiki) je okoli 50 dnevno.
Skratka, ekzaktne, smiselne številke so postale “tabu”. Kot je “državna tajna” s koliko pridruženimi boleznimi je umrl določen bolnik za “korono” (ali pa je bil tako ali tako le še v paliativni oskrbi) je “državna tajna” tudi povprečna starost bolnikov/umrlih. Le kak dan nam navržejo podatel o najmlajšem (verjetno le na dneve, ko se tak primer zgodi) – da dodatno prestrašijo narod: “Tudi vam se lahko zgodi!”. Kot da sicer v Sloveniji ne umre nihče mlajši od 40 let.
In potem pričakujejo, da jim bomo verjeli, zaupali !!!?????

Jeb….se ti in vsi ki tako razmišljajo kot ti. Meni je umrla zelo ljuba oseba zaradi kolapsa zdravstva pa bi lahko živela še veliko let. Kar ni bilo nujno se je izkazalo še za kako nujno. In umrla je brezveze, zaradi vašega nategunskega virusa, ket jo niso obravnavali. Nhče jo ne more več obuditi in nikoli ne bom tega prebolela. Tako da ne mi govorit, da ne vem kako hudo je, če nekoga izgubiš, sploh ker ne bi smela umret. So pa tudi sproženi vsi pravni postopki v tej vseslovenski nateganciji. Virus bomo pa vsi enkrat dobili, tako kot vse ostale viruse. Eni bodo umrli, drugi preživeli. Če bodo vse pozaprli bomo pocrkali vsi, pa ne zaradi korone.
[/quote]

Jeb. ii se i ti – jaz pa ne morem do meni ljubljene osebe v DSO…. Zaradi po tvoje “nategunskega” virusa, ja…. Tako da ne mi govorit, da ne vem, kako hudo je. Ne morem je obet, stisnit k sebi…. Nič ne bomo vsi dobili virus tako kot vse ostale. Nič ne bomo pocrkali, če bodo vse pozaprli – ker tudi leta 1991 nismo pocrkali zaradi zapiranja v kevdre. Pa se nam zdaj ni treba zapirat v kevdre, takrat smo se pa morali.

New Report

Close