Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pošta – a kdo razume to štorijo

Pošta – a kdo razume to štorijo

Pred dnevi mi je XY iz Dravograda poslal paket v Postojno.
Vrednost paketa 120 €, teža cca. 15 kil.

Vse sva se dogovorila, da JAZ plačam po povzetju. Vrednost paketa + poštnino.
Gledala sem cenik za dostavo v notranjosti SLO in znaša cca. 9 €.

Toliko sem tudi plačala poštarju ob dostavi…….. 129 €. (cene so na okroglo, par centov ni pomembno).

Zdaj pa me je Pošta obvestila, da so se zmotili. Da je poštnino moral plačati XY (pa mislim, da jo ni) in so mu zdaj nakazali moj komplet znesek (129 €) jaz pa sem še enkrat dolžna plačati poštnino.

In če je XY slučajno plačal poštnino s tem, da sem mu poravnala strošek ….. zakaj moram jaz še enkrat plačat?

A kdo razume to štorijo?

Ali imaš paket? IMAŠ!
Ali si plačala, koliko je zahteval poštar? SI!
Ali imaš račun za plačano? IMAŠ!

Ostalo te ne briga in nihče nima več pravice zahtevati niti centa od tebe!!!

pošta VEDNO zaračuna poštnino pošiljatelju. saj drugače pošiljke niti sprejmejo ne.

če je prejemnik s pošiljateljem dogovorjen, da krije tudi poštnino, se naredi paket z odkupnino, v kateri je vrednost poštnine
odkupnino potem pošta nakaže/da pošiljatelju

ne morejo naknadno tebi poštnine zaračunavat. če pa so se oni zmotili in so pošiljatelju dali odkupnino in še hkrati vrnili poštnino, kar je absurd, je pa to čisto njihov problem in njihova napaka, za kar ti nisi odgovorna
ti si plačala po dogovoru odkupnino, v kateri je bila vključena tako vrednost pošiljke, kot nadomestilo za poštnino pošiljatelju

pošta pa nima nobenega pravnega sredstva, da bi od prejemnika terjala poštnino za paket. in to naknadno.
v primeru, da pošiljko nekdo vrže v nabiralnik brez ustrezne poštnine, pa ti pošta pred izročitvijo pošiljke poštnino tudi zaračuna. če je recimo na pošiljki znamka prenizke vrednosti. ali pa pošiljke ne dobiš.

Imaš račun? Kjer piše, da si plačala 120 € za vrednost paketa + 9 € poštnine?
Kopiraj račun in jim pošlji kopijo, ter pojasnilo, da je vse poravnano in da naj se obrnejo na tistega, ki je naredil zmedo.


pošta lahko prejemniku zaračuna zgolj odkupnino, ne pa poštnine, tako, da na računu ne bo nobene poštnine navedene. odkupna vrednost je bil dogovor med prodajalcem in kupcem in tu not se pošta ne more vtikat

hkrati pa pošta ne more poštnine zaračunat prejemniku. ker jo mora pošiljatelju, saj pa ne more na kredo pošiljat pošiljk po sloveniji

tu je nekdo zamočil in poskuša na bizaren način svojo napako popravit.

Ali imaš paket? IMAŠ!
Ali si plačala, koliko je zahteval poštar? SI!
Ali imaš račun za plačano? IMAŠ!

Ostalo te ne briga in nihče nima več pravice zahtevati niti centa od tebe!!!
[/quote]

Pa saj mora poštar izdat print računa – ob prejemu plačanega denarja teh 9 eur – preko svojega POS terminala. Mora izdat račun! In avtorica, če ga imaš, ni problema.

Drugič pa ne kupuj od fizičnega kupca preko Bolh in podobno po povzetju, nakaži lepo kupnino tudi fizinemu kupcu lepo na bančni račun in se zmenita, da on plača pištnino ob pošiljanju- jebat ga najbolj varna pot je to.

Če ti poštar ni izdal računa, je pobasal 9 eur in jih ni dal v obračun, ti pa potem potrdila nimaš, da si plačala…..

Pičččku in račune….. to večina vrže stran – na žalost! In kartonaste škatle sem se tudi že znebila.
Saj Pošta ima zabeleženo, da sem jaz plačala 129 €.

In veste kaj je še absurd? Bila sem dopoldan doma, pa ni prišel (isti) poštar na vrata, da se pomenimo!! Pustil je obvestilo v kaselcu – z napačno TŠ!! Tako da sem zapravila 1 € samo zato, da sem klicala eno napačno, privat št. Potem sem klicala Pošto in smo spet govorili par minut na MOJE stroške!! Tak sem zagonila že par € samo za to, ker oni nekaj bluzijo!

In zdaj naj še pri XY pošiljatelju preverjam……… mislim, da bi bila s tem že plačana Poštna ‘napaka’. Pa še živcirajo me!

Ko bom imela pot mimo Pošte (žal gre za manjšo in se vsi poznamo), se bom osebno oglasila. Hvala vse zgoraj za razumevanje! LP


aha
mala pošta
poštar zajebu, zdaj pa hoče od tebe pokasirat.
ne se dat.
nima pravne osnove, da bi od tebe kaj terjal.
vidva sta s tem, ko si plačala odkupnino za paket zadevo zaključila, saj ti ne bi smel predat paketa brez plačila
poštnine pa prejemniku na noben način ne more kasirat.

Poštnina se plača ob pošiljanju, kakšna je to zgodbica?

Tudi jaz se zelo slabo spoznam, ker poslujem s Pošto 1x na dve leti.

Hej in našla sem račun! 🙂 Kjer lepo piše 129 € – plačano, sicer mi poštar ne bi izročil paketa.
Vrednost paketa 120 + 9 € poštnina. Kam je pa Pošta nakazovala in predvsem koliko, je pa njihov problem.
Ko bom dobre volje, se mogoče mimogrede oglasim na Pošti in čao!

Ne, imaš opcijo tudi pri paketih v notranjem prometu: Poštnino Plača Naslovnik – oznaka PPN :

Poklikaj in poskrolaj dol po strani:
https://www.posta.si/poslovno/logisticne-storitve/pregled-storitev

Ne, imaš opcijo tudi pri paketih v notranjem prometu: Poštnino Plača Naslovnik – oznaka PPN :

Poklikaj in poskrolaj dol po strani:
https://www.posta.si/poslovno/logisticne-storitve/pregled-storitev
[/quote]

Zdaj sem pa čist zmešana! :((

Veste v čem je verjetno težava ‘naše’ Pošte?

Jaz sem se s pošiljateljem dogovorila, da pošlje paket in VSE stroške poravnam JAZ.

Paket 120 + poštnino 9 €.
A je to možno in tako sva bila z XY dogovorjena!

Naša Pošta pa (verjetno, itak nisem nič razumela) pa trdi, da je poštnino že plačal XY in sem mu bila pri prevzemu vrnit stroške pošiljanja. Se pravi 120 + 9.
Vse naj bi dobil na roke XY – Pošta pa ‘izvisi’ in moram njim jaz plačat.

Čist me je zmedlo in ne vem, kje se me glava drži. V bistvu….. če je on plačal poštnino in sem mu vrnila…. Pošta ima nekje njegov keš?!? Saj je XY prodal za 120 € in samo ta vsota je njegova. Kje je denar od Pošte za dostavo?

Če to zahtevajo, potem ti morajo oni prej vrnit 9 evrov za poštnino, ki si jo plačala, saj je bila poštnina očitno 2x plačana. In ti potem še enkrat plačaš 9 evrov, ki jih bo dobil pošiljatelj.

Po moje je ptt zajebu
Pa njemu vrnu 129e
Namest sam 120e
Ubistvu bi mogl od njega terjat.
Da jim ne bi slucajno kej placevala.

Ne, imaš opcijo tudi pri paketih v notranjem prometu: Poštnino Plača Naslovnik – oznaka PPN :

Poklikaj in poskrolaj dol po strani:
https://www.posta.si/poslovno/logisticne-storitve/pregled-storitev
[/quote]

Paket s PPN storitvijo, lahko pošlje sam pravna oseba, ki ima za to sklenjeno pogodbo.☻☻

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

Paket s PPN storitvijo, lahko pošlje sam pravna oseba, ki ima za to sklenjeno pogodbo.☻☻
[/quote]

Kaj pa je PNN storitev?
A zdej boš rekel, da fizična oseba ne more poslat enega paketa?

Kaj pa je PNN storitev?
A zdej boš rekel, da fizična oseba ne more poslat enega paketa?
[/quote]

Pri poslovanju s poslovnimi paketi vam omogočamo velik izbor dodatnih storitev:

PPN STORITEV ni dostopna fizičnim osebam
gre za spletne trgovine, ki sklenejo s pošto pogodbo o dostavi in kasirajo naslovniku sami tudi poštnino.

Kaj pa je PNN storitev?
A zdej boš rekel, da fizična oseba ne more poslat enega paketa?
[/quote]

A sem kaj takega napisala? ☺☺☺ Fizična oseba seveda lahko pošlje paket, ampak mora sam plačati poštnino. Znesek poštnine pa seveda prišteje znesku odkupnine, ki jo potem dobi vrnjeno.☺☺

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

Mavrični je poslal Frilloxu anusni vibrator.

A sem kaj takega napisala? ☺☺☺ Fizična oseba seveda lahko pošlje paket, ampak mora sam plačati poštnino. Znesek poštnine pa seveda prišteje znesku odkupnine, ki jo potem dobi vrnjeno.☺☺
[/quote]

In če je pošiljatelj dobil nakazano odkupnino . v bistvu gre za POŠTNINO (DOSTAVO –

– XY NI plačal dostavo pri prodaji (poštnina) 9 € (ni plačal NIČ, ker sem vse stroške prevzela nase!!)
– Jaz prejemnik sem plačala paket + poštnino 9 €

Zdaj pa Pošta hoče. da povrnem XY stroške dostave oz. Pošti.

JAZ sem plačala vrednost paketa 120 € + 9 € za dostavo!!!!

Koliko je Pošta nakazala XY, je njihov problem! Nimam pojma, kje jim štrika!

In če je pošiljatelj dobil nakazano odkupnino . v bistvu gre za POŠTNINO (DOSTAVO –

– XY NI plačal dostavo pri prodaji (poštnina) 9 € (ni plačal NIČ, ker sem vse stroške prevzela nase!!)
– Jaz prejemnik sem plačala paket + poštnino 9 €

Zdaj pa Pošta hoče. da povrnem XY stroške dostave oz. Pošti.

JAZ sem plačala vrednost paketa 120 € + 9 € za dostavo!!!!

Koliko je Pošta nakazala XY, je njihov problem! Nimam pojma, kje jim štrika!
[/quote]
Vidva sta se dogovorila za odkupnino 120€, on je plačal 9€ poštnine in za odkupnino zahteval 129€, da bo dobil svoje stroške nazaj. Predvidevam, da se mu je denar izplačal preko poštne nakaznice, torej denar na roke in ne preko njegovega računa. (ponavadi tega nočejo, da davkarija ne vidi koliko se mu nakazuje na TRR) Provizija za pošiljanje preko poštne nakaznice je mislim da 6,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od zneska, mislim, da ti tega niso zaračunali, in zdaj to terjajo od tebe. Ja njihova napaka, to bi ti morali računati takoj.

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.


Vidva sta se dogovorila za odkupnino 120€, on je plačal 9€ poštnine in za odkupnino zahteval 129€, da bo dobil svoje stroške nazaj. Predvidevam, da se mu je denar izplačal preko poštne nakaznice, torej denar na roke in ne preko njegovega računa. (ponavadi tega nočejo, da davkarija ne vidi koliko se mu nakazuje na TRR) Provizija za pošiljanje preko poštne nakaznice je mislim da 6,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od zneska, mislim, da ti tega niso zaračunali, in zdaj to terjajo od tebe. Ja njihova napaka, to bi ti morali računati takoj.
[/quote]

Najprej hvala! Zdaj mi je malo bolj jasno.
Bom šla na Pošto in poravnala (še) stroške, da jih ne bo mladi poštar iz svojega žepa. Še sreča, da dobijo koga, da se lajha po ulicah v vetru, mrazu in dežju za mali denar.
In upam, da ne bom imela opravka s Pošto do ……….. decembra 🙂 ! LP

New Report

Close