Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se večina žensk poroči z napačnim?

Zakaj se večina žensk poroči z napačnim?

Recimo par možnosti:
– ker so bile naivne/ neizkušne in niso prepoznale psihopata
– iz obupa
– ker se je zgodila “napaka pri delu”
– ker so vidle samo debel tošl – dokler niso spregledale
– drugo

Zato ker gledajo sam na videz.
Ženski se lahk ponuja normaln tip pred nosem, ampak če se je zapičla v onega jebača temnega visokega, bo onega imela, tut če jo bo tepel, zlorabljal, zažgal, ženske prenesejo vse.

Edin pol ko jih odjebe pravjo, da so vsi moški isti, čeprov se je cel življenje zapletala sam z napačnimi.

Lej pri moških ne boš nikol videl, da so ljubimci poročenim ženskam, k si želijo da se ona loči in je z njim. Če že, ekstremno redko. Na drugi strani imaš pa polno žensk, ki špilajo ljubimke poročenim moškim v upanju, da bo tip pustil ženo in bil z njo.

Procent moških, ki ustrezajo nerealnim željam večine žensk, je tok mejhen, da so lahk ženske sam še samske ali pa probajo ločit tiste, ki so bili že poročeni. 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tipom k so samski jim ne odgovarja.

Mogoče je ponudba bolj švoh. 🤔 Pa ni neke hude izbire, pa to …🤨

nova
Uredništvo priporoča

Po konstruktivni debati v ženskem krogu, se jih večina ne poroči s svojo ljubeznijo življenja, ampak z nekom, s katerim je v danem trenutku ….. najboljši ‘izhod v sili’. Zato pa je toliko ločitev, ker je vse na horuk in brez globine. To nekje vzdrži par let, potem pa no go.

Brez veze se sploh poročijo. Zakaj si željo čistiti, imeti otroke in nadaljevati to nesrečno vrsto, ki samo trpi?

Poleg vsega navedenega, tako zelo pavsalno receno, ker to je tema za celo razpravo…ker verjamejo, da jih bodo spremenile oz. Se bodo spremenili, ko pridejo otroci. Pa se seveda ne. Povecini takrat sele vidis clovekovo pravo naravo, otroci sploh razgrnejo vse nase ljube in neljube “tovarniske nastavitve”, ki smo jih tekom odraslosti bolj ali manj skrivali, si jih potiskali nekam tja zadaj, ce pa jih ozavestis, vidis, da furajo vecino nasega ravnanja, odzivov…skratka, moj princip je, da se poslusam, ko pride glasek negotovoati, dvoma, ga ne porinem v podzavest, ampak poslusam in raziscem in marsikatera zivljenjska odlocitev je zato lazja in se izkaze za pravo. Ce pa ni, pa lekcija za nekaj naucit se.
Lp

Če si mlada in perspektivna, se sigurno kaj najde, če pa si 30+, ločena samohranilka, pol pa ostane dodobra prebran izbirek

Razlogi so različni. Ene se na hitro zaljubijo in ne vidijo še kakšen je partner realno, malo naivnosti. Nekatere morda veže neka varnost partnerja(tu ni mišljena finančno), pač pa tako varnost, da se ob njem počuti ženska kot ranljivo bitje in ima zraven nek steber ob sebi 🙂

Tudi moških poznam par, ki so se zapletli s poročeno, se zaljubili in čakajo, da se bo ona ločila.
Pod črto pa takole: z ljubeznijo svojega življenja se poroči morda 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi (moških in žensk) drugi pa z nekom, ki je takrat ravno pri roki (ob pravem času na pravem mestu, npr. ravno v neki težki situaciji v življenju, ko si potreboval oporo, po razhodu s partnerjem, ali ko si pač dovolj star za snovanje družine) ali pa je bil “primeren” zanje v očeh staršev, okolice (priden/pošten fant/punca, primerno izobražen, iz ustrezne družine, dobro finančno preskrbljeni), potem pa celo življenje sanjajo o nekom drugem. Tako v bistvu bežijo od stvarnosti,oz potrebujejo nek svoj, skriti notranji svet, da lahko sploh preživijo. Ampak tudi v tisti kategoriji, ki se kao poročijo z ljubeznijo svojega življenja, se pogosto kasneje ugotovi, da to v bistvu ni to.
In moški in ženske so v tem pogledu povsem izenačeni. Dokazano.

Tudi moških poznam par, ki so se zapletli s poročeno, se zaljubili in čakajo, da se bo ona ločila.
Pod črto pa takole: z ljubeznijo svojega življenja se poroči morda 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi (moških in žensk) drugi pa z nekom, ki je takrat ravno pri roki (ob pravem času na pravem mestu, npr. ravno v neki težki situaciji v življenju, ko si potreboval oporo, po razhodu s partnerjem, ali ko si pač dovolj star za snovanje družine) ali pa je bil “primeren” zanje v očeh staršev, okolice (priden/pošten fant/punca, primerno izobražen, iz ustrezne družine, dobro finančno preskrbljeni), potem pa celo življenje sanjajo o nekom drugem. Tako v bistvu bežijo od stvarnosti,oz potrebujejo nek svoj, skriti notranji svet, da lahko sploh preživijo. Ampak tudi v tisti kategoriji, ki se kao poročijo z ljubeznijo svojega življenja, se pogosto kasneje ugotovi, da to v bistvu ni to.
In moški in ženske so v tem pogledu povsem izenačeni. Dokazano.
[/quote]

Nekaj takega ja. Velikokrat že videno.. 🙂

ja,vsi odgovori,ki jih zgoraj berem se mi zdijo full dobri in res. Res je veliko razlogov,prevladujejjo pa predvsme te ki jih navajate. Ampak človk ne ve da kej narobe dela,tud če mu kdo reče. Pol pa je kar je. Pa še dejstvo da ljubezen je slepa stvar 🙁

Ampak jaz recimo ne razumem ene stvari. Zakaj se nekaterim ženskam tako prekleto,za vsako ceno mudi v te okvirje mož,bajta,otroci avto in pes. Poznam dve taki. Ena me absolutno preseneča iz dneva v dan bolj in sem se tudi distancirala od najinega prijateljstva,ker enostavno tako tupih prijateljev nimam,jo komaj poslušam vsakič na kavi. Stara 28,in obesedena s tem da najde moža/partnerja,vpisala se na vse možne dogodke,na vse možne dejting strani,s pospešeno paro hodila na zmenke,enga je uhopsala,poznata se zdej 2 mesca in se bo že kr k njemu preselila. Dočim so ji starši povedali (sej so tud oni glupi na svoj način brez pameti) da ko gre ven iz svojga stanovanja ga bodo prodali,ker bodo porabili denar za nekaj drugega. (stanovanje je bilo do babice). noro,2 mesca ga pozna in to je to. dam glavo stran da čez pol leta mi bo prbila da je noseča. eni ste res wooow… svašta majka rodi.

Tole ko berem je res videti mogoče iz obupa. Saj tudi nekateri moški so obupani. Nekateri pridejo do nekje 25, 26 let in obupano nekaj iščejo ker se začnejo počasi bližati 30ki. Vsak po svoje. Sicer pa sem vesela, da ne grem po takih stopinjah kot večina ljudi, ki se jim tako blazno vedno mudi. Zanimivo ko vidim ljudi po parih letih skupaj, ravno 28 recimo takrat se začne nekaterim res zelo muditi. In mi zdaj ko smo 32 rečejo da jim je žal da se jim je tako mudilo, kako imajo otroka ali morda že celo 2, 3 z napačnim in so v postopku da se razidejo. Včasih je bolje počakati tudi malo dlje, tudi če “pozno” in imaš mogoče le 1 otroka in je to to. Ljudje glave pokonc, pozitivne naravnanosti naj vam ne zmanjka in bo vse 🙂 Težko vas mi je gledat skupaj ko ste se najdi na silo in hitro in trpite.

Tole ko berem je res videti mogoče iz obupa. Saj tudi nekateri moški so obupani. Nekateri pridejo do nekje 25, 26 let in obupano nekaj iščejo ker se začnejo počasi bližati 30ki. Vsak po svoje. Sicer pa sem vesela, da ne grem po takih stopinjah kot večina ljudi, ki se jim tako blazno vedno mudi. Zanimivo ko vidim ljudi po parih letih skupaj, ravno 28 recimo takrat se začne nekaterim res zelo muditi. In mi zdaj ko smo 32 rečejo da jim je žal da se jim je tako mudilo, kako imajo otroka ali morda že celo 2, 3 z napačnim in so v postopku da se razidejo. Včasih je bolje počakati tudi malo dlje, tudi če “pozno” in imaš mogoče le 1 otroka in je to to. Ljudje glave pokonc, pozitivne naravnanosti naj vam ne zmanjka in bo vse 🙂 Težko vas mi je gledat skupaj ko ste se najdi na silo in hitro in trpite.
[/quote]

Ja,no sej to. res je kar si napisala.
nevem,zakaj ljudje pustite da živite v nekih “normativih” v nekem kariterju,če pa ni tako pol pa ni ok ali ni “normalno” in moje življenje ne bo imelo smisla. mene pa naravnost navdihujejo priemeri iz življenja ko ravno nasprotje dokazuje da ni tako. Danes komot ženska rodi tudi pri 41 letih zdravega otroka. In biti sam ni nič narobe,in zame nekdo ki ni poročen pri 30ih ali 40ih je čist ok,ni nič nenormalen. Skratka,ta moja prijateljica se mi resnično smili. zato ker si bo vse zavozila. pa sem že nehala ji dajat svoje nasvete,ker me ne posluša. Da ne omenim,da ker je bila nedolžna do 25ga leta,je na silo šla z nekom iz Twooja da sta se dala dol. take odločitve dela,da sem brez besed. Ljudje za brezveze se tlačite v neka pričakovanja…

Najprej žuri, potem služba, potem “štalca”.. potem pa ugotoviš, da si star 35 in da si za vse skupaj že malo pozen.
Včasih mi je mama rekla, da se je poročiti treba mlad, zato ker se še prilagajaš. Pri 35ih se ti ne da več. Je pa tudi dejstvo, da če se moraš nekomu samo prilagajat in ves čas svoje želje dati za sabo, se ti pa potem tudi obrne.

Glede na temo… najti pravega partnerja, je čista loterija. Večina gre z upanjem, da je pravi, v zakon, pa se potem včasih izkaže, da nista najbolje kompatibilna. Življenjske izkušnje (otrok, morebitne zdravstvene in druge težave) pripeljejo do tega, da vidiš kako človek odreagira. In včasih se šele takrat izkaže iz kakšnega testa je nekdo.

mogoče monmonci ve odgovorit na to vprašanje.

večina se vsakem primeru poroči iz obupa, ker ni prišel mimo lep in bogat. Lepih in hkrati bogatih ali pa vsaj samo bogatih je peščica.

Ja,no sej to. res je kar si napisala.
nevem,zakaj ljudje pustite da živite v nekih “normativih” v nekem kariterju,če pa ni tako pol pa ni ok ali ni “normalno” in moje življenje ne bo imelo smisla. mene pa naravnost navdihujejo priemeri iz življenja ko ravno nasprotje dokazuje da ni tako. Danes komot ženska rodi tudi pri 41 letih zdravega otroka. In biti sam ni nič narobe,in zame nekdo ki ni poročen pri 30ih ali 40ih je čist ok,ni nič nenormalen. Skratka,ta moja prijateljica se mi resnično smili. zato ker si bo vse zavozila. pa sem že nehala ji dajat svoje nasvete,ker me ne posluša. Da ne omenim,da ker je bila nedolžna do 25ga leta,je na silo šla z nekom iz Twooja da sta se dala dol. take odločitve dela,da sem brez besed. Ljudje za brezveze se tlačite v neka pričakovanja…
[/quote]

Tud meni so taki primeri za zgled in me navdihnejo, ki niso po nekih pravilih. To je ja pohvale vredno 🙂 Tole glede starosti je tudi odvisno od posameznice itak. Zakaj pa ne pri 40, 41 🙂 In ja zakaj mi moglo bit vse pogojeno s poroko sploh. To mi niti ne gre skupaj. Tradicionalisti in njihova pravila, kaj češ ane 🙂 Isto biti sam ni nič narobe, pač če z nekom ne gre ne siliš kot nek oven skozi zid ane. No sama si tega iskreno pri sebi niti ne predstavljam. Če nekaj ne gre, pač ne. Bo pa drugje šlo 🙂 To kar praviš od nje pa je res malo mimo. Na silo je to ja. Če do 25. leta ne, pa pač ne. Zanimivo da se ji je naenkrat začelo tako muditi. Kdo bi vedel. Tud sama bi jo pustila. Naj dela kar hoče. Sama zase ve, njeno življenje 🙂 Očitno rabi takšne lekcije. Kdo bi vedel :))

Ja če iščeš lepega in bogatega potem se res poročiš z napačnim.

Kar jaz poznam mojih sovrstnic so se poročile zato, ker “boljšega pač ni bilo”, in to je to, kar so uspele dobit. Pa to niso nesrečni zakoni, dokaj srečni. Večinoma so vzele dolgočasneže, umirjene, fajn fante, ki ne delajo težav, ampak veliko povpraševanja po njih s strani deklet tudi ni bilo. Pa so jih one vzele.

Kratko in jedrnato.
Tole bi si mogla vsaka prebrati!

Citiram:
“…. fajn fante, ki ne delajo težav, ampak veliko povpraševanja po njih s strani deklet pa tudi ni bilo.”

Taki so ponavadi tako obupani, da se obnašajo kot dobre vile s zlato paličico. Ženski izpolnijo vsako željo, kuhajo, pospravljajo, otroke rihtajo, taščo vozijo k zdravniku, delajo dve službi, samo zato, da je ženska, ki “ni dobila boljšega” ………… ZADOVOLJNA.
Valda je potem tak zakon dokaj uspešen, saj se baba nima za kaj živcirat.
Če pa slučajno pride “boljši mimo” …. pa arividerči ‘dokaj uspešen zakon’.
Ja, večkrat prebrano in videno!

Pravi obraz je pokazal po rojstvu otroka.

Razlogov je več. Eden je definitivno ta, da bolje živeti z luzerjev kot pa ostati sama stara baba. Kako gledajo ljudje na žensko, ki je po 40. se vedno sama.

Pa kaj vsi to pišete da vedno pokažejo pravi obraz po rojstvu otroka. A prej ga kao niso?

Povod je lahko sicer lahko različen… vzrok pa je vedno isti.
Nihče se ne rodi pameten in poln izkušenj. K temu dodaš še malo napačnih vzorcev vpitih v otroštvu… in evo ti popoln recept, da genijalno za****. Tle vložiš kviska… sorry, sedaj se pa učim. :-)))
Enim sicer celo uspe iz prvega poskusa in prislalomirajo več ali manj srečno do konca življenja… ampak za te bi jaz rekel, da imajo srečo… ali pa so naravni talenti. :-)))

https://www.youtube.com/watch?v=w4RvskuFnPY

New Report

Close