Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijateljstvo med moškim in žensko ne obstaja

Prijateljstvo med moškim in žensko ne obstaja

– vedno pride do čustev iz ene ali druge strani
– ponavadi se gredo prijateljstvo brezjajčniki (moški), ko mu ženska ne da, hkrati pa je nočejo odpikat
– oba spola, ki sodelujeta v takšnem prijateljstvu sta čustveno nezrela, saj je takšno prijateljstvo razmerje brez seksa
– če moškemu ob takšnem prijateljstvu ne vsaj enkrat stopi ali pa si ga zmeče na njo, je tip gej

Vse ostalo je laž. Moško in žensko telo sta ustvarjeni tako, da se privlačita. Pika.

Imam prijatelja iz otroskih dni, ko sva bila se soseda. Najboljsa prijatelja ze vec kot 30 let. On si je ustvaril druzino, tudi jaz. Skupaj sva hodila v solo, srednjo, faks, delala celo 12 let v isti firmi. On je sel drugam. Skupaj si delimo pavsal, vecino casa smo usklajeni na dopustu. Otroci so najboljsi prijatelji… In zacuda, nikoli pomislila na kaj drugega. Na drug drugega gledava kot na sorojenca. Tudi najini starsi so krasni prijatelji. Smo kot neka razsirjena druzina. Ko sem rabila poroka za kredit je sel takoj. Ko je on rabil pomoc, sem jaz priskocila. Vse je stvar posameznika. In nikdar niti pomislila nisva na kaj drugega. Imava ljubeci druzini.

Da si ga je žlajfu nate v najstniških letih ti pa ni povedu, kakšen prijatelj pa je to no. Sedaj ko si stara in grda pa itak, da si ga ne žlajfa več nate hahaha.

Prijateljstvo med moškim in žensko obstaja dokler je potreba.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Da si ga je žlajfu nate v najstniških letih ti pa ni povedu, kakšen prijatelj pa je to no. Sedaj ko si stara in grda pa itak, da si ga ne žlajfa več nate hahaha.
[/quote]
Samo butli primitivni pač ne štekajo prijateljstva. Če je moški pameten, se mu to dopove in potem se druži s tabo ali pa ne, njegova odločitev. Prijatelji so, velik jih pa res ni, da ne bi mislilii poleg še na seks. Nekaj jih je in hvala bogu da so.

Obstaja če so vsi prijatelji, se pravi da se vsi skupaj družijo. Čim pa en hodi redno na pijače, šport, hobije, izlete itd..sam brez moža, žene z neko prijateljico ali prijateljem je pa to sumljivo.
Kad na vrbi rodi grozdje bi mu verjela, da je to samo prijateljica on pa več z njo kot z mano. Tudi taki obstajajo, več časa preživi sam ali sama v družbi prijateljice ali prijatelja kot z ženo, možem.
Tisti ki so samski pa kao prijateljujejo, v resnici bi jo rad nategnil ali ona njega, to je vsa skrivnost tega mosko-zenskega globokega prijateljstva.
Edino možno prijateljstvo je če je tip gej, pa se to se lahko ženska vanj zaljubi, no ampak tukaj vsaj ve da ni nobenih moznosti:)))

Ja pol pa najbolj, da si kupite telege in štrik, 24 ur skup in to je to. Če je vse samo v glavi na seks, hahaha.

Ja pol pa najbolj, da si kupite telege in štrik, 24 ur skup in to je to. Če je vse samo v glavi na seks, hahaha.
[/quote]
24 ur skupi jaz se sama s sabo ne zmorem, kaj šele z dedcem, Sori
Eno je če so pari prijatelji in se skupaj družijo ali če je samska oseba prijatelj z obema. Možev prijatelj je tud moj prijatelj in moja prijateljica je njegova prijateljica prav tako njihova zena, moz. Ni problem če srečam od moza kolega in greva na pijačo ali obratno, ker se točno ve kaj in kako.
Ne nasedam na fore samo prijateljica, če je samo prijateljica jo pripelji pa bomo skupaj pili 🙂 zakaj bi ti sam z njo v lokalu sedel npr
Malo morgen


Nekak tko je pr nama.
Se poznava od otroštva, skoz skup, kot rit pa srajca, obnašava se kot brat pa sestra, ma NAJBOLJŠI JE.
Oba sva si ustvarla družino, družmo se še naprej, se vsak dan slišmo. Ta žena njegova je sicer bla na začetku mjčkn ljubosumna, ampak je kmal dojela da gre res za tapravo prijateljstvo in da se nima česa bat. Enako moj. Sm mu že takoj v štartu ko še nisva bla par povedala, da kasnej slučajn ne bi blo kakšnih problemov in to je to.

Ker več kot telo nisi, ne? Pika je zacementirana v tvoji glavi, ta pa res ne more biti reprezentativen vzorec glede na sklepanje, ki ga zmoreš. Ob čemer sem pomislila, koliko privlačnosti je v resnici v prožnih, dojemljivih ljudeh. Neglede na spol. Pa ne gremo kar na povprek z vsakim v posteljo.

Ko vas takole berem, se nehote porodi vprašanje: le kaj boste sami s sabo potem, ko ne boste več mogli seksati?

Obstaja ampak inceli, ki minđe niste videli od rojstva dalje se namesto reševanja svojih isebnih težav ukvarjate z vprašanji, zakaj vas svet ne mara.

Med samskimi se res lahko zgodi da pride do ljubezenskih čustev. Otroci se v primeru nesoglasja strmajo in gredo po svoje. Odrasli znajo take dileme rešiti brez kujanja in v odnosu nato potegnejo črto.

Ampak to spoznanje vas še čaka.

Tako je, to sem že večkrat poudaril in bom še tokrat. Ne obstaja prijateljstvo med moškim in žensko.

vendar so zelo redki primeri.

Hudirja… če je pa PIKA, bo pa brez dvoma absolutno in vedno res. Bom kar takoj sporočil svoji najboljši prijateljici, da sploh nisva prijatelja.
Ker je “razlogi zakaj ne” tako rekel na MON-u.

Ah, seveda obstaja.

Obstaja ,če si nista ušeč,vseeno pa obstaja nevarnost,če se ga napijeta ); ,ker takrat lahko pride do prijateljskih uslug ):

Čustva so del vsakega resničnega odnosa. V prijateljstvu je v ospredju naklonjenost. Ne vem, zakaj naj bi čustvena zrelost vključevala seks. Zrelost je v tem, da si znaš postaviti prioritete, meje in se jih držati. Prijatelji že po definiciji ne tičijo ves čas skupaj, sicer sta že partnerja.

Kako si tako prepričana za njega?

Najprej je treba vedeti, kaj mislimo s pojmom “prijateljstvo”. Beseda izvira iz “prijanja”, torej je prijatelj tisti, čigar družba ti prija, ti je prijetna. Ko smo bili v vrtcu, so bili vsi drugi otroci tam naši prijatelji in smo se ravsali in prepevali: “Mi se imamo radi …”

Ko človek odrašča in se razvija v svoji specifičnosti, pa normalno začne delati selekcijo. Logično je, da za prijatelja izbiraš nekoga, s katerim se lahko pogovarjaš. Nekdo, ki ima rad ontološke razprave o biti in bistvu, se bo težko ujel in mu tudi kaj posebno prijalo ne bo govoriti o malih skrivnostih gospodinjstva. Bolj kot imaš specifične potrebe v pogovoru, ožji je nabor kandidatov za prijatelja in malo blesavo bi bilo biti izbirčen glede prijateljevega spola.

Sam sem imel prijateljice in prijatelje, vsakega do nekega križišča, od koder je vsak naprej rasel po svoje. Preseneča pa me, da ljudje ne vidijo najbolj očitnega in popolnega prijateljstva, ki se mu reče sveti zakon med možem in ženo.

Vprašanji za vse:

Če imate odličnega prijatelja nasprotnega spola, zakaj se z njim ne poročite?

Če vaš zakonec ni vaš najboljši prijatelj, zakaj pa sta sploh skupaj?

V bistvo vse zenske zagovarjajo na forumo dejstvo da sta lahko. Medtem ko moški vemo, da ne.

Gre se predsem zato da zenske hočejo imeti čim večji krog  feke prijateljev, ki jim dajejo komplimente da nabijejo svojo samopodobo (ego). Fante s katerimi nebi sexala bi imela kot prijatelje, ali pa je preveč prijazen in se znajde v frend zoni. Se pravi v kontektu manipolira z njimi, da v primeru, če se ne izide ima zamenjavo. S tem da ji ti na spletnih portalih všečkajo slike  in nabijajo njen ego (simping). Samo poglejte malo na fb ali podobnih omrezij punca, ki v zivljenjo po statusi ni nič dosegla in zura  (povprečen izgled) celo zivljenje bo dobila preko 100 likov medtem ko moški, ki celo zivljenje gara  in super zgledi bo dobil  max 10 likov. Kot vemo imajo zenske dosti bolje razvite komunikaciske sposobnosti in tudi manipolacijske kot moški. In to je samo v postih od zensk na forumu v dokaz.

Ko se pojavi nekdo, ki pove resnico, bodo na vse mozne načine poskušale to zanikat, začele bodo ponizevat njegovo moškost, zmerjat, si izmislile zgodbice, itd. In to je razvidno z komentarov od zensk.

Prava vrednost osebe je definirana z respektom, kjer tega ni je pogovor z osebo nesmisel in zguba časa. Da oseba pridobi respekt pa je potrebno dalj časa, da jo spoznaš in če ima vrednote na praven mestu. Potem ima ta oseba respekt. V današnjem času je kultura za one night s.. Se pravi, da na 1-2 zmenku, v večina primerih se konča v postelji, in potem se začne razmišlat o zvezi. Zato pa je 80 % zvez ali celo več neuspešnih. Ker, če zeliš spoznat osebo bolje potem končaš v frend zoni, kjer te poskuša potem manipolirat za svoj ego.

In še moški in zenske pod prijatelstvo razumemo, čista različne definicije. Z mojega stališča je prijatelj nekdo, s katerim se vredu razumeš, porablaš prosti čas, ti stoji ob strani v teških časih če ga potrebuješ, in mu lahko zaupaš.

Osebno imam par moških prijateljev, medtem, ko zenske ki jih poznam definiram kot znanke in ne kot prijateljice.

Odgovor na objavo uporabnika
Moja misel132, 09.10.2021 ob 19:52

Najprej je treba vedeti, kaj mislimo s pojmom “prijateljstvo”. Beseda izvira iz “prijanja”, torej je prijatelj tisti, čigar družba ti prija, ti je prijetna. Ko smo bili v vrtcu, so bili vsi drugi otroci tam naši prijatelji in smo se ravsali in prepevali: “Mi se imamo radi …”

Ko človek odrašča in se razvija v svoji specifičnosti, pa normalno začne delati selekcijo. Logično je, da za prijatelja izbiraš nekoga, s katerim se lahko pogovarjaš. Nekdo, ki ima rad ontološke razprave o biti in bistvu, se bo težko ujel in mu tudi kaj posebno prijalo ne bo govoriti o malih skrivnostih gospodinjstva. Bolj kot imaš specifične potrebe v pogovoru, ožji je nabor kandidatov za prijatelja in malo blesavo bi bilo biti izbirčen glede prijateljevega spola.

Sam sem imel prijateljice in prijatelje, vsakega do nekega križišča, od koder je vsak naprej rasel po svoje. Preseneča pa me, da ljudje ne vidijo najbolj očitnega in popolnega prijateljstva, ki se mu reče sveti zakon med možem in ženo.

Vprašanji za vse:

Če imate odličnega prijatelja nasprotnega spola, zakaj se z njim ne poročite?

Če vaš zakonec ni vaš najboljši prijatelj, zakaj pa sta sploh skupaj?

Mislim, da te je nekatera zenska lepo prepričala (zmanipolirala)  glede pojma prijatelstva. Glede tega, kaj si vprašal, če imate odličnega prijatelja nasprotnega spola, zakaj se z njim ne poročite? Kot sem rekel v prejšnem postu se je kultura v današnjem času spremenila v 1 night s. in potem veza. Če zeliš osebo bolje spoznat 3 ali več zmenki, se znajdeš v frend zoni, kjer verjami nočeš bit. To mišlenje, ki ga imaš je veljalo  do leta 2000. In na drugo vprasanje Če vaš zakonec ni vaš najboljši prijatelj, zakaj pa sta sploh skupaj? Je odgovor tudi v prejšnem postu, ljubezen je nekaj kaj morata oba zeleti in se enako truditi ter delati konstantno da to ohranita. V današnjem času se je kultura spremenila in s tem je tradicionalnost izginila. Gre samo za nabijanje egota, finančno neodvisnost, status, manipolacijo itd. Drugo vprašanje se vprašaj, če si v avtu in tvoja zena ima pogovor po telefoni in reče da je s prijateljem, kako bi se počutil? Oziroma preveri, če si poročen in videl boš kako bo tvoja zena reagirala, ko boš rekel da si s prijatelco in je ona zraven. Tako da najboljši prijatel in zakonec ni isto.

“Friends, lovers or nothing.”

Imam eno prijateljico iz otroštva! Skupaj sma odraščala kot soseda in sošolca! Vedno skupaj!odkrivala spolnost v puberteti In tudi nedolžnost sva skupaj izgubila! Najini starši so mislili da boma skupaj do konca življenja! Ampak v času študija so se najine poti ločile in sma si ustvarila vsak svojo družino! Toda še vedno sma v stiku in se parkrat srečamo z družinami na kakšnem pikniku ali praznovanju! Nič intimnega že skoraj 25 let!

Ne vam. Baje, da po 30+ letih poroke se možnosti za zgolj prijateljstvo med moškim in žensko zvečajo.

Obstaja. Sem imela takega prijatelja, brez foušarije, ljubosumja, zavidanja, ki ga pri kasnejšiu prijateljicah zaznavam. Sicer kot začimbo, ampak ga.  Jaz sem jokala na njegovih ramenih, ko je moja simpatija osvajala drugo. In me je tolažil, da sem jaz boljša od nje, da je tisti na zgubi itd. On je bil tisti, ki je prvi izvedel, v koga sem se zaljubila. To so bila tista najstniška leta, tiste enostranske “globoke” ljubezni. In ko se je on zaljubil v mojo prijateljico, kasneje je postala njegova žena, sem v začetku jaz urejalan “slučajna” srečanja med njima. Kasneje smo se temu smejali. Ampak, bilo je tisto pravo, iskreno prijateljstvo. Rada sva se imela, rada sva tiščala skupaj in debatirala ure in ure, bila sva sproščena, vendar ko sedaj gledam na to, ni bilo tiste kemije, ki se sproži, iskre, ki preskoči, da se pozneje zgodi seks. Bila sva samo dobra prijatelja.

Potem sva si ustvarila vsak svojo družino in šla živeti vsak v drugi kraj.

New Report

Close