Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vodnik v jami neusmiljen do otrok

Vodnik v jami neusmiljen do otrok

Sem bila v eni turistični jami. Sredi ogleda je začel en otrok jamrat, da mora nujno na WC. Mamica je prosila, če sme fant to opravit v jami. Vodnik ni pustil. Kako naj 7 letni otrok zdrži eno urno razpredanje o jami, če ga tišči na WC? Ne štekam zakaj ne bi smel opraviti v jami, samo smo zunaj, v naravi? No fant se je polulal v hlače.
Potem še v eni drugi jami. Tam je bila deklica 5 let, tudi nobenega razumevanja s strani vodnika.
A so res vsi vodniki samo vase zavarovani? Ne vidijo nič obiskovalcev?

Zakaj ga ne naučite, da se v takih primerih lula v flaško, potem pa zlije vodniku za vrat?

Ampak res, to bi bila dobra ideja.
Res ne vem zakaj ne more deklica ali fantek pač opraviti tam v jami svojo potrebo. Bi si tak vodnik res zaslužil, da mu tisto scalino zlijejo za vrat.
Da ne omenjam tega, da so vodniki pogosto tako dolgočasni za otroke, da ti tisto uro umirajo od dolgčasa. Kot, da otroci ne bi bili obiskovalci, nobene posebne otroške razlage.

nova
Uredništvo priporoča

Am, kaj je s teboj narobe?
To je skrbno varovana naravna dediščina, kjer so PRAVILA, tako kot v muzejih, galerijah ipd. In Čisto odkrito, to je naloga staršev, da poskrbijo, da se otroci razrešijo teh pritiskov izven teh okoliščin. Kako bi bilo, če bi vsi kar scali vsepovprek po jami? A si smešna? Če sta samo v vaši skupini bila že dva starša tako neodgovorna in ignorantska, razmišljaj, koliko je takih nasploh, čez dan, teden, mesec. Ja, najboljše, da se vsi povprek olajšate kar tam, v jami, da bo vaš urin smrdel še tisočletja in razžiral nekaj, kar je potrebovalo MILIJONE LET, da se ustvari.
Otrok ni kriv, se mi smili – samo starši več ne znajo presoditi kdaj, kaj, kam in zakaj.

Zakaj pa vlačite mularijo v jame, če ne more eno uro zdržat brez scanja?

Tisti, ki mislite, da gre otrok lahko na ukaz lulat pred obiskom jame ali pa da lahko zdrži eno uro potem, ko ga začne tiščati, nimate otrok :-))) Dejansko je problem, muzeji in galerije imajo WC-je, jame pač ne. Po eni strani razumem, da je to naravna dediščina in ne moreš kar počepniti, kjerkoli si izmisliš, po drugi strani pa – če imaš vodene oglede in zanje računaš, je treba poskrbeti tudi za infrastrukturo in to vključuje wc, kakršen koli že.

Ma kaki vodniki so to. Razlaga popolnoma neprimerna za otroke.
WC so sicer tam, ampak zunaj.
Pa saj otrok ne bi scal po kapnikih, bi pač tam zraven poti opravil.
In ja, če je ogled eno uro, in otrok po pol ure reče, da ga lulat, ne more potem še pol ure čakat.

Moteče je tudi to, da v jami ni nobenega avtomata za pijačo in prigrizke, ker so otroci stalno lačni in žejni.

WC bi bili lahko nevarni ali celo usodni. V njih se skrije kak peder in preži na žrtev…

To ravno ne.
Ampak res bi imeli pa lahko kaj pred jamo. Ena izmed jam ima to pred vhodom.
Pri drugi pa pred vhodom ne dobiš niti vode za popit. Niti ti ne dovolijo pustiti smeti dam. Pravijo, da morajo vse na hrbtu v dolino odnesti. Niti mamici, ki je previla otročka, niso dovolili, da bi plenice pustila tam. Je morala tiste plenice potem v svojo torbico tlačit.

Ampak res, vsi ti mali otročički imajo ful od ogleda jam. Mogoče se bodo morali tudi starši kdaj vprašat, ali je neka zanimivost primerna za otroke ali ne. In NE ni mogoče VSEGA prilagoditi otrokom, včasih morajo pač “malo zrasti”. In če starš pred vhodom v jamo ne more dat otroka še lulat … pa dajte no.

Gotovo niste ne prvi ne zadnji s tem problemom. Mislim pa, da je vodnik imel prav, saj če bi se kar lotili scat po jamah, bi to zaudarjalo… potem bi se pa spet pritoževali, da plačujete za vstopnino, jama pa vsa smrdeča… Sicer bi to lahko naredili tudi naskrivaj, in verjamem, da to večina tudi žal počne… a potem smo spet pri problemu zaudarjanja in uničevanja jame…

To ravno ne.
Ampak res bi imeli pa lahko kaj pred jamo. Ena izmed jam ima to pred vhodom.
Pri drugi pa pred vhodom ne dobiš niti vode za popit. Niti ti ne dovolijo pustiti smeti dam. Pravijo, da morajo vse na hrbtu v dolino odnesti. Niti mamici, ki je previla otročka, niso dovolili, da bi plenice pustila tam. Je morala tiste plenice potem v svojo torbico tlačit.
[/quote]

Čaki – kaj? Dojenčka je vlekla v jamo?
Zakaj pa?

To ravno ne.
Ampak res bi imeli pa lahko kaj pred jamo. Ena izmed jam ima to pred vhodom.
Pri drugi pa pred vhodom ne dobiš niti vode za popit. Niti ti ne dovolijo pustiti smeti dam. Pravijo, da morajo vse na hrbtu v dolino odnesti. Niti mamici, ki je previla otročka, niso dovolili, da bi plenice pustila tam. Je morala tiste plenice potem v svojo torbico tlačit.
[/quote]
in po tvojem bi morali drugi njene usrane plenice nazaj nosit???
ali bi jih naj tam pustila, da ležijo in razpadajo naslednjih 50 let?

To ravno ne.
Ampak res bi imeli pa lahko kaj pred jamo. Ena izmed jam ima to pred vhodom.
Pri drugi pa pred vhodom ne dobiš niti vode za popit. Niti ti ne dovolijo pustiti smeti dam. Pravijo, da morajo vse na hrbtu v dolino odnesti. Niti mamici, ki je previla otročka, niso dovolili, da bi plenice pustila tam. Je morala tiste plenice potem v svojo torbico tlačit.
[/quote]

Ja, res ubogi. Iz planin je že navada, da vsak sam nosi svoje smeti v dolino. Danes pa je potreben hotel A kategorije sredi vsake narave…

Lahko bi v jamah namestili tudi kakšna igrala za otroke, ki jim je sam ogled dolgočasen.

potrebna je organizacija, kako bi bilo če bi cela jama smrdela po urinu. vzgoja staršev in v nadaljevanju tudi otrok, tako pa se kot telički zapodite v gmajno, sedaj pa napad!!!

Ne samo igrala, tudi televizijo in sladoled, da o wc-ju niti ne govorimo…

Ja kakšen trampolin bi prav prišel, pa TV z risankami tudi. Mogoče bi še kakšen svetlovod potegnili, da bi imeli otroci sončno svetlobo.

Potem pa še wi fi -ja ni.


scat pred ogledom??

Preden se gre kamorkoli, pa naj si bo to galerija, opera, gledališče, cerkev, jama ali karkoli drugega, je treba iti na WC, tudi za otroke je treba poskrbeti. Le kam bi prišli, če bi v jami lulali vsi, ki jih malo zatišči. Smrdelo bi za umret. Vem pa, da nekateri ljudje ne poznajo kulture.
Sem iz okolice Ajdovščine. Včeraj sem dvignila denar na bankomatu in sicer v coni C 3. Pod nos mi je zasmrdelo po urinu. Pogledala sem okoli in videla, da so vsi tisti nizki betonski stebri poscani! Tega do sedaj še nisem opazila. Kdo to počne? Je še kdo iz Ajdovšine ali okolice, ki je to opazil? Wd 40 mogoče?

Sicer mi to diši po izmišljeni zgodbi, ampak vseeno.

Otroka se da lulat, kakat, mu daš za jest in pit preden kam greš. In ja, otroka lahko navadiš, da prej opravi in otrok komot zdrži 1 uro brez WC-ja, če je zdrav. Z bolnim pa ne hodiš v situacije, kjer ni WC-ja.

Ne vem, ampak mi potujemo, veliko se vozimo z avtom. Men bi se odpeljalo, če bi stali vsako uro.

Zakaj pa vlačite mularijo v jame, če ne more eno uro zdržat brez scanja?
[/quote]
Podpis.

Ne, tema žal ni izmišljena. Je pa malce prirejena.
V bistvu sarkazem.
To s scanjem in plenicami je vse res. Pa WIFI tudi. Je tudi vreščanja, da nekdo ne gre v jamo, ker tam ne more po netu srfat.
Ne podpiram pa takega obnašanja. Ampak sem temo odprla, da se mogoče kdo od teh staršev vednarle zamisli, da je pa nekaj narobe z njimi?
Jaz pač vedno poskrbim, da grem pred ogledom na WC, da se primerno obujem, oblečem, da svoje smeti odnesem s sabo, če vidim,da tam ni smetnjakov, ker se pač z avtom ne da do tja.
AMpak, ko gledam nekatere ljudi pa adijo pamet. In očitno se to opisano kar pogosto dogaja, ker sem že večkrat naletela na take izpade.

New Report

Close