Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek roditeljski sestanki adijo pamet

roditeljski sestanki adijo pamet

Včeraj smo imeli roditeljski sestanek in vsakič znova me preseneti, kako so eni straši ne vem…kaj bi sploh rekel…Gre za otroke četrtega razreda, se pravi otroci niso več pleničarji in treba jih je navajat na samostojnost, če jih do zdaj nisi, se pravi, da otrok sam skrbi za naloge, če ga ni v šoli, za prepise. Ne more učiteljica vedno vse govorit. Seveda jih opomni, ampak otroci se morajo navadit in se zavedat svojih obveznosti do šole.
Potem branje, ja pa moj noče brat, pa moj joka, ko je treba brat…ampak branje je osnova za vse.
Vse preveč jih zavijajo v vato in branijo pred ne vem čim. Otroke delajo invalide. Kako se bo kaj navadil, znal, izkusil, naredil anpako, če jim tega ne dovolijo in k riti prinesejo.
Mene to vedno pogreje.

Jaz sem tudi pogreta od roditeljskih. Enega smo imeli preko zoom, drugega v živo, pod maskami. In sploh ni in ni bilo konec. Potem sem začela, da bi lahko zaključili. Naslednji dan mi je hčer rekla, da sem bila čisto preveč glasna na roditeljskem. In pogovarjali smo se samo o vzgoji. Pol leta jih niso imeli v šoli, bili so razpuščeni, sedaj pa želiijo, da bo tako, kot je bilo, ko so šli narazen.

Roditeljski so brez veze. Itak pa nimajo kaj povedati, ker ne vejo, kaj bo oktobra, kaj bo novembra.

Se strinjam, vse to je zarota popolnoma feminiziranega poklica in feministk, ki ne prenašajo pravih moških. Na skrivaj jih pa podpirajo Rusi in Kitajci, ki spodkopavajo Zahod, da nas bodo lahko čez generacijo ali dve brez odpora okupirali.

nova
Uredništvo priporoča

Se spomnim razredne stopnje – pri nas je bil pa problem en prepotenten foter, ki nam je nepovratno ukradel dve uri življenja z debato, da so nihajna vrata med hodniki nevarna in da jih je treba nujno zamenjati ali odstraniti, da se njegovemu sončku (bumbarju skoraj 50 kil) ne bi kaj zgodilo.
Eni ful radi poslušajo same sebe govoriti, je potreba odločna razredničarka, ki takega utiša in vodi dalje.


V bistvu je imel ta foter prav. Nihajna vrata so res izredno nevarna. Pa ne le za njegovega sončka, ampak tudi za tvojega in še marsikaterega drugega. Otroku lahko zlomijo roko, ali prste, če jo dobi med vrata, ko se ta zapirajo. Nevarne so tudi ograje, katere imajo vzdolžno postavljene prečke, ker jih nadebudni otroci lahko uporabijo kot lestev in omahnejo v globino. Meni se zdi prav, da se tudi take stvari razpravlja na sestankih, ne pa samo o ocenah in točkovanjih za gimnazije in prestižne fakultete.

Še večji krivec za to, kakšni so otroci je to, da se jih da prehitro v šolo.
Sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465},da če bi vsi šli s 7.leti,več kot polovica otrok ne bi imela težav.

Ampak dokler starši ne bodo tega skapirali, lahko rečemo, da je kriva vzgoja in zavijanje v vato (kar seveda tudi je krivo).

Imam 3 otroke, vsi trije so šli leto kasneje, vse bp.


V bistvu je imel ta foter prav. Nihajna vrata so res izredno nevarna. Pa ne le za njegovega sončka, ampak tudi za tvojega in še marsikaterega drugega. Otroku lahko zlomijo roko, ali prste, če jo dobi med vrata, ko se ta zapirajo. Nevarne so tudi ograje, katere imajo vzdolžno postavljene prečke, ker jih nadebudni otroci lahko uporabijo kot lestev in omahnejo v globino. Meni se zdi prav, da se tudi take stvari razpravlja na sestankih, ne pa samo o ocenah in točkovanjih za gimnazije in prestižne fakultete.
[/quote]

Če je tako, potem šolaj svojega otroka od doma, ker nevarne so tudi stopnice (jaz osebno poznam več ljudi, ki so se poškodovali na njih), okna, navadna vrata, mize (od kolega sin si je zlomil roko, ker je sošolec skočil nanj z mize) , preveč spolirana tla, ograje vseh vrst, da ne začnemo o tem, da so najbolj nevarni otroku drugi sošolci in največ poškodb nastane od njih. Pa še nismo prišli na igrišče, telovadnico, plezala, igrala.
Zavij ga v vato in ga pusti v njej do tridesetega leta, bo najbolje.


V bistvu je imel ta foter prav. Nihajna vrata so res izredno nevarna. Pa ne le za njegovega sončka, ampak tudi za tvojega in še marsikaterega drugega. Otroku lahko zlomijo roko, ali prste, če jo dobi med vrata, ko se ta zapirajo. Nevarne so tudi ograje, katere imajo vzdolžno postavljene prečke, ker jih nadebudni otroci lahko uporabijo kot lestev in omahnejo v globino. Meni se zdi prav, da se tudi take stvari razpravlja na sestankih, ne pa samo o ocenah in točkovanjih za gimnazije in prestižne fakultete.
[/quote]

pa gladka tla so tudi nevarna za sončke, ker se jim lahko spodrsne in naredijo špago (ker pa niso razgibani, jim nategne kite v mednožju, pa še kakšen gleženj si zvijejo), pa hrapava tla so tudi nevarna, ker se lahko spotaknejo in padejo na nos, ali pa si zapestje ob padcu zlomijo, pa raven hodnik je problem, ker mulci po njem tekajo in se lahko eden v drugega zaletijo, pa ovinkast hodnik je problem, ker lahko zadanejo v vogal, pa navadna vrata so problem, ker lahko roka vmes ostane, ko se zaloputnejo, pa okna so nevarna, ker se lahko šipa razbije in mulce poškoduje, da ne omenjam stopnic, pa…..
jebela cesta, takoj v trgovino kupit vato, pa mulca vanjo zavij.


V bistvu je imel ta foter prav. Nihajna vrata so res izredno nevarna. Pa ne le za njegovega sončka, ampak tudi za tvojega in še marsikaterega drugega. Otroku lahko zlomijo roko, ali prste, če jo dobi med vrata, ko se ta zapirajo. Nevarne so tudi ograje, katere imajo vzdolžno postavljene prečke, ker jih nadebudni otroci lahko uporabijo kot lestev in omahnejo v globino. Meni se zdi prav, da se tudi take stvari razpravlja na sestankih, ne pa samo o ocenah in točkovanjih za gimnazije in prestižne fakultete.
[/quote]
po eni strani se strinjam s tabo, ampak kdo se je z nami ukvarjal, pa smo se po ograji dol spuščali itd…
otrok mora že iz doma prit vzgojen in s postavljenimi pravili, šola ni za vzgajanje, bistvo je dom in kaj ga doma naučiš.

V šoli bi bilo treba prepovedat vse pohištvo z ostrimi robovi. Veste, kako je to nevarno!

Če je tako, potem šolaj svojega otroka od doma, ker nevarne so tudi stopnice (jaz osebno poznam več ljudi, ki so se poškodovali na njih), okna, navadna vrata, mize (od kolega sin si je zlomil roko, ker je sošolec skočil nanj z mize) , preveč spolirana tla, ograje vseh vrst, da ne začnemo o tem, da so najbolj nevarni otroku drugi sošolci in največ poškodb nastane od njih. Pa še nismo prišli na igrišče, telovadnico, plezala, igrala.
Zavij ga v vato in ga pusti v njej do tridesetega leta, bo najbolje.
[/quote]

Bravo:)), točno tako je…mislm, da se vse preveč res dela invalide iz otrok.
Pa te fotri ali mame, ki pridejo na sestanek zato, da se mal potrdijo, prav nastop imajo, da jih nekdo posluša.
Pri nas je učiteljica res top, jim ne popušča in ji dam za prav….mojim sem že razložila, kako grejo pravila….in se jih držijo. Pa tudi jaz kdaj popustim in jih branim, vendar, ko je to treba,žal jih v življenju nihče ne bo ujčkal pa ajčkal.

Vesta kaj, zoprneža. Seveda je vse nevarno, kar sta naštela. Nekatere stvari pa so res ekstra nevarne. In če so neumni projektanti v šolo namontirali ograjo, za katero je jasno, da je smrtno nevarna, potem bi morali to ograjo odstraniti. Kar lahko naredimo za varnost otrok, naredimo. Kar pa ne moremo, pa pač ne moremo. Nevarnosti je treba zminimalizirat, ne pa jih zaradi malomarnosti celo povzročat. Bil je primer, ko je nepritrjen gol na šolskem igrišču učencu razbil glavo. Kaj pa rečete sedaj o zavijanju v vato?

Bil je primer, ko je nepritrjen gol na šolskem igrišču učencu razbil glavo. Kaj pa rečete sedaj o zavijanju v vato?……boljše bi bilo, da bi košarko igral.

Pravim, da je življenje smrtno nevarno in da je treba svojega otroka poučiti o tem.
Pretirano odstanjevanje ovir, nevarnosti in celo neuspehov naredi iz otroka invalida.
Dosmrtnega.

v sloveniji sta se vsaj dva otroka ubila, ker je nanju padel nogometni gol. eden leta 2008, drugi leta 2018

mene glava boli od tega prebiranja, da tako razmišljate in jih preveč zavijate.
kaj bo s takim otrokom, ko bo vstopil v svet?

Potem so šole v naravi, ja kaj to eni komplicirajo….in jih hodijo iskat, če jokajo.Pa meni to ni normalno.
Prav se mi zdi, da učiteljica obvesti, če je hudo, ampak ne da starši pridejo po otroka..

v sloveniji sta se vsaj dva otroka ubila, ker je nanju padel nogometni gol. eden leta 2008, drugi leta 2018
[/quote]

Oba ta otroka sta se guncala na golu – ker jima ni nihče povedal, da se to ne dela.

No pa smo ponovno na začetku, torej starševski vzgoji, ki je izredno pomanjkliva ali pa je ni…
Recimo, ena pravi so razstelani niso bli ze pol leta v soli zdaj bi pa isto , kot je blo. Kje si bla pa ti te pol leta, da ga nisi naštelala, to je tvoja krivda…pika
Ograje in podobno, to je izkljucno naloga starsa da otroka poduci o tem. Svet je poln nevarnosti, ko pridejo v solo jih morajo ucit zavezat cevle, oblect bundo, sedet za mizo in rit obrisat…poden od starsev… spet so vse drugi krivi. Vsak na počne , kar se od njega pricakuje. Starsi imajo svoje dela in naloge, ucitelji pa svoje..
Bolj , kot kdajkoli velja rek… le čevlje sodi naj kopitar
Pol pa skandinavski nacin dajete za vzgled, sam tam so ljudje tisti , ki ta sistem delajo učinkovit, ne sistem sam posebi

Kot je rekla Replika, otroka se poduči kaj vse je nevarno, kaj se sme in kaj ne sme.
Nauči se ga spoštovanja do starejših, učiteljev, sošolcev, do različnih.
Naučiš ga strpnosti.
Se pa zgodijo nesreče, tako kot se lahko na cesti, v nakupovalnem centru.
Ne podpiram pa razvajanja v smislu delanja dobesedno norca iz otroka.

Meni so roditeljski sestanki ena največjih muk v življenju.

Imamo mame kozmetičarke (se opravičujem vsem kozmetičarkam, ki ste normalne, ampak te niso), njihovi sinovi že tretjič ponavljajo (so vsi nekaj v žlahti) in so sveto prepričane, da je debilnost njihovih otrok problem šole in učiteljev. Med sestankom itak pol stvari preslišijo, ker so tako zaposlene s svojim kokodakanjem.

Imamo “izobražence” (ker to pač niso pravi intelektualci), ki se pod zapisnik podpišejo z mag. ali dr., se spoznajo na vse, imajo za svojega otroka že sprogramirano življenje do penzije (najprej bežigrajska, potem medicina itd.) in ki so jim učitelji otroka razglasili za nadarjenega, čeprav je zelo povprečen, samo da so si jih sneli z grbe. Vsak test, ki ga piše otrok, analizirajo do podrobnosti in o tem razpravljajo na sestanku. So popolni starši in zelo zgroženi nad tistimi, ki nismo dovolj aktivno, kot se izrazijo, vključeni v izobraževanje svojih otrok.

In potem smo še ostali trpeči, ki se sprašujemo, kaj nam je tega treba.

…umrla pa sta zaradi nepravilne uporabe gol…ne zato ker ja kar gol padel na otroka….poanta je, da se otroke nauči obnašanje in ja nima kaj plezati po ograji na stopnicah….če pa že bo, so pa posledice….ne pa, da se vse umika, ker ne znate naučit otroke kaj je prav in kaj ne….pa ne zdej srat z kreativnostjo pa ne smemo jih omejevat…

Najbolj butasta prehod za pešce – vsi hodite jaz ma prednost avto naj me pazi…..ej avtu ne bo nič…tvoj otrok pa bo mrtev, ker on ma na prehodu prednost….

2 uri je mogoče malo veliko, ampak na naši šoli je točno zaradi nihajnih vrat učenec izgubil prst. Oziroma po tvoje nesposobnosti sončka bumbarja.

A veš, niso vsi otroci pri 10 letih tako zelo brihtni kot si ti in se pač lovijo in tečejo naokrog. Tako da je starš imel zelo pametno izjavo ampak ti si preglupa ker pač ne poznaš scene.

Hotela si osmešiti očeta a sebe si najbolj osmešila.

Jp. Bohvar, da imaš v razredu še kakšno “znano osebnost”, ker potem si pa še ob kakšno dodatno uro – ker oni so pa itak upravičeni do še posebne obravnave.


Še ne tako dolgo nazaj je v vrtcu, kjer je bil moj otrok, en malček ostal brez dveh prstov in z zmečkaninami ravno zaradi nihajnih vrat. So potem na hitro namontirali zaščito na vsa vrata. Ne, ni hec, pa je lahko otrok še tako previden. Že mojemu sošolcu so priškrnili prste s takimi vrati, ker so ga drugi porinili.
Gol je izredno nevaren in ni malo smrti zaradi tega, ker se zvrne nanje.
Še ena cvetka – v bližini mojega doma je bilo okrog igrišča vrtca in šole vsaj ene 15 let zasajeno bodičasto grmičevje, ki je imelo take lepe plodove. Dokler enkrat ni en otrok se spomnil in začel to jest. …Veliko je primerov in logično, da ne moremo vsega preprečiti, veliko pa lahko. Če obstajajo za delovna mesta predpisi za varstvo pri delu, obstajajo tudi za vrtce in šole. Samo večina to mirno ignorira vse dokler ne pride do ene hude nesreče (naša šola – visoka škarpa brez ograje, otrok si je razbil čeljust). Pa vrtci niso imeli ograje okoli dokler ni en otrok odmarširal proti domu direkt na cesto. Ograje s horizontalnimi prečkami so itak prepovedane, pa jih še najdeš kje… Skratka – neki osnovni nivo varnosti mora biti zagotovljen, pa če še tako zavijate z očmi. Če tega ni, je starš, ki na to opozori, pohvale vreden, ne pa da se zgražate.
Pustimo bedarije v stilu, da otrok pa ne mara brati, pa delati nalog, se učiti….normalen otrok, ki pa ga je pač treba tako ali drugače prisiliti, da bo nekaj, kar je dobro zanj, tudi naredil. Ampak to je tudi naloga staršev, ne samo učiteljev. Za varnost pa je pri tem treba poskrbeti.

New Report

Close