Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek program Svit

program Svit

Kakor sem napolnil 50 let so mi iz Svita začeli pošiljat vabila in prijavnice. In tako me že nekaj let gnjavijo s tem njihovim sranjem. Dosadni so da je kar hudo. Pa mislim, da to nema nigdje na svetu. Razen pri nas na Balkanu.

Uh, si predstavljam, da je res dosadno enkrat na 2 leti dobiti neko vabilo, ja.

Problem je, da nihče kdor se udeleži programa in mu pokaže izvid pozitiven ne mora vedeti ali je to res ali ni res. Ne razumem zakaj ta program svit tako intenzivno propagirajo.


Nihče te ne sili, da se vključiš v ta program. Vrzi vabilo v smeti in si rešen…
Drugače pa kratek dopis, da si tega ne želiš in da te to moti!
Nekdo drug ti bo hvaležen, ker mu bodo pravočasno odkrili raka!


Nihče te ne sili, da se vključiš v ta program. Vrzi vabilo v smeti in si rešen…
Drugače pa kratek dopis, da si tega ne želiš in da te to moti!
Nekdo drug ti bo hvaležen, ker mu bodo pravočasno odkrili raka!
[/quote]

To je res kar pravite. Navkljub temu mi pri tem programu še vedno nekaj smrdi.
Se opravičujem, ker zdravnikom ne zaupam najbolj.

Svoje čase so zdravnikom rekli bogovi v belem in te bogove je strahotno težko zdraviti.


In kako pridejo do tvojih podatkov ?
Spet je nekdo brez našega dovoljenja delil naše podatke neki organizaciji.

Madona ste eni čudni. SVIT je še ena redkih stvari, ki je zastonj .
Ne razumem ljudi, ki vržejo vabilo v koš. Ali je to res le občutek sramu pred zaključkom prebavnega trakta. Je to privzgojeno?
Pri meni je bil izvid dvakrat negativen, tretjič pa štala. Brez SVITA bi šla stvar v raka. V nekaj dneh po ividu sem bil že na mizi. Skrajšan sicer za 30 cm črev, vendar še vedno uživajoč telečjo kračo na Slavkovem domu:)
Pošljite tisti vzorec, ena skrb manj.
S spoštovanjem

Tko bom rekla, dohtarjem se pa glih jebe za eno rit, če hočeš sodelovat daj, če ne pa ne. Saj boš ti trpel posledice, ne oni. Ženske tudi hodimo že od nekdaj na par let na vag. brise in mamografijo pa nobena ne jokca pa razmišla o zarotah, bolje odkriti nekaj preden je prepozno, kot pa se delati da ne obstaja in ti uniči lajf.

Mnja, namen je že dober, ampak tudi pri teh preventivnih programih je precej velik problem t.i. overdiagnosis. Torej so ljudje na podlagi lažno pozitivnih oz. sumljivih rezultatov podvrženi posegom, ki niso potrebni. Poleg fizičnih je zelo pomemben tudi psihološki vidik. Imamo veliko navideznih bolnikov oz. bolnikov, ki to pravzaprav sploh niso. Samo to malo kdo pove. Predrakave spremembe? Hm, to še niso rakave, potencialno pa je čisto vsaka celica rakava. Visok PSA tudi ni že jasen znak za raka prostate…Mamografija? Vsaka sprememba oz. odstopanje še ni rakavo, daleč od tega, fibrociste so do nedavnega veljale za rakave, danes ne več… Skratka kup zelo zelo dvomljivih rezultatov oz. še bolj dvomljive smiselnosti posegov. Ni vse zlato in marsikdaj to povzroči veliko večjo škodo, kot pa bi jo samo potencialna verjetnost raka.

https://www.gastrojournal.org/article/S0016-5085(18)34825-X/pdf#:~:text=Consequently{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20most{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20precancerous{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20polyps{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20diagnosed,give{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20clinical{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20symptoms{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20or{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20cancer.

Thank You!

Vabilo posljejo. Ni nujno pa, da posljes vzorec. Posiljajo ma, zaradi raka na debelem crevesju. Na podlagi blata ugotovijo, ali je vse ok. Npr ce ni, imas polipe iz njih nastane lahko rak, v blatu oni najdejo kri, ki ga ti ne vidis. Te obvestijo za pregled kolonoskopijo.
Odlocitev je pa tvoja kaj bos naredil.

Ali so dosadni. Res je. Vse je na meni. Zato pa mečem njihova obvestila v smeti. Enkrat jim bom poslal kravji drek. Pa da vidim kaj bodo ugotovili. Mislim. A res nimajo kaj bolj pametnega za počet. Če mi je sojeno, da bom dobil raka ga pač bom dobil. Me bo vsaj rešil tega prekletega življenja.

Česa točno te je strah?

1. Da bodo videli sestavo tvojega kakca?
2. Da te bodo v primeru preiskave:
a) razdevičili
b) vstavili čip
3. Resnice?

Vabilo posljejo. Ni nujno pa, da posljes vzorec. Posiljajo ma, zaradi raka na debelem crevesju. Na podlagi blata ugotovijo, ali je vse ok. Npr ce ni, imas polipe iz njih nastane lahko rak, v blatu oni najdejo kri, ki ga ti ne vidis. Te obvestijo za pregled kolonoskopijo.
Odlocitev je pa tvoja kaj bos naredil.
[/quote]

Ravno glede polipov je vprašanje, ali je njihova odstranitev res nujno potrebna. Ker so tudi polipi samo kao predrakave spremembe (zanimivo poimenovanje, a ne?), iz katerih lahko (pa je verjetnost dejansko majhna – lahko poiščete ta podatek) nastane rak, še zdaleč pa ni to avtomatsko. Brazgotine, ki ji s tem povzročijo, pa niso potencialno rakave?

Pač si obravnavan kot številka, ne morejo oni pridobivat osebnega mnenja in opredelitev vsakega posebej. Mogoče pa kaj pomaga, če jim pišeš in zahtevaš, da te izločijo iz evidence. ne vem kako to pri njih deluje.

Kakšne resnice pa? Ker samo s tem še ne odkrijejo nobene resnice – res pa se vsi obnašajo, kot da jo. In to je narobe. Večina ljudi pa se tega sploh ne zaveda.

Mene na tem svetu, da ti odkrito povem ni ničesar strah. Preprosto ne zaupam nikomur. Sploh pa ne zdravnikom. Enkrat so me hoteli s prevaro spravit pod nož. Pa jim ni uspelo. Hvala bogu, da sem poslušal svoj notranji glas.

kravji je čisto v redu, sploh ne bodo opazili.
menim, da med kravjim in bikovim ni prav veliko razlike.

kravji je čisto v redu, sploh ne bodo opazili.
menim, da med kravjim in bikovim ni prav veliko razlike.
[/quote]
Jah, če bodo ob tem delali test nosečnosti, bo kar razlika 😉

Se bolje. Oslovski drek jim pom spakiral in poslal.

Zanimiv članek v razmislek (žal samo v angleščini) glede preventivnih presejalnih programov.
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/eci.13062

Poznam človeka, ki mu je program rešil življenje, operirali so takoj in ujeli stvar na začetku, ni bila potrebna obsežna operacija. Nič ne stane.

Vse lepo in prav s tem programom. Še vedno mi ni povsem jasno zakaj se ta program tako intenzivno forsira. Za uporabnika je seveda brezplačen. Za zavarovalnico pa ne.

Je prav smešno iz česa vse so ljudje sposobni narediti velik problem. Drugače povedano, grizemo roko, ki nam jo nekdo ponuja. Običajno si ljudje ne vzamejo čas, da bi sami odšli na kakšne preventivne preglede, še posebej, če je potrebno čakati več mesecev ali celo plačati. Vsi taki pregledi so dobrodošli. Če je izvid pozitiven, lahko greš (ali pa ne) na nadaljnje preglede. Če pregled plača država, toliko bolje. Najbrž je ceneje plačati preventivni pregled in zdravljenje v začetni fazi, kot kasnejše veliko zahtevnejše in dražje posege.

New Report

Close