Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam gredo izgubljeni kilogrami?

Kam gredo izgubljeni kilogrami?

Sem ter tja se znajde tu tudi kaka tema o hujšanju. In v teh temah je poglavitno vprašanje, kako se znebiti odvečnih kilogramov. Ampak, ali veste, kam gredo ti “odvečni” kilogrami? Kam se izgubijo potem, ko se jih uspešno znebite?

Vztrajaj! .

“Izhlapijo”? Izginejo, skopnijo… oz. jih pokuriš.

Ne gredo nikamor. Samo zmanjšajo se npr.maščobne celice. Kaj, a hujšaš?

nova
Uredništvo priporoča

Ja, ampak npr. 10 kg na tehtnici je po uspešnem hujšanju manj. Kemija ima svoje zakonitosti… naše telo je zapustilo 10 kg maščob (po optimističnem scenariju). Kam je šla teh 10 kg maščob?!?

🙂

Vztrajaj! .

Zdaj pa že ugibaš. :-)))

Rad bi “slišal” (torej prebral) pravilen odgovor. Morda pa nastane kaka kvalitetna razprava o hujšanju potem.

😉

Vztrajaj! .

Telo jih je porabilo za delovanje, ker ima manj hrane. Logično.
Pa se vedno ne vem, a hujšaš?

Ti govoriš (pišeš) o t.i. kalorijah (energiji). Jaz sprašujem po kilogramih… ki jih ni. Snov ne izgine! :-)))

Ne, ne hujšam. Oz. moja teža variira ves čas okoli 80 kg. No, med lockdownom je variirala predvsem nad tem, a nič hujšega. :-)))

Vztrajaj! .

Lej Desi, jaz pojma nimam o tem, vem pa, da bi mogla shujšat. 🙂 in naj gredo kamor hočejo.

V hladilnik gredo. Vsakič ko ga potem znova odpreš, se magično vrnejo 😁

Drugače se pa verjetno stopijo in pretvorijo v tekočino, nato s potenjem in odvajanjem vode elegantno, brez drame in scen, nas končno zapustijo

Da, približno 16{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} molekul sala se izloči kot voda (predvsem skozi dihanje, potenje in celo lulanje). Preostane še 84{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} molekul. 🙂

Vztrajaj! .

Da, približno 16{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} molekul sala se izloči kot voda (predvsem skozi dihanje, potenje in celo lulanje). Preostane še 84{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} molekul. 🙂
[/quote]

A-ja… V kilogramih to pomeni, da iz 10 kg sala (+ nekaj) nastane 11 litrov vode (+ nekaj). 🙂

Vztrajaj! .

Pa bi moral mal shujšat. Da bi imel spet tak obrašćek, kot si ga mel pred nekaj leti na slikci, sem takrat prvič prišla na mon in sem mislila, da si nalimal sliko od kakega fotomodela. Pa mal skuštrana frizurca…Res, taka lepa struktura kosti, jawline, ki se je skrila
pod mal blazinic zdaj. Škoda, res
Sori za smetenje, nič nočem, mam svojga lušnega doma, samo zdaj sem se spomnila na tisto slikco

Tisto sliko je posnela moja najstarejša hči. V Izoli, na kavi. Čakajoč na “nekoga, ki je bil gor, na hribu”. Bili so težki časi. Zelo težki. Takrat pa mislim, da sem bil shujšan tam na nekih 70 – 75 kg. Bolj 70 kot 75. 🙂

Vztrajaj! .

Desi, a malo hecaš? V energijo.

Tako da več energije ko bomo puščali na MON, bolj bomo hujšali. 😉

Večina gre v CO₂, nekaj te mase pa se izloči v obliki vode (švic, urin).

Se jo izdiha(co2) in izlula. Hecno ane…
Bolj je težava kaj za njimi ostane.. viseča neelastična koža z večjimi gubami.. tak da tisti ki se nažirajo in hujšajo imajo težave z notranjo čustveno nestabilnostjo ob tem pa še mučijo največji organ-kožo.


V zrak. Zato pa imamo celo štalo s segrevanjem ozračja in klimatskimi spremembami, ker skoraj vsaka zahodnjakinja v svojem življenju gor-dol shujša za kakšnih 200 kg.

Ja, ampak npr. 10 kg na tehtnici je po uspešnem hujšanju manj. Kemija ima svoje zakonitosti… naše telo je zapustilo 10 kg maščob (po optimističnem scenariju). Kam je šla teh 10 kg maščob?!?

🙂
[/quote]

Predstavljaj si, da si jih pokakal. Pa ne bo več nekih “znanstvenih” debat.

to je isto, kot če bi spraševal, kam je šla teža lesa, ko je zgorelo in je ostal pepel. ali kam je šla teža bencina, ko ga je avto pokuril.
telo zaloge pokuri. energija, shranjena v obliki maščobnih celic se pretvori v delo in toploto. odpadne materiale pa polulaš in izdihaš

Skorajda točno. Izdiha in izšvica se večino. Za izgubo 10 kg sala izdihamo približno 28 kg CO2 in izšvicamo prbl. 11 litrov vode. Za kar je potrebno mišicam dovesti prbl. 29 kg kisika. Kar znese približno 20 m3 kisika.

Mišice povprečnega moškega med 20 in 40 let naj bi zmogle absorbirati med 40 in 50 ml kisika na minuto na kilogram mišične mase. Ženske prbl. četrtino manj. Če rečemo, da se mišična masa povprečnega posameznika giblje nekje med 40 in 50 kilogrami, pomeni to, da naj bi naše mišice bile sposobne sintetizirati med 1,5 in 2,5 litra kisika na minuto. V eni uri vadbe torej med nekako 10 in 15 litri.

Iz česar sledi, da za izgubo oz. pretvorbo 10 kg sala potrebujemo nekje med 1.500 in 2.000 ur intenzivne vadbe, v kateri naš srčni utrip naraste tam na 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (in čez).

Vztrajaj! .

Tole pa ne drži. Za razumevanje klimatskih sprememb je potrebno zavedanje o tem, kaj je reverzibilnost. CO2, ki ga mi (in ostala živa bitja) vračamo v ozračje, je iz trenutnih zalog. S pomočjo sonca, fotosinteze, itd. je nastal kisik in sladkorji, ki ju mi dihamo in preko plodov zaužijemo (ali pa zaužijemo druge živali, ki so te plodove predprocesirale za nas).

Problem klimatskih spremeb temelji na vračanju fosiliziranih zalog CO2 izpod površja zemlje v ozračje, ki so sicer tam že na milijone let… s čimer pač klimo delamo (vedno) bolj podobno tisti, kakršna je bila pred in v času, ko se je to nabiranje v zemlji začenjalo oz. odvijalo.

Razločevati to dvoje je osnova za razumevanje debate o klimatskih spremembah.

Vztrajaj! .

Ne vem, ampak baje, da ponavadi hitr ne pridejo nazaj. Tako, da verjetno daleč ne grejo 😉

Tole pa ne drži. Za razumevanje klimatskih sprememb je potrebno zavedanje o tem, kaj je reverzibilnost. CO2, ki ga mi (in ostala živa bitja) vračamo v ozračje, je iz trenutnih zalog. S pomočjo sonca, fotosinteze, itd. je nastal kisik in sladkorji, ki ju mi dihamo in preko plodov zaužijemo (ali pa zaužijemo druge živali, ki so te plodove predprocesirale za nas).

Problem klimatskih spremeb temelji na vračanju fosiliziranih zalog CO2 izpod površja zemlje v ozračje, ki so sicer tam že na milijone let… s čimer pač klimo delamo (vedno) bolj podobno tisti, kakršna je bila pred in v času, ko se je to nabiranje v zemlji začenjalo oz. odvijalo.

Razločevati to dvoje je osnova za razumevanje debate o klimatskih spremembah.
[/quote]

Abejžno. Pri tebi skupaj hkrati z izgubo in nabiranjem kg očitno pada tudi razumevanje humorja.

Skorajda točno. Izdiha in izšvica se večino. Za izgubo 10 kg sala izdihamo približno 28 kg CO2 in izšvicamo prbl. 11 litrov vode. Za kar je potrebno mišicam dovesti prbl. 29 kg kisika. Kar znese približno 20 m3 kisika.

Mišice povprečnega moškega med 20 in 40 let naj bi zmogle absorbirati med 40 in 50 ml kisika na minuto na kilogram mišične mase. Ženske prbl. četrtino manj. Če rečemo, da se mišična masa povprečnega posameznika giblje nekje med 40 in 50 kilogrami, pomeni to, da naj bi naše mišice bile sposobne sintetizirati med 1,5 in 2,5 litra kisika na minuto. V eni uri vadbe torej med nekako 10 in 15 litri.

Iz česar sledi, da za izgubo oz. pretvorbo 10 kg sala potrebujemo nekje med 1.500 in 2.000 ur intenzivne vadbe, v kateri naš srčni utrip naraste tam na 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (in čez).
[/quote]
Ogromno vadbe.. samo kaj ko to še vedno ne učvrsti kože in ima veliko teh ki hujšajo visečo kožo. Tudi podatek kako to popravit bi jim verjetno prišel prav. No če bi kaj nucalo, glede na že omenjene notranje nestabilnosti.

Sorry. 🙂

Vztrajaj! .

New Report

Close