Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ime za fantka

Ime za fantka

Zelo težka odločitev za ime za fantka.. izbirava med imeni Liam, Lars, Inaj in Lev.. hoceva da je ime posebno in bolj novodobno, ampak ne prepogosto kot npr. Luka, Filip,…
Prosim za mnenje, hvala!

Od teh je meni najbolj vsec Liam. Ampak jaz ne poznam vaju in ne bom videla otroka, ko ga bos rodila. Tako da moje mnenje ni pomembno. Se bosta ze sama odlocila, in tako bo prav;)

Že dolgo nisem slišala izraza: novodobno….lepo…sem se morala prav zaustaviti in začutiti njegov pomen…

Vsa navedena imena so mi všeč, vsako od njih prikliče asociacijo na nekoga, ki to ime nosi, le Inaj prvič slišim…

nova
Uredništvo priporoča

Inaj je narobe obrnjen Jani.

Tako kot sosedova Anal je Lana – da drugih asociacij ne omenjam.

Ko berm sezname otrok vpisanih v prvi razred, mi je ime Štefanija pravi balzam za ušesa. Sori. Marsikateri starši sploh ne veste kako smešna imena dajete otrokom. Da bodo moderni, prepoznavni v tujini……….potem pa se ugotovi da v tako željeni prepoznavnosti v tujini otrokovo ime pomeni RIT ali pa še kaj smešnejšega.

Amal, ne Anal .

Lev Jože
Žan Tone

Je edina slovenska oblika imena od naštetih. Zato bi bila moja izbira Lev.

ne Lars..razen če bosta izgovarjala pravilno, norveško se namreč izgovarja Larš..s takim mehkim r-jem.
Liam … pač neka uvožena zadeva ki se pri nas sliši še kar ok ampak meni niti najmanj ni všeč v našem okolju.
Liam Klemenčič..no go. Razen če imate priimek na Mc …. potem ok
Inaj je za moje pokme “kr neki” in se sliši prav mehkužno, šlevasto.
Lev je res edino primerno ime od naštetih. Ampak odločitev je vajina, tako da kar bosta izbrala, to bo.

Najbolj smešno pa je, ko slišiš ime Dejvid a piše se halilović🤣😂 ali pa Kevin Bartulovič, Theo Ivezić, pa vi niste normalni več.

Liam je Vilčk ali Vili po naše. Kaj pa Viljem. Potem ga lahko kličete Vilčk ali Liam, če vas je sram slovenskiih imen.

Še najboljše se mi zdi Lev, najslabše pa Inaj, ker se mi zdi sluzasto.

Lars.

Lev, edino ime od naštetih. Ostala so navadna skrpucala, še Tian in Tiar si pozabila :S

Nobeno od naštetih ni posebno, če je to tvoja prioriteta, ker fantkov s temi imeni je kot listja in trave. Po številu ne zaostajajo veliko za Luko in Filipom. Mogoče edino Lev, da je res redkejše, ostala pa slišiš na vsakem koraku.

Nobeno od naštetih ni posebno, če je to tvoja prioriteta, ker fantkov s temi imeni je kot listja in trave. Po številu ne zaostajajo veliko za Luko in Filipom. Mogoče edino Lev, da je res redkejše, ostala pa slišiš na vsakem koraku.

Vsaj ime mora biti nekaj posebnega, saj iz otrok takih presranih staršev itak ne rata nič posebnega. Uspešni otroci in kasneje odrasli, pa naj bo to na glasbenem, šolskem, športnem področju imajo navadno čisto plebejska imena kot so Matic, Maja, Primož. Začuda jih celo v tako opevani tujini znajo izgovoriti. Koliko zlatih maturantov je Kianov, Tianov, Anal? Običajno razni taki eksoti obtičijo kar za lokalnim šankom.

Lars je Lovrenc, Lovro.
Liam je Viljem.
Inaj je pa bohvedi kaj. Meni zveni kot In daj ali kot neposreceno ime kaksne kovinarske firme. Evo, sem odkrila. Inai je ne tako redek japonski priimek. P{ojavlja se tudi v JV Aziji.

Men ni nobeno od naštetih všeč.
Men je čist vseen tud če je že mil ljudi s takim imenom, ki je men všeč.
Tko od kakšnih mal bolj tujih al pa “novodobnih”, je bil en od mojih izborov npr Nick-Nik, ostalo pa čist normalna imena.

Gal. Nejc.
Meni osebno so všeč tudi s šumniki, ki zdaj praktično izginjajo iz imen: Aljaž, Jošt, Žiga,

Od teh zagotovo Lev.

Sicer mi nobeno ni pretirano všeč, ampak pred kakšnim Larsom bi raje izbrala Leva. Predlagam še Vid, ki je tudi lepo slovensko ime, pa ni pogosto. Jaz sem gledala, da se ime lepo sklada tudi s priimkom.


kevin kampl ni tak slab ratal. ne glede na to, da ima ime, iz katerega se imenski puristi delajo norca tako v rodni nemčiji, kot v matični sloveniji
zasluži dobre tri milijone letno….
https://www.wtfoot.com/player/kevin-kampl/

Lev. Zveni ponosno, pogumno, skorajda veličastno in nekoliko posebno, pa še Tolstojev soimenjak bo.

Liam – jih je veliko
Inaj – niti pod razno
Lev – Levči, Levček…kako to zveni ljubkovalno?
Glas za: Larsa

https://www.stat.si/imenarojstva/sl#/names?name1=Lars&gend1=M

gre moj glas Larsu… zagotovo..
Liam mi ni lepo, sploh ne v našem okolju, Inaj ne, Lev – teh je v zadnjem času mnogo… vsaj znani imajo same Leve sinove – Primož Roglič, Maja Oderlap, Ana marija Mitič, pa kolikor se spomnim je tudi od Blažke Pograjc Mueller sin Lev – ta je že starejši…
Mi ni všeč pretirano sploh ne, pa še pogosti so zdaj sploh…
Tako,da ostane Lars – ta je od naštetih še najbolj sprejemljiv.

New Report

Close