Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko izvenšolskih dejavnosti imajo otroci??

Koliko izvenšolskih dejavnosti imajo otroci??

Imam 2 otroka, 1.in 3.razred. Enkrat tedensko hodita na eno sportno aktivnost, spomladi in jeseni pa se 1x tedensko h gasilcem.
Poslusam druge starse, cel teden nihce nima casa popoldne, ker stalno vozijo otroke po aktivnostih.
Ne vem, ob 15.30 hodim iz sluzbe, da nekaj pojem in se preoblecem, je ura 16h in vec. Ce se cel teden fijakamo sem ter tja po dejavnostih, nam ostanejo samo se vikendi, meni pa je to premalo, radi smo skupaj.
Po drugi strani mi je hudo in imam obcutek, da sta prikrajsana?! Vsi hodijo vsaj na tri stvari.
Kako je pri vas s tem?? Koliko dejavnosti imajo toliko stari otroci?

Naši so in še vedno hodijo na 1 dejavnost. A se je iz 2-krat tedenske dejavnosti prevesila v 5 do 6-krat tedensko.
Torej 3-je otroci/najstniki (13, 15, 17) vsaj 15 voženj na dejavnost na teden.
Tudi dejavnosti niso več v kraju, kjer so začeli, ampak je treba voziti najstarejšega 35 km daleč. Ostala dva 17 km.
Včasih sva 2 premalo.

Ena dejavnost ki je 3x na teden pa ko še ni bilo korone so bile Gasilske 1x na 14 dni. Nekaj mora imeti ne pa preveč natrpan urnik ker ni potem prostega časa in časa za učenje ker naši otroci niso roboti.

Taki starši ste meni milo rečeno zmešani. Šola, po šoli pa na igrišče s prijateljčki do večerje, kakšne dejavnosti, lepo vas prosim! Saj se jim možgani scvrejo od vsega.

Mi smo se z našim dogovorili, da lahko hodi na čisto vse dejavnosti v okviru šole, izven šole pa na tiste, na katere gre lahko sam, oz. ga bomo samo na eno dejavnost vozili .Ker res nimam nobenega namena petke in svetke preživet v avtu in otroka prevažat od dejavnosti do dejavnosti. Prijateljica ima dva otroka, oba hodita v glasbeno šolo, oba na plavanje in sta z možem cel teden taksista. Oba otroka 3x tedensko v GU, seveda ob različnih urah, oba otroka 2x tedensko na plavanju, spet različne ure in dnevi pa še izven mesta živijo, da otroka nikamor ne moreta peš. Kap.

Smo eno leto sem vozila otroka v bližnje mesto. Sedaj lahko izbere 2 dejavnosti v šoli in v podaljšanem bivanju. Izbira ni majhna: judo, nogomet, košarka, rokomet, plesne – hip hop, pa potem še tiste šolske..
No in sta se odločila za 1 šolskega (pohodi in en računalništvo) brezplačnega in 1 plačljivega – nogomet. Vse to je po šoli in do 15. ure.
Popoldan so najraje zunaj s prijatelji. Seveda potem ko naredijo nalogo.

Eno v sklopu podaljšanega bivanja in eno popoldansko, izbiral je sam. Za prvi razred se mi zdi dovolj.

a to taksirate cele dni po vaseh, kjer sicer ptički pojejo in srnice skačejo, otroci pa so kot včasih cele dni zunaj, plezajo po drevesih in se igrajo?

Izbere si lahko vse kar se izvaja v času OPBja in da gre lahko tja sam pa da se konča ob 16:00 najkasneje, da ga ne čakam, ko ga pobiram po poti domov iz službe.
Tako ima:
pon in sredo ima nogomet
torek in četrtek košarko
petek gasilce
od doma ga ne vozimo na nič
edino ob sobotah ima včasih tekmovanja – dostavimo jih do šole od tam dalje pa ima klub prevoz prek
Hodi v drugi razred

Sem hotela isto vprašat.

To, kar počnete je to, kar je prav. Uravnoteženost med prostočasnimi aktivnostmi zunaj družine in družinskim življenjem.
Slednje je zanju izjemno dragoceno.
Obrnite pogled. Vsi, ki imajo vse popoldneve zapolnjene z aktivnostmi, so prikrajšani za družinsko življenje. Ti do pa res na slabem.

njuna naloga je igranje in preživljanje skupnega prostega časa z družino. Animacijo in/ali nova znanja lahko dobita med počitniškim varstvom.

Midva z možem prihajava domov ob 16:30.
Če je otrok do 16:00 v opb, kjer naredi vso nalogo, potem pa še po dejavnostih, se mi ne zdi nič narobe in tudi v naš družinski čas ne posega. Boljše to, kot pa da je sam doma in parkiran pred TV. Uči se še zaenkrat nič, ker je prva triada.
Ko bo starejši in bo moral doma delat več za šolo, pa bo tudi dejvnosti po potrebi opuščal.

Vse kar je v sklopu šole in vse kar lahko sama opravita. Pri nas ne bomo nikogar nikamor vozili. V bližini je košarkaško in nogometno igrišče, kolo in prijatelji, gozd in to je to. Doma pa je treba tudi kaj pomagati.

eden v 2 eden v 4 razredu inata dejavnost doma, s sosedi in kolegi se igajo zunaj na zraku, včasih ju še notri komaj spraimo zvečer, naj uživajo otrošđtvo pravim

New Report

Close