Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preselila bi se na svoje, a ostala poročena

Preselila bi se na svoje, a ostala poročena

Pred kratkim sem se poročila. Imam otroke od prej, skupnih otrok nimava. Živimo pri njemu. Zadnje čase nekako sem napeta, živčna in pošteno povedano bi si želala na svoje. Jaz in otroci, on bi ostal doma. Imam ga rada, on ima mene in z najino vezo ni nič narobe, ampak jaz sem tista ki me to bremeni. Čutim kot da ne morem dihati. Ostala bi poročena in bi se večkrat tedensko videli. Njemu te ideje še nisem omenila.
Je tu kdo ki ima tako urejeno in zadeva deluje?

Živite pri njem?
Samo vi ali še je kdo tam?
Njegovi otroci? Starši?

Živimo pri njemu, ampak nismo sami. V isti hiši živijo še njegovi ožji sorodniki. En del imamo mi, drug del oni.

nova
Uredništvo priporoča

Helena Bonham Carter je imela tako urejeno, z možem Timom Burtonom sta inmela dve hiši, drugo poleg druge in sta živela ločeno, vsak zase. Se vseeno ni dobro končalo :))
Se pravi – ti bi šla na svoje BREZ NJEGA? Ne samo da njemu ni, tudi tebi ni?
Tale mon je res fascinanten 🙂

Ja, na svoje bi šla brez njega. On bi ostal doma, jaz in otroci bi se preselili.

to ni nobena veza.
halo no????
saj nista otroka v oš vsak v svoji bajti z svojimi obveznostmi.
hočeš od njega ker te doloćene stvari začenjajo motiti.

Če bi on pristal, da bo plačeval še položnice za ta tvoj oddih, pa greš takoj, ane?

Žalostno. Jaz brez svojega moškega, ki ga ljubim ne bi želela nikoli živeti. Pridejo lahko situacije, ko morata biti narazen, morda za daljše obdobje…verjemi, tista vez se izgubi. V nekaj mesecih se toliko spremenimo, da nismo več iste osebe. Kaj šele da živite tako narazen. So majhne stvari a konstantne, dosledne, tiste ki delajo zvezo in jo krepijo.

A kakor komu paše na koncu. Če se oba strinjata, zakaj pa ne

Midve sva si očitno zelo podobni kar se te tematike tiče, je pa res, da nič ni narobe tudi s predlogom avtorice .. samo nenavadno je nam, ki smo s partnerji tako povezani… Jaz osebno si ne predstavljam, da bi šla nekam stran od mojega najljubšega bitja, ampak res smo si drugačni, morda to pri nekaterih funkcionira. Je pa najbrž težje vzdrževati intimno življenje, ker je ravno skupno življenje čar tega, da si z nekom skupaj … Hitro se lahko odnosi ohladijo, zvodenijo, gredo po svoje … Upam, da je partner od avtorice enakega mnenja kot ona oz. mu to ne bi predstavljalo težave, sicer lahko to zelo močno vpliva na razmerje že samo ob omembi predloga.

deluješ mi malo zmedeno
ravnokar si se poročila z novim tipom, ampak hkrati bi se pa rada čim prej odselila od njega
čemu potem poroka????
domnevam, da bo človek fejst prizadet, če boš izrazila željo, da greš na svoje.
težko verjamem, da bo veza uspela naprej.

Midve sva si očitno zelo podobni kar se te tematike tiče, je pa res, da nič ni narobe tudi s predlogom avtorice .. samo nenavadno je nam, ki smo s partnerji tako povezani… Jaz osebno si ne predstavljam, da bi šla nekam stran od mojega najljubšega bitja, ampak res smo si drugačni, morda to pri nekaterih funkcionira. Je pa najbrž težje vzdrževati intimno življenje, ker je ravno skupno življenje čar tega, da si z nekom skupaj … Hitro se lahko odnosi ohladijo, zvodenijo, gredo po svoje … Upam, da je partner od avtorice enakega mnenja kot ona oz. mu to ne bi predstavljalo težave, sicer lahko to zelo močno vpliva na razmerje že samo ob omembi predloga.
[/quote]

Nič narobe, samo nenavadno ja 🙂 Smo različni. Jaz vem, da bi mi manjkal in bi ga zelo pogrešala. Rada imam dotike, objeme, da čutim njega in njegovo energijo v prostoru. Tudi če počne kaj drugo. Važno da je tam. 🙂 Lahko je le obdobje in bo minilo. Tudi meni pride kdaj kakšen dan, ko rabim mir in čas zase nekje v tišini, naravi.. si pa zato preventivno kar sproti jemljem te urice, tako da ne pride do tega, da bi mi kdorkoli bil odveč. Tisti skupni čas z najdražjimi je zato toliko bolj kvalitetno izkoriščen.

Z možem sva skupaj že 20 let. Od tega 15 let poročena. Stara sva 40 in 45. Razumeva se odlično, med nama štima vse. Otroci so konec osnovne šole. Pred par leti sva kupila majhen vikend, na katerega z največjim veseljem grem SAMA. BREZ otrok, BREZ moža, BREZ prijateljev in ostalih. Tam preživim kak dan dva tri, potem pa nazaj domov s spočito glavo. Seveda včasih gre z mano tudi mož ali pa otroci ali pa vsi, ampak tistih parkrat letno, ko se tja odpravim sama, je pravi balzam za mojo dušo. STRADAM miru.

Nič narobe, samo nenavadno ja 🙂 Smo različni. Jaz vem, da bi mi manjkal in bi ga zelo pogrešala. Rada imam dotike, objeme, da čutim njega in njegovo energijo v prostoru. Tudi če počne kaj drugo. Važno da je tam. 🙂 Lahko je le obdobje in bo minilo. Tudi meni pride kdaj kakšen dan, ko rabim mir in čas zase nekje v tišini, naravi.. si pa zato preventivno kar sproti jemljem te urice, tako da ne pride do tega, da bi mi kdorkoli bil odveč. Tisti skupni čas z najdražjimi je zato toliko bolj kvalitetno izkoriščen.
[/quote]

Enako! Ko gre na poslovno pot, nama je obema hudo … sva navajena skupaj (za)spati, zvečer cumati pred tv, se pogovarjati … Ko pa moram sama v posteljo, kar ne zaspim in naslednji dan se počutim, kot če imam mačka!!! 🙂 Je res, da se rada včasih umaknem na samo, ker sem sicer z izjemo njega zelo rada sama, ampak vedno tako, da je nekje v bližini …

Poudarjena izjava dokazuje, koliko resnice je v tem, da nisi sposobna nikoli živeti brez svojega moškega, ki ga ljubiš”. Vez se kar izgubi, če morata biti včasih za neko obdobje narazen? Jako močna vez, res.

Potem bo še kdo rekel, da smo si enaki. “Konstantne, majhne stvari, ki delajo zvezo in jo krepijo” niso vedno enake, vedno v isti obliki, niso pogojene z nenehno fizično prisotnostjo.

Ne bodo razumeli, da obstajajo zakonci, ki niso zraščeni skupaj kot fižol in prekla.

Poudarjena izjava dokazuje, koliko resnice je v tem, da nisi sposobna nikoli živeti brez svojega moškega, ki ga ljubiš”. Vez se kar izgubi, če morata biti včasih za neko obdobje narazen? Jako močna vez, res.

Potem bo še kdo rekel, da smo si enaki. “Konstantne, majhne stvari, ki delajo zvezo in jo krepijo” niso vedno enake, vedno v isti obliki, niso pogojene z nenehno fizično prisotnostjo.
[/quote]

Seveda ne bi mogla..govorim o tem predlogu avtorice. Torej se poročiš in greš živet vsak na svoje… ? Zakaj sploh poroka potem? O tem pišem, ne o tem, da bi umrla, če ga ne bi bilo ob meni, ali da ne bi znala preživeti, ampak da ne bi na tak način želela živet. S časom se navadiš veš, potem ti je zmeraj manj “nujen”, dokler se dokončno ne odvadiš in te njegova prisotnost na koncu celo moti. Ne izgubi se vez, se spremeniš, če se gre za daljše obdobje. Vsi se spremenimo. Če si skupaj, rasteš skupaj, krepiš vez skupaj skozi življenje. Če si narazen toliko časa nimata več nič, kar vaju povezuje. Poznaš kakšnega vojaka npr? Vprašaj malo njegovo družino kako živijo ko je na misiji leto dni ali več. Skype ni bližina.

Sorry. Tako razmišljam in zame to drži kot pribito. Če sem se odločila za ljubezen, poroko, je to zato, da bom z njim. Pika. Če gre na mars, zaradi mene noben problem, a jaz svojega moškega želim ob sebi, naj se ne čudi če bo ob povratku nekdo drug grel mojo posteljo in srce. No, to bi mu povedala, še preden bi šel, naj se meni potem niti ne vrača..

Enako! Ko gre na poslovno pot, nama je obema hudo … sva navajena skupaj (za)spati, zvečer cumati pred tv, se pogovarjati … Ko pa moram sama v posteljo, kar ne zaspim in naslednji dan se počutim, kot če imam mačka!!! 🙂 Je res, da se rada včasih umaknem na samo, ker sem sicer z izjemo njega zelo rada sama, ampak vedno tako, da je nekje v bližini …
[/quote]

No..to. Ti razumeš o čem govorim 😊

Res ti ni jasno, kaj z vsako tako izjavo več poveš o sebi.

In ne čudim se, da je nekaterim moškim posledično pravo breme že sama misel, da bi mu ona rekla: “Ti si moj.”


zanimiva ideja, ki sem jo imel pred veliko leti, vendar je pravladalo, da skupni otroci potrebujejo oba starša. Podrlo se je precej kasneje, zaradi nečesar, o čemer ne želim govoriti/pisati!

Res ti ni jasno, kaj z vsako tako izjavo več poveš o sebi.

In ne čudim se, da je nekaterim moškim posledično pravo breme že sama misel, da bi mu ona rekla: “Ti si moj.”
[/quote]

Jaz povem to kar mislim, če tebi iz kakšnega razloga to ni všeč, ni treba brati mojih komentarjev, ne razumem zakaj se spravljaš name? Tistemu, ki ni vse na svetu to, da mu jaz rečem “ti si moj svet, te ljubim in ne morem živet brez tebe” niti nima kaj iskat z menoj. Morda kdaj pretiravam z besedami, a to ne zmanjša dejstva, da če ljubim, to naredim z vsem srcem in dušo in razdalje slabo prenašam. Ne pomeni, da visim na njem 24/7, na dnevni bazi so to lahko le urice…a mora biti konstanta, krajši “odmori”, ne življenje v dvoje, a vsak pri sebi doma. To ni zame. Nekateri imate željo in potrebo po bolj “samskem” stilu življenja in v redu je tako, če vaš partner/ica soglaša. Jaz, če že kdaj, bom zagotovo ostala ob takem, ki razmišlja kot jaz in si moje bližine želi. Da bi bila v zvezi samo zato, da ga slišim ali vidim 1x tedensko ali manj, pa ne hvala.

Moje izjave so pa takšne kot so. Ta moment razmišljam tako, jutri me morda situacija pripelje do tega, da si premislim. Zato ker ne kalkuliram, ne delam strategij in načrtov kako bom ujela enega, glumila tako, da bom njemu všečna in bila v sebi nesrečna, ker ga nisem videla že 5 dni. J*š tak zakon in ljubav

Nič narobe, samo nenavadno ja 🙂 Smo različni. Jaz vem, da bi mi manjkal in bi ga zelo pogrešala. Rada imam dotike, objeme, da čutim njega in njegovo energijo v prostoru. Tudi če počne kaj drugo. Važno da je tam. 🙂 Lahko je le obdobje in bo minilo. Tudi meni pride kdaj kakšen dan, ko rabim mir in čas zase nekje v tišini, naravi.. si pa zato preventivno kar sproti jemljem te urice, tako da ne pride do tega, da bi mi kdorkoli bil odveč. Tisti skupni čas z najdražjimi je zato toliko bolj kvalitetno izkoriščen.
[/quote]

Ja, takile ki so kot rit in srajca in ki ne morejo brez svojega dragega, so največkrat tisti, ki se ločijo u tren oka. Moja prijateljica ni mogla brez partnerja, še dihati ni mogla brez njega, ki je živela pravljico (to je večkrat govorila), pa se je prva med nami ločila.

Pogovorita se in poskusita, mogoče bo vama všeč. Vse dobro vam želim!

Ja, takile ki so kot rit in srajca in ki ne morejo brez svojega dragega, so največkrat tisti, ki se ločijo u tren oka. Moja prijateljica ni mogla brez partnerja, še dihati ni mogla brez njega, ki je živela pravljico (to je večkrat govorila), pa se je prva med nami ločila.
[/quote]
Zaradi tega se zagotovo nista ločila, a najlažje je tako posploševati..🤷‍♀️

Ne bodo razumeli, da obstajajo zakonci, ki niso zraščeni skupaj kot fižol in prekla.
[/quote]

Tudi meni zelo paše, da grem sama od doma, na vikend, na morje, s prijateljicami na wellness vikend. Imam moža in otroke zelo rada, ampak sem tudi rada sama.

Tudi meni zelo paše, da grem sama od doma, na vikend, na morje, s prijateljicami na wellness vikend. Imam moža in otroke zelo rada, ampak sem tudi rada sama.
[/quote]

Vsakemu paše, govora je o ločenem življenju in poroki le na papirju. Pa kaj je sploh kdo prebral uvodni post? 🤔

Eni smo pač bolj strastni in imamo kaj početi skupaj, tako da nam je 24 ur še premalo. Kaj čem vam jaz, če je v nekaterih led namesto ognja… 🤣

I’m out preden me monovci raztržejo😅🤣

New Report

Close