Starševski čvek

Pasti zagotovo niso primerne, vendar...

Default avatar
Piciklisti ap isto, zgoraj ena piše,da so lastniki škrti in ne ogradijo svojih parcel v gozdu. Česa tako blesavega še nisem slišal.

A je res človek danes taka sprevržena gnida brez razuma, da ga edino ograja ustavi? Včasih nismo imeli niti zakonov, niti predpisanih glob, pa so se ljuje zavedali, da ni vse njihovo in da ne morejo vsega počet povsod, kot se jim sprdne.
Default avatar
Pikulet je napisal/a:
Pa saj moja je privezana, ceprav je minimalna moznost, da bi sla dva koraka stran od mene. Verjetn pa vse srnice dozivijo dozivljenjsko travmo ze preden nasa stopi v gmajno, ker zalaja pa. Na domacem dvoriscu. Ob gmajni. Je pa vzgojena, cist po lastnici. Ne briga jo cist vsaka stvar.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Default avatar
Za enega recimo vem, so ga vaščani tu blizu zrihtali, seveda je bila potem zamera. Spuščenega cucka so zadržali, da so prišli iz zavetišča po njega.To so storili dvakrat in je moral sam po psa in plačat mislim da 400 evrov, vsaj tako je bilo rečeno. Ko je drugič plačal pes več ni "uhajal" vsak dan iz pesjaka.
Default avatar
1raglja je napisal/a:
Ti si sumljiva😁, sem imel soseda, ki je imel nemškega ovčarja za krivolov. Mu je redno nosil zajce in fazane domov. Potem je človek storil samomor, pes pa se še leta na ta način preživljal, koliko ni dobil hrane pri kaki hiši. Tudi sam vem, da sem mu dal jest, če je slučajno prišel.
Default avatar
viharni jezdec je napisal/a:
Temu se reče kompliciranje. S spravilom enega hloda iz gozda narediš več škode v podrasti in na koreninah kot pa vsi kolesarji skupaj. Prav tako pride občasno do kakšnega vetroloma, žledoloma kjer je škoda ogromna. Tudi lubadar ti naredi ogromno škode.

Tako da sekiranje za takšne majhne stvari ni dobro za psiho.
Default avatar
excell je napisal/a:
Ne, temu se reče, da je čredna drhal zbalznela do konca in je vse njihovo. Hoste so ponekod jeseni take, kot da bi cestni valjer dnevno teptal v njih. Da o živalih, ki sploh več nimajo miru, ne govorim.

Zakaj pa misliš, da ob rekah in drugih vodah vsega ne uničijo? Ker je ribolov plačljiv in ker je tudi nadzor tega. Če tega ne bi bilo, bi čreda tudi to uničila.

Saj pravim, včasih pa ni bilo treba ne zakonov, ne ograj, pa so ljudje samoumevno vedeli , da čisto vsega pač ne morejo počet. Danes pa ne prepovedi, številni zakoni in grožnje z globami in celo ograje ne pomagajo.
Default avatar
No no, pretiravat pa spet ni treba :). V populaciji se vedno najde nek mali procent ljudi, ki jim nič ni sveto. Včasih so bili zaradi slabših prometnih povezav in slabših možnosti transporta lokalno omejeni, zdaj pa lahko zaidejo tudi malce dlje.
Default avatar
excell je napisal/a:
A sveda pretiravat, mase mestne drhali se zgrinjajo v hoste. In kaj imaš sploh tam za počet, če ni nič tvojega? Pojdi v Avstriji noret po hostah, boš videl kako poceni boš prišel skozi.
Default avatar
Stvar je taka. Zadev ne moremo jemati v svoje roke, se vam ne zdi? Jaz bi tudi z veseljem metala stingerje ljudem, ki dirkajo z avtom, oklufutala tiste, ki se peljejo po nasprotnem pasu zaradi telefona. Z užitkom bi zastrupila soseda, ki se neprimerno dotika otrok.
Dajte ljudje imet jajca in se soočite direktno s tistim, ki vam dela preglavice. Ne moreš bit tako gnil, pritlehen, zahrbten, podmukel in strahopetna rit, da to narediš anonimno. O fuj! To je zame umor iz zasede.
Default avatar
Julij Cezar je napisal/a:
Nič samo jaz ne pravim. Citirala sem Viharca, ker je on napisal, da se ni zgodilo nič. Slabo bereš, teslo. Samo da lajaš kontra, pa čeprav debil izpadeš.
Default avatar
zato pa sem napisala prej tole:
enostavna rešitev je napisal/a:
V kombinaciji s to, ki si jo zgoraj napisal verjemi, da bi psi zelo hitro nehali "uhajati". Je to malo predrag štos. Pri nekaterih pač zaleže samo, če jih po denarnici udari.
Default avatar
Še enkrat ne pretiravat :). Ne moreš govoriti o masi ljudi, ko gre 15 ljudi v hosto. In da so lahko tam in tam nabirajo gobe in ostale šumne plodove je zapisano v ZG, prav tako je navedeno česa se tam ne sme delat. Drugače pa vsaka država to ureja na svoj način. V nekaterih ameriških zveznih državah, lahko človeka, ki se brez dovoljenja sprehaja po tvoji zemlji ustreliš. Najbrž ni potrebno poudarajti, da je večina ustreljenih družinskih članov ali pa z njimi povezanih oseb.
Default avatar
Ahh, naša k sosed hod na piškote, tko da...najprej lastna rit. Ne vem po kom 😀😀😀
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
Default avatar
excell je napisal/a:
Ne kvasi tam kjer nimaš pojma. In nima smisla s takim debatirat.
Default avatar
1raglja je napisal/a:
😂
Default avatar
Zahrbtnost je napisal/a:
Po eni starni ja. Po drugi strani pa s biciklom nimaš kaj iskat v hosti, torej tudi če je taka past, zate n nevarna in se ti ne more zgodit nič.

Zraven tega je pa vedno tako bilo, če sistem proti drhali ne deluje, vzamejo ljuje stavri v svoje roke.

Zdaj pa da ne boste tako noreli. Prilepil sem le delček slik, so pa iz Francije, ne pri nas. Čeprav se pri nas tudi to dogaja in ljudje tudi iz jeze postavljajo pasti.
Default avatar
Zahrbtnost je napisal/a:
Po moje ne gre toliko za zahrbtnost, kot za to, da vejretno nastavljalec pasti nima cel dan časa čakati z vilami ali sekiro v zasedi in je pač posebej po arhaičnem pripomočku, znanem že v času Starega Rima.
czas zaorać socjalizm
Default avatar
Evo danes v Tivoliju. Sedim z otrokom in pride neobvladljiv pes z maksimalno raztegnjenim povodcem. On vodi lastnico, in ne lastnica njega. Vleče jo na vse strani, ona laufa za njim, ga vleče k sebi, pes močnejši. Laufa za njim po travniku, napada ljudi, ki sedijo. Adijo pamet.
Default avatar
Pikulet je napisal/a:
Večinoma gre za manjvrednostni kompleks, pri katerem hoče kmet preko zemljišča pokazati svojo moč in nadvlado. Pač eni to zdravijo preko avtomobilov, drugi preko zajebavanja podrejenih tretji pa preko zemljišča.
Default avatar
Kaj mislijo ti da se vlaka sama naredi,je potrebno kar nekaj truda in financ ! Potem pa ti jo lepo s krosarji in kolesi razrijejo+ podrast itd!
Vtrgaj zasčiteno rastlino ,bo kar lep ček a oni jih vse pomendrajo!
Kupi si parcelo pa se po svojem vozi!
Prav je tako da se jim nastavi butla pač moŕač dobro spečt da prične razmišljat!