Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A vsak dan kuhate

A vsak dan kuhate

Skusam kuhat vsak dan, ampak vcasih mi zmanjka idej in priznam, da tudi casa…
Kako je pri vas, kuhate za par dni vnaprej?

Kuham vsak dan. Kar ostane od kosila je za večerjo športnikov v hiši, redko pa se zgodi, da ostane še kaj za zjutraj, da srednješolec odnese v šolo, za malico.

Vsak dan. Največja zguba časa. A moji so jedci in potrebujejo 3 konkretne obroke vsak dan. Nekatere stvari kuham zvečer pozno, golaže in juhe ponavadi v velikem loncu in zamrznem en del za tiste dni, ko res ne utegnem kuhati. Se da veliko pripraviti vnaprej zvečer. Jaz imam takrat mir in največ naredim.

V teh vročih dneh. Samo tekoča hrana.

Od spomlad skor nič, ene 2-3x na tedn. Imam okol sebe full dobre sosede, da zmer kdo neki skuha in nas povab al pa midva neki nardiva in povabva njih.
Včasih pa tud uzun jeva.

Vsak dan. Mi redko jemo zunaj, pa se zbircni so.

Več ali manj , ja.
Vse zadeve, ki se dajo lepo zmrzniti, skuham večje količine in imamo zalogo za takrat, ko se mudi.
Izjeme so kdaj vikendi, kadar izginemo na potep – potem jemo zunaj.

Kuham vsak dan, mi je v veselje.

Ja, vsak dan sveže, že 30 let.

Sedaj ko so otroci zrasli, se zaposlili, odšli na svoje in ni več toliko stroškov, si vsaj trikrat na mesec privoščiva kosilo tudi zunaj.

edino kakšne čorbe imam za dva dni, recimo ričet, pasulj, golaž…

Ja vsak dan. In mi tudi zmanjkuje idej. Sploh ker so zelo izbirčni in imajo različne okuse. Jaz bi jedla bolj lahko hrano.

jaz kuham vsak dan, ampak res vzame veliko časa…pa rada kuham..ampka največ cajta mi pobere ideja kaj naj skuham….
imam dve športnici doma in sta lačni, tudi mož…ampak vsi so še sladkosnedi…tako da rada tudi kaj spečem

jaz pa rabim kakšno idejo, kaj še skuhat…jemo vse…
kuham:
golaž
pasulj,
fižolova juha
porova juha
piščančja obara
telečji zrezki
goveji
lazanja
musaka
tortilje
ričet…
še kakšna ideja?

nekdo je omenil tortilje…
a ma kdo recept preverjen… vem da so čist izi za narest

to je res izi, 250 g moke, 1,5 dl vroče vode in sol

moko preliješ z vročo vodo, dodaš sol, zgneteš..narediš štručko in jo narežeš na par koščkov… razvaljaš in popečeš
res čisto enostavno in hitro pa zelo okusno

vsak dan mi ne znese, vendar dosti pogosto. Mnjami, všeč mi je moja kuha, bi bil “greh” da si tega ne bi privoščila hehehe….

Morda rdeče zelje, zraven kuhan krompir v kosih, pa kakšna hrenovka, če zmanjka časa za pripravo mesa, ali pa piščančji kosi, tudi teknejo. Zdaj se bodo kmalu lahko naredili tudi bučni njoki, ki se jih nato popeče na maslu z žajbljem in posuje s parmezanom, segedin, sataraš, sploh če imaš še kaj domačega paradižnika in paprike. Parmigiana z jajčevci (ene vrste lazanja z melancani), pa matevž in kislo zelje ali repa, pa kakšna pečenica zraven, tudi zelo nasitno, pri nas večkrat naredimo tudi kumarični krompir, enolončnica s kuhanim krompirjem, ki se ga delno pretlači, nato pa doda naribane kumare in ostale začimbe. Ali pa tople kumare v omaki, pa krvavice, če ste ljubitelji, no, zdaj je še skoraj malo pretoplo za koline. Pa kakšne čisto preproste testenine, morda ti lahko pomaga oddaja Italijanska kuhinja s Catherine, ki je na sporedu ob sobotah in nedeljah na tvs1, mislim, da malo po 18.uri, ima zelo veliko receptov italijanske kuhinje, če si ljubiteljica le-te. Zadnjič je gostja kuhala polento s svinjskim ragujem, izgledalo je zelo dobro in hitro narejeno. Upam, da sem ti kaj pomagala.

Zadnje čase sploh ne kuham več. In tega ne pogrešam.

New Report

Close