Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prosim pomagajte mi z nasveti kako čimbolje napisati ponudbo za zaposlitev

Prosim pomagajte mi z nasveti kako čimbolje napisati ponudbo za zaposlitev

Prvič, znam pisati vloge, prošnje, zapisnike,………., tisto po šolsko v nulo. Nimam pa prav nobene ideje, kako napisat dobro ponudbo za delo. Pač, kreativa ni moja močna stran 🙁
Sicer ne morem konkretno povedati o panogi, lahko rečem, da gre v grobem za delo v proizvodnji, ampak ne tipično proizvodno delo. Trenutno ne iščejo, no pred kratkim so iskali, ampak moškega. Imajo sicer ogromno zaposlenih in večina je žensk in med njimi zagotovo kaka noseča ali se upokojujejo,……in skoraj ne verjamem, da vmes ni potreb po nadomeščanju. Je pa super, ker so blizu, plačilo je baje fer, delat je treba, ampak to meni ni težava. Aja, pa imam tak 3 stopnje višjo izobrazbo, kot bi jo zahtevali, ampak izkušenj s tem delovnim mestom (v tej panogi) pa prav nič, čeprav sem v proizvodnji že delala.
V glavnem, kako naj napišem ponudbo, da ne bo romala v koš in jo bodo mogoče celo shranili za v prihodnje.

In ne, ne prejemam socialne pomoči, ne grejem ta zadnje doma (no, zadnje 3 mesece res, ker so me zaradi korone dali na hladno in bi me naj do konca leta poklicali nazaj, ampak če ni treba nazaj na prejšnje delovno mesto ne bi šla), zaposlitve (sploh v tem podjetju) pa si res želim, ker delo tak al tak stalno imam.

Hvala, hvala, hvala

Nobene prošnje. Pozanimaj se kje direktor pije kafe zjutraj/po službi oz kam hodi na rekreacijo. Pojdi tja, naredi se mona, povej da si slišala, da iščejo in se v 3min “prodaj”. Pitch si sestavi prej, zvadi in pozitivno, predvsem pa sproščeno v akcijo. Obvladati moraš osnovna tri vprašanja: kdo so oni/kaj točno rabijo/kaj je tvoj doprinos k njihovem napredku. Če to imaš, se bo delovno mesto čez noč sprostilo tudi zate. In ne pozabi: don’t sell youself short

Eh, glih sem nekaj podobnega hotel napisati … pa si me prehitel…no v glavnem v življenjepisu komot lahko v sredini napišeš recept za palačinke, pa nihče ne bo opazil, ker ga ne bodo povohali … tako da kar korajžno do direktorja !

PrehitelA 😊 ta s palačinkami je svetovna 🤣🤣🤣👍👍

Sem se leta in leta presekirala zaradi služb, danes “srečno zaposlena” zaradi 30sekund korajže in pravega pristopa. Z velikimi ribami je treba znati plavati 😄

Nobene prošnje. Pozanimaj se kje direktor pije kafe zjutraj/po službi oz kam hodi na rekreacijo. Pojdi tja, naredi se mona, povej da si slišala, da iščejo in se v 3min “prodaj”. Pitch si sestavi prej, zvadi in pozitivno, predvsem pa sproščeno v akcijo. Obvladati moraš osnovna tri vprašanja: kdo so oni/kaj točno rabijo/kaj je tvoj doprinos k njihovem napredku. Če to imaš, se bo delovno mesto čez noč sprostilo tudi zate. In ne pozabi: don’t sell youself short
[/quote]

Vodstvo je v LJ, kar je več kot 100 km stran in ni variante, da izvem, kje se šef potika. Praktično so 3je lastniki, ki imajo razdeljene vodstvene funkcije. Vloge za zaposlitev, na vseh preteklih razpisih, sprejema žena enega izmed teh, ki je sicer zaposlena v tajništvu.
Proizvodnja je v našem kraju in tu je samo vodja proizvodnje in še to občasno, ker prihaja iz LJ. Kdaj pa tudi sama ne vem. Ni mi glih, da bi se parkirala pred stavbo in čakala vse dni :-))

” ne grem na kolena”, ti ne pomaga še tako dober esej…..


Pela ne bom, ampak na kolena pa tudi ne mislim it.
Vseeno mislim, da tak kritično pri nas še ni. Ali pač?

Sem pa v mislih imela same napačne pristope, očitno :-))
Ker do zdaj ste mi svetovali zasledovanje direktorja in pa da brez drgnjenja kolen ne bo nič 🙁


Pela ne bom, ampak na kolena pa tudi ne mislim it.
Vseeno mislim, da tak kritično pri nas še ni. Ali pač?

Sem pa v mislih imela same napačne pristope, očitno :-))
Ker do zdaj ste mi svetovali zasledovanje direktorja in pa da brez drgnjenja kolen ne bo nič 🙁
[/quote]

Hahaha joj ne zasledovanje no. Ampak je oseben pristop velikokrat bolj uspešen od tone prošenj, ki jih dobi kadrovska. Saj se lahko pojaviš tudi na vratih firme, naročiš na sestanek..a, “good luck with that” 😉

Hahaha joj ne zasledovanje no. Ampak je oseben pristop velikokrat bolj uspešen od tone prošenj, ki jih dobi kadrovska. Saj se lahko pojaviš tudi na vratih firme, naročiš na sestanek..a, “good luck with that” 😉
[/quote]
Hvala, saj sem razumela prav 🙂

Res je, na osebni stik sem nekako pozabila oziroma niti ne pozabila, ampak v tem času korona fobije, je že s težavo kam osebno prit, če res nimaš tehtnega razloga. In nekako se mi zdi, da direktor ne bi bil glih vesel, da mu hodim na vrata s ponudbo za na videz nezanimivo službo v proizvodnji. Ker roko na srce, če razpišejo delovno mesto bodo tako dobili milijon prošenj in nisem glih hudo iskan in za podjetje preprotreben profil.

lp

Problem je že to, ko si napisala, da imaš višjo izobrazbo kot je za tisto delo. Verjemi, ljudi z višjo izobrazbo ne želijo.

Jaz sem dobila službo kar lepo z napisano vlogo in nič preko ovinkarjenja in kofetkanja z direktorjem. So tudi ljudje, ki zaposlujejo izključno po konvencionalni poti. Zavod me je poslal na pomožno delo v proizvodnji, iz katere foha imam izobrazbo, jaz pa nisem zavihala nosu. Napisala sem lepo zahtevano vlogo, v njej pa izpostavila, da imam v tej stroki izkušnje in strokovno znanje. Zraven tega sem vlogo še okusno grafično oblikovala, na razgovor sem pa prišla v poslovnem oblačilu, ne pa v kavbojkah. Pa je direktor opazil, da bi bila bolj primerna za pisarniško delo in sem to delo tudi dobila. Brez vez, poznanstev in ovinkarjenj.

Tukaj pa nekateri predlagate, naj se pozanima, kam direktor hodi na kavo. Resno?
Pred mnogimi leti sem bila “pametna” in sem izbrskala sedež podjetja, se namalala na vhodna vrata, da bi dobesedno uletela direktorju pred nos in s tem pokazala, kako pogumna, iznajdljiva da sem. In veste kaj? To je bila družinska hiša, vrata mi je odprla razkuštrana ženska v šlafroku in bila videti precej zgrožena nad mojo vsiljivostjo. Na hitro sem ji pač dala v roke mapo z mojo predstavitvijo in vizitko, se opravičila in poslovila. Seveda me ni niti poklicala. Ravno tako si tudi ne morem predstavljati, da bi kar uletela v nek golf klub in zmotila moške, ki bi po partiji sedeli na pijači in začela nekaj o tem, kako bi bila jaz super primerna za delovno mesto osebne asistentke enega od njih. Dajte no mir, po mojem bi se na moj račun ti tipi še mesece hahljali po lokalih, dotični direktor bi se pa ob takšni predstavitvi raje živ zakopal, kot pa da bi sprejel od mene vsaj vizitko.

Ammm malo se motiš. No verjetno ti tvoja izkušnja bremeni razsodnost. A poti je vedno kolikor je ljudi. Meni je točno to pomagalo. Pa ne le za službo, tudi za en velik projekt, ki ga pripravljam. Verjetno je odziv lahko tudi negativen. A izgubiti nima kaj. Prošnje so pa res zadnje, ki vodijo k uspehu po mojem.

Ammm malo se motiš. No verjetno ti tvoja izkušnja bremeni razsodnost. A poti je vedno kolikor je ljudi. Meni je točno to pomagalo. Pa ne le za službo, tudi za en velik projekt, ki ga pripravljam. Verjetno je odziv lahko tudi negativen. A izgubiti nima kaj. Prošnje so pa res zadnje, ki vodijo k uspehu po mojem.
[/quote]
Imaš prav. Kolikor je ljudi, toliko je poti. Nekoga lahko en pristop navduši, drugega pa isti pristop odbije. Zato sem se jaz navadila razmišljati takole: k ljudem bom pristopala na svoj način. Jaz sem pač delno introvertiran tip, ko se pa z ljudmi dobro spoznam, se odprem. Zato k neznancem pristopam z določeno mero zadržanosti. Če bo to oseba na nasprotni strani sposobna sprejeti z razumevanjem, je to prava oseba za sodelovanje z mano. če pa ne, pa se verjetno tudi na drugih področjih ne bova ujeli. Ključ je v iskrenosti do samega sebe in ne igranju nečesa, kar nisi. Le tako boš pritegnil k sebi ljudi podobne valovne dolžine in tako boš lahko pri svojem delu sproščen, iskren in zadovoljen.


Imaš prav. Kolikor je ljudi, toliko je poti. Nekoga lahko en pristop navduši, drugega pa isti pristop odbije. Zato sem se jaz navadila razmišljati takole: k ljudem bom pristopala na svoj način. Jaz sem pač delno introvertiran tip, ko se pa z ljudmi dobro spoznam, se odprem. Zato k neznancem pristopam z določeno mero zadržanosti. Če bo to oseba na nasprotni strani sposobna sprejeti z razumevanjem, je to prava oseba za sodelovanje z mano. če pa ne, pa se verjetno tudi na drugih področjih ne bova ujeli. Ključ je v iskrenosti do samega sebe in ne igranju nečesa, kar nisi. Le tako boš pritegnil k sebi ljudi podobne valovne dolžine in tako boš lahko pri svojem delu sproščen, iskren in zadovoljen.
[/quote]

Pametno razmišljanje 👍 srečno

Nobene prošnje. Pozanimaj se kje direktor pije kafe zjutraj/po službi oz kam hodi na rekreacijo. Pojdi tja, naredi se mona, povej da si slišala, da iščejo in se v 3min “prodaj”. Pitch si sestavi prej, zvadi in pozitivno, predvsem pa sproščeno v akcijo. Obvladati moraš osnovna tri vprašanja: kdo so oni/kaj točno rabijo/kaj je tvoj doprinos k njihovem napredku. Če to imaš, se bo delovno mesto čez noč sprostilo tudi zate. In ne pozabi: don’t sell youself short
[/quote]
Trol psihopatski lenuharski, s tabo je vsak dan slabše. Zasmetiš cel forum, čisto vsako temo, nič drugega ne počneš življenju?


Trol psihopatski lenuharski, s tabo je vsak dan slabše. Zasmetiš cel forum, čisto vsako temo, nič drugega ne počneš življenju?
[/quote]

Nč drugo mi ne nudi takega zadovoljstva kot pojavljanje na monu, kjer mi taki kot ti nudijo svojo pozornost, energijo in čas. Za vse ostalo je mastercard 🤣

Nobene prošnje. Pozanimaj se kje direktor pije kafe zjutraj/po službi oz kam hodi na rekreacijo. Pojdi tja, naredi se mona, povej da si slišala, da iščejo in se v 3min “prodaj”. Pitch si sestavi prej, zvadi in pozitivno, predvsem pa sproščeno v akcijo. Obvladati moraš osnovna tri vprašanja: kdo so oni/kaj točno rabijo/kaj je tvoj doprinos k njihovem napredku. Če to imaš, se bo delovno mesto čez noč sprostilo tudi zate. In ne pozabi: don’t sell youself short
[/quote]To kar ti predlagaš je visoka stopnja zalezovanja.
Zalezovati direktorje, kje pijejo kavo ali se rekreirajo?
Mislim, da s teboj ni vse ok.

To kar ti predlagaš je visoka stopnja zalezovanja.
Zalezovati direktorje, kje pijejo kavo ali se rekreirajo?
Mislim, da s teboj ni vse ok.
[/quote]

A si direktor pa ne želiš, da te motijo? Imaš kakšno ljubico pa te bo ujela v nečednih poslih? 😏 🤣

Glej, sami ste si krivi, ne odgovarjate na maile, prošnje, vloge, ne dvigujete telefonov, ne sprejemate ljudi na sestanke, pišete fiktivne razpise…. borba na trgu dela pa vedno bolj neizprosna. Jaz bi uporabila vse možnosti. Ni treba nikogar zalezovati, kje vidiš da sem to napisala?

A si direktor pa ne želiš, da te motijo? Imaš kakšno ljubico pa te bo ujela v nečednih poslih? 😏 🤣

Glej, sami ste si krivi, ne odgovarjate na maile, prošnje, vloge, ne dvigujete telefonov, ne sprejemate ljudi na sestanke, pišete fiktivne razpise…. borba na trgu dela pa vedno bolj neizprosna. Jaz bi uporabila vse možnosti. Ni treba nikogar zalezovati, kje vidiš da sem to napisala?
[/quote]Mene nima kdo kaj motiti in mi pristopati v prostem času. [hashtag=e]#e[/hashtag] najmanj kje na javi.
Pa, sem direktor ali delavka v proizvodnji.
Ja in to o čemer pišeš ti, je zalezovanje.

Mene nima kdo kaj motiti in mi pristopati v prostem času. [hashtag=e]#e[/hashtag] najmanj kje na javi.
Pa, sem direktor ali delavka v proizvodnji.
Ja in to o čemer pišeš ti, je zalezovanje.
[/quote]

Marsikaj je zalezovanje dandanes… res je. A dvomim, da tak pristop pomeni le-to, če ne ga ne bi poimenovali “elevator pitch” 🤷‍♀️ kaj bi si šele mislil/a, če bi te kdo v dvigalu nagovoril glede projekta ali službe. Pomislila bi celo, da smo morda le v Sloveniji mali za časom, če tako razmišljamo, a glej ga zlomka. Največji biznisi se sklepajo ravno v gostilnah, na rekreaciji in direktorji sprejemajo v službo tudi take pogumneže, ki direktno pristopijo tuuudi v Sloveniji. In ni tako redko. 🙂 Zakaj je to zate stalkering pa … ne bi vedela. 🤷‍♀️

Marsikaj je zalezovanje dandanes… res je. A dvomim, da tak pristop pomeni le-to, če ne ga ne bi poimenovali “elevator pitch” 🤷‍♀️ kaj bi si šele mislil/a, če bi te kdo v dvigalu nagovoril glede projekta ali službe. Pomislila bi celo, da smo morda le v Sloveniji mali za časom, če tako razmišljamo, a glej ga zlomka. Največji biznisi se sklepajo ravno v gostilnah, na rekreaciji in direktorji sprejemajo v službo tudi take pogumneže, ki direktno pristopijo tuuudi v Sloveniji. In ni tako redko. 🙂 Zakaj je to zate stalkering pa … ne bi vedela. 🤷‍♀️
[/quote]Eno so poslovna srečanja, drugo pa šalabajzerstvo, ki ga ti opusuješ. Ti je pač znan samo ta krog in ne dvomim, da tudi plačaš v naravi.

Eno so poslovna srečanja, drugo pa šalabajzerstvo, ki ga ti opusuješ. Ti je pač znan samo ta krog in ne dvomim, da tudi plačaš v naravi.
[/quote]

Zaenkrat mi še ni bilo treba, verjamem da bo tudi v prihodnje moja energija, sposobnost, znanje in odločnost dovolj, da dosežem vse, kar si želim ☺

Vse so to poslovna srečanja, kaj pa drugo?

Trol še kar nori….. jaoooo

Do direktorja lahko pristopiš samo, če ga od prej poznaš, če gre za resno podjetje se nek direktor ne bo ukvarjal z zaposlitvami na nekem oddelku, kjer niti zaposlenih ne pozna, zato imajo podjetja kadrovsko službo…


Seveda. Čisto možno. Lahko ti pa 30sekund poguma prinese še boljšo priložnost, kot si jo sprva pričaloval/a. Kaj zdaj? Naj piše celo življenje prošnje in doktorira iz vsebine, oblike, fonta ali je boljše riskirat, se obrukat če je tako usojeno, a vsaj veš da si dal/a vse od sebe? Jaz se vsakič tako vprašam, ko si nekaj nooooro želim. In glej to. Vsakič mi uspe, največkrat še bolje od pričakovanega! 🙂

Do sedaj je moja uspešnost v življenju bila 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zavrnil me je le 1.

Vi pa po lastni vesti, pameti in volji. Nihče vas ne sili, nisem tu za promocijo. Sam povem iz izkušenj

New Report

Close