Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sms od ponudnika oz "zunanjih sodelavcev" vredni 2,50 evro

sms od ponudnika oz "zunanjih sodelavcev" vredni 2,50 evro

kar na enkrat dobivam sms od neznane firme,vreden 2,50…. dobim kar dvakrat ,pomeni 5 €….prijataljica na izpisek racuna pa ima 18 € za komercialna sporocila…..poklicem telemach,povem da ne poznam podjetje,in nikoli ne hodim v internet ali da sem narocen kjerkoli…imam ze 12 let isti mobitel,ne brskam ali podobno…zdaj pa dobim ene sms,in moznost da se odjavis,,,bla bla bla…prijateljica isto, ni narocena nikjer,ma pa 18 € za placat…seveda mobilnem operaterju ne zanima kaj in kako,valjda so to eni zunanji sodelavci…..no ce naredis kaksen izracun da 10000 ali 20000 folku to posiljas in vsaj po 5 € zasluzis jer kar dosezek….v ponedeljek grem v policijo to razjasnik,ker trenutno nimajo casa za to….kdo kaksne podobne izkusnje?

Verjetno si nevede poslal/-a kak SMS na linijo za vedeževanje in podobno in potem se avtomatsko prijaviš.

Operater te lahko odjavi.

Policija nima nič s tem, ker je (žal) vse legalno. Pokliči ali piši svojemu operaterju, boš dobila vsa pojasnila. Na pošiljanje takih SMSov se prijaviš sam, seveda je vse skupaj zapeljano tako, da se tega niti ne zavedaš. Klasičen drobni tisk, ki se ga ljudje, ki se nekam prijavijo, niti ne zavedajo. Običajno gre za reševanje kvizov, nagradne igre, reševanje inteligenčnih testov in podobno.

ne ne ne….nisem nic poslal nikamor….programi ki sem nalozil so 12 let stari…uglasevanje kitare in podobno….telefon imam samo za klic iin nic vec….sorry sem staromoden….to so nateguni ocitno in opereater ki imas narocnino ne more pomagat ker so to zunanji sodelavi ali karkoli e fujjj

Vsi skupaj so ista mafija. Zato nič ne ukrenejo.


ne delam tega…res ne….v zadnjem letu vse kar sem gledal na netu je avtonet,ker bi rad avto kupil in wikipedija,ker se zanimam za zivljenjepis gladsbenikov in igralcev….nimam povezave do gmail ali facebook ali podobne civilizajske sranja….ne morem verjet….to je cisti nteg….in ocitno noben ne more kaj naredit….operater je rakel naj poklicem podjetje in se zmenim z njimi….eh to pa res mi se ne da….podjetje stevilka pa 018888689….sms stevilka pa od 6655…way2life….wtf

Mogoče kak poslan sms za nagradno igro? Kar tako mislim, da ne začnejo pošiljati.

Vseeno, naredi se blokada pri operaterju na komercialne številke, vse od 090 naprej.

Sam tudi iz istega razloga, že desetletja uporabljam predplačniški sistem. V minus ne morem, če se karkoli zgodi pa zamenjam cifro pa je. Nova sim stane cca 2 €

Podobno sem imela jaz, sodelovanje na nagradni igri v neki trgovini in potem so prihajali SMS vsak mesec po 10 eurov, preden sem ugotovila, so mi že spulili 100 eurov. Cigani. Kakšna nagradna igra, čista goljufija, samo delat ne , ena sama prevara in nateg.


ne delam tega…res ne….v zadnjem letu vse kar sem gledal na netu je avtonet,ker bi rad avto kupil in wikipedija,ker se zanimam za zivljenjepis gladsbenikov in igralcev….nimam povezave do gmail ali facebook ali podobne civilizajske sranja….ne morem verjet….to je cisti nteg….in ocitno noben ne more kaj naredit….operater je rakel naj poklicem podjetje in se zmenim z njimi….eh to pa res mi se ne da….podjetje stevilka pa 018888689….sms stevilka pa od 6655…way2life….wtf
[/quote]

insistiraj na policiji s prijavo:
https://www.complaintboard.in/complaints-reviews/www-way2life-info-l55885.html#

Mogoče ti tu kaj pomagajo:
https://www.cert.si/si/

Zdravo,

gre se za sms prevaro oziroma sim card swap. s katerim nepridiprav “prevzame” tvojo številko in odgovori na sms sporočilo in tako bremeni vašo številko. Operater ima prikazano oz zabeleženo da ste sporočilo poslali vi, na telefonu pa tega nimate prikazano ker sami fizično niste nič naredili. Verjetno ste predhodno cca. nekaj dni pred prevaro prejeli sms sporočilo z kodo za verifikacijo prenosa številke.

Niste edini primer katerim se je to zgodilo v zadnjem mesecu, prav tako ste vabljeni na spletni forum Slotech kjer poteka razprava o prevari in reševanju le te.
link:
https://slo-tech.com/forum/t771690/konec

Predlagam pa da z prijateljico storita sledeče:

1. Pošlijete pritožbo podjetju MPSC – Mobile Payments Service Center, ta je tudi posrednik pri bremenitvi za podjetje DIMOCO, ki ponuja storitve za katere ste bremenjeni. Pravtako od njih zahtevajte od kod so bili pridobljeni vaši osebni podatki in se sklicujte na varstvo osebnih podatkov(ne popuščajte).

2. Pošljite pritožbo podjetju Telemach na [email protected] in zahtevajte obrazložitev kako je prišlo do zlorabe vaših osebnih podatkov in kako se vaši podatki uporabljajo in upravljajo ter da vam predložijo le te. Prav tako zahtevajte stornacijo obračuna zaradi suma zlorabe.

3. Kličite na kontaktni center Telemacha in zahtevajte za blokado vseh komercialnih sporočil v primeru da to še niste storili.

4. Pošljite sms z besedo STOP na to številko(s katere ste prejeli sms) da se odjavite od SMS kluba, drugače vam podjetje Telemach ne more blokirati komercialnih storitev.

5. v primeru nerazrešenega spora se obrnite na AKOS in na Informacijskega pooblaščenca.

Upam da vam to pomaga, večina nas(tisti ki smo oddali pritožbe) je prejela dobropis za bremenjeni znesek s strani podjetja MPSC – Mobile Payments Service Center. Vendar še vedno želimo odgovore od kod so pridobili naše podatke.

Lep pozdrav.

New Report

Close