Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ta tema ni za tiste, ki ne iščejo dela :-)

Ta tema ni za tiste, ki ne iščejo dela :-)

Ojla MONklje in MON-e,

če imate na zalogi koga, ki išče delo na področju programiranja, me pocukajte za rokav. Gre za delo v Sloveniji. Ljubljana z okolico (z možnostjo dela od doma). Plača glede na izkušnje – na grobo okoli 2.000 bruto (+/- 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Za podrobnejše info mi pišite na mail: zeljko ˙pika´petrusic ˙afna´outlook ˙pika´de

Poznam nekoga, samo za tak dnar ne bo delal. 1000eur več ponudi in se pogovarjamo dalje.

Naj išče tam, kjer misli, da bo ustrezno plačan za svoje kompetence.

nova
Uredništvo priporoča

Postavlja forume, aplikacije, Web strani, Java, C, težek maher za vse. Na socialki je drugac in išče samo za dodatno, drugac že dela in išče se polek, na crno pač.

Žal popolnoma drugačen profil od teh, s katerimi imam jaz opravka. Prvi pogoj je, da je vse zapeljano uradno in po črki zakona. S honorarci in s.p.-ji sicer ni težav, dokler so razpoložljivi na daljši rok. Področje dela pa je, kot vedno, kadar jat “težim naokoli”: prizvodna informatika.

Tehnično gledano naj bi znal torej:
– Programski jeziki: C#, SQL (VBA in Delphi sta “nice to have”)
– tehnologije: Windows desktop development, REST/Web API, nekaj izkušenj s programiranjem za Android (tudi priložnost za učenje, ker jetega tako malo, da ponavadi ni niti stresno)

Desič, bi se šel outsourcing. Ok, samo ta tvoja ponudba vseeno ni nek presežek.

A imaš opisana znanja? Ne, gremo dalje…
Ali ti misliš, da bo delodajalec prišel do tebe, pred vhodnimi vrati razprostrl rdečo preprogo, potrkal in ti te ponižno prosil, če bi delal pri njem? :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Zakaj si si sploh dal profil zbrisat?

Prosto delovno mesto se objavi tam, kjer bo velika verjetnost, da se nahajajo interesenti
Torej portal mojedelo, careerjet, optius ipd in zavod za zaposlovanje, na linkedinu ….

Če si resen

Ne pa tu…

Razmišljam v tej smeri. A za razliko od večine je meni tale forum odličen pokazatelj “stanja duha”. In poleg tega še odličen kanal za stik z zanimivimi ljudmi. Najbolj gre zaupati ravno onim, ki se še spomnijo, kako se igrati.

Žal popolnoma drugačen profil od teh, s katerimi imam jaz opravka. Prvi pogoj je, da je vse zapeljano uradno in po črki zakona. S honorarci in s.p.-ji sicer ni težav, dokler so razpoložljivi na daljši rok. Področje dela pa je, kot vedno, kadar jat “težim naokoli”: prizvodna informatika.

Tehnično gledano naj bi znal torej:
– Programski jeziki: C#, SQL (VBA in Delphi sta “nice to have”)
– tehnologije: Windows desktop development, REST/Web API, nekaj izkušenj s programiranjem za Android (tudi priložnost za učenje, ker jetega tako malo, da ponavadi ni niti stresno)
[/quote]

Mater jst iščem enga za C za embedded.

“Post festum” ne more iz svoje kože, bosanac je bosanac….jaooooo😁

Razmišljam v tej smeri. A za razliko od večine je meni tale forum odličen pokazatelj “stanja duha”. In poleg tega še odličen kanal za stik z zanimivimi ljudmi. Najbolj gre zaupati ravno onim, ki se še spomnijo, kako se igrati.
[/quote]

Ta forum je odličen pokazatelj tega, da sploh ne misliš čisto resno s tem oglasom. Ja, fino se ti že zdi, da bi nekdo delal namesto tebe za male pare (sori, za to, kar zahtevaš, ponujaš ušivo malo), ampak zdaj vidiš, da to ne bo šlo, sploh pa nisi niti dobro razmislil kako bi nekoga res zaposlil. Tako da ja, forum je odličen pokazatelj neresnosti.

Ta forum je odličen pokazatelj tega, da sploh ne misliš čisto resno s tem oglasom. Ja, fino se ti že zdi, da bi nekdo delal namesto tebe za male pare (sori, za to, kar zahtevaš, ponujaš ušivo malo), ampak zdaj vidiš, da to ne bo šlo, sploh pa nisi niti dobro razmislil kako bi nekoga res zaposlil. Tako da ja, forum je odličen pokazatelj neresnosti.
[/quote]
Saj ni prvič, ko ima take. Ne more on iz svoje kože in karakterja napihljivega praznega gobca in sape, pa da da destkrat brisat vse za sabo, kar je načrepal na mon.😁

Lepo piše, da ni tema za tiste, ki ne iščejo dela. Pa vidim viharca zraven :))

Pa ne kvasi, če je prfuknjen ta bosanc, lapa in se napihuje. Ne vem sicer kaj je to v betici, ampak nekaj je pošteno narobe. Nekdo pa res potem zagrabi, so ga že ga že klel, so pisali na forumu in bi jih dobil pošteno po gobcu, če bi bil dosegljiv, ker to ravno niso teme za njegovo otročarije in samohale.

Ta forum je odličen pokazatelj tega, da sploh ne misliš čisto resno s tem oglasom. Ja, fino se ti že zdi, da bi nekdo delal namesto tebe za male pare (sori, za to, kar zahtevaš, ponujaš ušivo malo), ampak zdaj vidiš, da to ne bo šlo, sploh pa nisi niti dobro razmislil kako bi nekoga res zaposlil. Tako da ja, forum je odličen pokazatelj neresnosti.
[/quote]

Komur se zdi ca. 30 – 40.000 evrov na leto majhen denar, naj izvoli ponuditi boljše pogoje.

2.000 – 2.500 na mesec => 24 – 30.000 na leto => 30 – 35.000 stroška delodajalca + 1.500 dodatka za malico + regres ca. 1.700 + še kaj prevoza (npr. 50 km na dan pomeni ca. 2.000 evrov na leto), kar skupaj znese, kot sem že zgoraj zapisal, ca. 33 – 40 tisoč stroška zame. Oprosti, ampak zame je to kar nekaj denarja. Nakazilo okoli 1.750 vsak mesec in še enkrat junija za regres pa znese okoli 22-23 tisoč netto prejemkov na račun, kar spet ni ravno revščina, kot tu pišete.

Mimogrede… imam plačano naročnino na bizi-ju in lahko potegnem statistike, glede plač ven, tako da,… nisem ravno od včeraj.

—-

Želiš podrobnejšo predstavitev? Res? Pa poglejva, kako to zgleda, ko koga kontaktiram prek zavoda.

Betreff: Poizvedba o razpoložljivosi in interesu za sodelovanje/zaposlitev


Pozdravljeni ga. X,

dovolil si bom vprašati, ali je je vaša prijava na zavodu za zaposlovanje še aktualna, oz. ali še iščete zaposlitev. Vaš profil se mi zdi namreč zanimiv, saj navajate izkušnje ravno na področju, ki je zame zanimivo – proizvodna informatika.

Naj se na kratko predstavim. Sem Željko Petrušić in se z razvojem rešitev na ključ za potrebe proizvodnje ukvarjam že dobri dve desetletji, predvsem za nemške naročnike. Zadnje desetletje delujem izključno v Nemčiji, lani pa sem ustanovil firmo v Sloveniji z željo ustvariti razvojno ekipo tudi tam. Del naročil sem že prenesel na slovensko firmo in tako tlakoval fiančne tokove za razvoj podjetja.

Sedaj pride na vrsto vzpostavtev ekipe in potrebujem osebo, ki bi na začetku bila predvsem programer, ki bi delal po mojih specifikacijah in se tako spoznal z zahtevami naročnikov in bi nato postal “moja desna roka” in bi operativno vodil slovensko ekipo.

Od kandidata oz. kandidatke pričakujem:
– solidno poznavanje zahtev proizvodnje in procesov v proizvodnji
– solidno znanje s področjaprogramiranja nasplošno (semantika in “sintaksa”)
– razumevanje koncepta dogodkovno zastavljenega programiranja (dogodek/event => odziv)
– vsaj osnovno poznavanje dela z zbirkami podatkov (MS SQL Server, ADO, ADO.NET, T-SQL)
– poznavanje okolja .NET in vsaj osnovno poznavanje C-jevse sintakse (C#)
– zaželeno je vsaj osnovno poznavanje REST in Web API pristopa
– zaželeno poznavanje programskega jezika Delphi Pascal
– zaželen interes za razvoj aplikacij za mobilne naprave

Poleg tehničnih znanj si želim kandidata, ki je v stanju tudi organizacijsko prevzeti operativno vodenje v ekipi, kakor bo ta rasla, medtem ko bi jaz prvenstveno še vedno vodil analitični del (analiza zahtev naročnikov na lokacijah v Nemčiji) in arhitekturo (glede na infrastrukturo naročnika).

Če se vam zdi moj predlog zanimiv, me prosim obvestite preko elektronske pošte, na naslov: [email protected], ter mi napišite vašo predstavo v povezavi z zgoraj napisanim, ter:
– pričakovano plačilo
– pričakovan dopust
– vaša pričakovanja z delovnim časom
– kdaj bi bili v stanju pričeti z delom
– druge, za vas relevantne zadeve

Predlagajte prosim tudi dva termina za videokonferenco, kjer bi se lahko preko Skype-a spoznala in se pogovorila o podrobnostih, če se odločite, da nadaljujeva pogovo(-e).

Veselim se vašega odgovora. Prijeten pozdrav v Slovenijo.

Danke und Gruß,
Zeljko Petrusic, Entrepreneur
Senior Software Entwickler

EMSR DATA, d.o.o.
Kunaverjeva ul. 9
SI – 1000 Ljubljana

Büro in Deutschland:
Heidekamp 61A, I. OG – rechts
DE – 21244 Buchholz i. d. N.

—-

Imaš morda še kak komentar?

Dodam še povezavo na strani, kjer si lahko ustvarite mnenje o poslovanju firme… Najprej plačilna disciplina[/url] in nato še bonitetna ocena:

[img]http://www.pjdatasoft.de/UhP9cxogWUekMbrImFkOyw/boniteta_1024.png[/img]

Tako, da ne bomo po viharniško jezdilipeš in sopihali v prazno, temveč se lahko argumentirano pogovarjamo.

Komur se zdi ca. 30 – 40.000 evrov na leto majhen denar, naj izvoli ponuditi boljše pogoje.

2.000 – 2.500 na mesec => 24 – 30.000 na leto => 30 – 35.000 stroška delodajalca + 1.500 dodatka za malico + regres ca. 1.700 + še kaj prevoza (npr. 50 km na dan pomeni ca. 2.000 evrov na leto), kar skupaj znese, kot sem že zgoraj zapisal, ca. 33 – 40 tisoč stroška zame. Oprosti, ampak zame je to kar nekaj denarja. Nakazilo okoli 1.750 vsak mesec in še enkrat junija za regres pa znese okoli 22-23 tisoč netto prejemkov na račun, kar spet ni ravno revščina, kot tu pišete.

Mimogrede… imam plačano naročnino na bizi-ju in lahko potegnem statistike, glede plač ven, tako da,… nisem ravno od včeraj.

—-

Želiš podrobnejšo predstavitev? Res? Pa poglejva, kako to zgleda, ko koga kontaktiram prek zavoda.

Betreff: Poizvedba o razpoložljivosi in interesu za sodelovanje/zaposlitev


Pozdravljeni ga. X,

dovolil si bom vprašati, ali je je vaša prijava na zavodu za zaposlovanje še aktualna, oz. ali še iščete zaposlitev. Vaš profil se mi zdi namreč zanimiv, saj navajate izkušnje ravno na področju, ki je zame zanimivo – proizvodna informatika.

Naj se na kratko predstavim. Sem Željko Petrušić in se z razvojem rešitev na ključ za potrebe proizvodnje ukvarjam že dobri dve desetletji, predvsem za nemške naročnike. Zadnje desetletje delujem izključno v Nemčiji, lani pa sem ustanovil firmo v Sloveniji z željo ustvariti razvojno ekipo tudi tam. Del naročil sem že prenesel na slovensko firmo in tako tlakoval fiančne tokove za razvoj podjetja.

Sedaj pride na vrsto vzpostavtev ekipe in potrebujem osebo, ki bi na začetku bila predvsem programer, ki bi delal po mojih specifikacijah in se tako spoznal z zahtevami naročnikov in bi nato postal “moja desna roka” in bi operativno vodil slovensko ekipo.

Od kandidata oz. kandidatke pričakujem:
– solidno poznavanje zahtev proizvodnje in procesov v proizvodnji
– solidno znanje s področjaprogramiranja nasplošno (semantika in “sintaksa”)
– razumevanje koncepta dogodkovno zastavljenega programiranja (dogodek/event => odziv)
– vsaj osnovno poznavanje dela z zbirkami podatkov (MS SQL Server, ADO, ADO.NET, T-SQL)
– poznavanje okolja .NET in vsaj osnovno poznavanje C-jevse sintakse (C#)
– zaželeno je vsaj osnovno poznavanje REST in Web API pristopa
– zaželeno poznavanje programskega jezika Delphi Pascal
– zaželen interes za razvoj aplikacij za mobilne naprave

Poleg tehničnih znanj si želim kandidata, ki je v stanju tudi organizacijsko prevzeti operativno vodenje v ekipi, kakor bo ta rasla, medtem ko bi jaz prvenstveno še vedno vodil analitični del (analiza zahtev naročnikov na lokacijah v Nemčiji) in arhitekturo (glede na infrastrukturo naročnika).

Če se vam zdi moj predlog zanimiv, me prosim obvestite preko elektronske pošte, na naslov: [email protected], ter mi napišite vašo predstavo v povezavi z zgoraj napisanim, ter:
– pričakovano plačilo
– pričakovan dopust
– vaša pričakovanja z delovnim časom
– kdaj bi bili v stanju pričeti z delom
– druge, za vas relevantne zadeve

Predlagajte prosim tudi dva termina za videokonferenco, kjer bi se lahko preko Skype-a spoznala in se pogovorila o podrobnostih, če se odločite, da nadaljujeva pogovo(-e).

Veselim se vašega odgovora. Prijeten pozdrav v Slovenijo.

Danke und Gruß,
Zeljko Petrusic, Entrepreneur
Senior Software Entwickler

EMSR DATA, d.o.o.
Kunaverjeva ul. 9
SI – 1000 Ljubljana

Büro in Deutschland:
Heidekamp 61A, I. OG – rechts
DE – 21244 Buchholz i. d. N.

—-

Imaš morda še kak komentar?
[/quote]

kaj si ti lahko privoščiš plačat je nerelevantno
relevantno je, kaj industrija nudi za primerljiv profil
pri tem moraš vedet, da slovenski software developerji konkurirajo tudi na avstrijskem trgu in jih dosti dela za avstrijsko plačo. to je – tisti najboljši. tisti najslabši se zadovoljijo s slovenskim povprečjem

kaj si ti lahko privoščiš plačat je nerelevantno
relevantno je, kaj industrija nudi za primerljiv profil
pri tem moraš vedet, da slovenski software developerji konkurirajo tudi na avstrijskem trgu in jih dosti dela za avstrijsko plačo. to je – tisti najboljši. tisti najslabši se zadovoljijo s slovenskim povprečjem
[/quote]

Večina jih pa vedri v otroških sobah in delajo spletke ali pa banki za 1200 rihtajo programe levorokim uslužbenkam, kadar kaj zašteka.

V bistvu je to edino relevantno. Poleg tega… v Sloveniji je 942 podjetij registrirano z dejavnostjo “računalniško programiranje”, da imajo vsaj enega zaposlenega. 801 jih izkazuje povprečno bruto plačo manjšo od 2.500 evrov. 688 manjšo od 2.000 evrov. Plača, ki jo ponujam je torej povsem na mestu, saj v povprečju 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oz. 3/4 zaposlenih v podjetjih z omenjeno dejavnostjo dela za manjšo plačo.

Če pogledam manjša podjetja (1 do 4 zaposlenih), je situacija še bolj očitna. 706 (3/4) je takšnih podjetij. Plačo manjšo od 2.000 evrov v povprečju izplačuje 598 (85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) njih. V razponu 2.000 do 2.500 najdemo zgolj še 57 podjetij s to dejavnostjo v tem velikostnem redu. Nad tem zneskom pa plače izplačuje zgolj še 47 podjetij tega tipa.

Toliko o tem. 😉

A imaš opisana znanja? Ne, gremo dalje…
Ali ti misliš, da bo delodajalec prišel do tebe, pred vhodnimi vrati razprostrl rdečo preprogo, potrkal in ti te ponižno prosil, če bi delal pri njem? :))
[/quote]

ne, šel bo na forum, kjer je 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} folka zaostalega in ponudil neko “delo”, če bi blo vse pošteno ne bi objavljal tukaj

V bistvu je to edino relevantno. Poleg tega… v Sloveniji je 942 podjetij registrirano z dejavnostjo “računalniško programiranje”, da imajo vsaj enega zaposlenega. 801 jih izkazuje povprečno bruto plačo manjšo od 2.500 evrov. 688 manjšo od 2.000 evrov. Plača, ki jo ponujam je torej povsem na mestu, saj v povprečju 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oz. 3/4 zaposlenih v podjetjih z omenjeno dejavnostjo dela za manjšo plačo.

Če pogledam manjša podjetja (1 do 4 zaposlenih), je situacija še bolj očitna. 706 (3/4) je takšnih podjetij. Plačo manjšo od 2.000 evrov v povprečju izplačuje 598 (85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) njih. V razponu 2.000 do 2.500 najdemo zgolj še 57 podjetij s to dejavnostjo v tem velikostnem redu. Nad tem zneskom pa plače izplačuje zgolj še 47 podjetij tega tipa.

Toliko o tem. 😉
[/quote]
možno
vem samo to, da moj mož dela podobna dela za duplo, kar ti ponujaš.
je pa senior po položaju. imajo pa cel kup juniorjev, ki imajo malce boljšo plačo, kot pa to, kar ti navajaš

😀


možno
vem samo to, da moj mož dela podobna dela za duplo, kar ti ponujaš.
je pa senior po položaju. imajo pa cel kup juniorjev, ki imajo malce boljšo plačo, kot pa to, kar ti navajaš

😀
[/quote]

Močno dvomim, da je veliko podobnih firm v Sloveniji. Upoštevaje, da je dodana vrednost na zaposlenega v Sloveniji okoli 55 K evrov v ITK panogi in da je za plačo, ki jo omenjaš potrebno mnogo več dodane vrednosti (vsaj tam med 75 in 90 k na leto), je takšnih firm/služb v Sloveniji morda vsega skupaj okoli 10, morda 15. 😉

Eh, pozabil link na statustični urad Slovenije, iz katerega je razvidno, o čem govorim: https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/8911

Močno dvomim, da je veliko podobnih firm v Sloveniji. Upoštevaje, da je dodana vrednost na zaposlenega v Sloveniji okoli 55 K evrov v ITK panogi in da je za plačo, ki jo omenjaš potrebno mnogo več dodane vrednosti (vsaj tam med 75 in 90 k na leto), je takšnih firm/služb v Sloveniji morda vsega skupaj okoli 10, morda 15. 😉
[/quote]
A si pozabil vroči kri na forumu, ko si plahtal konkretne ljudi, ki so se odzvali? Nekdo te bo nagarbal, ker to ravno ni igranje, da ljudi za nos vlečeš, ker se nimaš več s čim napihovat drugim, kot izmišljanjem, veš?.

New Report

Close