Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a vas moti, ce psi lajajo na vas

a vas moti, ce psi lajajo na vas

npr. ko greste po plocniku za pesce, ali na sprehodu v parku in gozdu. Zakaj ljudje ne vzamejo svojih pizdolizcev s sabo kadar gredo v hribe. Se malo pa bo v Sloveniji vec psov kot ljudi.

Motijo me lastniki, ki so svoje pse vzgojili v besneče kugle, ki se ne znajo obnašat, so nervozni, agresivni in se zaletavajo ob vse, kar gre mimo.

nova
Uredništvo priporoča

Me ne moti če pes laja name. Pes je pes in dela kar pes peč dela.

Me pa moti, ker je mala zelenica ob bloku v zadnjih 10 letih, odkar je modno imeti čivave, postala pasji sekret.

Leni lastniki teh malih pohabljenih psičkov (ki se menda zaradi pohabljenosti pasem ne morejo niti parit več med sabo) so tako leni, da jih vozijo na WC samo še na to zelenico. In to samo zato, da jim ne ščijejo in serjejo notri po stanovanju.

Kot rečeno, so jih pa najbrž kupili zato, da jih bo pes prislil, da gredo s svojim debelim bauhom z njim na sprehod, ali da bodo revčki njihovim babam za okras. Vsekakor Bolno in sprevrženo, ki je propadlo že takoj na začetku.

Name ne lajajo, nimajo jo razloga, nič slabega jim nočem. Še hud kuža za ograjo je tiho ko grem mimo, po navadi znam rečt kaj je kuža kako si kaj… ;D
Zblojeno pa je, ko baba svojega psička poimenuje z njenim dojenčkom.

Se močno strinjam!

Če se ti lajajoč približa si popolnoma upravičena da ga s solzilcem pošpricaš.

Prav nasprotno. Tudi jaz jim prijazno odzdravim, ko jih srečam.

Lej, avtor, ti si se prišel izkašljat na Mon, pes se pa mimoidočim. Oba potrebujeta nekoga, da vaju posluša.

Čisto nič, ker imam slušalke v ušesih in poslušam muziko. Tudi pasji drekeci na pločnikih me ne motijo. Se jim pač preprosto izognem. Mene nič ne moti v tej l….. Sloveniji.

Zadnje čase mi gredo psi blazno na živce. Najprej debilni lastniki, ki mislijo, da imajo te psetine vsi radi in funkcije od povodca nobene, ker ga pusti 10 metrov stran in ovohava ter nadleguje mimoidoče. Ku.rac pa tak povodec in debilen lastnik, ki ga ne potegne stran. Ko se očitno jezno umakneš, ker mrziš pse, te pa čudno gleda češ kaj je s tabo narobe. Bi mogli uvesti največ metrske povodce za to gamad in obvezne nagobčnike v javnosti. Pravzaprav bi jih na javnih zunanjih površinah mogli prepovedati in v večstanovanjskih objektih. Če živiš sam v bajti, ga zaradi mene imej 24 ur v skupni postelji. Problem je tudi, kar zgornja komentatorka omenja. Vse zelenice, kandelabri, grmičevja so dobesedno postali skreti, vsi poscani in z dreki. Na naši potki ob bloku, ni šanse, da se sprehajaš, to je vse spuščeno, se v teku zaletavajo v mimoidoče. Se debilni lastniki sploh zavedate, da nekateri ne marajo psov? Da se jih bojijo? Da se jim gabijo? Mene je tako strah po tej potki, če jih je veliko spuščenih, da delam vedno dodatne kroge po drugi strani. Zato razumem tudi tiste, ki nastavljajo strupe po okolici. Žal mi je tistih normalnih lastnikov in psov, a to kar se dandanes z večino dogaja, je nenormalno. Zadnjič sem celo enega v Bauhausu videla???!! Da ne omenjam, da marsikateri smrdi… Ja, smrdi. Vi, ki živite z njimi, sploh ne zaznavate njihovega vonja. Tisti, ki psov nimamo, pa to dobro opazimo. Enako se mi gabijo gospodinjstva s psi in mačkami doma, ker je umazano. Em smrdi, em vse od njihove sline, em polno dlak. Poznam eno, ki ima mopsa, ko spi tako glasno hrči in mu gre ven tako smrdljiva sapa, da je nevzdržno. Slina mu konstantno teče iz ust, in po tleh in sedežni in posteljah. Pa kaj vam je tega treba??

Ja in tak gostitelj, boža psa, njegove izločke, potem tebi streže piškote, prijema z roko prigrizke. Fuj no res. To avtomatično počnete, ampak a veste kako je to ogabno za vse, ki nimajo psov v skupnih prostorih? To se usesti nimaš kje, vse poslinjeno, povsod dlake. In ko pride obisk, namesto da ga za eno uro zapre v drug prostor, da je vsaj malo miru, ne, to skače po gostih, po obiskovalcu, okol nog. Ma je.bite se, ne hodim več k nikomur domov, kdor ima psa ali mačko, če pustite, da posiljuje gosta. Pa vstopi na bus, namesto da ga drži tesno ob sebi, pseto ovohava sopotnike na drugih sedežih, ljudje umikajo noge, jim je vidno nelagodno, ampak debil od lastnika pa nič. Par se jih je celo prestavilo na drug konec busa. Kot pravi ena, ja ga imaš pravico pošpricati s solzilcem, če te nadleguje. In ga imam od nedavnega vedno s seboj,

Imamo v stolpnici sosedo s totalno nevzgojenim psom. Še nisem doživel česa takega – višavski terier, ki glasno oblaja vsakega na stopnišču in pred dvigali, da odmeva po celi hiši, zmešana ženska pa stoji zraven in ne naredi ničesar.

No, jaz imam mir – sem ga enkrat brcnil, ko me je oblajal in si me je zapomnil.

Haha. Vsa čast.

Teli psi ali njihovi lastniki bi morali imeti neke registrske tablice, da ljudje lahko snemamo/slikamo inprijavimo prekrške nadležnim organom!

Tako sostanovalko bi morali izseliti zaradi motenja javnega reda in namernega povzročanja hrupa. Jaz ko pridem iz nočne, da me ta cucek vreščeči zbudi, nabil bi in jo in njega, da bi poletela kilometer stran.

Tako sostanovalko bi morali izseliti zaradi motenja javnega reda in namernega povzročanja hrupa. Jaz ko pridem iz nočne, da me ta cucek vreščeči zbudi, nabil bi in jo in njega, da bi poletela kilometer stran.
[/quote]
Mene najbolj motijo psi, ki te sovražno oblajajo, ko greš po pločniku, mimo njihove hiše. Včasih se zaradi tega ustrašim, ker me pač preseneti. Ko je bil otrok osnovnošolec, je hodil mimo take hiše k babici. Ko ga je cucek oblajal, je od strahu skoraj skočil na cesto, dobro da ni preveč prometna. Nato sem šla k lastnikom in jim napela. Rekla sem ženski, naj vzgojijo svojega psa, naj ne laja brezveze na mimoidoče, ker pločnik je javen in ni več njegov teritorij, ki bi ga moral braniti. Ko sem ji to govorila, je bil njen cucek zraven in ves čas lajal in motil pogovor. Ona pa nič. Samo mevžasto se je izgovarjala, da se psa ne da vzgojiti, da je to pač pes in laja in kaj moremo… Pa sem povzdignila glas, da se seveda lahko prevzgoji. Samo TIHO se mu reče večkrat in da sem sama imela pitbula, pa se ni nikoli drl na ljudi. Ko sem zavpila TIHO, je cucek preplašeno utihnil. Ona pa je čez čas naredila novo ograjo, ki jo je umaknila bolj noter na dvorišče, da pes ni imel več dostopa neposredno do pločnika. Ampak tega ji ne bi bilo čisto nič treba, če bi že od začetka bedela nad svojim cuckom, ko je prišel k hiši in ga mirila, ko bi lajal na mimoidoče.

Ni čudno, da lajajo na vas. Preprosto, ker jih sovražite in živali to čutijo. Ko greste drug proti drugemu, žival zazna napetost in laja.
Vi se še bolj napihujete v jezi in sovraštvu in pes vam na glas pove, da takih ljudi ne prenese. In ima prav. Sama imam psa. Tudi drugi, neznani psi, ki jih srečam na sprehodu, nikoli ne
lajajo na mene. Nikoli. Naučite se spoštovat živali, jih imeti rad, bo tudi vaša energija do teh
čudovitih bitij drugačna.

To ne. Te oblaja in gremo vsak v svojo smer in je mir. Me pa moti, ko kakšen ure in ure joka v majhnem boksu. Pa ne moti me tako, da mi gre na živce, ampak se mi smili in se vprašam: zakaj ga imajo, reveža? Pa odrasel kar naenkrat izgine in takoj se pojavi mladiček z enakim tretmajem. In enostavno ne more drugega, kot da joka in sporoča, da bi bil rad z njimi. Oni pa kot da ga ni. Torej, lastniki me motijo, psi ne.

New Report

Close