Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje časa

Vprašanje časa

kdaj se bo to zgodilo pri nas, so že poročali o žicah čez poti in po zataknjenih žebljih med korenine. Kaj ti mora delat v glavi, da se zavestno odločiš postati morilec?
https://www.24ur.com/novice/tujina/21-letnik-umrl-po-tem-ko-je-s-kros-motorjem-v-gozdu-zapeljal-v-napeto-bodeco-zico.html

a nisi ti tista, ki ploskaš Greti?
Namesto, da bi taki mladci gradili boljšo prihodnost, norijo po gozdu in povsod, uničujejo naravo, preganjajo živali, kurijo nafto za čisto brez veze.
Veš koliko je tega?

Isto so nekoč počeli partizani in to svojim zahodnim zaveznikom, zato so ti imeli na jeepih rezalnike žice. Mogoče gre za kakšnega vnuka gošarjev, ki je naredil to dejanje ka pa vem.

Tudi pri nas se to dogaja ker gredo ti motokrosisti marsikomu na živce in nastavljalci pasti jemljejo kar zakon v svoje roke.

Em ne? Kdaj sem pa jaz pisala o Greti?
O norenju se strinjam, ampak a zaradi tega je treba koga ubit?

Letos vsak lastnik gozda pritožuje da so v času korone vsi rinili v naravo.
Ali peš s kolesi motorji štirikolesniki jeepi. Ker pa seveda nobeden od teh ne razmišlja da se uniučuje podrast če se voziš vsepovsod, ne pušča smeti ali pa dere oz. Na kak drug način vzemirja živali.
Aja vglavnem so to kakšni blokarji oz. Ki nimajo pednj lastne zemlje in gredo po sistemu kar je vaše je moje kar je pa moje se pa ne dotikaj.
Pač enim je počasi tega dosti in se uprejo kakor vedo.

Ampak enim to nebo nikoli jasno ,ali so tako vzgojeni ?

Em ne? Kdaj sem pa jaz pisala o Greti?
O norenju se strinjam, ampak a zaradi tega je treba koga ubit?
[/quote]

Torej nisi za ekologijo pa to? Sem te očitno zamenjala z nekom.
Kako pa bi norenje preprečili?
Policija ne more ujeti teh norcev, ker je prepočasna.
Zagraditi cel svet zaradi norcev tudi ni preveč pametno.
Misliš, da taki kaj upoštevajo? Če boš napisal tablo, da jih ne bo več?
pa saj ne zagovarjam teh pasti, je pa tako, da tudi norci včasih naletijo še na hujše norce od njih samih, potem je pa problem.

Torej nisi za ekologijo pa to? Sem te očitno zamenjala z nekom.
Kako pa bi norenje preprečili?
Policija ne more ujeti teh norcev, ker je prepočasna.
Zagraditi cel svet zaradi norcev tudi ni preveč pametno.
Misliš, da taki kaj upoštevajo? Če boš napisal tablo, da jih ne bo več?
pa saj ne zagovarjam teh pasti, je pa tako, da tudi norci včasih naletijo še na hujše norce od njih samih, potem je pa problem.
[/quote]

Čaki, a pol se ti zdi ubijanje prav?
Ne štekam, bolje, da je 21leten fant mrtev, kot da nekdo nima miru ?
Preprečiti se da, daš druge (vidne) ovire, ne pa komaj vidne žice TOČNO Z NAMENOM da nekoga ubiješ.
Za ekologijo sem pa vedno in vedno bom. Brez grete in zvezdnikov.

Čaki, a pol se ti zdi ubijanje prav?
Ne štekam, bolje, da je 21leten fant mrtev, kot da nekdo nima miru ?
Preprečiti se da, daš druge (vidne) ovire, ne pa komaj vidne žice TOČNO Z NAMENOM da nekoga ubiješ.
Za ekologijo sem pa vedno in vedno bom. Brez grete in zvezdnikov.
[/quote]

ne verjamem, da je to namen, saj tudi prvemu vozniku ni bilo nič. Ta pa je brez vse opreme norel po gozdu.
ne ubijanje se mi ne zdi prav, prav pa se mi zdi, da se ljudje malo bolj spoštljivo obnašajo v naravi. Sploh mladi, na katerih menda svet stoji.

.

ne verjamem, da je to namen, saj tudi prvemu vozniku ni bilo nič. Ta pa je brez vse opreme norel po gozdu.
ne ubijanje se mi ne zdi prav, prav pa se mi zdi, da se ljudje malo bolj spoštljivo obnašajo v naravi. Sploh mladi, na katerih menda svet stoji.
[/quote]

Ok, bom drugače vprašala: se ti zdi prav, da nekdo napelje žico čez prehod, kjer DOBRO VE, da se nekomu lahko nekaj hudega zgodi?
Fant je mrtev ZARADI te žice.
Nekdo je morilec

se je edino potrebno vprašati, kaj je nekoga pripeljalo do takega skrajnega roba, da je napel žico. zelo verjetno je krivo vsakodnevno množično izživljanje vseh mogočih norcev na njegovi parceli, klici na policijo niso obrodili sadov in podobno in potem človek v obupu ukrepa. Saj namen gotovo ni bil ubiti koga, temveč prestrašiti, kajti, tudi ti ekološki krosisti verjetno nimajo največjega veselja noreti na polno, če vedo, da jih za ovinkom mogoče čaka žica. Tako jaz razumem to, pač zaradi nedelovanja državnih inštitucij, preseravanja nekaterih, ki mislijo, da jim vse pripada, se nekomu toliko strga, da potegne žico.

Ok, bom drugače vprašala: se ti zdi prav, da nekdo napelje žico čez prehod, kjer DOBRO VE, da se nekomu lahko nekaj hudega zgodi?
Fant je mrtev ZARADI te žice.
Nekdo je morilec
[/quote]

dvomim, da je bila žica napeljana z namenom, da nekoga ubije, najbrž bolj, da ga prestraši.
Če bi bila tako morilska, bi umrl prvi, ki je tam zapeljal.

Če nimaš namena nekoga ubiti, potem napelješ trak, nekaj kar se strga, ne pa žice.

Če nimaš namena nekoga ubiti, potem napelješ trak, nekaj kar se strga, ne pa žice.
[/quote]

kakor da en trak pa kaj pomaga.
pa da ponovim, ne zagovarjam napenjanja žice.
Ne zdi se mi pa prav, da ti kar kvalificiraš zadevo kot premišljen umor.
če greš na smrt pijan na cesto in ubiješ 1, 2, 3 se to smatra kot malomarnost, če zadušiš spečo ženo pa samo uboj na primer.

kakor da en trak pa kaj pomaga.
pa da ponovim, ne zagovarjam napenjanja žice.
Ne zdi se mi pa prav, da ti kar kvalificiraš zadevo kot premišljen umor.
če greš na smrt pijan na cesto in ubiješ 1, 2, 3 se to smatra kot malomarnost, če zadušiš spečo ženo pa samo uboj na primer.
[/quote]

Napenjanje žice kvalificiram kot poskus umora (ali težje telesne poškodbe)
Meni se zdi precej premišljena in kruta domislica.

V naši vasi nas je nekaj imelo bližnja srečanja s temi motoristi. Ker nosijo čelade in jih ne vidiš v obraz, se počutijo nedotakljivi. Poleg tega imajo na čeladi kamere, nalašč izzivajo ljudi, da pride do konfliktov, in te posnetke potem objavljajo.
In ja, s svojo ne samo objestno, ampak naravnost nesramno vožnjo ogrožajo druge ljudi. Ko ti začne krožit okrog tebe, nalašč vozi naravnost vate ali tvojega psa, te ne pusti pri miru, pride za tabo … ni ravno fajn. Posnetki so na Youtubu … seveda z njihove perspektive in montirani tako, da izpadejo nedolžni.
Sem prepričana, da temu, ki je potegnil žico, ni vseeno, ampak verjemi, da tega ni storil iz objestnosti ali hudobije, ampak iz obupa. Za te motorje bi morali uvesti poseben režim že same prodaje, da se preverja kupca in da se vsak motor registrira ter spremlja, v čigave roke gre.

Tole je pa grozljivka – a žice vseeno niso primeren odgovor.
Se bo treba spomniti kaj boljšega.

Kaj ti pa mora delat v glavi, da dnevno težiš s kroslo po gozdu? Bolj malo.

Pričakujem primerno idejo za pregon teh podljudi iz gozdov, ker trenutne ne le, da spravijo izvajalca v težave, še učinkovite niso.

Gre za isti princip, kot tisti bolniki, ki v klobase skrivajo žiletke ali zdrobljeno steklo, ker jim gredo psi na živce. Eno tako bedasto, kruto maščevanje, pri katerem nastradajo nič krivi.
Kaj vse meni gre na živce, pa ne grem kar pobijat, no!

Tole je pa grozljivka – a žice vseeno niso primeren odgovor.
Se bo treba spomniti kaj boljšega.
[/quote]

Ni način, ker bo ta smrt človeku obležala na vesti.
Realno gledano pa bi morali takšne motoriste izločati iz družbe, ker nimajo nobenega spoštovanja ne do narave ne do ljudi ne do tuje lastnine. To so skratka psihopati. V gozdu smo vsiljivci in bi se morali tako tudi obnašati – torej da povzročamo čim manj škode, hrupa in smo obzirni, kot smo le lahko.
Ti motoristi so mladi, doma imajo starše, ki vedo, kakšno vozilo imajo otroci. Teh motorjev sploh ne moreš registrirat, ker niso namenjeni za na cesto. Takšen motor naložiš na prikolico in se odpelješ do posebej urejene proge za vožnjo z njim. To je edina sprejemljiva možnost.

Pri nas … dokler se po brezpotjih vozijo tudi župani, znani športniki in drugi, ki bi morali biti za zgled, se seveda ne bo nič spremenilo. Mentaliteta na psu.

Ti motoristi povzročajo ogromno škodo, ne gre samo za to, da gredo komu na žive. Nisi prebrala, kaj poleg uničevanja narave še počnejo? Imaš čas viset na netu, torej poišči posnetke na Youtubu. Vozijo se tudi skozi naselja – prehitevajo desno, po pločniku, po sredini med dvema avtoma, ni važno. Mimo mame z vozičkom sto na uro … briga njih.

Ti motoristi povzročajo ogromno škodo, ne gre samo za to, da gredo komu na žive. Nisi prebrala, kaj poleg uničevanja narave še počnejo? Imaš čas viset na netu, torej poišči posnetke na Youtubu. Vozijo se tudi skozi naselja – prehitevajo desno, po pločniku, po sredini med dvema avtoma, ni važno. Mimo mame z vozičkom sto na uro … briga njih.
[/quote]

Ja. Prepovedat, na licu mesta vzet motor in izpit, vse se da.
NE MOREŠ jih pa kar pobijat, a pol je naslednja stopnja, da se postaviš s šmajserjem ob pot in jih šicaš, al kako?

Nekaj je, da ti gre na živce gužva v trgovini, čisto nekaj drugega pa, da nekdo uničuje in straši najbolj nebogljene prebivalce gozda. Država na naredi nič kljub tisočim predlogom vladi, policaji jih komaj ujamejo, če že, dobijo mini kazen. Kaj bi torej? Mirno gledamo in sem in tja kakšno milo prošnjo obesit na vejo?

Vse se da, ja, ampak kaj, ko je nelegalno in dobrosrčnice niso za. Legalno pristojni ne storijo ničesar. Če bi, ti ne bi zdaj javkala o žicah, ker jih ne bi bilo, ker ne bi bilo razloga zanje.

Ni način, ker bo ta smrt človeku obležala na vesti.
Realno gledano pa bi morali takšne motoriste izločati iz družbe, ker nimajo nobenega spoštovanja ne do narave ne do ljudi ne do tuje lastnine. To so skratka psihopati. V gozdu smo vsiljivci in bi se morali tako tudi obnašati – torej da povzročamo čim manj škode, hrupa in smo obzirni, kot smo le lahko.
Ti motoristi so mladi, doma imajo starše, ki vedo, kakšno vozilo imajo otroci. Teh motorjev sploh ne moreš registrirat, ker niso namenjeni za na cesto. Takšen motor naložiš na prikolico in se odpelješ do posebej urejene proge za vožnjo z njim. To je edina sprejemljiva možnost.

Pri nas … dokler se po brezpotjih vozijo tudi župani, znani športniki in drugi, ki bi morali biti za zgled, se seveda ne bo nič spremenilo. Mentaliteta na psu.
[/quote]
Saj ravno to je problem.
Prepotentnost, arogantnost in prepričanje, da se nikomur ne more nič zgoditi, ker živi v absolutni svobodi.

Ja. Prepovedat, na licu mesta vzet motor in izpit, vse se da.
NE MOREŠ jih pa kar pobijat, a pol je naslednja stopnja, da se postaviš s šmajserjem ob pot in jih šicaš, al kako?
[/quote]
Tudi to se bo začelo dogajati, če bo družba še naprej postajala pokvarjena in razvrednotena .
Tudi igranje žrtve ti ne bo več nič pomagalo.

Nekaj je, da ti gre na živce gužva v trgovini, čisto nekaj drugega pa, da nekdo uničuje in straši najbolj nebogljene prebivalce gozda. Država na naredi nič kljub tisočim predlogom vladi, policaji jih komaj ujamejo, če že, dobijo mini kazen. Kaj bi torej? Mirno gledamo in sem in tja kakšno milo prošnjo obesit na vejo?

Vse se da, ja, ampak kaj, ko je nelegalno in dobrosrčnice niso za. Legalno pristojni ne storijo ničesar. Če bi, ti ne bi zdaj javkala o žicah, ker jih ne bi bilo, ker ne bi bilo razloga zanje.
[/quote]

Ja nič, grem šmajser kupit.

New Report

Close