Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kolegice – izbirčnost

kolegice – izbirčnost

Večer!

Imam eno vprašanje, če se še komu podobn dogaja in ali je to normalno?

Rada se družim, spoznavam ljudi. Sem v zvezi, mladih srednjih letih, imam kup kolegic, par prijateljic že leta, desetletja. Amapk se mi zadnje čase dogaja, da se s kakšno žensko, ki jo spoznam na hobiju začem družiti, najprej dobro počutim v njeni družbi, se poštekamo in dobivamo na kavi, sprehodu, potem pa ko jo bolje spoznam, pa mi lahko tudi zaradi ene stvari pade čisto dol in dobim odpor. Potem se fizično več ne morem dobiti z njo. Pri eni sem npr opazila, da je pretirano obrekljiva, da izda preveč intimnosti o drugih ljudeh (primer: zakonske težave prijateljic, mi kaže slike na facebooku “glej, ta z možem 1x letno seksa” wtf, jaz sploh ne poznam teh ljudi, briga me!!!), druga se recimo izmika plačilu članarine hobija na katerega hodimo in vlaga pritožbe, pisari mejle in zavrača račune, tudi če je vse v redu itd. Mislim bolano. Drugače so mi kul, na videz njihove vrednote štimajo, potem pa me kakšna taka zadeva tako odbije, da mi je praktično slabo in je konec. Zdaj pa me zanima, je z mano kaj narobe, ali vi pogledate stran, konec koncev gre za eno kavo na mesec npr?

za končno obravnavo v krematoriju


imaš probleme sama s sabo če skoz nekaj iščeš,te vse moti…

Zvišaj kriterije.

Za tisto obrekljivko pa upam, da ti je jasno, zakaj se ti zadnje čase tako pogosto kolca?

Ko ljudi spoznavamo se nam znajo na zacetku prikupiti in so nam vsec. Ko jih spoznamo se globlje pa se dogaja, da nam niso vec vsec ali pa se z njimi ne ujamemo.
Ni nujno da pocnejo nekaj napacnega, pac spoznamo da nam interesi niso enaki, podobni. Morda imamo razlicne poglede na iste teme.
Vcasih se pa izkaze, da ti ljudje niso tisto za kar so se pokazali, oz so se pretvarjali. To pac tezko takoj prepoznamo.
Tudi ti se pocasi spreminjas, imas vec izkusenj in bogatejso vsebino skozi zivljenje. Zato tudi spoznas, da ti dolocene kolegice vsebinsko niso vsec. To se dogaja skozi vse zivljenje, morda si samo dozivela vec ljudi hkrati s katerimi se nisi ujela.
Prav je da ves kaj tebi odgovarja in se vec casa druzis z ljudmi, ki so ti blizu, ostale pa das na distanco brez slabe vesti.

Jaz se ne družim z ljudmi, ki ne plačujejo svojih obveznosti in skušajo izsiliti zastonj članarino še manj z ljudmi, ki govorijo, torej opravljajo, obrekujejo, predvidevajo, podtikajo…. o drugih ljudeh. Jaz rada poslušam, da mi človek govori o sebi a le to po resnici, laži ne sprejmem. Me pa laži odbijejo, tako da človek pri meni izgubi priložnost, ki sem jo dala.

Torej odpade ženska družba.

avtorica: nisi edina, le pri tebi je verjetno “problerm”, ker si zelo družabna, … jaz sem izrazito intro tip človeka, poleg tega pa še značilna osebnostna “motnja”;) : ne maram obrekovanja, kazanja na lastnosti drugih, ki jih sam pri sebi toleriraš 😉 …

sicer sprejemam različno misleče, a do neke mere. Ko se rge čez mejo, je konec blizu. 😉

Torej odpade ženska družba.
[/quote]
Ženska in moška družba današnjega sodobnega sveta/ prepričanj zagotovo.

Torej odpade ženska družba.
[/quote]Saj stara možačasta Roza je tako bolj dedc kot baba, tako kot vsaka večno samska.😁

New Report

Close