Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slab odnos do živali

Slab odnos do živali

Sama pri sebi sem opazila, da podzavestno zanemarjam ljudi, ki imajo slab odnos do živali, tudi če teh določenih oseb prej ne poznam in jih vidim prvič. S slabim odnosom v prvi vrsti mislim na mučenje, kot tudi na slabo razvajanje predvsem hišnih ljubljenčkov, na slabo in nepremišljeno vzgojo ter takšno in drugačno malomarnost v oskrbi. Seveda razumem, da nekoga ne zanimajo živali in jih ne mara, vendar ima vseeno dober odnos, ko se z njimi sreča. Me niti ne zanima ali je v igri konj ali kenguru, če vidim da ima človek slab odnos do živali, ga enostavno nočem spoznati in biti v njegovi bližini.
Ima še kdo podobne odzive na take situacije? Kako vi gledate na take ljudi?

Skoraj ni boljšega indikatorja za spoznavanje ljudi, kot je odnos do živali.


Res je! Takim ljudem se je treba izogibat, če pa slučajno imajo kakšno žival v lasti, pa prijavljat vsakršno slabo ravnanje ali mučenje!

pravilno razmišljaš, odlična oseba si, tudi jaz ljudi ne maram, ki mučijo živali živali, pravzaprav bi jih kar pobil pa rad bi te spoznal.lp

Take ljudi k mučijo živali je treba sam prijavit in zapret.

Pri meni je isto. Ko vidim slab odnos do živali, se mi ta oseba nekako zameri in vem da ni ok oseba.

Bi rada podala en tak klasičen primer na podlagi vzgoje psov: Kako pa ljudi prepričati, da ne ravnajo pravilno oz. da njihov način vzgoje ni najboljši? Na primer: lastnik majhnega psa ne zna ali ne more naučiti,da mora ostajati doma, pes se potepa, hodi k sosedom, itd..lastnik mu zato namesti električno ovratnico. Vem, da je za mnoge to najboljša in najlažja izbira, vendar se lahko psa nauči na druge načine. Kako lastniku dopovedati, da mogoče njegov način ni najboljši, se sploh ubadate s takimi ljudmi ali jih enostavno pustite?

Odraslih ob slabem odnosu do živali običajno ne opozarjam. Če bi šlo res za mučenje, bi pa prijavila. Sem pa že večkrat kakšnemu otroku rekla, naj ne meče kamenja v živali ali jih plaši, da se naj ne dere v bližini živali, ker se lahko ustrašijo ipd. Govorim o tujih, nepoznanih otrocih, a takih je kar precej. Mojo besedo kar ubogajo, potem jim pa običajno še pokažem, kako naj se do živali obnašajo pravilno: da počepnejo in počakajo, da se jim žival sama približa, se jim pusti pobožati … Starši so pa druga zgodba – so me tudi že nadirali nazaj, kaj si upam, ampak to me ne gane. Je pa v takih primerih takoj jasno, zakaj ima otrok tak odnos, kot ga ima.

Ne poznam nikogar, ki bi imel slab odnos do živali ali bog ne daj, ki bi živali celo mučil! Očitno jih že zaznam na nek način in do druženja sploh ne pride.
Če bi vedela za mučenje živali, bi to tudi prijavila. Preziram ljudi, ki se do živali grdo ali sadistično obnašajo! Kdor tepe ali na sadističen način muči živali ali jih celo ubija, je po vsej verjetnosti psihopat in mu ne bi bilo težko to početi tudi z ljudmi:((

Vsi, ki uporabljate v prehrani ali kako drugače živalske proizvode, plačujete, da živali mučijo. Kajti nobena žival v industriji ne živi njej dostojnega življenja in nobena žival ne gre prostovoljno v klavnico. Tako, da je zelo hinavsko kazat na nekoga, ki brcne psa in se zgražat, če pa sam ješ npr. zrezek za katerega je bil zaklan pujs, ki je pred tem bil na živo kastriran, na živo so se mu odrezali vrhovi ušes, na živo so se mu spulili zobje in na živo se mu je odrezal rep (običajna praksa v industriji), pa kakšno brco je verjetno tudi dobil.Se mi pa dozdeva, da je tukaj spet govora o “ljubljenčkih”, trpljenje ostalih živali pa itak nobenega ne zanima, na žalost, samo, da uživamo v svoji kulinariki in kulturi.

Sprenavedanje, itak. Se strinjam pa se mi ni dalo – spet – pisati, v cem je razlika med zivalmi za ‘duso’ in inomi za želodec …

Slab odnos do živali kaže tudi slab odnos do ljudi, do otrok, do sebe in to mislim tisti pristni odnos ne ponarejeni zaigrani, buci buci bu kok te mam “rad/a”… po drugi strani pa imaš pretirano “ljubezen” do živali in ne maranje ljudi, kjer z živalmi le kompenzirajo ta manjko, ki ga v sebi ne najdejo.

Slab odnos do zivali ima vsak ki drzi zival v ujetnistvu…to pove vse o vas ki zgoraj bluzite o tem…da poenostavim hinavite

Jaz osebno sem temo odprla zaradi slabega obnašanja do vseh vrst živali. Podala pa sem nek primer na vzgoji psa,ker imam občutek da ljudje to najbolj razumejo in jim je ta zival najbližje. Rešitev,kako preprečiti take situacije,lahko uporabiš pri lastnikih malih in velikih živali.

Ker zaradi narave dela hodim od kmetije do kmetije, vidim dokaj veliko neprimernega obnašanja do rejnih živali, neprimernega okolja in oskrbe. Sama sem bolj v svetu velikih kot malih živali in se strinjam,da se od mučenja rejnih živali govori čisto premalo.

razvajanje je dostikrat čisto enako mučenju

Res je, v odnosu do živali se kaže tudi odnos do soljudi. Sicer popolnoma razumem, da jih nekdo ne mara ali se jih boji. Na primer spuščenih psov, sploh večjih pasem, brez vrvice, še zlasti, če lastniki niso niti pripravljeni pobrati njihovih iztrebkov ali preprečiti nasilnega srečanja z drugim psom, ki pa je na vrvici. Če si že kdaj doživel kakšen ugriz ali spopad pa itak.

In tudi da tuje živali pri sosedih nimajo kaj iskati. Recimo moja dva mačkona pri novi sosedi, ki jih ne mara iz poklicnih razlogov, žal pa zaradi prejšnjih lastnikov, ki so ju imeli radi, še vedno hodita na njen vrt, zato ji mirno dovolim, da jih nažene ali poškropi z vodo. Samo tega ne štejem za mučenje. To je čisto drugo poglavje, sem mu pa bila priča že večkrat. Gre za kaznivo dejanje, ki bi ga morali prijaviti, sploh če se ponavlja. Ampak v našem sistemu imaš še drug absurd – enkrat Slovenka leta, ker rešuje pse, drugo leto obsojena, ker jih naj bi mučila. Ob popolnoma istem stanju. Mučitelji mačk kot kazen dobijo delo v domu za starejše. Le kako bodo ravnali z ljudmi? Verjetno se večina spomni o katerih primerih govorim.

Kaznivo dejanje je, če iz svojega vrta s špricanjem z vodi odganjaš sosedove mačke?

Če pogledamo na živali za prehrano, predvsem perutnino in svinjino, kar ljudje od mesa največ uživajo. Najprej je problem, da so nekateri ljudje navajeni na meso in ni obroka, kjer ne bi bilo mesa, potreba pač, drugi pojejo manj mesa, a čisto brez ne gre, tretji so brez problema vegetarijanci ali celo vegani. Meso se prodaja v trgovinah in kupuje od kmetov, še pred tem se živali zakolje, predvsem, ker ljudje po tem povprašujejo, to kupujejo in ne zato, da bi zavestno škodili živalim, ampak zaradi potrebe po mesnem obroku. Mogoče je uživanje mesa povezano s krvno skupino in ni vsem enako lahko opustiti meso. Potrebno bi bilo ustvariti za ljudi neškodljive nadomestke mesa in vse to vključiti v prehrano ali pa podražiti meso in bi bila poraba manjša. Tudi kulinarični jedilniki v revijah in tvju bi morali biti sestavljeni bolj brezmesno, ravno tako bi morala biti gostilniška ponudba bolj brezmesna, pa ni, ker večini to ne ustreza in bi prodaja padla, tako bi bile na izgubi tudi gostilne in trgovine oz. sploh mesarije, nenazadnje tudi kmetje. Vse je povezano in bi moralo priti do korenitih sprememb na tem področju.

Če pogledamo na živali za prehrano, predvsem perutnino in svinjino, kar ljudje od mesa največ uživajo. Najprej je problem, da so nekateri ljudje navajeni na meso in ni obroka, kjer ne bi bilo mesa, potreba pač, drugi pojejo manj mesa, a čisto brez ne gre, tretji so brez problema vegetarijanci ali celo vegani. Meso se prodaja v trgovinah in kupuje od kmetov, še pred tem se živali zakolje, predvsem, ker ljudje po tem povprašujejo, to kupujejo in ne zato, da bi zavestno škodili živalim, ampak zaradi potrebe po mesnem obroku. Mogoče je uživanje mesa povezano s krvno skupino in ni vsem enako lahko opustiti meso. Potrebno bi bilo ustvariti za ljudi neškodljive nadomestke mesa in vse to vključiti v prehrano ali pa podražiti meso in bi bila poraba manjša. Tudi kulinarični jedilniki v revijah in tvju bi morali biti sestavljeni bolj brezmesno, ravno tako bi morala biti gostilniška ponudba bolj brezmesna, pa ni, ker večini to ne ustreza in bi prodaja padla, tako bi bile na izgubi tudi gostilne in trgovine oz. sploh mesarije, nenazadnje tudi kmetje. Vse je povezano in bi moralo priti do korenitih sprememb na tem področju.
[/quote]

Pa se lahko človek iz novorojenčka do starostnika razvije normalno, brez problemov, torej zdrav in kondicijsko zmožen?

New Report

Close