Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katero pivo imate najrajsi

Katero pivo imate najrajsi

Katero pivo si radi privoscite doma? Kaj imate radi od cenejsih in kaj od drazjih variant?

Mi kupujemo Pittinger v sparu in je cist vredu pivo..

Stella 0,25 steklenička
trenutno 0,5 ožujsko ni važno točeno ali v flaši
union v steklennici
Laško ni važno na kateri način
Ostalega se raje izogibam , predvsem nekih pale alle ker okusa in vonja bezga ne prenesem.

nova
Uredništvo priporoča

Alfa in omega ever

https://www.total-slovenia-news.com/media/k2/items/cache/52ec984cc72302fd412e2aa145a6526c_XL.jpg

Bevog – katerikoli, Guiness, Kozel, največ pijem Staropramen, rada probam nove okuse. Vedno pijem le čisto pivo, ne kakšnih mešanic.

Velkopopovicky Kozel 🙂

Tudi jaz Kozla. Temnega še malo rajši kot svetlega, sta pa oba dobra. Ne maram piva, ki je preveč grenko.

Tako za kaksen piknik, fedto itd. najraje Staropramen ali Union. Za kozarec uzitka zvecer naprimer pa kaksen Duvell, mogoce kaksen bavarski doppelbock, s kaksne manjse privat pivovarne, imam nekaj nagledanih 🍻

Najraje pijem pšenično temno pivo ali temni Radler. Nemci proizvajajo čudovito pivo, zaradi dobre vode in starih receptur. Pred kratkim sem bila v njihovi najstarejši pivovarni na svetu, v kloštru.
Veselim se že na prihajajoči vrček piva v Pragi.

Vsec mi je anglesko pivo, se mi zdi mocnejse od nasega.
Od cenejsih pijem se najveckrat Hoferjevo nefiltrirano.
Drugace pa Kozel in Staropramen, nefiltrirano in temno. Na sploh imam rada temna piva.
V lokalih rada probam kaj drugacnega, ne z okusi, to mi ni najbolj vsec.

A meni je dovolj deci pa pol do dva deci piva, to mi je uzitek, kaj vec je pa nalivanje na silo in mi je brez veze.

Že skoraj 10 let ne pijem piva. Pred leti mi je bil najbolj všeč Heiniken (original). Res pa je, da nisem bila neki poznavalec piva.

Ful ohlajeno točeno Laško 🍺. Tudi Nemci in Čehi nimajo slabe.

[img]https://i.pinimg.com/originals/0d/35/a6/0d35a6cfeef772f8769c0ebd0350dfe2.jpg[/img]

Ne pijem alkohola, tako da ne poznam…

Al se samo meni zdi, vecina zensk je odgovarjala in vse pijejo pivo… 🤔

Med ženskami je zadnjih nekaj let pivo postalo priljubljeno! Pa upam, da ne zato, kerbnaj bi po pivu rasli joški.😄😄
V glavnem ženske pijejo t.i. “scalnice”, to so bolj mila in blaga piva, ne tako grenka in ne tako močna oz. z manj alkohola. Veliko žensk pije tudi radlerje ali kakšne druge mešanice, npr. pivo s fanto ali pivo s coca-colo.

Od industrije najraje češka piva – tista, ki jih še ni kupil Heineken. Jih je treba že kar iskat. Recimo Pilsner Urqell. Najraje pa seveda podpiramo slovensko – Reset, Pelicon, Bevog (zame je slovenski). Vsega heinekenovega se izogibamo kot hudič križa, ker uničuje pivovarsko industrijo in piva, v katera nameša vse, samo da je poceni.

Bergkönig.

benediktiner

včasih sem si privoščila Guinnes, ker imam rada črno pivo, če že. no, ko pa sem probala pivo v Dublinu v njihovi pivovarni v Guinness Storehouse tega ne kupim več, kajti tam in v piksni kot noč in dan.
zdej pa kakšnega Kozla, črnega, zelo redko…. 🙂

Union svetlo nefiltrirano, navadno zeleno Laško, Corono z rezino limone, kratofil z medom, bevog sem ter tja ker so mi malo presladka. Rada imam grenka piva. Zanimivo nefiltrirano Laško mi je ogabno okus mi ima po banani.

Moretti

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

heiniken 0.00{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in radler kumara 0.00{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Me požene na kakanje zato piva ne pijem.

Pulaner in Stiegl… Oba pšenična. Imata super peno in okus.


Poskusi še Ayinger pšenično, je odlično.

New Report

Close