Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dopust v stanovanju

dopust v stanovanju

Je še kdo letos na dopustu in nikamor ne gre, res nikamor?
No, pri nas je tako.

Kje pa piše, da je treba kam it?
A to je sedaj obvezno?

Nikamor iz stanovanja ali nikamor iz domačega kraja?

Nikamor nikamor, skoraj nikamor.

…in cemu je tako? Razlog? Ce ti tako pase, ok, meni ne. Kaksen dan doma, ok, cel dopust pac ne. Se pa, tudi letos, posluzujem par dnevnih oddihov, veckrat po par dni in ne v kosu vec tednov. Ob morju, balazam za duso, ko morski valovi oblivajo obalo, prijetno ozracje z vonjem borovcev, svoj koticek ob drevesu … To je kulisa, ki sprošča telo in duha, … Poletje brez vode & sonca ne pomeni najlepsega časa v letu – tudi letos ;).

Nikamor nikamor, skoraj nikamor.
[/quote]

Gibalno ovirana, finance ali se vam ne da nikamor?

Zame to ni dopust. V tem primeru bi raje delala kot čepela doma.

Jaz tudi.
Če je človek zaprt doma v svojem stanovanju, to ni dopust. Potem raje delam. Celo leto delamo, da si lahko privoščimo počitek in uživanje. Mi smo se ravno vrnili s 3-tedenskega dopusta v Dalmaciji, bilo je čudovito.
Zdaj pa polni energije nazaj v službo!

AMPAK:
Jaz vsak dan nesem smeti v kanto pred blokom, ker podpiram rekreacijo … torej zdrav duh, v zdravem telesu.

Jaz tudi.
Če je človek zaprt doma v svojem stanovanju, to ni dopust. Potem raje delam. Celo leto delamo, da si lahko privoščimo počitek in uživanje. Mi smo se ravno vrnili s 3-tedenskega dopusta v Dalmaciji, bilo je čudovito.
Zdaj pa polni energije nazaj v službo!
[/quote]

Celo leto delamo, da si lahko privoščimo 14 dni počitka in uživanja.
Ravno toliko, da človek ne “krepne”.
Ja, lepo je biti suženj!

Na dopust, že več let nikamor ne hodimo, si, želimo zaradi otrok a žal finance ne dopuščajo
Tako pač je, se ne sekiramo. Uživamo skupaj tudi doma

Pa vsaj te bone izkoristite, ker v gotovino jih ne morte pretopit. Jest morte doma, ali na dopustu. Pac gres v apartma in sam kuhas. Da otrok zamenja okolico in to skupaj s starsi. Teha si otroci zelijo.

Sem že vzela krajši dopust, naredila plane, a se tri dni nisem premaknila iz stanovanja. Nafilala sem si baterije, spala, ležala in lenarila, brala, uživala v banji ob glasbi in svečkah, brskala po starih albumih in drugih spominih. Čisti užitek, ker mi je telo takrat povedalo, da rabim točno tak dopust.
Sicer pa je tudi dopust v lastnem kraju lahko lep. Spoznavaš naravne in kulturne zanimivosti, odkrivaš skrite kotičke, opazuješ dogajanje, naravo, za kar velikokrat zmanjka časa. Marsikakšna prireditev je tudi brezplačna. Tudi skok do Obale, na kakšen hrib, do jezera ni nujno drag.

Žal jih, ne moremo, ker je bolniška do konca leta.
In ne smem nikamor

Ne vem, zakaj bi bilo za dopust treba spremeniti okolje. Zame je najlepši dopust doma. Nobenega stresa, norega pakiranja, nobenih zastojev na cesti, nobenega drenjanja po letališčih, na plaži med ponorelo množico ljudi, nobenih opeklin, nobene hrane, ki povzroča drisko, nobene naglice in živčnosti. Mirno lenuhariti na kavču, sprehod, jagode z vrta, hrana kot si jo navajen, počneš, kar si zaželiš in veliko počitka. To je zame daleč najboljši dopust.

Celo leto delamo, da si lahko privoščimo 14 dni počitka in uživanja.
Ravno toliko, da človek ne “krepne”.
Ja, lepo je biti suženj!
[/quote]

Sicer ta 3-tedenski dopust v Dalmaciji ne bo eden in edini, bo denar še za kakšne toplice jeseni ali pozimi, ampak ja, delamo TUDI zato, da si z denarjem lahko privoščimo dopust (pa hrano, obleko, čevlje, nov avto, kakšen koncert, kino ali gledališče…).
Če sem zaradi tega suženj, prav. Raje delam v službi in se kot suženj 8 ur dajem “na razpolago” svojemu delodajalcu kot pa, da sem na socialni pomoči, brezposelna, brez denarja za osnovne stvari, kaj šele za priboljške!

Jaz sem na dopustu in doma. Niso razlog finance, preprosto sem rada doma. Rada imam ležerna jutra, sprehode s psom, dooolgo kavico na terasi, kakšen obisk popoldne, piknik na vrtu, večerni špancir po travnikih. Ne maram pakiranja, hitenja, gužve, milijona turistov, obleganih turističnih krajev, prevažanje pet ur v eno smer in pet ur v drugo, stanja v koloni na meji, stanja v vrsti na letališču …

Ja, smo taki.

Obvezna karantena?

Stara 25 let. Nazadnje bila na morju/dopustu s starši pri 15tih. Starši gredo vsak let. Jaz zadnje desetletje le šola/delo, domov, trgovina, zdravnik, pošta, banka, mogoče kdaj kaka kavarna (pa še to zadnjih nekaj let več ne). Sem ves čas doma.

Sicer sem v penziji. Nimam popolnoma nobenega veselja kam iti. Zapravim en kup denarja, če kam grem, kar je najhujše, kamorkoli grem, na drugi postelji ne morem spati (še doma spim slabo). Tudi mene moti dolga vožnja, vročina, ko pridemo na cilj, me takoj začne vse dolgočasiti. Najraje sem doma, da dopoldne skuham in še kaj postorim, po vrtu in okolici, popoldan pa mi neizmerno paše, da se uležem in se malo odpočijem. To je zame dopust.
Sem čudna, ja tako mi pravijo.

Mi je kar malo v tolažbo, ko to berem. Grem proti 60. in te razumem. Nisi čudna, očitno se z leti iztrošimo in nimamo več toliko energije. Včasih je bil zame dopust, da sem že naslednji dan nekam letela, se vračala skoraj iz letališča v službo, skoraj greh se mi je zdelo lenariti, ko pa je toooliko zanimivega za videti in sprobati. Zdaj hodiva z možem kam blizu, izven sezone, gužve ne prenesem, spim sicer dobro, a rabim več udobja, tudi popoldanski počitek. Pa nič več ni tistega pravega navdušenja nad novim, raje imam rutino. In pakirati se mi ne ljubi, rabim to in ono, včasih pa sem imela vse zrihtano v dveh urah za vse.

Pa ravno letos je taka fajn priložnost it skoraj zastonj na dopust.
Mi smo šlo za 6 dni v apartma. Kuhaš kar bi doma, tko da tu ni razlike. Nekaj malega za bencina ali karto za javni prevoz se že najde.

Pa ni potrebno potem vse muzeje obiskat, lahko se gre tudi v okolici samo na sprehode.

Tast nam je še bon podaril, pa ga bomo naslednji teden izkoristili še za 3 dni drugega apartmaja. Pa sem ga prigovarjal, naj ga sam izkoristi, pa noče.

Za tiste na bolniški pa… a v zdravilišče ne smeš al kaj? 2-3 dni toplic se dobi na bon.

torej boš najlepša leta preždela doma?

Letos se mi tudi nikamor ne ljubi, ne da se mi pakirati, ne maram gneče, imam nekaj zdravstvenih težav in najraje spim v svoji postelji.
V vročini mi ne paše nikamor, sedaj je pa dež:)))
Bi šla po trgovinah, si kaj kupila ampak trpim pod masko:(
Ne, letos mi ni za nič:(
To leto je strašno težko, vsaj zame.

Jaz podobno. Saj ne rečem, izredno hrepenim po morju, vidim pa ga mogoče 1x na 5 let. Zakaj? Ker sem brez prave družbe, tudi brez vozniškega izpita, s celim kupom kroničnih bolezni za povrhu. Kratko-malo si ne upam. Sicer “pravi dopust” pogrešam in mi gre pripovedovanje sodelavcev in sosedov o njihovih dogodivščinah, sploh pa klasična vprašanja kam greš oz. kje si bila pa ti na dopustu na živce, ampak tudi doma se da uživati.

New Report

Close