Starševski čvek

mehko blato, nezmožnost zadržati

Default avatar
Najstniški sin ima težave z zadrževanjem blata. Takoj ko začuti mora na wc, drugače mu uide. Težava se vleče že nekaj časa. Zdravniki ne najdejo vzroka. Sedaj sumim na kandido. Kupila sem probiotike in upam da se kaj uredi. Ima kdo to zoperno izkušnjo?.
Default avatar
cicimici2 je napisal/a:

na kratki rok pomagajao kake bobi palčke, coca cola. tud jedilna čokolada, ker te zadeve posrkajo "odvečno"vodo v črevesju (pa tud kje drugje), tako da recimo blato ne more biti tako tekoče...ni pa to stalna rešietv. To je glih za uzput, za ostalo premalo info (kako živi, šport, dejavnosti, prehrana, kaj pije itd)
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...
Default avatar
Mogoče ima sindrom razdražljivega črevesja ali KVČB (kronična vnetna črevesna bolezen): Crohnova bolezen ali ulcerozni kolitis. Čudim se, da zdravniki niso opravili testov za te bolezni.
Default avatar
možnadiagnoza je napisal/a:
Pravi, da zdravniki ne najdejo vzroka, iz česar vsaj jaz nisem razbrala, da je niso testirali za KVČB (bi več razbrala, če bi avtorica malo naštela, čez kakšno diagnostiko je šla doslej)...
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...
Default avatar
Bo treba spremenit prehrano.
Default avatar
Res je, ni jasno, kaj so v diagnostiki že izključili.
Avtorica, ni vsak probiotik enako učinkovit pri vseh ljudeh. Sama sem doživela neprijetno izkušnjo kandide. Nobena od številnih preiskav ni pokazala anomalij, razen nuklearnega pregleda črevesja. Še tam so "odkrili" le atipično vnetno stanje. Kasneje so na tej podlagi našli odstopanje pri protitelesih za kandido.
Je pa res, da je potreba po takojšnjem praznjenju črevesja eden od simptomov kandide. Če gre pri tvojem sinu res za to, izločite iz prehrane ogljikove hidrate. In nobenih sladkih pijač! Probiotike naj uživa samo v prahu, ker mnogi iz kapsule ne dosežejo črevesja. Lahko tudi samo odpreš kapsulo in streseš vsebino v požirek vode.
Upam, da rešita to neprijetno težavo!
Default avatar
Pozdravljeni,
sem bila v Sanolaborju, kateri so mi rekli, da je indijski trpotec proti zaprtju. Nisem ga kupila. Kaj pa zdravljenje z belo glino? Zdravniki ne najdejo vzroka. Narejena mu je bila tudi koleonoskopija, testi za celiakijo... Ima tudi povečana jetra. Nikakor ne najdejo vzroka. Prejema pa rastni hormon že 10 let. Mogoče je to stranski učinek.
Default avatar
A kalprotektin v blatu so mu preverili?
_____________________________________________________________________________________________________________
Default avatar
Ne vem kaj je to. Milijon preiskav na gastro na Pediatrični kliniki. Sumim mogoče na kandido
Default avatar
Vprašaj na podforim Urgenca, Družinska medicina, Gastro. Tam dobiš kakšen bolj konkreten nasvet, odgovarjajo zdravniki.

Testi na Helicobakterijo, parazite, preobčutljivost na hrano kot so mleko, jajca, maščobe, je fajn, če so izključeni.
Včasih je tudi za tako stanje kriv konstantni stres. Zdravje se začne in konča v črevesju.
Default avatar
Iz Sanolaborja prebavni encimi Terranova mu bodo pomagali. So za kakršnekoli težave s prebavili, med drugim tudi za treb.slinavko, jetra. Kaj ima zamaščena jetra? Žolčne kamne? Zdaj sploh ni več starost pomembna. Poznam primere, kjer so jim pri 15.letih odstranili žolčnik zaradi žolčnih kamnov. Pomagajte mu še pravi čas. Tudi ameriške borovnice zapirajo drugače.
Default avatar
Živčnost, strah, hud stres lahko povzročajo nezmožnost zadrževanja blata. Pri kronovi ponavadi boli tudi spodnji del trebuha in je res prisotna driska.
Default avatar
Alkohol tudi. Mogoče ga pije. Je treba vse preveriti. Ko doktorji ne najdejo nič je verjetno res stres. Mojo sestro so posilili in ima podobno težavo. Zdaj je bolje, ko so minila leta. Posiljevalec je dobil batine.
Default avatar
Ni nujno stres ali bolezen. Jaz imam tako težavo že celo življenje. Največ težav sem imela v šoli, pa tudi v času študija. Vedno sem pazila, da sem bila v bližini stranišč, da sem šla na wc preden sem se odpravila na npr. izlet, da me ni prijelo, ko sem se peljala z avtobusom v šolo. Ja, večkrat sem mi je ponesrečilo, ker si preprosti nisem mogla pomagat. Zdaj sem čez 50, stresov je bilo veliko in ne najdem povezave. Mi pa pomagajo probiotiki od terra nove.