Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako lahko nosite maske

Kako lahko nosite maske

a ste res take ofce, da nosite maske v tej vročini?
a ste res tako naivni, da verjamete, da ščitijo pred virusom?
a ste res tako blesavi, da ne znate misliti s svojo glavo?

Jaz imam tako “provizorično”. Ne ščiti mene pred tabo. Ne tebe pred mano. Z njo se lepo diha, ni panike. Pokažem pa da podpiram nošenje mask. Tako smo nosilci mask v večino. In tisti ki nosijo “ta prave” imajo interes vztrajat naprej

Jaz imam 12 slojne iz gaze. Kupljene. Lepo, res lepo se diha, so mehke, bombažne, ko pridem iz zaprtih prostorov jo takoj snamem in v tej vročini si še malo pot obrišem z njo, je res priročna. Doma samo operem z dišečim milom in posušim na soncu. Tako, da naslednjič spet diši, je prijetna, mehka in higienična.

Vse to in še več in brez težav jo nosim tudi več ur skupaj.

Kaj so Ponavljajoče Opice?

Ponavljajoče Opice so ljudje (…?), ki:
– jim edino zadovoljstvo v življenju predstavlja ponavljanje za drugimi,
– imajo premalo inteligence za lastno mnenje,
– imajo premalo poguma za lastno mnenje,
– nimajo nobenega veselja v življenju, ker si ga ne drznejo imeti.

Ne bom sodila.

In zakaj je ne bi nosila?
Vroce mi ni, v trhovinah pa sploh ne, ko jim klima nabija 300 na uro.

Moja maska ne sciti mene, zato pa pred mojimi izdihljaji vsaj delno sciti tebe, ki se vsakodnevno tu vsajas nad temi maskami!

In sprijazni se ze enkrat, maske so nova realnost in nov higienski standard!

verjetno precej lažje kot ti možganovino…
sicer pa opažam polne mrliške furgone povsod po lokacijah kjer je vstop z masko, ker je to pretežko breme za večino ljudi…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

In zakaj je ne bi nosila?
Vroce mi ni, v trhovinah pa sploh ne, ko jim klima nabija 300 na uro.

Moja maska ne sciti mene, zato pa pred mojimi izdihljaji vsaj delno sciti tebe, ki se vsakodnevno tu vsajas nad temi maskami!

In sprijazni se ze enkrat, maske so nova realnost in nov higienski standard!
[/quote]

Točno to. Tvoja maska ščiti mene, moja maska pa tebe.
Dajte si že enkrat zapomnit, maska ščiti druge, torej da svojih bacilov in virusov ne preneseš na drugega človeka. Tebe tvoja bolj malo oziroma nič ne ščiti.

https://www.delo.si/novice/slovenija/covid-povzroca-krvne-strdke-336238.html

Naj jih nosijo, naj se zastrupljajo.
Bo naravna selekcija naredila svoje.

“Se mi zdi, da ljudi pri maskah moti predvsem cena. Naslednje oteženo dihanje. To pa je tudi vse, kar da enemu povprečnežu moč, da vneto razpravlja o temi, ki bi jo morali nepristransko raziskovati strokovnjakj. Ki pa so žal lahko tudi podkupljivi.
Zdaj ti standardi ffp2, ffp3, kn95 itd. nekaj veljajo. Večina mask na ulici temu ne ustreza, so nošene napačno ali predolgo.”

===》===》Kopirano iz ene druge teme

Jaz pa z masko skoraj umrem. Tečem skozi trgovino – sploh ne morem dihati – postane mi tako vroče, da sem čisto preč, pa sem sicer zelo zmrznjene narave. Kje se dobi kake čim, ampak res čim bolj tanke – ravno toliko, da zadostim pravilom – res čim tanjše? Ali pa – iz kakšnega blaga si lahko naredim čiiim tanjše, pa kje se kupi tista tanka valjasta elastika in ali se lahko pere? Meni se bo ob teh maskah zmešalo, pa čisto nič ne pretiravam, enostavno me zadušijo in totalno zakuhajo, pa ne me obsojat – ostali pri nas doma jo lahko nosijo normalno, jaz pa ne.

Ja normalno da ne mores dihat, ljuba dusa. Saj to je namen.
Depopulacijo izvajajo ze desetletja, ce ne se dlje.
Hrana vedno bolj umetna, vedno vec spontanih splavov, vedno vec umetno ustvarjenih epidemij..
Ljudje se pa se vedno kregajo zaradi levih in desnih,konec koncev so pa vsi isti.

Ja normalno da ne mores dihat, ljuba dusa. Saj to je namen.
Depopulacijo izvajajo ze desetletja, ce ne se dlje.
Hrana vedno bolj umetna, vedno vec spontanih splavov, vedno vec umetno ustvarjenih epidemij..
Ljudje se pa se vedno kregajo zaradi levih in desnih,konec koncev so pa vsi isti.
[/quote]

Kaj vse ne prebere človek tu na forumu 🤦🏻‍♀️

ko bodo ti bedaki spregledali, bo prepozno za njih

Saj je samo maska, a ne? Boš že nataknil tisto masko, za v trgovino, za na črpalko, za na pošto,….Pa kaj ti je tako težko? Pa saj to je za dobro tebe in soljudi, ker ščitiš sebe in ščitiš druge, a ne? Pa dej že to masko gor.

Saj je samo cepivo, a ne? Se boš že cepil….Pa kaj ti je tako težko? Pa saj to je za dobro tebe in soljudi, ker ščitiš sebe in ščitiš druge, a ne? Pa dej se že pejt cepit.

V štirih mesecih je bila uvedena diktatura, totalitarizem. “Ukrepi” za zaščito ljudi, a ne? Kdaj smejo upokojenci v trgovino, koliko ljudi sme se družiti med sabo, koliko jih smeš imeti doma na lastnem vrtu, koliko na pogrebu, koliko na poroki. Diktatura nad vsemi tvojimi osebnimi svoboščinami. Pa saj to je za dobro tebe in soljudi, ker ščitiš sebe in ščitiš druge, a ne?

V štirih mesecih ste znosili bolj ali manj ves svoj proračun v diskonte in supermarkete ter spletne trgovine korporacijskih gigantov, v štirih mesecih so životarili in propadali mali podjetniki, malo gospodarstvo.

Kupujte s karticami, denar je umazan, se boste okužili. Pa saj to je za dobro tebe in soljudi, ker ščitiš sebe in ščitiš druge, a ne?

V štirih mesecih so šole zaprli, v tistih, ki so jih odprli, uveden lagerordung vedenja in učenja.

Ne bojite se več vlade, saj vlada dela dobro, a ne? Bojite se pa soseda, bojite se prijateljev, bojite se sodelavcev, bojite se človeka, ki ga srečate v trgovini ali pride k vam, da se podružite. Kaj pa če je “kužen”?

S kakšno lahkoto so vas podjarmili, zasužnjili, kaj tam gor eden piše eno velebedarijo, da so “maske nov standard”, da so za “zaščito sebe in drugih”. Teslo jedno! Maske so točno tole, kar sem zgoraj zapisala.

Na enak način se je v Nemčiji zgodil vzpon nacizma. Kar ubogali so…..
HEIL, maske gor! HEIL, meter-in-pol! Čisto enako. Vse ovce glupe, kar natikajte si še masko.

Saj je samo maska, a ne? Boš že dal tisto masko gor.

Ne verjamem nic od tega. Vem pa, da so maske skodljive. Ce jo nimas na nosu te ne pustijo v trgovino, banko itd.
Imam jo, ker jo moram imeti, ker ce ne, me ne pustijo naprej. Placala sem 1.6€ v lekarni za masko, moram pohvalit, da so vzdrzljive saj nosim eno in isto ze od prvega dne. En trak se je utrgal in sem ga zavezala in jo nosim dalje. Imam se eno rezervo doma. Nosila jo bom dokler ne bo razpadla. Ce bi jo nosila po pravilih, bi slo najmanj med 50€ in 100€ na mesec zanje. Kdo bo placal mi poloznice potem. Nisem pa edina, ki nosim eno in isto masko.

Ker je veliki vodja tako rekel. V spalnici imamo njegovo sliko in vsako jutro se mu vsi clani družine, tudi otroka poklonimo in zahvalimo za blagostanje

Kar vsi ne morete dihat in umirate pod maskami tiste par min..
Pač naročajte online če vam je res tak problem no.
Moj brat in veliko znancev delajo v fabriki kjer imajo po 8h maske na frisu. V hali Brez klim! Plus v rokavicah. Fascinantno je po 25ih letih z masko kar še živ, njegovi sodelavci isto :).
Opazujem azijce po potovanjih. Vedno z maskami. Fascinantno se noben ne zgrudi.
Resno ste razvajeni v tri krasne. Kar na enkrat ste vsi, ki ste prej cele dneve tukaj javkali kako z minimalcem preživet, taščo k kateri ste se vštulili v bajto utišat….ekstremno sposobni in nadpovprečno inteligentni in veste vse o virusih, zdravljenju, svetovni politiki, financah….resno na vseh področjih nadpovprečni. Pa v mansardi na socialki al pa minimalcu. Fascinantno res.
Pa še delovni ste, pa močni ljudje, tapravi slovenci. Vse lahko uredite, za razliko tujcev nesposobnih. Potem vam pa rečejo da date masko za pet min na fris pa umirate. Patetično do amena res.
Nič pa presenetljivo na žalost. Ker slovenci itak vse sami znamo. Štrom napeljat – dokler nam kaj ne skuri. Avte rihtat. Sami sebe zdravit. Sami vse naredit, vse boljše vemo kot ljudje ki so se stvari učili in jih delajo že desetletja…..res ni čudno da je tolk revnih v sloveniji, saj folk vse sam naredi res nikogar ne rabimo da bi kaj delal :).

Daj razmisli – če bi bila res taka nevarnost, kot plozajo žs mesece, verjemi, ne bi imela opcije pisat ….?
Fascinantno je, kako ne spregledate, kaj je res dejanskost, kaj pa medijska predstava …

Si ti tak debil, da nosiš masko zunaj? Notranji prostori, kjer so maske OBVEZNE, pa so načeloma klimatizirani in ni vročine.

Daj razmisli – če bi bila res taka nevarnost, kot plozajo žs mesece, verjemi, ne bi imela opcije pisat ….?
Fascinantno je, kako ne spregledate, kaj je res dejanskost, kaj pa medijska predstava …
[/quote]

Nekateri pač poznamo ljudi, ki so zboleli. Kako je bilo. Kakšne so posledice. In dol mi visi za medijske predstave in ne vem kaj. Moja dejanskost je da je pač ta maska res nekaj tako minimalnega da mi je resno patetično kakšno paniko zganjate. Imamo pač srečo da živimo v okolju kjer nismo ravno natlačeni en na drugega in ne mirgriramo ravno veliko. Za tiste, ki imamo bolane prijatelje/družinske člane v tujini je pač vse to zganjanje panike zaradi mask, teorije zarot in še bolj smešno metanje krivde na slovensko vlado (čeprav ne prenesem politikov) patetično do amena. Ja Janša se je zmislil slovenčke postrojit in je povzročil svetovno pandemijo :).
Pandemija pač ne pomeni da bomo vsi pomrli, da smo vsi življenjsko ogroženi, da je sveta konec….pomeni samo da se neka bolezen širi zelo nenadzorovano in hitro in da še nimamo zdravila za to, niti še ne poznamo najboljšega zdravljenja ker je nova bolezen. So vedno bile, vedno bodo….večina je šla mimo pametnih slovencev, nekatere izvenijo, nekatere se v naših časih uspešno prepreči ali zdravi….nič novega.
Namesto da berete te butaste teorije zarot, gledate videe “zdravnikov”, ki so v večini ko malo raziščeš “motivacijski govorci” :)….pač poskrbite zase kakor se vam zdi prav. Kulturno in družbeno odgovorno pa je da pač skrbiš tudi za svoje sosede in ostale ljudi, s katerimi si v stiku. Če ti je težko tiste par min masko dat na obraz za to da mogoče preprečiš nekaj (tudi če v to ne verjameš) pač nisi najbolj prijeten človek. Mi je prav žal. Sem pa skoraj ziher da bi ti isti ljudje, ki tako trpite pod maskami najbolj glasno tulili če bi se šlo za vas in ostale družbe prav nič ne bi brigalo če vam kakšna dejanja lahko škodijo.
Isto sem skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da se vsi tukaj jokajoči privežete v avtu. Ker so tako rekli. Pa tako varujete samo sebe in zavarovalnico. Pa so se desetletja nazaj isto upirali tem istim pasovom :).

Točno to. Tvoja maska ščiti mene, moja maska pa tebe.
Dajte si že enkrat zapomnit, maska ščiti druge, torej da svojih bacilov in virusov ne preneseš na drugega človeka. Tebe tvoja bolj malo oziroma nič ne ščiti.
[/quote]

Pa kake so to maske, ki so prepustne samo v eno smer? Ta nebuloza je podobna, kot tista s cepivi. Cepivo me ščiti samo, če so cepljeni tudi drugi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nekateri pač poznamo ljudi, ki so zboleli. Kako je bilo. Kakšne so posledice. In dol mi visi za medijske predstave in ne vem kaj. Moja dejanskost je da je pač ta maska res nekaj tako minimalnega da mi je resno patetično kakšno paniko zganjate. Imamo pač srečo da živimo v okolju kjer nismo ravno natlačeni en na drugega in ne mirgriramo ravno veliko. Za tiste, ki imamo bolane prijatelje/družinske člane v tujini je pač vse to zganjanje panike zaradi mask, teorije zarot in še bolj smešno metanje krivde na slovensko vlado (čeprav ne prenesem politikov) patetično do amena. Ja Janša se je zmislil slovenčke postrojit in je povzročil svetovno pandemijo :).
Pandemija pač ne pomeni da bomo vsi pomrli, da smo vsi življenjsko ogroženi, da je sveta konec….pomeni samo da se neka bolezen širi zelo nenadzorovano in hitro in da še nimamo zdravila za to, niti še ne poznamo najboljšega zdravljenja ker je nova bolezen. So vedno bile, vedno bodo….večina je šla mimo pametnih slovencev, nekatere izvenijo, nekatere se v naših časih uspešno prepreči ali zdravi….nič novega.
Namesto da berete te butaste teorije zarot, gledate videe “zdravnikov”, ki so v večini ko malo raziščeš “motivacijski govorci” :)….pač poskrbite zase kakor se vam zdi prav. Kulturno in družbeno odgovorno pa je da pač skrbiš tudi za svoje sosede in ostale ljudi, s katerimi si v stiku. Če ti je težko tiste par min masko dat na obraz za to da mogoče preprečiš nekaj (tudi če v to ne verjameš) pač nisi najbolj prijeten človek. Mi je prav žal. Sem pa skoraj ziher da bi ti isti ljudje, ki tako trpite pod maskami najbolj glasno tulili če bi se šlo za vas in ostale družbe prav nič ne bi brigalo če vam kakšna dejanja lahko škodijo.
Isto sem skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da se vsi tukaj jokajoči privežete v avtu. Ker so tako rekli. Pa tako varujete samo sebe in zavarovalnico. Pa so se desetletja nazaj isto upirali tem istim pasovom :).
[/quote]

Blesavo multinično. Patetično je, kako zmešani paničarji, ki ste padli pod vpliv medijske propagande in vsakodnevnega ustrahovanja, druge obtožujete paničarjenja.
Paničarji ukrepe zagovarjate in nosite maske ravno zato, ker ste sami panični.
Kdor ni paničen, ne bo sprejel nekih butastih ukrepov, ker ne vidi smisla.
Zato že nehaj s svojo patetičnostjo in hinavskim sklicevanjem skrbi za druge.
Ker ti ni mar za druge. Isto sranje je, kot psihopatski politiki, ki lažejo okrog skrbi za druge, logično pa je, da drugega ne znajo, kot skrbeti za lastne riti.

Pa kake so to maske, ki so prepustne samo v eno smer? Ta nebuloza je podobna, kot tista s cepivi. Cepivo me ščiti samo, če so cepljeni tudi drugi.
[/quote]
Ko je človek pod vplivom strahu in panike, nič ne razmišlja. Pravzaprav že prej ni nič razmišljal, sicer ne bi postal paničar in širil nebuloz.
Seveda pa si tega nočejo priznati, zato vztrajno fantazirajo, da so drugi panični, ki želijo živeti povsem mirno in normalno brez koronskega ustrahovanja na vsakem koraku in štetju mrtvih.
So neodgovorni, ob tem pa trolajo o skrbi za druge. Kar je popoln nesmisel.

New Report

Close