Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja žena – upravičeno zahteva to

Moja žena – upravičeno zahteva to

Žena pravi, da sem tečen, ljubosumen in celo posesiven. Do zdaj je bila vedno doma, sedaj si želi hoditi s sodelavkami na kave. Prijateljic nima. Ko jo vprašam s katero je bila in kam sta šle, začne govoriti, da sem ljubosumen in da je to njena stvar. Čutim da se je ohladila. Ne vem ali sem res preveč tečen, ali se je ona spremenila.

ti se hecaš al res rabi tvoje dovoljenje, da gre na kavo?
kaj si njen lastnik ali kako?


Ne rabi dovoljenja. Samo rad pa vem kje in s kom je bila.

Tako ti povem, sem ženska.
Možu vedno povem, kam grem, ponavadi tudi s kom, on meni enako.
To je minimum.
V paru, družini je vedno veliko usklajevanja, prilagajanja, dogovarjanja.
Če želiš početi kar želiš, ko to želiš, bolje da si samski.


Ne rabi dovoljenja. Samo rad pa vem kje in s kom je bila.
[/quote]

Verjetno imaš dober razlog, da bi ti morala polagati račune.
Si ga pa tišal tam kjer me bi smel, sedaj pa slabo vest nabijaš preko ženine potrebe po druženju s kolegicami.

Te že vidim, kako ji boš brskal po telefonu, ko bo zaspala.

Bodi srečen, da gre malo iz bajte. Men bi se zmešalo, da sem cele dneve doma.

Drugače pa je pri nas tako, da možu povem, s kom grem, oz.povem poimensko če jih pozna, drugače pa rečem samo, da grem s kolegicami na pijačo. Pa naj bo to čez dan ali zvečer.

Če bi bil pa posesivnež kot ti, mu pa zanalašč ne bi povedala.

Zanimivo, če bi to pisala ženska, bi se takoj pojavila trditev, da ima drugo……ker piše moški, je pa posesivnež.

Se strinjam s citiranim, pa tudi no-ja je odlično zapisala.

Ne gre za polaganje računov, ampak za vezo, kjer naj bi se partnerja spoštovala toliko, da si povesta in zaupata. Tisti, ki skočite v luft ob takih zapisih…tudi nekaj ni ok. In, ja, če moški to zapiše, je “nasilen, avtoritativen tiran”, če bi ženska zapisala…je “kontrolirana revica, ki nič in nikamor ne sme”.

Zaradi takih reči ne podporam MeToo zadev. Ker po moje ni fer.

Meni se zdi čist normalno vprašanje med partnerjema… ampak seveda odvisno na kakšen način, kolikokrat, v kakšnem kontekstu (morda celo v kakšni sceni) jo vprašaš…težko rečem kaj je na stvari pri vama. Če jo non stop gnjaviš s tem, verjamem, da te je označila za ljubosumneža, če pa njo moti, da sploh kdaj vprašaš, pa tud verjetno nekaj ne špila.

no nekako tako tudi moski odgovarjajo ženam,ko jih začne vlect drugam.

Do zdaj je bila vedno doma, ker si tečen, ljubosumen in celo posesiven. Zdaj ji je tvoje bolezni dovolj. Ker ve, da se ne boš nikoli pozdravil, kmalu pričakuj zahtevo za ločitev.
Tebi ni pomoči.

Niti slučajno mu ne povem. Rečem samo, da sem bila na kavi. S kom, zakaj, kako dolgo, kolk s se poem plačala za to kavo, kako dolgo je to trajalo, kaj smo se pogovarjali, kolikokrat sem šla scat, sem prdnila enktrat takrat, morda dvakrat??
Ma jebite se!! Nisem več stara 5 let, da me bo en psihič takole nadzoroval. Sem polnoletna, odrasla oseba. Rečem samo, grem na kavo. In to je to. Vse ostalo je blodnja človeka za na psihiatrijo.

Če ti pravi, da si control freak in ljubosumen, potem ona tako čuti in zanjo je to resnica.

Pusti jo malo pri miru, še v psa se ne dreza, ko jè. Če te muči in ne moreš biti tiho, potem govori o svojih občutkih (!) in ne jo obroževati.

Npr: nesigurnega se počutim ( govoriš o svojih občutkih), če ne vem, s kom greš ven.

Ali pa: če želiš, mi povej, kadar tebi odgovarja, če pa ne želiš, je pa tudi ok, jaz ti zaupam.

Vsak potrebuje občutek svobode, ne pa da je kotpes pripet na verigo.


Psihic si ti. In to neverjetno naduvani, Tisti, ki te prenasa, pa je pezde. Ce smo ze pri kategorizaciji ljudi, lol.

V teh odgovorih se zelo jasno vidi razliko v odgovorih med tistimi ženskami, ki so ali imajo lastno izkušnjo z bolestno ljubosumnim psihičem in tistimi, ki te izkušnje nimajo.

Avtor, sam prekleto dobro veš, da ne gre preprosto samo za to, da “rad veš kje in s kom je tvoja”, ker se sicer ne bi tako odzivala in ti očitala tega, kar ti očita.

No ja, če prej ni hodila nikamor, potem pa je iznenada spremenila svoj dnevni ritual? Ja a ni to nekaj kar v drugemu sproži en vprašaj?
[/quote]

Predvidevam, da prej ni hodila nikamor in da se je odpovedala svojemu krogu prijateljev zato, da je bil doma mir. Zdaj pa je dojela, da takega življenja noče več.

Pomoje hodi z enim “na kavo”, ne s sodelavkami.
Zaradi kave in sodelavk se ne bi ohladila.

Se strinjam s citiranim, pa tudi no-ja je odlično zapisala.

Ne gre za polaganje računov, ampak za vezo, kjer naj bi se partnerja spoštovala toliko, da si povesta in zaupata. Tisti, ki skočite v luft ob takih zapisih…tudi nekaj ni ok. In, ja, če moški to zapiše, je “nasilen, avtoritativen tiran”, če bi ženska zapisala…je “kontrolirana revica, ki nič in nikamor ne sme”.

Zaradi takih reči ne podporam MeToo zadev. Ker po moje ni fer.
[/quote]

Moški ima lahko povsem prav. V bistvu je v stiski. Z MeToo pa to nima nobene zveze.

Meni se je alarm vklopil že, ko sem prebrala naslov teme, če je žena UPRAVIČENA do tega, da gre kdaj od doma po svoje??!!

Ne vem, če bi se strinjala s to tezo, ker zgleda, kot da kar avtomatično predpostavljaš, da je žena v podrejenem položaju. Če ženska vpraša je skrbna, če pa moški je pa posesiven.
[/quote]

O lej jo, si nazaj.👍😊🙋‍♀️🙆‍♀️

Ma nič se ni ona ohladila, ampak se ti je vžgala, da kar žari. Pustimo sedaj malenkosti, od kod je prišla iskra… od tebe sigurno ne BTW.
Za drugič veš, da je treba ženo vseskozi kontrolirano kuriti in ne dušiti… če ne se ti slej kot prej enkrat ob ugodnih razmerah razabohoti v nekontroliran požar. :-)))

😊

Spreobrnjena sem, nič več sitna in nataknjena. Drugačna. No, nisem ravno šla stopal namakat v sveti Lurd, ampak blizu. Ojoj, da ne bova pokvarile teme in zašle v stran pota.

😊
[/quote]

Simpaticna oseba…👌👍😊

Šnelca pa ja ne verjameš, da sem to jaz?? A ne opaziš pravopisne in stilske napake? Nisem “prišla nazaj” ampak je nekdo prijavil moj nick takoj ko sem ga jaz odjavila z zlobnimi nameni. Zakaj, ve le ta oseba. Pod Razmisli je nekdo drug sedaj, naj te ne zavede. Najverjetneje en moški, tudi vem kateri in približno se mi sanja tudi zakaj. Naj mu Bog pomaga, jaz ne morem.

Spremljala sem kaj se dogaja, a pisala ne bom več. Naj dela kar hoče. Sem pa dala prijavo naprej zaradi zlorabe, ker vem da tega ne dela le “za hec”, ampak da škodi meni. Zato sem tudi šla s foruma. Samo toliko da veste vsi…tu se dogajajo zelo grde stvari in nič ni tako kot izgleda. Bodite previdni.

😊

Spreobrnjena sem, nič več sitna in nataknjena. Drugačna. No, nisem ravno šla stopal namakat v sveti Lurd, ampak blizu. Ojoj, da ne bova pokvarile teme in zašle v stran pota.

😊
[/quote]

Te ni sram?? Pri teh letih se obnašaš kot en manijak. Lahko te je samo sram. Tako zelo sem se motila o tebi, da prav ne morem priti k sebi, kako sem lahko imela nekoga takega za zgled dobrote in poštenosti, kvalitete in dobrega karakterja. A to je tvoje ogledalo. Vse to kar počneš je bolno, zdravi se.

Zaradi mene lahko furaš to zgodbo z “Razmisli” dalje, mi je čisto vseeno. Nimam ne časa in ne volje več se ukvarjati ne s teboj, ne s forumi. Sem pa zaradi suma zlorabe dala prijavo naprej ustreznim osebam, ki bodo urgirale, da ne bo kdo ogoljufan, saj taki kot ti nimajo ne vesti ne srca in so zmožni najhujših kriminalnih dejanj. Sram me je samo, da sem mislila da si drugačen.

Trenutno ne morem nic komentirat, ker se ne vem zakaj se gre. Bom spremljala, kolikor pac utegnem in opazim.
Takrat sem vprasala po razlogu izbrisa tega imena, pa ni bilo nic tako povedano.
Kakorkoli…po pameti naprej.😊

Trenutno ne morem nic komentirat, ker se ne vem zakaj se gre. Bom spremljala, kolikor pac utegnem in opazim.
Takrat sem vprasala po razlogu izbrisa tega imena, pa ni bilo nic tako povedano.
Kakorkoli…po pameti naprej.😊
[/quote]

Sem te želela le opozoriti. Z drugimi niti nisem komunicirala, tako da … ne boš mislila, da sem jaz pod tem vzdevkom.

Je pa preseglo vse meje dobrega okusa. Sem pa prepričana, da so taki zmožni še česa hujšega, zato sem tudi dala prijavo z vsemi dokazi. Ne mislim več pisati ne odgovarjati tu gor, toliko da veste da Razmisli je trenutno nekdo, ki zlorablja moj vzdevek in je ukradel identiteto, kar je kaznivo dejanje.

New Report

Close