Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je narobe s compom

Kaj je narobe s compom

Prosim povejte mi kaj naj naredim, da to popravim, ce se da.. kaj je krivo al browser, al comp ne vem sam vem da ko ga prizgws na zacetku se normalno dela, z normalno hitrostjo, potem pa ga prime nekaj in zacne googke mlet in mlet in nalaga in nakaga, vcasih napise celo, da strani ne more prikazati, ceorav povezava z netom je… v glavnem znorela bom, pol me mi ein ga ugasnem, ker mrkne in zasteka vse in se nikamor vec ne premakne. jaj je to krivo, av sem zagnala, ni nic na brskalniku odkril… ne vem al je boljs kater drug brskalnik uporabljat namest kroma? sem probala z lisico, pa je tud zacelo mleti vse v nedogled… kva je to narobe…

https://sl.soringpcrepair.com/how-to-reduce-the-load-on-the-cpu/

kolk zavihkov pa imaš odprtih v browserju?? Več zavihkov odprtih, ti bo začelo delat počasi, pomnilnik se nafila do konca in potem začne štekat, browserji so kr požrešni z pomnilnikom, pol pa če imaš še kaj zadaj odprto pa začne počasneje delat

nova
Uredništvo priporoča

še to sem našel, mogoče ti bo kaj pomagalo:
https://siol.net/digisvet/nasveti/pocasen-racunalnik-resitev-nasvet-chrome-firefox-onetab-491136

Zamenjaj okolje in prostor.

bom vse poskusila, skatlo vecktat posesam varno notri, bom zdaj spet, pa ga probala čimbolj očistit. pred casom je zacel se tak cudno obnasat, vcasih je tud pr vec zavihkih delal normalno.

Jutri ko se boš zbudila bo vse OK.

prah ni tolk kriv, lahko da ti kakšen program ki je prižgan, pobere veliko pomnilnika pol pa začne računalnik počasneje delovat, lahko pa tud da ti že kaj nagaja notr v računalniku

najprej povej par podatkov o svojem Pceju

1. Kakšen CPU
2. Koliko RAM
3. Kdaj si nazadnje zamenjala termalno pasto
4. Kakšen operacijski sistem
5. Kakšen disk
6. Kdaj si nazadnje defragmentirala disk
7. Kadaj si nazadnje posodobila sistem
8. Kakšen antivirus imaš
9. Kdaj si nazadnje skenirala disk za viruse

pa še se bi kaj našlo

Še vedno uporabljate te smeti od Windowsa, ter Googla? Nikoli in za nobeden denar več v mojem domu. Pred tremi leti sem kupil čisto osnoven MacbookAir za 900e, ki dela kot švicarska ura – nikoli niti enega samega problema, ne pa ta drek od Windowsa – poščijem se nanj. Apple ima svoj sowftvare, ki ne potrebuje antivirusnega programa, saj je že v osnovi tako zasnovan, da mu fucking virusi ne pridejo do živega. Na začetku sem še uporabljal google braskalnik na Macbook-u, ampak sem ga v hipu deinštaliral, ter pričel uporabljati Safari od Apple v kombinaciji z DuckDuckGo – zadeva je genialna, enostavna, ter zelo zasebna. Menjal sem tudi gsm – nikoli več tega dreka od Androida. Apple je in bo zakon okoli računalnikov in gsm-ov, čeprav ovčke tega ne vedo, in prisegajo na Windowsove in Androidove smeti.

mojster apple poglej si kakšen video Louisa Rossmana na youtubu in boš videl kakšno “zlato” kupuješ za 1k+€

android midrange telefon > apple flagship l0l

škatlo sem še zdaj enkrat odprla posesala… dol vrgla tisto google sinhro in varnostno kop. v oblak in sama kopiram ročno v drive kar želi. Naložila vivaldija še zraven (za ziher) in slednji dela top hitro, zaenkrat tudi chrome ok – velikooo boljše kot prej. Se zna zgodit, da bom kar vovaldija uporabljala, samo imam na chromu certifikat in se mi ga ne da prestavljat zdaj… ampak za ostalo bo pa se mi zdi kar vivaldi, mi je kar všeč.
Upam,da tako ostane glede hitrosti pri obeh brskalnikih 🙂

Daj ne bluzi, če nimaš pojma, plus denarja za Apple. Jaz dobro vem, kako mi je delal Windows, in kako mi sedaj dela software od Apple, isti drek je Android. Windows sem 1x letno min.ponovno na novo nalagal, pri Apple teh težav nimam. Samsungov klump gsm mi je po dveh letih totalno zaribal, ko sem ga nazadnje “updejtal” (upočasnejno delovanje do te faze, da je bilo to zelo moteče in tečno in sem seveda gsm menjal); pri iPhone menjam po 3 – 4 letih samo baterijo in gsm brez težav naprej funkcionira (kljub updejtanju), tako ga imam že preko 5 let in dela kot prvi dan nakupa. In sedaj mi ti pametnjakovič prosim povej računico s to androidovo + windowsovo smetjo!? – Gsm z androidom bom recimo v 6 letih 6x zamenjal, ker mi bo po nekje dveh letih Android friznil – koliko to pri treh nakupih nanese, ter koliko me stane, v kolikor pri iPhone menjam samo baterijo 1x v teh 6 letih? Boš znal izračunati? Isto comp. – Najdi mi comp., ki bo tanek, zmogljiv, predvsem pa, da boš z njim lahko delal 12h neprekinjeno, brez da boš vmes polnil baterijo, ter da se ti bo kapaciteta baterije po 3 letni konstantni uporabi zmanjšala za reci in piši samo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!? Tako da mi prosim ne bluzi.

Daj ne bluzi, če nimaš pojma, plus denarja za Apple. Jaz dobro vem, kako mi je delal Windows, in kako mi sedaj dela software od Apple, isti drek je Android. Windows sem 1x letno min.ponovno na novo nalagal, pri Apple teh težav nimam. Samsungov klump gsm mi je po dveh letih totalno zaribal, ko sem ga nazadnje “updejtal” (upočasnejno delovanje do te faze, da je bilo to zelo moteče in tečno in sem seveda gsm menjal); pri iPhone menjam po 3 – 4 letih samo baterijo in gsm brez težav naprej funkcionira (kljub updejtanju), tako ga imam že preko 5 let in dela kot prvi dan nakupa. In sedaj mi ti pametnjakovič prosim povej računico s to androidovo + windowsovo smetjo!? – Gsm z androidom bom recimo v 6 letih 6x zamenjal, ker mi bo po nekje dveh letih Android friznil – koliko to pri treh nakupih nanese, ter koliko me stane, v kolikor pri iPhone menjam samo baterijo 1x v teh 6 letih? Boš znal izračunati? Isto comp. – Najdi mi comp., ki bo tanek, zmogljiv, predvsem pa, da boš z njim lahko delal 12h neprekinjeno, brez da boš vmes polnil baterijo, ter da se ti bo kapaciteta baterije po 3 letni konstantni uporabi zmanjšala za reci in piši samo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!? Tako da mi prosim ne bluzi.
[/quote]

*3x ga bom zamenjal v 6 letih, in ne 6x.

Daj ne bluzi, če nimaš pojma, plus denarja za Apple. Jaz dobro vem, kako mi je delal Windows, in kako mi sedaj dela software od Apple, isti drek je Android. Windows sem 1x letno min.ponovno na novo nalagal, pri Apple teh težav nimam. Samsungov klump gsm mi je po dveh letih totalno zaribal, ko sem ga nazadnje “updejtal” (upočasnejno delovanje do te faze, da je bilo to zelo moteče in tečno in sem seveda gsm menjal); pri iPhone menjam po 3 – 4 letih samo baterijo in gsm brez težav naprej funkcionira (kljub updejtanju), tako ga imam že preko 5 let in dela kot prvi dan nakupa. In sedaj mi ti pametnjakovič prosim povej računico s to androidovo + windowsovo smetjo!? – Gsm z androidom bom recimo v 6 letih 6x zamenjal, ker mi bo po nekje dveh letih Android friznil – koliko to pri treh nakupih nanese, ter koliko me stane, v kolikor pri iPhone menjam samo baterijo 1x v teh 6 letih? Boš znal izračunati? Isto comp. – Najdi mi comp., ki bo tanek, zmogljiv, predvsem pa, da boš z njim lahko delal 12h neprekinjeno, brez da boš vmes polnil baterijo, ter da se ti bo kapaciteta baterije po 3 letni konstantni uporabi zmanjšala za reci in piši samo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!? Tako da mi prosim ne bluzi.
[/quote]

ne vem kaj vi delate s telefoni, da vam po 2 letih zariba, mogoče si sam kriv? še 8 let star samsung xcover mi ne dela problemov ter vsak android, ki sem ga do sedaj imel mi nikoli ni “zaribal”, mogoče ne downloadaj rama?

compov boljših od appla za isto ceno imaš malo morje

ne vem od kje cuzaš te procente amapak obraba baterije je v veliki večini odvisna od načina uporabe, vrste baterij po prenosnikih in telefonih pa so iste

ne dela ti zato, ker si najverjetneje zabit in nimaš pojma o tehnoloških stvareh (za take so poenostavljeni in preplačani produkti appla)

računica:
če nimaš pojma te stane

Sem mela enako. Resetirati je bilo treba modem.

Sem mela enako. Resetirati je bilo treba modem.
[/quote]

Aja, ne, pri meni se je vzorec ponavljal. Pri meni se je odprl samo Google in nič drugea.

Daj ne bluzi, če nimaš pojma, plus denarja za Apple. Jaz dobro vem, kako mi je delal Windows, in kako mi sedaj dela software od Apple, isti drek je Android. Windows sem 1x letno min.ponovno na novo nalagal, pri Apple teh težav nimam. Samsungov klump gsm mi je po dveh letih totalno zaribal, ko sem ga nazadnje “updejtal” (upočasnejno delovanje do te faze, da je bilo to zelo moteče in tečno in sem seveda gsm menjal); pri iPhone menjam po 3 – 4 letih samo baterijo in gsm brez težav naprej funkcionira (kljub updejtanju), tako ga imam že preko 5 let in dela kot prvi dan nakupa. In sedaj mi ti pametnjakovič prosim povej računico s to androidovo + windowsovo smetjo!? – Gsm z androidom bom recimo v 6 letih 6x zamenjal, ker mi bo po nekje dveh letih Android friznil – koliko to pri treh nakupih nanese, ter koliko me stane, v kolikor pri iPhone menjam samo baterijo 1x v teh 6 letih? Boš znal izračunati? Isto comp. – Najdi mi comp., ki bo tanek, zmogljiv, predvsem pa, da boš z njim lahko delal 12h neprekinjeno, brez da boš vmes polnil baterijo, ter da se ti bo kapaciteta baterije po 3 letni konstantni uporabi zmanjšala za reci in piši samo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!? Tako da mi prosim ne bluzi.
[/quote]
Tuml blesavi….jaoooo

Za počasnot browserja je lahko marsiakj zaslužno, škoda razlagat na slepo,pa verjetno tudi ne zanšpogleadt. Pojdi v nastavitve omrežja, če zanš in ponastavi na privzeto vrednost. Dostikrat je tam vključen proxy, takrat ti bo tudi mlelo v nedogled.

Podoben problem sem imela jaz. Po mesecih takega “obnašanja” računalnika, ne morem več na internet, čeprav lepo kaže, da povezava je.


Tuml blesavi….jaoooo
[/quote]

Se strinjam z My moon, ker ima 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav. Tudi sama prisegam na Apple.

Ti viharni pezdec najbrz niti za nurek nimas, kaj sele za en comp. od Apple.

Vsedi se v svojo kanto Dacio in se odpelji na en spricer s hladno in toplo vodo majmun en.

Se strinjam z My moon, ker ima 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav. Tudi sama prisegam na Apple.

Ti viharni pezdec najbrz niti za nurek nimas, kaj sele za en comp. od Apple.

Vsedi se v svojo kanto Dacio in se odpelji na en spricer s hladno in toplo vodo majmun en.
[/quote]

Bravo👍👍 Ta viharni jezdec samo pametuje po netu. Trotl od trotla 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

Bravo👍👍 Ta viharni jezdec samo pametuje po netu. Trotl od trotla 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
[/quote]

KJE SI viharni bebec????

Se strinjam z My moon, ker ima 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav. Tudi sama prisegam na Apple.

Ti viharni pezdec najbrz niti za nurek nimas, kaj sele za en comp. od Apple.

Vsedi se v svojo kanto Dacio in se odpelji na en spricer s hladno in toplo vodo majmun en.
[/quote]

Ja brezmožgansko multinično, samo da se strinjaš s sabo,to je zelo lepo. Če si vsaka dva tedna znova nalagalo windows potem že ni ne windows, ne računalnik kriv, ampaak se drži krampa in lopate, za račuanlnik ne boš nikoli sposobno, za nobenega, ne glede na operacijski sistem, tudi az pametni telefon ne, veš?😁 Jaz nikoli ne foramtiram diska, niti ne pride v poštev in to deluje, tudi povsod po firmah ne formatirajo pa vsi sistemi laufajo na to, cela javna uprava, bančništvo, zavarovalništvo, skratka vse, veš? Ti ko si pa bolj sposobno in pravi majster😂, te bo pa za en mesec mac rešil, potem bo pa tudi tam konec.😁

Ja iz katerega tisočletja pa je tvoj računalnik, da moraš škatlo odpirat pa sesat?!

Saj ni čudno da mleje, če pa je računalnik predpotopni, še intelov i 3 procesor je že “star”, pa meni odlično deluje.

New Report

Close