Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin padel na maturi

Sin padel na maturi

Jocem ze od 7h zjutraj. Sin je padel na maturi anglescino, vse ostalo je bilo 70 ali vec procentov. Anglescina mu nikoli ni sla. Je hodil na instrukcije skoti celotno gimnazijo. Pri anglescini je imel pretezno 3. Ampak na maturi je imel pa totalen blac out. Ze ko je prisel domov, je rekel, da bo cudez, ce bo anglescino opravil pozitivno. Tako sem zalostna. Na fakulteto na kateri je zelel studirat zdaj nebo sprejet niti v 2 izbirnem postopku. Izgubil je vso voljo. Ne ve kaj bi se lahko studiral, ker ga nic ne zanima, ce pa ze, je ze v prvem krogu prijavo oddalo vec kandidatov kot pa je vpisnih mest. Nisem jezna ali razocarana. Zalostna sem, da mi srce joce, ko ga gledam. Bili so zmenjeni s prijatelji, da gredo po podelitvi na pijaco. Ampak je prisel domov, ker mu je hudo. Pravi, da ga je sram, da bi sploh kam iz hise stopil.
Ne potrebujem pridiganja, samo izpovedat sem se hotela

Eh, ne sekiraj se. Jaz sem tudi v prvo ruknila, slovenščino.

Danes ko jih imam 44 se to čisto nikjer ne pozna!

Imam dva znanca, žensko in moškega, ki sta oba imela problem z angleščino in zaradi tega srednje šole nista zaključila ene 15+ let. No potem so jima nekako to šenkali. Oba v svojem fohu, ki ne rabi faksa, uspešna in oba sta se poročila s tujci DDDDD

Sicer pa, zdaj za to niso ravno najboljši časi, a jezika se najbolje naučiš če si butnjen v okolje kjer si ga prisiljen uporabljat in to sam.

Ma nehaj jokati, saj samo mature ni naredil še vedno je ziv in zdrav. Poznaš tisti rek, da vse je za nekaj dobro in bo tudi to. Rajši sinu povej, da to ni nič hudega, da to je pač življenje.

Čeprav ne želiš pridige, ti jo ponujam:
Obriši solze, ne zganjaj drame ker ni konec sveta, objemi fanta in mu bodi v oporo. Ko se prvi šok poleže pa naredita plan kako naprej.
Pika.
Svet se ni ustavil, možnosti za željeni faks so še vedno, obstajajo prepisi, obstajajo pavziranja, popravljanja mature… Kaj vraga pa je eno leto proti celemu življenju?!?!?

Potolaži ga najbolje kakor veš in znaš, očitno se že sam dovolj obremenjuje. Prav všeč mi je, da mu še ti ne najedaš, mnogi starši bi. Ja, ni fino, ni pa konec sveta, vsak ima vzpone in padce, važno, da se pobereta. Objemi ga, malo pojokajta skupaj, potem pa ga pelji ven, mogoče na sladoled ali kaj podobnega, povej mu, da ga imaš kljub temu rada in si ponosna nanj, saj se je dovolj potrudil. Pač lekcija, da vedno ne uspe, velja pa se potruditi, naslednjič bo bolje. Nismo vsi talenti za vse, žal pa naš šolski sistem od nas to pričakuje. Prepričana sem, da mu bo ob pomoči in spodbudni besedi naslednjič uspelo. Pa srečno obema!

Ne jokat, dajte ga razvedrit, potolažit, stojte mu ob strani, ni konec sveta. Bo drugo leto gotovo opravil, lahko si vzame celo leto in nadrila, izboljša in na koncu doseže celo boljši rezultat kot bi sicer. Čez par let boste na to že pozabili, to ne bo dolgoročno vplivalo nanj in nihče ne bo spraševal po tem, pomemben bo samo rezultat, ki ga bo dosegel, ko bo maturo opravil. Zdaj je samo pomembno, da se pobere.

Pri meni je bilo podobno, pri enem predmetu sem fasal popravca v 4. letniku, ampak sem ga izdelal super, kar mi je dvignilo celo dvignilo uspeh in je na koncu bilo celo bolje zame, da sem ga fasal. Potem se sicer nisem mogel tisto leto vpisat na želeno smer faksa, ker sem moral zaradi popravca prestavit maturo na jesenski rok, ampak sem tudi maturo opravil zelo dobro. Sem se potem pač naslednje leto z lahkoto vpisal tja in tudi kasneje dipomiral. Podobno bo lahko pri vas, morda bo na koncu opravil maturo bolje, kot če bi jo zdaj komaj izdelal.

To je samo matura. Naslednjo priložnost ima že avgusta. Pripravlja naj se z dobrim inštruktorjem/inštruktorico, takim, ki točno ve, kako gre matura. In naj spet da vse od sebe. Če je imel predmet 3, nekaj vendarle zna in ne more rečt, da mu angleščina ne gre. V prostem času naj čim več bere preprostejše literarne tekste v angleščini, stripe v angleščini in podobno. Pri slovničnih strukturah naj si pomaga z besedili popevk, ki so mu všeč – skušaj poiščita primere za vse čase, kar so jih jemali, za pogojnike in podobno.
Naj ga nikar ne bo sram. Ni mučil kakega mačka ali povozil goske, ni se grdo obnašal do obnemogle starke, ne pretepa se, ne krade …
Glede faksa: ta bo stal tudi prihodnje leto.

A je sin ziv? Je zdrav?
Kaj bi vec od tega?!

Jebes maturo in faks!
Bo ze naredil in se bo ze vpisal!
Star je 19 let! Vse zivljenje ima pred sabo!
Kaj je eno leto pauze v primerjavi z 80 leti zivljenja?!

Joces od sedmih zjhtraj?!
A da bi sinu razlozila, da so padci normalen del zivljenja, ti pa ni padlo na pamet?!

Ce ima ostalo dovolj dobro ima lahko en predmet negativen. Koliko pa ne vem.

Ne se cmerit, sin je že dovolj poklapan. Zdaj bodi ti skala, pozitiva, da ga dvigneš. Ni to nič takšnega, kt so že drugi povedali, eno leto v življenju mladega fanta ni nič. Streznitev tudi ponavadi bolj pomaga kot škodi.

Sinu stojim ob strani, ga tolazim, da ni konec sveta, da ima se celo zivljenje pred seboj. Ampak je tako zalosten, da ne pomaga nic kar recem. Boli ga, da ni opravil mature. Veliko da na to, kaj si bodo ostali mislili.

Stojiš mu ob strani in ga tolažiš? Sorry, tolažba matere, ki sama že pol dneva joče pač ni kaj dosti vredna, še manj verodostojna.

Nič hudega.
Ko bo naredil še to angleščino, naj se vpiše na nek podoben faks, kjer še ni preveč navala, Naj naredi tiste izpite, ki bi jih imel tudi na “svojem” faksu in se potem v 2. letniku prepiše nazaj na “svoj” faks.
Ali pa se vpiše drugo leto v 1. letnik na 1. roku, pa da mu priznajo teh nekaj izpitov.
Ali pa naj se vpiše izredno v 1. letnik (če to obstoja in če znese), nato pa drugo leto redno v 2. letnik.
Ali pa eno leto pavzira. Razčisti sam s sabo, gre na izpopolnjevanja, tečaj angleščine v London…
NI KONEC SVETA! Mogoče je tako še bolje, kot se je/se bo razpletlo.

pejt ti na pir z njim. Ali pa doma spijta. Na vrh pa en sladoled. Bo boljš.

Kaka mama tak sin! Si mu zabila v glavo, da je pomembno mnenje drugih, ker je pomembno tebi!
Starši smo vzor.

Če je 1 predmet ma maturi ocenjen negativno, morajo biti vsi ostali predmeti ocenjeni z najmanj dobrim uspehom.

Kaka mama tak sin! Si mu zabila v glavo, da je pomembno mnenje drugih, ker je pomembno tebi!
Starši smo vzor.
[/quote]

In od kje tebi, da sem sinu vbijala v glavo, da je mnenje drugih pomemnejse. Nikoli. Tak je ze od nekdaj. Tega pri cloveku ne mores izbrisat kar tako. Hudo mi je zanj, ker je res cisto na dnu, ne glede nato kar mu govorim ze celi dan. 19 letnemu fantu so se v minuti sesule vse sanje o nadaljevanju studija.

Razen tega, da je vsaj angleščina en tak minimum na vseh akademskih nivojih, kaj naj ti rečem. Saj bo naredil, angleščine še zmeraj ne bo znal, če slučajno bo diplomiral, bo dobil prej kot slej neko mizerno službo in se po glavi tolkel, zakaj ni raje šel v nek uporabni poklic. Naša je maturo naredila z odliko, končala faks, ki si ga je želela kot otrok, ampak na koncu po spletu okoliščin dela v obrtniški panogi, kjer bi pristala tudi če bi sla direktno iz osnovne šole v uk.

In od kje tebi, da sem sinu vbijala v glavo, da je mnenje drugih pomemnejse. Nikoli. Tak je ze od nekdaj. Tega pri cloveku ne mores izbrisat kar tako. Hudo mi je zanj, ker je res cisto na dnu, ne glede nato kar mu govorim ze celi dan. 19 letnemu fantu so se v minuti sesule vse sanje o nadaljevanju studija.
[/quote]

Dokler bos ti tako bogica boga, bodo sinu sesute sanje in bo bogi boscek!

Jaz kot mama bi sla v akcijo, lepo bi se oba zrihtala (pa tudi oce, brat, sestra, babica,…) , sla nekam na eno dobro kosilo in pivo in pustila maturo za sabo! Jutri je pa itak nov dan!

Do naslednjega poskusa ima le slab mesec in pol. Jaz bi na tvojem mestu, tvojega sina poslal učit. Morda za en teden še prej na dopust, sicer pa delo!

Zdaj je kar je, trmasto vztrajat, da ga noben drug faks ne zanima, mu ne pomaga. Najdite alternativo, nekaj takega, kar bo uporabno za naprej, potem pa izkoristite možnost kasnejšega vpisa ali prepisa. Poleg tega najdite nekaj, kar bi mu pomagalo angleščino spraviti na tak nivo, da bo lahko študiral, veliko gradiva na faksu je v angleščini.
Vi pa mu dajte vedeti, da ga podpirate in ni konec sveta. Normalno, da je danes žalosten, prav je tako, edino na tak način bo drugič motiviran, da se bo bolje naučil in iskal kompromise med svojimi željami in realnostjo. Saj to se dogaja tudi kasneje v živlejnju, kajne? Včasih ne dobimo tistega, kar želimo, malo pojokcamo, drug dan pa najdemo novo pot….

Tudi Uršika janševa je prvo leto padla matematiko in izgubila leto na FDV, pa lej jo zdaj. Zdaj je čas za safer, naj se malo izjoče, potem pa naprej v boj!

Napaka je da gre preveč ljudi na gimnazijo.

Če greš na kakšno drugo srednjo šolo, mislim da angleščina ni obvezen predmet na maturi, imaš izbiro.

Od kod fake news, da lahko en predmet ostane negativen in da gre lahko delat maturo na šolo, kjer ang ni obvezna?
Če je hodil na srednjo šolo, ki se zaključi s splošno maturo, mora narediti tudi prvi tuji jezik, in to je pri njem očitno angleščina. In vsi predmeti morajo biti pozitivni.
V resnici je tako, da greš na maturi lahko popravljat samo negativno oceno oz. oceni, če imaš vsaj tri predmete pozitivne. Ta rok je dve leti – po dveh letih moraš torej še enkrat pisati celo maturo.

New Report

Close