Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Na Hrvaško nikar

Na Hrvaško nikar

Kljub lepotam Hrvaškega morja, Istre, Kvarnerja in Dalmacije, sem se s težkim srcem odrekla Hrvaški.
Saj lahko berete, kaj se dogaja, vsepolno okuženih, ki so dobili okužbe od prišlecev, od turistov in od sonarodnajkov, ki so bivali zunaj Hrvaške.
Pa kako je leporečil ta minister z Janezom Janša na Otočcu-ne bojte se, Slovenci.
Ne vem, kako da sta šla prav na Otočec. Kolikor je bilo na sliki vidno je na Otočcu eno propadajoče obzidje nekdanjega dvora. Sedaj je vidno tam dotrajano in zamazano obzidje.

Mi gremo na morje če seveda ne bo na rdečem seznamu.Nismo odpovedali apartmaja.Imamo doma več možnosti za okužbo. Peljemo se direkt do apartmaja, nikjer se ne ustavljamo,na naši plaži je ponavadi enih 10 ljudi….enkrat mal več, drugič manj….
V gostilne ne hodimo, v trgovino bomo šli z masko….

Istra sploh ni problem . Bolj varna kot Izola, Ankaran, Portoroz. Gnece sploh ni, cene ugodne.

Smo ravno včeraj prispeli na Hvar! Je super, apartma blizu plaže, na plaži smo sami!👍
Nobene gneče nikjer. Blažen mir… Uživancija.😊

Delam v trgovini!
In potem naj ne grem v apartma na Hrvaškem,kjer je moj edini stik z ljudmi meja in štant s kruhom in sladoledom?

No avtor, kje imam več možnosti za okužbo? S tem da sva s partnerjem v različnih službah, otrok v vrtcu?

Mi smo za letos sicer planirali dopust na slovenski obali v kombinaciji z obiskom obojih starih starsev. Zaradi poslabsanja situacije so ti nacrti zal nekako padli v vodo. Vseeno pa si letos ne bi upal na Hrvasko, predvsem zaradi pismevuhovskega odnosa javnosti in kaoticnega pristopa k informiranju (in verjetno tudi k praksticni izvedbi potrebnih preventivnihin kurativnih ukrepov). Tako smo spremenili nacrte in bomo v Sloveniji izkoristili ze vnaprej placani aranzma, nato pa se bomo odpravili na Azurno obalo in Provanso, nato pa se na poti nazaj v etapah ustavili se tu in tam v Burgundiji. Preprosto glede na izkusnje, ki so jih Italijani in Francozi utrpeli v casu epidemije, je njihovo dojemanje resnosti situacije na znatno visjem nivoju in je zaradi tega tudi obcutno bolj varno dopustovati tam, kakor na Hrvaskem (in v Sloveniji). Seveda gre za moj osebni obcutek, da ne bo hude krvi.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Polek Zagreba je Istra najbolj številčno okužena. Istra je bila o.k. do pred slabim tednom. Sedaj je iz dneva v dan več okužb. Turistov je malo, okužiš se lahko le od domačinov (trgovina, kafič, tržnica). Domačini ne nosijo mask, ne upoštevajo razdalje. Ja, zgledalo je, da bo Istra najbolj ziher, a ni več.

To bo lep dopust,pester. Glede varnosti v Italiji in Franciji bi ti nekako dala prav, a ni vse tako rožnato. Če greš na tako (zanimivo) pot, si je treba kup stvari ogledat. Tukaj so pa že gneče ( varnostna razdalja), pa priložnostne restavracije. Tudi spanja za eno noč ( koliko so sobe res očiščene). Mimogrede, kje živite ? Hamburg ali Hanover?
Vsekakor vam želim lep, prijeten in zanimiv dopust. Sem vam kar malo fouš. 😉

Spomini na letovanje v Grčiji, na dopust v Španiji, nepozabni otoki na Hrvaškem, mi je kar malce hudo za temi destinacijami, ki so kar same po sebi vnesle v telo obilo pozitivne naravnanosti in sprostitve.
Sedaj pa strah, en sam strah, kdo se te bo dotaknil, koga se boš ti dotaknil in testi in okužbe in obolenja.
Ne mika me ne na letalo, ne v cestni promet, ne na vlak, vse mi deluje umazano, okuženo in strašljivo.

To bo lep dopust,pester. Glede varnosti v Italiji in Franciji bi ti nekako dala prav, a ni vse tako rožnato. Če greš na tako (zanimivo) pot, si je treba kup stvari ogledat. Tukaj so pa že gneče ( varnostna razdalja), pa priložnostne restavracije. Tudi spanja za eno noč ( koliko so sobe res očiščene). Mimogrede, kje živite ? Hamburg ali Hanover?
Vsekakor vam želim lep, prijeten in zanimiv dopust. Sem vam kar malo fouš. 😉
[/quote]

Hja… bilo je treba nekako “porabiti” dva tedna in posikati “last minute” moznosti, ki nekako padejo v nek kontekst. Tako smo prisli na idejo, da je od Azurne obale do Hamburga priblizno enako, kot iz Slovenije cez Avstrijo… Nasli smo prost aranzma sestih nocitev v enem “family resortu” na obrobju Saint Tropez-a, ze v naravi s ponudbo varstva otrok za sprejemljivo ceno (roko na srce, skorajda primerljivo tovrstnim hrvaskim cenam, oz. nekje na ravni slovenskih) in odlocitev je padla… Nato pa smo preostanek casa razparcelirali… dva dni v kaki prikupni vasici okoli Lyona, nato dva dni tam okoli Dijona in potem se dva dni okoli Nancy-ja, potem pa pocasi proti domu. Absolutne varnosti ni seveda nikjer, a racunamo s tem, da so Francozi v zvezi s preventivnimi ukrepi na ravni, kot se govori. Naceloma naj bi bile mere se vedno kar kar ostre in se jih tudi dosledno drzijo.

Kar me moti v Sloveniji in na Hrvaskem je namrec ravno nekaksno vsesplosno “pismevuhovstvo”. S tem ne mislim, da je treba izvajati neke drasticne zadeve, a nekako, ce vlada stanje sirjenja nalezljive bolezni, je upostevanje osnovnih preventivnih ukrepov nekako pricakovano, pa najsi bo to osledna uporaba mask tam, kjer se gneci pac ne da izogniti, ali pa povecanje stevila linij v javnem prometu z namenom zagotavljanja manjsega stevila potnikov na posamezni voznji… skratka sistemski, celosten pristop, kjer si posameznik poda roke z odgovornimi v posamicnih podsistemih z namenom zmanjsevanja tveganja za vse.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Joj kako lepa pridiga za prvošolčke

a to ti plačajo?

Počasi tudi mene malo grabi, ki se spomnim, kako brezskrbno smo hodili naokoli in koliko lepih spominov se navezuje na to. Pa ne gre le za počitnice in potovanja, ampak tudi za prireditve, obiske knjižnic, delavnice. Posebno na starejše zna vplivati pomanjkanje druženja. Ne le zaradi osamljenosti, tudi zaradi ohranjanja mentalnih sposobnosti. Zdaj se že vidi, da to ni bil le en val, ampak se zna vleči. Zdi se mi, da maske in druge omejitve postajajo naša nova stvarnost.

Hja… bilo je treba nekako “porabiti” dva tedna in posikati “last minute” moznosti, ki nekako padejo v nek kontekst. Tako smo prisli na idejo, da je od Azurne obale do Hamburga priblizno enako, kot iz Slovenije cez Avstrijo… Nasli smo prost aranzma sestih nocitev v enem “family resortu” na obrobju Saint Tropez-a, ze v naravi s ponudbo varstva otrok za sprejemljivo ceno (roko na srce, skorajda primerljivo tovrstnim hrvaskim cenam, oz. nekje na ravni slovenskih) in odlocitev je padla… Nato pa smo preostanek casa razparcelirali… dva dni v kaki prikupni vasici okoli Lyona, nato dva dni tam okoli Dijona in potem se dva dni okoli Nancy-ja, potem pa pocasi proti domu. Absolutne varnosti ni seveda nikjer, a racunamo s tem, da so Francozi v zvezi s preventivnimi ukrepi na ravni, kot se govori. Naceloma naj bi bile mere se vedno kar kar ostre in se jih tudi dosledno drzijo.

Kar me moti v Sloveniji in na Hrvaskem je namrec ravno nekaksno vsesplosno “pismevuhovstvo”. S tem ne mislim, da je treba izvajati neke drasticne zadeve, a nekako, ce vlada stanje sirjenja nalezljive bolezni, je upostevanje osnovnih preventivnih ukrepov nekako pricakovano, pa najsi bo to osledna uporaba mask tam, kjer se gneci pac ne da izogniti, ali pa povecanje stevila linij v javnem prometu z namenom zagotavljanja manjsega stevila potnikov na posamezni voznji… skratka sistemski, celosten pristop, kjer si posameznik poda roke z odgovornimi v posamicnih podsistemih z namenom zmanjsevanja tveganja za vse.
[/quote]

Ti imaš otroke? O kakšnem varstvu govoriš? Na dopustu boš vzel varstvo? Greš sam z otroki (koliko jih je 1, 2). Mislila sem, da je dopust edini čas, ko otrokom ni treba v varstvo;).
No, ja če vam to odgovarja. Predvsem, če otroku/otrokom.
Drugače pa boste imeli pestro, zanimivo potovanje.

Počasi tudi mene malo grabi, ki se spomnim, kako brezskrbno smo hodili naokoli in koliko lepih spominov se navezuje na to. Pa ne gre le za počitnice in potovanja, ampak tudi za prireditve, obiske knjižnic, delavnice. Posebno na starejše zna vplivati pomanjkanje druženja. Ne le zaradi osamljenosti, tudi zaradi ohranjanja mentalnih sposobnosti. Zdaj se že vidi, da to ni bil le en val, ampak se zna vleči. Zdi se mi, da maske in druge omejitve postajajo naša nova stvarnost.
[/quote]
Starejši so svoje že dali skozi in so pogosto raje doma kot da se štrapacirajo po potovanjih. Smilijo se mi mladi, ki bi morali najbolj neobremenjeno hoditi na morje, se spoznavati in družiti. Seveda govorim o tistih mladih, ki imajo vsaj malo možganovine, ne o zapohancih na kolesih pred parlamentom (ki, mimogrede, sploh niso več mladi, le nedorasli).

Ti imaš otroke? O kakšnem varstvu govoriš? Na dopustu boš vzel varstvo? Greš sam z otroki (koliko jih je 1, 2). Mislila sem, da je dopust edini čas, ko otrokom ni treba v varstvo;).
No, ja če vam to odgovarja. Predvsem, če otroku/otrokom.
Drugače pa boste imeli pestro, zanimivo potovanje.
[/quote]

onadva gresta na dva deci zvečer in speče mulce pustita z varuško v apartmaju. Kapiš?

Razumljivo. Tudi midva s soprogo sva menda na dopustu in organizirane aktivnosti za otroke sluzijo ravno temu namenu, da lahko npr. s soprogo greva tudi v miru na kako masazo, odigrat partijo tenisa, ipd. Ravno premalo ponudbe na tej ravni je tisto, kar v Sloveniji in na Hrvaskem clovek najbolj pogresa. Na Baltiku, v Italiji, Franciji, Spaniji,… je to nekako samoumevna ponudba v t.i. “family resortih”.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

onadva gresta na dva deci zvečer in speče mulce pustita z varuško v apartmaju. Kapiš?
[/quote]

Kašiššš ,jasno da je tko.

onadva gresta na dva deci zvečer in speče mulce pustita z varuško v apartmaju. Kapiš?
[/quote]

Zvečer gremo ponavadi skupaj ven. Primorska mesteca in mesta dobijo zvečer nek poseben, drugačrn čar, pa najsi bo to vonj po olivah, siru in ribah, ki se širi iz restavracij, ali vonj po soli in algsh nekje na obali. Da o čarobnem iskrenju planktons pri nočnem plavanju ne izgubljam besed. Naravnost čarobno.

Čudi me v bistvu čudenje nad varstvom. Saj tudi doma nismo z otroki ves čas. Tudi doms se podajo na igrišče s prijatelji sami za kako urico, ali pač v bliznji gozd, ipd. Pri vodnih aktivnostih se mi zdi idealno, da so na razpolago tudi varovanja osebja, ki je usposobljeno za to. Otroci se počutijo tisti dve urici enkrat ali dvakrat na dan „samostojne“, starši pa smo lahko bolj brez skrbi, kot doma (če zivimo blizu kske prometne ceste).

Kakih popivanj pa noben od naju ne prakticira. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ravno ena topla iz Francije: https://www.24ur.com/novice/tujina/umrl-voznik-avtobusa-ki-so-ga-pretepli-nasilnezi-brez-zascitnih-mask.html

No, ampak ravno ta, sicer zalostni primer, kaze na odgovornost voznika do sebe in drugih potnikov na avtobusu. In to je odnos, ki ga “pri nas, na jugu” pogresam.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Mi smo tudi v petek prispeli na Goli Otok. Turistov nije bilo nikam. Sami smo a plaži. Kak lustn.


Ne vem zakaj kompliciraš. Danes smo se vrnili iz Slovenije. Bili smo v Bovcu in ta teden v Kempinskem Portorož. Za higieno je bilo odlično poskrbljeno z maskami in spreji za razk., tudi v sobi so nas pričakali. Ljudi pa ravno prav, da si vsak dan dobil prosti ležalnik na bazenu in na privat Kempinski plaži.
Vseeno lahko obiščeš starše, če živijo v Slo. Zakaj bi plane spreminjal po nepotrebnem?

Starse v Sloveniji bomo seveda obiskal. Tudi aranzma v Sloveniji bomo pokoristili, kot sem zapisal. Plane bomo spremenili v zvezi s tistimi, ki zivijo v BiH in s tem v povezavi izlet(-e) v Dubrovnik, Mostar, Sarajevo, itd. Ne razumem tvojega vprasanja.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


srbin tra#i neprilike ☺
(I) je sploh eht v prebentivi in kurativi
Želim vam veliko in močno korono in zelo nadzorovano karanteno ob prihodu domov – če boste letos sploh lahko prišli domov ☺

Smo v času, ko lahko virus fašeš kjerkoli. Morda je večja verjetnost pri frizerju, v fitnesu kot pa na plaži na Hrvaškem. Upam, da bom lahko šla čez en teden, vse imam plačano, veselim se, ker ne želim spreminjati destinacije. Če bo potrebno, pač bom. Ampak dvomim, da sta kakšna Italija ali Francija bolj varni državi.

New Report

Close