Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Na Kongresnem trgu koncert Nosil bom rdečo zvezdo, pod vodstvom pisateljice za otroke, Svetlane Makarovič

Na Kongresnem trgu koncert Nosil bom rdečo zvezdo, pod vodstvom pisateljice za otroke, Svetlane Makarovič

Pisateljica knjig za otroke organizira in vodi tovrstne koncerte, samo mislimo si lahko, kako v svojih knjigah manipulira z otroškim umom.

Zakaj je toliko besed čez svastiko, nihče pa nič ne reče in se celo podpira, ko se organizira koncerte pod drugimi totalitarnimi simboli.

Smo res ostali v drugi svetovni vojni?

Kdaj bodo ti ljudje končno ugotovili, da smo leta 2020 in ne 1945?

PS: Ponovna objava zaradi izbrisa prejšnje objave. Obrazložitev izbrisa s strani moderatorske ekipe MON še čakam.


Rdeča zvezda ni totalitaren simbol. Zaradi rdeče zvezde ti teslo govoriš slovensko.

Zakaj morajo biti taki koncerti, čeprav nismo leta 45? Zato, ker imamo znova na oblasti domobranca. Pridružili sta se mu še stranki SMC in Desus, novodobni stranki, ki počasi pomagata vpeljati fašistoidno oblast.

Zakaj v twm prumeru ne govorumo o nesmiselnosti pogrevanja zgodovine?


Rdeča zvezda ni totalitaren simbol. Zaradi rdeče zvezde ti teslo govoriš slovensko.

Zakaj morajo biti taki koncerti, čeprav nismo leta 45? Zato, ker imamo znova na oblasti domobranca. Pridružili sta se mu še stranki SMC in Desus, novodobni stranki, ki počasi pomagata vpeljati fašistoidno oblast.
[/quote]
A res – Prešeren je bil komi? Pa Jurij Dalmatin inu Primož Trubar?

Rdeča zvezda je vodila program spodkopavanja slovenščine s prisilnim učenjem srbo-hrvaščine v slovenskih šolah, namerno neuporabo oz. prepovedjo slovenskega jezika v J”N”A, tudi partijski veljaki so slovenščino zavrgli takoj, ko so se iz Ljubljane preselili v obljubljeni Beograd.

Konec koncev pa je primerno, da koncerte s to vsebino organizira pisateljica pravljic…..


A res – Prešeren je bil komi? Pa Jurij Dalmatin inu Primož Trubar?

Rdeča zvezda je vodila program spodkopavanja slovenščine s prisilnim učenjem srbo-hrvaščine v slovenskih šolah, namerno neuporabo oz. prepovedjo slovenskega jezika v J”N”A, tudi partijski veljaki so slovenščino zavrgli takoj, ko so se iz Ljubljane preselili v obljubljeni Beograd.

Konec koncev pa je primerno, da koncerte s to vsebino organizira pisateljica pravljic…..
[/quote]
Rdeča zvezda je simbol starejši od komunizma. Sploh pa so komunisti bolj prisegali na simbol kladiva in srpa.

Rdeča zvezda pa je bila med drugim tudi simbol piva Haineken..
https://theuijunkie.com/heineken-red-star/

De omnibus disputandum..

Bravoooo

V duhu zgodovinskega spomina, pač. Ali ta velja samo za zemljevid “Velike Madžarske”?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Se mi zdi bolj problem, da v svojih knjigah za otroke manupulira z njimi. Predlagam, da starši, ki vam ni vseeno, prej prebere, kar z njenim podpisom prepustite v branje svojim otrokom. Presenečeni boste.


Rdeča zvezda ni totalitaren simbol. Zaradi rdeče zvezde ti teslo govoriš slovensko.

Zakaj morajo biti taki koncerti, čeprav nismo leta 45? Zato, ker imamo znova na oblasti domobranca. Pridružili sta se mu še stranki SMC in Desus, novodobni stranki, ki počasi pomagata vpeljati fašistoidno oblast.
[/quote]

Bučka, kakšne trosiš. A to si ti slišala na RTV slo, a to je poosebljeno zlo Makarovička rekla. Daj malo sama beri zgodovino. Ste pa tepčki na isti dan, kot so se našle na novo kosti v kočevskih gozdovih, posledica umorov storjeni pod rdečo zvezdo, praznovali,Kaj že? Torej ste pristaši te vrste osvoboditve. Uboge duše. Bučka, v tej državi se bi spominjali pomorov v Srebrenici, ne dojamete pa, da se je to zgodilo, prav in tudi zaradi titoistične prevare z rdečo zvezdo na čelu. Mnogo partizanov je bilo zavednih Slovencev, katolikov. Mimogrede,a veš kako je delovala rdeča zvezda med vojno, partizani so ubili poveljnika čete samo zato, ker je bil katoliško vzgojen, in ni nil za komuniste. Po vonji so ga, glej no glej, razglasili za narodnega heroja. Kaj misliš, kako so se počutili njegovi starši, ko so izvedeli za to? Zapomni si, zdeča zvezda je simbol za komunistično revolucijo po drugi vojni, ki je prinesla poboje in umore mnogih in totalitarističen družbeni sistem. aja drugače. Si že slišala za Antigono. Koliko jih je pod vladavino rdečo zvezdo dočakalo grob? Saj veš, svoboda govora pa to. Če si rekel, da Tito hodi na vse pasje procesije, si šel v zapor. To je prinesla rdeča zvezda v Slo. Bučka. Drugače pa je področje Jugoslavije osvobodila Rdeča armada. Aja, bučka, ker si še mlada. V osemdesetih smo se morali močno truditi, da se je v javnosti govorilo slovensko. Da se je vse prevajalo. Bučka, daj si preberi malo o skupnih jedrih. O uvajanju jugoslovanščine v Slovenijo. Bučka, to je bila samo ena pod pogruntavščin pod rdečo zvezdo. Draga moja, ne piši bučk, če nič ne veš.


Rdeča zvezda je pomembna za nas!
Proti komu bi se pa hudiča borili “91, za samostojno Slovenijo, če ne proti tistim ki so jo nosili!?

Bučka, kakšne trosiš. A to si ti slišala na RTV slo, a to je poosebljeno zlo Makarovička rekla. Daj malo sama beri zgodovino. Ste pa tepčki na isti dan, kot so se našle na novo kosti v kočevskih gozdovih, posledica umorov storjeni pod rdečo zvezdo, praznovali,Kaj že? Torej ste pristaši te vrste osvoboditve. Uboge duše. Bučka, v tej državi se bi spominjali pomorov v Srebrenici, ne dojamete pa, da se je to zgodilo, prav in tudi zaradi titoistične prevare z rdečo zvezdo na čelu. Mnogo partizanov je bilo zavednih Slovencev, katolikov. Mimogrede,a veš kako je delovala rdeča zvezda med vojno, partizani so ubili poveljnika čete samo zato, ker je bil katoliško vzgojen, in ni nil za komuniste. Po vonji so ga, glej no glej, razglasili za narodnega heroja. Kaj misliš, kako so se počutili njegovi starši, ko so izvedeli za to? Zapomni si, zdeča zvezda je simbol za komunistično revolucijo po drugi vojni, ki je prinesla poboje in umore mnogih in totalitarističen družbeni sistem. aja drugače. Si že slišala za Antigono. Koliko jih je pod vladavino rdečo zvezdo dočakalo grob? Saj veš, svoboda govora pa to. Če si rekel, da Tito hodi na vse pasje procesije, si šel v zapor. To je prinesla rdeča zvezda v Slo. Bučka. Drugače pa je področje Jugoslavije osvobodila Rdeča armada. Aja, bučka, ker si še mlada. V osemdesetih smo se morali močno truditi, da se je v javnosti govorilo slovensko. Da se je vse prevajalo. Bučka, daj si preberi malo o skupnih jedrih. O uvajanju jugoslovanščine v Slovenijo. Bučka, to je bila samo ena pod pogruntavščin pod rdečo zvezdo. Draga moja, ne piši bučk, če nič ne veš.
[/quote]

hecaš se. V 80 tih letih si se močno potrudil, da si govoril slovensko. A si imel kakšno govorno napako, jecljanje recimo…
V vojski v srbiji sta smo bili v vodu trije iz Slovenije v moji generaciji, druga dva sta govorila in odgovarjala nadrejenim samo slovensko. Tisto kar pa nista hotela razumet, čeprav sta razumela, je pa tist, ki jim je kaj ukazal zaprosil mene, da jim prevedem, pa sem…, dokler se mi je dalo, pol pa dvakrat zanalašč narobe prevedel, hehe.


Rdeča zvezda je simbol starejši od komunizma. Sploh pa so komunisti bolj prisegali na simbol kladiva in srpa.

Rdeča zvezda pa je bila med drugim tudi simbol piva Haineken..
https://theuijunkie.com/heineken-red-star/
[/quote]

Tudi svastika je simbol, ki je bistveno starejši od od nacizma… pa probaj v Nemciji ali Austriji prodajat pivo s svastiko…..

Na določenih področjih imajo določeni simboli pač svoj pomen, ki ga na drugih področjih nimajo…


A res – Prešeren je bil komi? Pa Jurij Dalmatin inu Primož Trubar?

Rdeča zvezda je vodila program spodkopavanja slovenščine s prisilnim učenjem srbo-hrvaščine v slovenskih šolah, namerno neuporabo oz. prepovedjo slovenskega jezika v J”N”A, tudi partijski veljaki so slovenščino zavrgli takoj, ko so se iz Ljubljane preselili v obljubljeni Beograd.

Konec koncev pa je primerno, da koncerte s to vsebino organizira pisateljica pravljic…..
[/quote]

No, zdaj ko nimamo več rdeče zvezde, pa se lahko zgodi, da se bomo učili madžarščine.

Tudi svastika je simbol, ki je bistveno starejši od od nacizma… pa probaj v Nemciji ali Austriji prodajat pivo s svastiko…..

Na določenih področjih imajo določeni simboli pač svoj pomen, ki ga na drugih področjih nimajo…
[/quote]

Svastika zato med Hindujci ni prepovedana, ker jo uporabljajo z istim namenom kot Heineken svojo rdečo zvezdo. Ima svoj pomen in položaj.

Čisto drug pomen pa ima za belske večvredneže, ker je nikoli prej niso uporabljali, razen pod nacisti.

Podobnih razlik je še veliko: v budističnih deželah je skrajno nesramno, da nekomu pokažeš podplate.. Evropejci ne trzamo.
Za potrepljati po glavi otroka, te budisti lahko že fentajo malodane..

Vzdignjen palec – simbol štopanja na zahodu, pomeni drugod: Fakiča.. in te bodo tudi zbutali za tovrstno razkazovanje prsta.
itd.

De omnibus disputandum..

hecaš se. V 80 tih letih si se močno potrudil, da si govoril slovensko. A si imel kakšno govorno napako, jecljanje recimo…
V vojski v srbiji sta smo bili v vodu trije iz Slovenije v moji generaciji, druga dva sta govorila in odgovarjala nadrejenim samo slovensko. Tisto kar pa nista hotela razumet, čeprav sta razumela, je pa tist, ki jim je kaj ukazal zaprosil mene, da jim prevedem, pa sem…, dokler se mi je dalo, pol pa dvakrat zanalašč narobe prevedel, hehe.
[/quote]
Ha, verjetno si bil skozi po žurih v tistem času. Malo se spomni debat po TV. Kako so se ljudje razburjali, ko so družbenopolitični delavci zavedno srbsko govorili v javnosti. Spomni se Matjaža Kmecla. So bile kar hude razprave. Dokler ni prišlo do zakona. Spomni se izjav društva pisateljev, ki so takrat še imele težo za razliko od danes. No, v gozdu s puškami se pa nisomo borili, to je pa res. 😉

Te daje paranoja? Si ne bi raje privoščil ene rdeče zvezde ali dve? Mogoče tisto 0.0?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a5/Heineken_pilsener.jpg

hecaš se. V 80 tih letih si se močno potrudil, da si govoril slovensko. A si imel kakšno govorno napako, jecljanje recimo…
V vojski v srbiji sta smo bili v vodu trije iz Slovenije v moji generaciji, druga dva sta govorila in odgovarjala nadrejenim samo slovensko. Tisto kar pa nista hotela razumet, čeprav sta razumela, je pa tist, ki jim je kaj ukazal zaprosil mene, da jim prevedem, pa sem…, dokler se mi je dalo, pol pa dvakrat zanalašč narobe prevedel, hehe.
[/quote]

Spomnim se, da smo bili samo dobrih 10 let prej prisiljeni gledati poročila iz Beograda. O slovenščini seveda ni bilo ne duha ne sluha.

Ne vem točno, o čem sedaj debata.

O politiki ne bi. Povem pa lahko, da ta pisateljica je kao za otroke. Njene pravljice, kolikor smo mi brali, povsem razumejo in berejo med vrsticami le odrasli in odraslim so všeč, kolikor smo govorili z drugimi. Naši otroci jih niso marali, ko so bili stari za pravljice in slikanice, najstnike pa pravljice tudi ne ganejo.

No, zdaj ko nimamo več rdeče zvezde, pa se lahko zgodi, da se bomo učili madžarščine.
[/quote]
Madžarščino se bomo učili. A veš zakaj? Ker so tisti, ki slavijo rdeco zvezdo vse gospodarstvo zjebali, da ga kupujejo revni madzari. Ko boš delal v takinfirmi, se boš pac učil madzarsko. Popolnoma enako, kot se sedaj učiš nemsko in angleško in govoriš v teh jezikih, ce delaš v firmi, ki so jo kupili naši okupatorji. A so madzari kaj msnj vredni od nemcev?


Ha, verjetno si bil skozi po žurih v tistem času. Malo se spomni debat po TV. Kako so se ljudje razburjali, ko so družbenopolitični delavci zavedno srbsko govorili v javnosti. Spomni se Matjaža Kmecla. So bile kar hude razprave. Dokler ni prišlo do zakona. Spomni se izjav društva pisateljev, ki so takrat še imele težo za razliko od danes. No, v gozdu s puškami se pa nisomo borili, to je pa res. 😉
[/quote]

Tega se malo spomnim, res je bilo neka na tem ampak men so bili modeli preveč dolgočasni, da se bi ubadal s tem o čem so debatirali.
V glavnem, jst sem prej v jugi Oz. Sloveniji slišal manj pogovorov v sh jeziku kot tega slišim dons, pa če verjamete Al ne.
Mogoče zato, ker sem se družil samo s Slovenci.

Spomnim se, da smo bili samo dobrih 10 let prej prisiljeni gledati poročila iz Beograda. O slovenščini seveda ni bilo ne duha ne sluha.
[/quote]

Čaki, torej gremo v leto 1970, res, da sem bil mulc ampak vem, da je bila pred dnevnikom risanja čik čak, po risanki pa dnevnik v slovenskem jeziku.,, po dnevniku pa se mi zdi lahko noč otroci, seveda vse v slo. jeziku.

koncerti z rdečo zvezdo so med najboljšimi, publika raztura:

https://www.youtube.com/watch?v=R88lUBvbjPo


Rdeča zvezda je simbol starejši od komunizma. Sploh pa so komunisti bolj prisegali na simbol kladiva in srpa.

Rdeča zvezda pa je bila med drugim tudi simbol piva Haineken..
https://theuijunkie.com/heineken-red-star/
[/quote]
Svastika tudi od nacizma, če se že gremo. Sicer pa se pod zvezdo bori precej ljudi, od koreje, vietnama, rusije, zda, i tak dalši.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

New Report

Close