Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogabno razmetano stanovanje

Ogabno razmetano stanovanje

Včeraj se z znanko zmenimo, da gremo družinsko vsi na sprehod na bližnji hrib, potem se ustavimo v parku, da se otroci poigrajo, mi pa spijemo pijačo. Midva sva bolj družinska. Služba, dom, gospodinjenje, popoldne gre mož z otroci večkrat sam na igrišče ali kolo, jaz medtem kaj pospravim, zlikam, skuham vnaprej, menjam posteljnino, sesam, pač da imam mir. Proti večeru gremo skupaj še na vrtiček po zelenjavo in malo oplet, pa je dan mimo. Doma tuš, večerja, kakšna pravljica in komaj čakam posteljo. Vikendi so za kakšen izlet, obiske staršev, urejanje zelenjave v skrinjo, pranje oblačil, kak sprehod po okolici. Pri njih pa športajo. Oba sta zelo fit. Ali sta v fitnesu, tečeta, veliko kolesarijo, skratka športna družina. Ravno tako hodita v službo, imata dva otroka, poleg vsega pa vsak dan vsaj dve do tri ure športajo. Ona mi je znala povedati, kaj jejo, kako dela ta trening, pa un trening, kako se z možem menjava v fitnesu, v glavnem moderna družina, da se kar slabo počutiš, da ti pa nimaš take postave.
Na koncu pred njihovim blokom je mene na wc in mi ponudi, da grem pri njih. Ne morem vam povedat, kako zgleda stanovanje. Oblačila povsod, ampak povsod. Na kavču, visijo čez odprta vrata, v kopalni kupi na tleh. Kuhinja polna umazane posode pri pomivalcu. Smrad, lepljive kljuke, ogabna tuš kabina. Na wc ju sem najprej obrisala sedalo, da sem sploh lahko šla. Umazana doza za tekoče milo, pošpricano ogledalo. Tako sem bila šokirana, da mi je mož rekel, da sem bleda. Dobro, da so moji počakali spodaj.
A je možno, da ženske raje 3 ure športajo, kot bi si uredile stanovanje? Da je ljudem vseeno, če živijo v smetnjaku? Kak vzorec bodo otroci nesli naprej? Tisto stanovanje bi bilo nemogoče počistiti v enem vikendu, rabil bi cel teden. Tam bi vsi imeli orng fitnes, če bi ga pospravili in počistili.
Ogabno, še zdaj me strese. Za se vem, da imam raje čist dom in moj mali vrtiček. Pa saj ni nič čudno, v nekaj urah res ne moreš urediti doma, vrta, pa še ure in ure športati. Ampak tako umazano pa nisem še doživela. Tudi kuhinjska miza je bila polna umazane posode, nekih vrečk, igrač, nekih oblačil…….brrrr

Da se ti da

Kamor gre vecina energije tam so uspehi. Vsak mora izbrati po svojih prioritetah. Problem je, ce se najdeta dva,ki nimata podobnih pa ze zasnujeta zarod. Karieristke, sportnice, instagramke imajo vse skupno tocko: zjebane defektne otroke. Umsko, custveno,fizicno. Vse ali le en del. Hendikep zanemarjanja se pozna. Ne mores vse. Otrok ni pes da mu das za jest, peljes na sprehod in morda k veterinarju in v varstvo. Tak otrok je zrtev egoisticnih starsev. Kje je se dom.. . Ce dom ni vsaj malo urejen/cist pa vsekakor tudi podstresje posameznika ni tako da takih se je za ognit. Mah..zivljenje. Kaj bi se ukvarjali z drugimi (to je res neproduktivno),ker nam pri sebi dela nikoli ne zmanjka.

nova
Uredništvo priporoča

vprašanje – zakaj za vraga si prečekirala in pretancala celo stanovanje? Nimaš niti malo spoštovanja, ona ti ponudi prijazno,da greš na wc, ti pa olčitno, po opisu sodeč, pregledaš in se sprehodiš po celem stanovanju.
nesramno in nespoštljivo, ona mogoče ima razmetane cote, ti pa osebnost in karakter. Kar je mnogo hujše – ona bo svoje cote pospravila, ti boš pa za vedno ostala zahrbtna oseba, ki ni zaupanja vredna.

V tej temi sta navedena dva ekstrema, čoknjean avtorica, ki je čokirana😁 in pa trendovska puhloglavca, neprimerna za družino in otroke.

V petek me je klical en mojster, da pride cez pol ure…
Nas cel teden ni bilo doma, smo samo prespali in se umili. Ajde, posodo sproti pospravljamo. V dnevno-kuhinjskrm prostoru miza polna papirjev in poste, dve susilni stojali s perilom, v koritu posoda od zajtrka, na tleh 4 vrece iz trgovine, na stedilniku posoda s kuhanjem, v predsobi sto cevljev…
Sploh cetrtek je bil naporen dan, rozen dan, zvecer sem samo padla v posteljo, izmucena do konca…
Za petek sem imela namen nakupit, kar potrebujemo, na hitro skuhat, potem se pa lotit pospravljanja, nekaj uric dela in stvar urejena. Ampak smola, je mojster prisel v to stalo.
Kaj naj?
Briga me! Glede na teden, kakrsen je bil, sem samo vesela, da ga je konec!
Stanovanje je bilo pa v petek pospravljeno!

Kaj pa ti?
Torej ti sam čistis, otroci so z možem.
Nič se ne ukvarjaš z njimi
Ti si sam gospodinja in nič drugega. Blagor tvojemu mozu
Res nimaš nič od zivljenja


Kar ti počneš preveč, ona premalo. Samo super urejeno stanovanje ni velik uspeh v življenju. Tudi mi imamo radi čisto in pospravljeno, samo nikoli toliko, da bi se kdo počutil žrtev in ne bi šel npr. na sprehod, ven s prijatelji ali kaj podobnega.

Ma kaki prečekirala stanivanje, si ti normalna! Se mi je mudilo ven. Imajo vsa odprta vrata, gor navešena oblačila. Hodnik je tak, da je kopalnica nasproti kuhinje.
Drugače pa nisem tacala in mi je bilo žal, da nisem počepnila v grmovju.
Sem vedela, da se boste packe med sabo zagovarjale.

Ma kaki prečekirala stanivanje, si ti normalna! Se mi je mudilo ven. Imajo vsa odprta vrata, gor navešena oblačila. Hodnik je tak, da je kopalnica nasproti kuhinje.
Drugače pa nisem tacala in mi je bilo žal, da nisem počepnila v grmovju.
Sem vedela, da se boste packe med sabo zagovarjale.
[/quote]Dobro je kokoš, si skokodakala in nam pokazala, da si prfliknjena, enako pa velja za tvojo prijateljico, če je seveda res. Še kaj imaš za znest namesto jajca?

Ma kaki prečekirala stanivanje, si ti normalna! Se mi je mudilo ven. Imajo vsa odprta vrata, gor navešena oblačila. Hodnik je tak, da je kopalnica nasproti kuhinje.
Drugače pa nisem tacala in mi je bilo žal, da nisem počepnila v grmovju.
Sem vedela, da se boste packe med sabo zagovarjale.
[/quote]

sorry če greš v kopalnico na wc ne moreš videti vsega stanovanja v vse sobe ne moreš – pa na kavc, pa v korito pomivalno – daj ne laži. packa zahrbtna si edino ti, ki brez vednosti ljudi brožiš po njihovem stanovanju, medtem ko oni tebi prijazno pomagajo,nihče drug edino ti. in to svojo zahrbtnost potem dokazuješ še s tole objavo na forumu, da ja vsi vedo ane.

Poznam eno taksno. Ce nebi napisala, da stanujejo v bloku, bi mislila, da gre za isto osebo. Tudi vsi sportniki, veliko kolesarijo, tecejo, smucajo….Imajo zelo lepo hiso, noter pa pravi kaos. Oblacila povsod, se na stopniscni ograji, igrace po tleh, v kuhinji polno posode…Enkrat mi je razlagala, da prihaja k njim cistilka 1x na teden cistit. Ampak po moje predno lahko cistilka zacne cistit, mora prej vse pospraviti, da sploh pride do povrsin katere je potrebno obrisati.
Jaz ne razumem taksnih ljudi

Nekaj je razmetano stanovanje, nekaj pa, če je stanovanje zapackano – umazano. Se vidi če je 100-letna svinjarija ali tedenska.

DEJSTVO. Kdo ima res zanemarjeno stanovanje ima tudi v glavi velik nered!

Tako lepo si tole opisala, kot bi opisovala svoje stanovanje 😉

Eno ravnovesje naj bi bilo.
Kaj ti bo zglancano stanovanje, pa zanemarjeno telo. In obratno.
Jaz se v nametani svinjariji slabo počutim, ampak brez miganja v naravi pa tudi.

V glavi imaš pa vseeno nered in si življenje zavozila zaradi te nesnage v njej. Ti nič ne pomaga, če na monu lažeš sama sebi.

sorry če greš v kopalnico na wc ne moreš videti vsega stanovanja v vse sobe ne moreš – pa na kavc, pa v korito pomivalno – daj ne laži. packa zahrbtna si edino ti, ki brez vednosti ljudi brožiš po njihovem stanovanju, medtem ko oni tebi prijazno pomagajo,nihče drug edino ti. in to svojo zahrbtnost potem dokazuješ še s tole objavo na forumu, da ja vsi vedo ane.
[/quote]

V nasem stanovanju bi vse lahko videla v nekaj sec, ce bi bila vrata odprta. Pac taka porazdelitev prostorov.
Sportna druzina dol ali gor, minimalni red in cistoca sta osnova. Tak verjetno nima reda nikol. In zgled za otroke ni ta prav. A mate vsi vse razmetano, da ste tako razumevajoci? Jaz ne pucam skoz, osnovni red se pa trudim imet.

Zvečer tuš in postelja. Kaj pa zakonske obveznosti, nič?

To je navadna nemarnost in slaba organizacija za katero ni opravičila. Vsaka stvar mora imeti svoj prostor kamor jo odložiš po uporabi. Poznam ljudi z dvema službama, otroci, športom, pa je stanovanje urejeno.

Jaz npr. pocistim stanovanje v nulo preden pokličem čistilni servis, da mi ga pride čistilka počistit. Da ne bodo rekli v kakšnem svinjaku živimo.

Tudi jaz sem za ravnovesje. Nametanost me niti ne moti, tudi prah niti ne, a v zanemarjenosti n zastarani umazaniji bi težko živela.

Takole bom rekla. Kakor komu paše.
Jaz nimam zglancanega stanovanja. Niti se drugje ne počutim dobro v preveč zglancanem stanovanju. Pač tako je. Raje grem ven v naravo, uživat na sveži zrak. Se nadihat. Ker je potem počutje stokrat boljše, kot če bi takrat glancala stanovanje sploh s temi čistili, polnim kemije.In moraš 2 uri luftat to smrdljivo kemijo od čistil. Imam osnovno pospravljeno. To pa je tudi vse. Preostanek časa posvetim v naravi ali kje drugje. S pucanjem sigurno ne.

Svinjarija in umazanija po slovenskih hišah in stanovanjih je zgleda kar pogosta.
A se spomnite te teme ene dva meseca nazaj?

“Po tuširanju so brisače po tleh, vedno mokre, nikoli jih ne da sušiti, vedno vzame sveže. Njen kup umazanih oblačil je za tri ljudi. Če potrebuje kos oblačila in je vseh pet takih majic v pranju, gre enostavno v trgovino po novo majico. Njena omara je en velik kup cunj na policah.

Za sabo nikoli se pospravlja, na dan porabi tudi do šest kozarcev ki ostajajo po stanovanju. V spalnici je običajno po več vrečk sladkarij in starih kozarcev. Večkrat pusti odprtih več enakih plastenk, ki so vse porabljene le tam do polovice. V hladilniku pušča prazne tetrapake in steklenice. V umivalniku so po pomivanju posode vedno ostanki hrane. Kakršno koli malico si pripravi za na kavč, ostane na pultu toliko svinjarije, kolikor sestavin je uporabila. V hladilniku so tudi do tri odprte paštete, ki so načete do polovice.”

Cela tema:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11216774

Ja saj v tem je keč, ne moreš počistit če je vse nastlano. Najprej je treba red naredit da lahko sploh s cunjo potegneš-

Odvisno,do kje ti je sistem potrošništva opral puhlo betico, ne?

Vprašanje je, kaj je raelno svinjarija? Po mojem mnenju to, da je ogroženo tvoje zdravje, zraven vseh pripomočkov, ki jih imammo na voljo. To, da pa isto sekundo vse moraš pospravit in vsako drobtinico pobrat, prah pobrisat vsakih pet minut, je pa bolna betica brez življenaj, nič drugega. Kaj boš na koncu seštelo, koliko let življenja si porabilo za briasnje prahu in pospravljanje? Je to bistvo življenja?

New Report

Close