Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razlika hibrid vs. električno vozilo

Razlika hibrid vs. električno vozilo

Počasi bo moja 16 letnica na štirih kolesih rekla pa pa.
Razmišljala sem o nakupu novega avta, bi nekaj, s čimer bi se lahko vozila ceneje. Vem, da obstajajo električni avti in hibridni avti. Bolj mi je nekako slišati “hibrid”, ker si predstavljam, da lahko vozim na elektriko ali bencin. Pa sem bila zadnjič v moški družbi, so pametovali, zvedela pa nisem nič.
Ali mi lahko nekdo na preprost način razloži, kako je s tem.
Me pa mika Toyota CRH hybrid ali Hyundai Kona.

Ali menite, da bodo cene teh avtov v nekaj letih še kaj padle?

Res hvala za odgovore.

Jaz že 15+ let vozim hibride.
Hibrid ima 2 motorja, bencinskega in električnega, ko je baterija polna (se polni sama med vožnjo), vozi na elektriko, neslišno, npr. po mestu, ko rabi pospešek, vključi oba motorja in z lahkoto doseže velike pospeške.
Hibrid ima velik domet, saj tankaš bencin, za chr npr. 100 oktanski.

Električen ima samo en motor in baterijo imaš nekako v najemu, plačuje se mesečni najem.
Nima nekega dometa, je bolj za mestno vožnjo. Če imaš klimo, gretje ali luči, ima še manjši domet.

Chr je strašen avto, strašno dobra stabilizacija, ne čutiš nagiba avta v ovinkih, ima tudi opozorilo za mrtvi kot. To je suv, lahko greš tudi na pločnik, za začetnico pa to ni, je prevelik avto. Zavarovanje kar stane.

Raje manjši hibriden avto za začetnico, npr. Auris.

Toyote so vodilne v hibridni tehnologiji.

Hvala za obsežen odgovor. Tudi moj sedanji avto je precej velik, zato se nagibam k tej mašinci. Navajena sem vožnje, prav občudujem jo. Grrrr, dobra je. Verjetno se bom kljub vsemu odločila zanjo.
Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Ko sem tole prebral sem spoznal, da se te ne bi dalo prepričat, če tudi bi hotel.

Tema obstaja. Vse pojasneno: 3 vrste hybridov na trgu, kaj pomeni kaj…

De omnibus disputandum..

NE DRŽI.

Baterije električnih vozil se najema zgolj pri določenih proizvajalcih. Npr.: Renault.
Pri VW kupiš tako vozilo, kot baterije.

De omnibus disputandum..

Tema obstaja. Vse pojasneno: 3 vrste hybridov na trgu, kaj pomeni kaj…
[/quote]

uf, tenks, velimo čtiva.

če nimaš financ za dober električen avto … tesla ali azijca potem kupi hibrida .. ga vozim 10 let in trenutno ne menjam za nič drugega … sploh pa ne evropejca na elektriko. predvsem reno so en velik joke, ki naj se mu ogne vsak 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

New Report

Close