Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako, koliko pokriti majhnega otroka za čez noč?

Kako, koliko pokriti majhnega otroka za čez noč?

Imam malega otroka. Sem v dilemi, koliko in če sploh ga pokriti ponoči v teh vročih dneh. V spalni vreči, tudi če je tista najtanjša, mu je vroče. Če ga pokrijem s tanko odejico, si jo zbrca dol.
Sama ne morem spati nepokrita in se mi ne zdi ok, da je otrok celo noč nepokrit. Kako ste vi ravnali v takih primerih?

obleci ga v tanko pižamo in ne pokrivaj. Še posebej, če ste v mestu in v bloku, nastopi normalna temperatura šele proti jutru.
Če živite kje v hribih, je verjetno prej hladno. V vsakem primeru je tvoj otrok že navajen na domačo klimo. Pokrivanje sredi poletja pa je za večino popolnoma nepotrebno.

V tem tednu, ko se je malo ohladilo sta spala v tanki spalni vreci 2 dni, drugace pa zdaj poleti samo v pizamici. Ampak midva s partnerjem pa se ponoci tudi kdaj pokrijeva, zato se sprasujem enako kot ti.

nova
Uredništvo priporoča

V spalni vreči? Tanki? Sredi poletja? Moj je star 3 letain spi v boksaricah in kratki majici, nepokrit seveda., ne pokrit pozimi in poleti. Pozimi v tanki pižami z dolgimi rokavi. Nikoli ga nisem silila v vreče.

Ja dojencek in majhen otrok se ne znata pokrit. Koliko stopinj pa imate, da vas ne zebe v gatah?

Moja ima 13 mesecev, spi v pizamici s kratkimi hlacami in rokavi, vecinoma nepokrita. Spi v veliki postelji, če jo zazebe in postane nemirna, jo pokrijem. Takoj, ko se segreje že brca dol 😄. Že od rojstva ji je hitro vroče.


Ko bi vsaj imela dilemo, ko si širila noge, da se te napumpa, bi bilo edino pozitivno…mislim, to ne moreš verjet….


Ko bi vsaj imela dilemo, ko si širila noge, da se te napumpa, bi bilo edino pozitivno…mislim, to ne moreš verjet….
[/quote]

S svojo mamo. Ti bo povedala kako škart roba ugleda luč sveta.

S svojo mamo. Ti bo povedala kako škart roba ugleda luč sveta.
[/quote]
Tebe niso le narobe pokrivali, je moralo še marsikaj bit narobe, vsiljivi čoknjeni monovski privesek.

Koza na monu sprašuje kako otroka pokrit, pa to ne moreš verjet. Vsak dan potrjujejo vedno znova, da so popolnoma nesposobne kokoši za karkoli in nekatere od njih imajo celo otroke. Žalostno, da bolj ne more bit.

Midve spiva skupaj in se orientiram malo po sebi malo jo pa tipam.

Jaz jo imam v bodiju s kratkimi rokavi in cez res tanka spalna vreca, kot ena bombazna majica. In ponoci jo parkrat potipam (po tilniku in po trebuscku), pa je okej. Pokrivam je ne, ker se mi ne zdi varno, da se ne pokrije cez glavo. Ima pa 8 mesecev. Zdaj ko je vroce imamo cca 24/25 stopinj 🙁

Midve spiva skupaj in se orientiram malo po sebi malo jo pa tipam.

Jaz jo imam v bodiju s kratkimi rokavi in cez res tanka spalna vreca, kot ena bombazna majica. In ponoci jo parkrat potipam (po tilniku in po trebuscku), pa je okej. Pokrivam je ne, ker se mi ne zdi varno, da se ne pokrije cez glavo. Ima pa 8 mesecev. Zdaj ko je vroce imamo cca 24/25 stopinj 🙁
[/quote]

Vreca je cisto brez rokavov.


Tebe niso le narobe pokrivali, je moralo še marsikaj bit narobe, vsiljivi čoknjeni monovski privesek.

Koza na monu sprašuje kako otroka pokrit, pa to ne moreš verjet. Vsak dan potrjujejo vedno znova, da so popolnoma nesposobne kokoši za karkoli in nekatere od njih imajo celo otroke. Žalostno, da bolj ne more bit.
[/quote]

Res je žalostno. Ne avtorica ampak tvoje gobcanje v tri krasne. Skratka, doma se zmeni.

Majhnim otrokom je še bolj toplo kot nam.
Odvisno, kje živite, v stanovanju, v kakšnem mestnem jedru ali ste bolj visoko. Verjetno tanka pižama in rjuha, proti jutru verjetno tudi kakšna zelo tanka deka. Vsaj pri nas je tako. Zvečer je vroče, proti jutru pa se shladi.

Odvisno od dneva in temperatur, trenutno vse kombinacije: kratki rokavi zgoraj + spodaj, ali kratki zgoraj + dolgi spodaj, ali pa dolgi zgoraj + spodaj. Brez spalnih vrec zdaj poleti ali odejic (mimogrede, verjetno ves, da ce je tvoj otrok zelo majhen, se odejice ipd. zelo odsvetujejo zaradi moznosti zadusitve?). Ce si v dilemi, preveri na zatilju, ali se tvoj otrocek poti in mu je torej prevroce, ali pa deluje hladno oz. kot da ga zebe.

New Report

Close