Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Droni v naselju

Droni v naselju

Pred kratkim je dron preletaval naše naselje. Spuščal se je precej nad vrtove. Opazila sem, da je celo snemal skozi okna notranjost stanovanj. Kako je z zakonodajo, ni to prepovedano? Kdo ga je upravljal, seveda ne vem. Tak neprijeten občutek vdora v zasebnost imam. Lahko bi šlo celo za pregledovanje terena s strani nepridipravov, ki imajo v teh poletnih mesecih vrhunec sezone. Jih je še kdo opazil? Kako lahko ukrepam?

Da ste na daljavo videli, da snema, je zgolj vaša domišljija.. če niste jasnovidni. Zgolj zato, ker dron leti, še ne pomeni, da snema.

Uporabnik drona je pa v prekšrku, če leti v naselju bližje kot 30m od objektov ter 150m od skupine ljudi: http://www.dronbonton.si/o-uredbi/

De omnibus disputandum..

Kupi motilec signala.

nova
Uredništvo priporoča

Da ste na daljavo videli, da snema, je zgolj vaša domišljija.. če niste jasnovidni. Zgolj zato, ker dron leti, še ne pomeni, da snema.

Uporabnik drona je pa v prekšrku, če leti v naselju bližje kot 30m od objektov ter 150m od skupine ljudi: http://www.dronbonton.si/o-uredbi/
[/quote]
Sem ga kar precej od blizu videla, na 10 m razdalje. Glede na to, da se je postavil v višino oken in le par metrov od neke hiše nekaj časa lebdel, predvidevam, da je snemal oz opazoval notranjost. Lahko je firbec, lahko pa tudi kaj drugega.


Kupi si malo težjo zračno pa sestreli ta košček kitajske plastike, pa naj bedak joka, nima kaj letat okoli tvoje hiše. Okoli moje bajte vem da ne bi ravno prav dolgo letal, če bi bil takrat doma in ga videl.😁

Prav si ugotovila. Najverjetneje so nepridipravi preverjali če so hiše prazne. Vem, ker so lansko poletje v našem kraju vlomili v precej hiš. Preletavali so proti večeru. Je pa tako trajalo kar nekaj dni, preden se je tistim, ki smo bili doma posvetilo. Policija je bila obveščena. Predlagam, da tako narediš tudi ti.

Če ga s šibrovko vžgeš, to mora zagotovo bit videt nekajkrat lepše, kot se razleti glinast golob.😁

Prav si ugotovila. Najverjetneje so nepridipravi preverjali če so hiše prazne. Vem, ker so lansko poletje v našem kraju vlomili v precej hiš. Preletavali so proti večeru. Je pa tako trajalo kar nekaj dni, preden se je tistim, ki smo bili doma posvetilo. Policija je bila obveščena. Predlagam, da tako narediš tudi ti.
[/quote]
Dozdeva se mi, da gre ravno za to. Naslednjič, ko ga zalotim, zagotovo kličem policijo. Če že ne drugega, lahko komu na glavo strmoglavi. Vem pa, da preden bodo prišli, drona ne bo več nikjer. Malo sem zafrknila, da ga nisem vsaj posnela v akciji.


Na koncu bo pa mene policija lovila zaradi streljanja po naselju in uničevanja tuje lastnine 🙈. Bi ga pa z veseljem sklatila, ampak drugega kot vodno pištolo in zalivalne cevi nimam na voljo. Če pride spet tako nizko, ga morda lahko stuširam.


Kupi si malo težjo zračno pa sestreli ta košček kitajske plastike, pa naj bedak joka, nima kaj letat okoli tvoje hiše. Okoli moje bajte vem da ne bi ravno prav dolgo letal, če bi bil takrat doma in ga videl.😁
[/quote]
Ja, jaz imam za tak primer že pri vratih eno težko zračno.
Zadnjič je en letel 15 m od hiše.
Naslednjič zagotovo ne bo več !! 😁 🤣
Kje se nabavijo motilci signaloy ?
Koliko je največ lahko oddaljen ta, ki vodi dron, da ga ima še v dometu?


Ja, jaz imam za tak primer že pri vratih eno težko zračno.
Zadnjič je en letel 15 m od hiše.
Naslednjič zagotovo ne bo več !! 😁 🤣
Kje se nabavijo motilci signaloy ?
Koliko je največ lahko oddaljen ta, ki vodi dron, da ga ima še v dometu?
[/quote]
Odvisno od drona, eni zelo daleč.

ti le prijavi policiji, smejali se bodo, priznali še pa bolj… 🙂


Ja, jaz imam za tak primer že pri vratih eno težko zračno.
Zadnjič je en letel 15 m od hiše.
Naslednjič zagotovo ne bo več !! 😁 🤣
Kje se nabavijo motilci signaloy ?
Koliko je največ lahko oddaljen ta, ki vodi dron, da ga ima še v dometu?
[/quote]

Motilcev imaš malo morje, kako daleč pa je lahko še operater je odvisno od jakosti signala. Motilec tudi ni striktno legalen, ker moti vse radijske valove v okolici in imaš lahko probleme, če se te loti AKOS.

Je pa vseeno boljša izbira kot pa razni predlogi o strelnem orožju, katere si izmisli in jih posluša lahko le debil.

Odvisno od velikosti drona, če je tisti komercialni mavic mini, ima zelo slab signal če nimaš drona vedno v neovirani liniji do daljinca ter posledično operaterja. Enako je z večjimi vrstami samo da so vedno bolše kar se signala tiče.
Takoj ko vidiš tkole dron letat na hitro s telefonam posnemi, potem pa takoj v bližini ( okoli 100m) poglej če kdo bulji v telefon v daljincu.
Posnemi registrsko in njegovo faco ter ga uprašaj kaj dela. Naredi se neumno tako da vidiš kaj bo rekel oz natrosil.
Probaj še posneti pogovor ni nujno da mu telefon v faco moliš samo tako da snema zvok. Pazi se ko omenjaš snemanje te osebe policiji, pokaži le če te povprašajo po tem ker evropa je fuknjena kar se nadzora tiče

ti le prijavi policiji, smejali se bodo, priznali še pa bolj… 🙂
[/quote]To pa ni res, za večje drone morajo bit usposobljeni in imet dovoljenja, da je pa uporaba manjših dronov posatla pripomoček za kazniva dejanja,- rope in kraje so pa še kako seznanjeni. Koliko so uspešni v izsleditvi pa ne vem. Skratka prijave jemljejo še kako resno.

z zračno puško ga skineš dol.

Sja to pravim,za zračno z do 20m/s ni potrebno imet priglasitvenega lista, je pa več kot dovolj za drona.Vse zračne za prodajo so pa tako nastavljene na dovoljeno moč, tudi težke.

200m/s ne 20

To pa ni res, za večje drone morajo bit usposobljeni in imet dovoljenja, da je pa uporaba manjših dronov posatla pripomoček za kazniva dejanja,- rope in kraje so pa še kako seznanjeni. Koliko so uspešni v izsleditvi pa ne vem. Skratka prijave jemljejo še kako resno.
[/quote]
Sem preverila informativno na policiji, kjer predlagajo prijavo takih dogodkov. Hvala.

500m lahko leti stran od hm..kako se reče upravljalcu drona? Da najdeš lastnika moraš prav slediti dronu.

Ne razumem pa čisto prijave policiji. Potlej prijaviš tudi vsak avto, ki se ustavi pred tvojo hišo in gleda vanjo?


Seveda prijaviš tudi sumljiv avto, ki opreza. Ne bereš novic, česa so vrli Romuni poslužujejo, ker so kleni pošteni EVropejci? Zdaj so jim moderni droni, posnamejo, vlomijo.

Sam sem imel primer, kmalu potem ko sem se vselil v hišo. Več mesecev pred tem sem delal in ne tudi bival v hiši. In ko smo se preselili, vsatnem neko noč nekje ob dveh in na mojem dvorišču zraven mojega avtomobila stoji nek kombi. Ko je videl luč in da sem pogledal skozi okno je zbrisal. Kaj misliš, da je slučajno zalutal in tam počival?

Potem pa fašeš ovadbo. Super ideja. Res, top.

Prijava leti na letenje v naselju, ki ni dovoljena brez dovoljenja Javne agencije za civilno letalstvo RS (glej povezavo).
Podobno je snemanje za komercialne namene (sem se šteje tudi objava na socialnih omrežjih) enako podvržena dovoljenju Javne agencije za civilno letalstvo RS

De omnibus disputandum..

odvisno kakšen dron je, lahko leti več kilometrov stran, drgač pa če je gledal v okno kakšne hiše to pa je kakšen fant ki gleda punco čez okno, pa ne upa pridt zraven razen z dronom 🙂

Potem pa fašeš ovadbo. Super ideja. Res, top.
[/quote]Ovdbo? Na kaj točno ja bi se nanašla? Uničil si kos plastike, ki te je nelegalno zalezoval na tvoji lastnini?

New Report

Close