Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slaba kakovost dragih pajkic

Slaba kakovost dragih pajkic

Če se katera odloča za nakup LELOSI pajkic, ji le te odsvetujem. Meni so se namrec po 5 pranjih pojavile majhne luknjice, ki pa so seveda vedno vecje. Tako da so prakticno nove pajkice za 35eur po 5 pranjih za v smeti.
Pajkice so sicer zelo udobne, ampak nikakor vredne nakupa.
Tudi reklamacije niso mogoce, ponudijo zgolj bon ali nove hlace za 10eur.

Po zakonu ti morajo vrniti denar.

Kupila sem jih cca 4-5 mesece nazaj, tako da ne vem kako je z vračilom denarja po toliko časa.
Dejansko pa so bile oprane maksimalno 5x…
Če kdo kaj ve o tem, ali sem vseeno upravičena do vračila denarja po toliko časa pa dobrodošle informacije…
Ker na mailu ponudijo samo možnost novih za 10eur, ko zavrneš ta predlog pa ne odgovarjajo več.
Niti telefonske ne najdeš nikjer…posti na fb se brišejo sproti itd…skratka velik nateg.

Hvala za ta nasvet. Sem jih hotela naročiti.
Nosim kitajske pajke, darilo bivšega za neke 2/3€.
Ni važno to… Pomembno je, da jih nosim in perem par let in so še vedno bele in uporabne.
Cena ne odraža vedno kvalitete. Dobra roba ne potrebuje reklame.

Poglej si zakon o varstvu potrošnikov. Zadeva je zrela za prijavo. In dovolj si že stara, da nehaš verjeti v reklame. Za ta denar bi dobila res dobre pajkice znane firme v vsaki športni trgovini.

Ne nasedajte tudi tistim elastičnim trakovom za vadbo, pri Kitajcu za to ceno dobite tri. Eno reklamo na FB sem celo prijavila, ker je ženska gladko lagala, da je ona izumila ta trak in vadbo. Halo res.

To je bila ena redkih stvari, pri kateri sem “nasedla reklami”, in to zaradi tega, ker sem dobila priporočilo še od prijateljice, katera jih mimogrede že nekaj časa pere in uporablja, in z njenimi ni nič narobe….
Videla pa sem že par drugih objav-pritožb uporabnic, zato tudi vem, da nisem edina, kateri so “razpadle”. Verjetno zanič serija(stara preležana bala blaga ipd)…odziv podjetja pa pri vseh enak-ponujeni boni, če ne sprejmeš, pa ni več odgovora.
Ja seveda da dobiš krasne pajkice za veliko manj denarja…žal rek “malo denarja malo muzike” ali obratno, ne drži več:)
Moram pa rečt, da lelosi so udobne, so dober kroj, in so fine za nosit. Ne bi mi bilo žal dati 25eur za res nosljive pajkice…če bi bile zraven tega tudi kvalitetne…kar pa leloai niso.
Ja vem kaj se dobi po športnih trgovinah, tistih svetlečih plastičnih pajkic mi pač ni za nosit…ker sem pa res že dovolj stara ja, da neham nosit plastična oblačila hehehe;)))

Skratka, še malo počakam če dobim odgovor, potem pa urgiram naprej. Res nisem prava oseba za take hece…pač se z bonom ne mislim zadovoljit.

Drugače pa vem za zakon o varstvu potrošnikov, verjemi. Rada pa bi konkreten odgovor, ali lahko zahtevam po 5 mesecih vračilo denarja ali ne. Zato iščem junaka, ki bo iz zakona o
varstvu potrošnikov izluščil ven ta odgovor…? Verjetno ga ne bom našla, zato me zanima, če ve kdo iz prve roke…

37. člen

Prodajalec mora potrošniku izročiti blago v skladu s pogodbo in odgovarja za stvarne napake svoje izpolnitve.

Napaka je stvarna:

1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo ali za promet;

2. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za posebno rabo, za katero jo kupec kupuje, ki pa je bila prodajalcu znana oziroma bi mu morala biti znana;

3. če stvar nima lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;

4. če je prodajalec izročil stvar, ki se ne ujema z vzorcem ali modelom, razen če je bil vzorec ali model pokazan le zaradi obvestila.

Primernost blaga za normalno rabo se presoja glede na običajno blago enake vrste in ob upoštevanju kakršnihkoli prodajalčevih izjav o značilnostih blaga, ki jih je dal prodajalec ali proizvajalec zlasti z oglaševanjem, predstavitvijo izdelka ali navedbami na blagu samem.

Za odgovornost za stvarne napake se uporabljajo določbe zakona, ki ureja obligacijska razmerja, če ta zakon ne določa drugače.

37.a člen

Potrošnik lahko uveljavlja svoje pravice iz naslova stvarne napake, če o napaki obvesti prodajalca v roku dveh mesecev od dneva, ko je bila napaka odkrita.

Potrošnik mora v obvestilu o napaki natančneje opisati napako in prodajalcu omogočiti, da stvar pregleda.

Obvestilo o napaki lahko potrošnik prodajalcu sporoči osebno, o čemer mu prodajalec mora izdati potrdilo, ali ga pošlje v prodajalno, kjer je bila stvar kupljena, ali pa zastopniku prodajalca, s katerim je sklenil pogodbo.

37.b člen

Prodajalec ne odgovarja za stvarne napake na blagu, ki se pokažejo potem, ko mineta dve leti, odkar je bila stvar izročena.

Če je predmet pogodbe med prodajalcem in potrošnikom rabljena stvar, ne odgovarja prodajalec za stvarne napake na blagu, ki se pokažejo potem, ko mine leto dni, odkar je bila stvar izročena.

Šteje se, da je napaka na stvari obstajala že v času izročitve, če se pojavi v roku šest mesecev od izročitve.

Glede neodzivnosti pa se obrni na tržno inšpekcijo. Na spletni strani mora firma imeti navedene kontaktne podatke, matično številko in ime odgovorne osebe. Že to je lahko razlog za ukrep tržne inšpekcije (po mojih sicer skromnih izkušnjah so kar odzivni).

Pajkice imaš pa danes iz takih materialov, da niti ne posumiš na sintetiko in daleč od tega, da se šajnajo. V bistvu niti ne vem, kje ljudje nabavljajo take, ki se svetijo (verjetno pri kitajcu). Sumim, da so tudi te lelosi neka čip kitajska roba.

AVtorica, kakšen ćiv imajo v mednožju – in trikotniček dodatev všiv pod “tamalo”, ali samo na križ skupaj zašite vse 4 strani? Ker na nobeni fotki tega ne pokažejo, kako so med nogami zašite (!) 🙂

Jaz ne kupujem nobenih pajkic, ki nimajo všitega tega trojnega dela v mednožju. Ker to predstavlja, “šponer, stabiliator” celih teh elastnišnih pajka/lega hlač in se tudi drugje potem šivi ne odpirajo. SPloh pri takih, športnih ivedbah, ko mora prenest raztezanje in obremenitve….

Seveda nima podatkov gor, ne matične številke firme, ne ime odgovorne osebe, nobenega telefona …

Nič ne najdeš nikjer, tudi pod UVECTO d.o.o., podjetje katero je lastnik lelosi, niti pod imenom direktorja MATJAŽ SLAPNIK ne najdeš telefonske številke.

Ja res je, materiali so že tako izpopolnjeni, da skoraj ne ločiš več, ampak sem preizkusila že nekaj takih materialov, in mi niso bili ok. Ali so predebele pajkice, ali ne dihajo, ali pa me vse srbi…res slabo prenašam umetne materiale. Najdejo pa se tudi taki ki jih, in te lelosi pajkice dejansko ne dražijo kože. Da ne bom samo grajala, je to pač dejstvo.
Ja, seveda da so navadno kitajsko sranje, če pogledaš na aliexpress dobiš za male pare pajkice iz t.i. mlečne svile(enako kot so lelosi)…sicer ne verjamem v ta “moderna poimenovanja” ala mlečna svila…ampak ok, ni slabo.
Lelosi pač delajo na kitajskem po naročilu podjetja UVECO…tako kot to dela mnogo drugih podjetij po svetu…

Preverim doma glede šiva in javim;) sicer se ne odpirajo šivi spodaj kjer pride skupaj zašito, ampak po riti…aja, in niso mi tesne…

Hvala “junaku” za člene iz zakona:)) se pravi imam 6 mesecev? Lahko še vedno uveljavljam stvarno napako…

V 6 mesecih po nakupu se šteje, da je stvarna napaka (slabo blago) obstajala že, ko si blago kupila. Pri novem izdelku pa stvarno napako lahko uveljavljaš dve leti po nakupu, vendar jo moraš prijaviti dva meseca po tistem, ko si jo našla.
Torej, priporočeno to perlo od Matjaža obvesti o stvarni napaki, navedi člen, na katerega se sklicuješ, in zagrozi s tržno inšpekcijo. Ali ga boš prijavila tudi zaradi šlampaste strani in podatkov, se pa sama odloči. Jaz bi ga.

Tip je sicer doktor bio znanosti, ima pa vsaki dve leti nov projekt, beri novo firmo.

Pajkičarka zblojena, raje preveri, koliko moljcev imaš v omari.

V 6 mesecih po nakupu se šteje, da je stvarna napaka (slabo blago) obstajala že, ko si blago kupila. Pri novem izdelku pa stvarno napako lahko uveljavljaš dve leti po nakupu, vendar jo moraš prijaviti dva meseca po tistem, ko si jo našla.
Torej, priporočeno to perlo od Matjaža obvesti o stvarni napaki, navedi člen, na katerega se sklicuješ, in zagrozi s tržno inšpekcijo. Ali ga boš prijavila tudi zaradi šlampaste strani in podatkov, se pa sama odloči. Jaz bi ga.
[/quote]Itak, pet mesecev nosiš gate, pa jih daš nazaj. Ta je fenomenlana, samo nororite monklje jo lahko poštudirajo 😁Tiste drobe luknjce pri prfuknjeni avtorici pa ne morejo drugega bit kot luknje od mojjev v njeni omari.

Hahhaha daj ti viharnik….odjezdi malo na proteste v lj…aja v soboto jih ni…bos moral s svojimi frustracijami pocakat do naslednjega petka:))))

Aja…nisem nororita, sem pa dobrorita agrrrrrr:))))
ziher si nam fovs takim dobroritim…verjetno ti ne mores nosit pajkic hahahah

Pa malo pogooglaj katere tkanine molji sploh jejo, preden pametuješ:))) …osnovna šola.

Pa še to, po tvoje je torej normalno da so po 5 mesecih in 5 pranjih pajkice cenovnega razpona od 25eur do 35eur zanič?
Super….še nas bojo nategoval pri takem mišljenju…

Sem odprla temo, ker sem zagledala njegov nick pod zadnjim komentarjem. So mi zanimivi moški, ki komentirajo “ženske” teme :)) Zdaj komentira pajkice, zadnjič je tampone… :)))

Oh…jaz pa sem že mislila, da je Matjaž od Lelosi našel temo na forumu, in me zato zmerja hehehehe


Meni ne pride na misel, da bi po petih mesecih nošenja gat, te vračal v trgovino, to res samo današnji babi s popolnoma noro ritjo lahko pride tako.😁


Bab nora, tumasta, čisto dobronamerno, še enkrat, si raje preglej še vse druge cote, ker imaš zagotovo še kje drugje drobne luknjice od moljev.


ni trikotnika, samo križno je sešiti

New Report

Close