Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Eksplozija cene ZLATA, danes je doseglo novo rekordno ceno v €, sedaj je vredno že skoraj 1600€ na unčo!

Eksplozija cene ZLATA, danes je doseglo novo rekordno ceno v €, sedaj je vredno že skoraj 1600€ na unčo!

https://www.kitco.com/charts/livegold.html

Zlato je ponovno eksplodiralo in ob vsem tiskanju denarja, je pričakovati, da bo cena še nekaj časa rastla, strokovnjaki napovedujejo minimalno 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} rast cene do konca letošnjega leta.

Zlato je najboljše zavarovanje proti inflaciji in kdor ga ima, se mu ni potrebno bati.

Torej, imate zlato?

Imam nekaj zlata in nekaj srebra. Pametna naložba.

Zlato se mi zdi nekako najbolj smotrna oblika pokojninskega varčevanja. Špekuliranja z razliko v tečajih se pa ne grem. Zakaj sprašuješ?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «
nova
Uredništvo priporoča

Imam nekaj zlata in nekaj srebra. Pametna naložba.
[/quote]

Trenutno je srebro izrazito podcenjeno napram zlatu. Se verjetno splača kupit.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kje lahko kupiš (kupujete) zlato?

Moro.

Trenutno je srebro izrazito podcenjeno napram zlatu. Se verjetno splača kupit.
[/quote]

Splača, ker je industrijska kovina. Do moje penzije bo vrednost že visoka.

Tad doo
Kupujem ploščice v zaščitnem ovitku. Zgledajo kot plačilne kartice.

Splača, ker je industrijska kovina. Do moje penzije bo vrednost že visoka.
[/quote]

Srebro kupujem kot kovance. Čisto iz nečimernosti in igrajčkanja. Opazam pa, da je trenutno napram zlatu res dobro razmerje (tam okoli 1:100). Pričakovano bi bilo tam med 1:60 (tja do 80).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Srebro kupujem kot kovance. Čisto iz nečimernosti in igrajčkanja. Opazam pa, da je trenutno napram zlatu res dobro razmerje (tam okoli 1:100). Pričakovano bi bilo tam med 1:60 (tja do 80).
[/quote]

Zdaj je čas za nakup 🙂

Zdaj je čas za nakup 🙂
[/quote]

Sem si privoščil po en štos „ameriškega orla“ in „dunajskih filharmonikov“. Luštni kovančki.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

P.S.: Trenutno se splaca kupovat “stose” srebrnih kovancev. Ko se bo razmerje srebra proti zlatu (ne evra proti zlatu) spet stabiliziralo tam med 1:40 in 1:60 pa obdrzi clovek po kovancek ali dva kot zbirateljski kost, preostanek srebra pa zamenja za zlato (kar v danem primeru pomeni okoli 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} donos). 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Sem si privoščil po en štos „ameriškega orla“ in „dunajskih filharmonikov“. Luštni kovančki.
[/quote]

Tudi jaz sem za štose… pa jih žal ne razumem najbolje.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Tudi jaz sem za štose… pa jih žal ne razumem najbolje.
[/quote]

Kupis danes npr. 3 stose po 20 kovancev dunajskih filharmonikov. Imas 60 kovancev po eno unco. Placas ca. 1.250 evrov (danes). 1 tablica zlata (1 unca iz Valcambi kovnice) stane danes 1.660. evrov. To so prodajne cene “na trgu majhnih kolicin”. Vsi stroski (izdelava, pakiranje, dostava)vkljuceni v ceno. Ko npr. razmerje med zlatom in srebrom doseze “normalnih” 1:60 zamenjas srebro za zlato (60 gramov zlata za gram srebra). In imas Zgoraj omenjeno tablico zlata po kakem letu, dveh, petih,… za precej nizjo izhodiscno ceno.

Naparam evru (dolarju) zlato in srebro bolj ali manj rasteta. Nekega velikega maneverskega prostora za zasluzke z majhnimi kolicinami ni na pretek, da bi se cloveku splacalo spekulirat. Se pa dogajajo zaradi razlik v povprasevanju odstopanja v ustaljenih razmerjih med samimi kovinami. Trenutno je povprasevanje po zlatu zaradi krize veliko, po srebru veliko manjse. Ne glede na krizo pa bo proizvodnja v dveh do petih letih spet stekla. In najkasneje takrat se bo razmerje srebra napram zlatu spet ustalilo okoli tradicionalnega razmerja.

Je pa to dolgorocnejsa igra, ki sejo clovek igra z denarjem, ki bi ga v vsakem primeru dal “pod povster”. Clovek ne sme biti nervozen. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kupis danes npr. 3 stose po 20 kovancev dunajskih filharmonikov. Imas 60 kovancev po eno unco. Placas ca. 1.250 evrov (danes). 1 tablica zlata (1 unca iz Valcambi kovnice) stane danes 1.660. evrov. To so prodajne cene “na trgu majhnih kolicin”. Vsi stroski (izdelava, pakiranje, dostava)vkljuceni v ceno. Ko npr. razmerje med zlatom in srebrom doseze “normalnih” 1:60 zamenjas srebro za zlato (60 gramov srebra za gram zata! in ne: 60 gramov zlata za gram srebra). In imas Zgoraj omenjeno tablico zlata po kakem letu, dveh, petih,… za precej nizjo izhodiscno ceno.

Naparam evru (dolarju) zlato in srebro bolj ali manj rasteta. Nekega velikega maneverskega prostora za zasluzke z majhnimi kolicinami ni na pretek, da bi se cloveku splacalo spekulirat. Se pa dogajajo zaradi razlik v povprasevanju odstopanja v ustaljenih razmerjih med samimi kovinami. Trenutno je povprasevanje po zlatu zaradi krize veliko, po srebru veliko manjse. Ne glede na krizo pa bo proizvodnja v dveh do petih letih spet stekla. In najkasneje takrat se bo razmerje srebra napram zlatu spet ustalilo okoli tradicionalnega razmerja.

Je pa to dolgorocnejsa igra, ki sejo clovek igra z denarjem, ki bi ga v vsakem primeru dal “pod povster”. Clovek ne sme biti nervozen. 😉
[/quote]

60 gramov srebra za gram zata! :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tad doo
Kupujem ploščice v zaščitnem ovitku. Zgledajo kot plačilne kartice.
[/quote]

Najbolje je kupovati unčne kovance, jih je tudi najlažje prodati in pri srebru je dobro kupiti tudi kakšen semi numizmatičen kovanec, kitajske pande ali avstralske kukabure so odlične tovrstni kovanci.

V bistvu šparam za penzijo

+1

Nekako 4 unce zlata na leto… bi moralo zadostovati potem za nekih 25 let, kolikor se nabere v teh 40 letih delovne dobe. Ce pa kaj ostane za otroke, pa tudi nc narobe. a onem svetu menda ne rabimo. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kako bi se srebrom kaj zaslužila pa ne razumem. Nakup na cena za 1000g je danes 759 EUR. Prodajna na 515 EUR. To pomeni, da mora zrasti 50 odstotkov, da si komaj na nulo
😂😂😂

Za razliko od zlata moras vedeti, da se pri srebru DDV obracunava. Zato so pri srebru kovanci bolj smotrni od palic, saj se pri kovancih (podobno kot npr. pri prodaji rabljenih vozil) DDV obracunava samo na ustvarjeno razliko (in ne izkazuje na racunu). Zato tudi npr. nek kovanec tezak eno unco stane ca. 5 evrov manj, kot stane eno uncna palica (danes).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Za razliko od zlata moras vedeti, da se pri srebru DDV obracunava. Zato so pri srebru kovanci bolj smotrni od palic, saj se pri kovancih (podobno kot npr. pri prodaji rabljenih vozil) DDV obracunava samo na ustvarjeno razliko (in ne izkazuje na racunu). Zato tudi npr. nek kovanec tezak eno unco stane ca. 5 evrov manj, kot stane eno uncna palica (danes).
[/quote

Jaz sem pri Moru gledala cenik in tudi pri srebrnih kovancih ima ceno napisano z DDV…tako, da razumem da ga treba plačat. Ali???

Resno razmisljam o taksnem varcevanju. Ker sem pa se bolj zacetnica v tem, mi prosim pomagajte. Če začnem kupovat zlato, recimo, da ga na leto kupim za 600 eur. In tako kupujem 20 let. To je 12000 eur, koliko bo takrat to vredno oz. koliko bi dodatno zasluzila?

Hahahhahahaha saj se hecas s takim vprašanjem? 😂😂😂

Razlika je v tem, na katero ceno je obracunan DDV. reciva:

Danes ima srebro ceno okoli 16 evrov. Kovanec stane 21 evrov. Razlika je 5 evrov.4,10 je zasluzil “kovec” in prodajalec, 0,90 pa je DDV. Pri palicah pa je pravis cena za Valcambi danes 693,10 za kilogram. Ampak je v tej ceni ze 22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} DDV, torej je cista cena srebra 568,11 ostalo pa je DDV.

Po domace: ce nimas firme, da bi si lahko odbijal(-a) vstopni DDV, kupuj kovance. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zlato v povprecju prinese nekako 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na leto (dolgorocno). Ob krizah, kot je tale, tudi kaj vec. Letos je recimo cena zrasla ze za nekih 16{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}v prvi polovici leta. Vendar… smisel nakupa zlata ni v temu, da bi kaj zaluzila. Ce danes spodoben rabljen avtomobil stane prbl. 3 do 5 unc zlata, bo teh 3 do 5 unc zlata zelo verjetno enako vredno tudi cez 10 ali 20 let. Za 5 ali 8 tisoc evrov (ki bi jih imeli v nogavici) pa solidnega avta cez 20 let ne boste dobili. Smisel zlata je torej v ohranjanju vrednosti na dolgi rok (zlata rezerva – dobesedno).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close