Starševski čvek

Korupcija po nemško v VW

Default avatar

2800 eur penzije NA DAN

Nekdanji direktor Volkswagna Matthias Müller, ki je šel v penzijo leta 2018 ima 2800 eur penzije NA DAN, ki si jo je zagotovil z dogovorom s Volkswagnom.

Možakar je firmo zapeljal v nezavidljiv položaj. S prepoznim odgovorom se Npr. dogaja, da jih Tesla maže na kruh... To so torej tisti ameriški fantje ki so do nedavnega "le sedeli za računalniki" in niso v praksi skupaj znali sestaviti niti konzerve sardin (tako so pravili Nemci). Tudi iz osebnih izkušenj s Volkswagnovimi avtomobili lahko povem, da v firmi močno škripa.

S čim si je torej ta možakar zaslužil tako penzijo? Morda s tem ker je s svojo nekompatibilnostjo (na položaj direktorja je bil postavljen preko vez dveh družin, ki ravnata z VW) in prepoznim odgovorom začel ogrožati celotno Evropsko gospodarstvo, ki je močno vezano na Nemške avtomobilske znamke. Pa pravijo da je korupcija samo v Slovenistanu....
Default avatar

whitecow

2800 eur penzije NA DAN je napisal/a:
Penzijo si je zasliužil s tem ko je svoje brande vsilil celi EU. Poglej kolk reklam za VAG grupo in kolk recimo za lexus, infinity , accuro. Ja diselegate so dovmserna vrata, ni krivda samo pri das auto, tud EU komisija za okolje je zrela za kak čez rit

Tesla je poglavje zase. Ni problem narest avta na štrom, problem pride vse drugo, od omrežja, polnilnic, proizvodnje elektrike itd... Trenutno so recimo najboj eko hibridi, če gledaš odtis CO2. ....

dizli so okej, sam EU oddelek za okolje se mora spravt k pameti pa začet gradit smernice s strojniki, ne pa s kljukci iz pisarn

wd40

whitecow je napisal/a:
Če bi delali avtomobile, ki ne bi vagali polmiljjonaton in ne bi imeli gabaritov šleparjev, bi bil dober navaden bencinar. Ker pa folk cajta frustracije in rabi status simbole, pa je, kar je.
Ni je bolj trajne stvari, kot so začasne rešitve.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

wd40 je napisal/a:
A zato pr' men ne prime, ker cajtam frustracije z bencinarjem? Ajej...
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

wd40

Kaj ti rabiš, kupiš ali si lahko privoščiš, veš samo ti. Prav tako veš za notranje nagibe. Jaz ne vem. Jaz vem samo da imam kar imam, ker drugega ne rabim.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

wd40 je napisal/a:
Sva na istem v tem pogledu. :-))))
________________________________________________________________________________________________________
Default avatar

moj passat

wd40 je napisal/a:
Drugim pa vsiljuješ.
Kako, da se ti ne voziš z vprego?
Default avatar

wd40

No vidiš. Mimogrede, hvala za razlago o štosih.
Default avatar

whitecow

wd40 je napisal/a:
ja tud to je res. Amapk recimo za dolgoprogaše je dizel še vedno okej. POint je bil v tem da recim oEU komisija zaostri izpuste, čeprav v praksi to pomeni skoraj nemogoče, oz mogoče, sam navadnemu smrtniku nedosegljivo. nekako tko kt greta ki ni izpustila CO2 ja za potovanje, sam barka je pa koštala 2 mio €

v bistvu nam manjka pameti, pa zdravega razuma

wd40

whitecow je napisal/a:
Dizel bi bil lahko super, če ne bi hoteli narest športnika iz njega. Dizel ima čisto druge kvalitete.
Default avatar

whitecow

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
jebiga benz glih tolk userje luft kt rudolfovo gorivo. Tud razni aromatski obroči ki so v gorivu, ki tudi nastanejo pri zgorevanju ne zboljšujejo zdravja

2800 eur penzije NA DAN

Nedavno kupil VAGov avto. Ke dizel. Kvari se, lomi se, zamudili so z dobavo (ni bil problem COVID), skratka ena velika katastrofa.

Daleč od tistega za kar sem preplačal. Žal mi je da nisem vzel Korejca. Pri električnih so pa VAGovci že davno opleli. Takole pravijo sami: “Wir haben geschlafen (…) es wird blutig!” Zadnji naj ugasne luč!
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

whitecow je napisal/a:
Na cestni promet odpade nekako 18% vseh emisij. Delez emisij osebnih vozil je nekje na ravni 7-9%. Oprosti, ampak... to je meni kot ono, ko zacne neki firmi slabo it in postem zacnejo sparat pri repromaterialu (papir, svincniki,..). :-)))
Default avatar

whitecow

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
drži, samo te emisije ljudi najbojl prizadanejo. Če pogledaš recimo razne industrijske objekte so težava, samo spet ne tolk kt promet ki ga imaš dejansko pred hišo

PS tud v dobrostoječih firmah se špara.....recimo pri nas...sam to je že druga pesem

Ne vozim VW

Sigurno ni dobro to za VW in vzdušje pri zaposlenih.