Starševski čvek

Kaj pomeni imeti nekoga res rad?

Default avatar

nikogaršnja

1. Kako vemo, da nas imajo starši iskreno radi?
Ne mislim kot majhnega otroka, ampak ko smo že odrasli in imamo svojo družino?

2. Kako vemo, da nas ima partner iskreno rad in se ne pretvarja, ter ni z nami samo zato ker smo BKN (Bolje Kot Nič)?

Vem, da se tole čudno bere, ko take preproste stvari sprašuje odrasla oseba, ampak vseeno ...hvaležna bom za vsak vaš odgovor.
Saj veste včasih so preproste stvari najbolj zapletene. :(
Lp.
Sorodne vsebine:
Default avatar

Replika

Na grobo in najbolj na splošno: takrat, ko vidiš, da jim je pomembna tvoja sreča, da vse delajo tako, da je tebi v korist, ali v zadovoljstvo - v tem vrstnem redu.
Default avatar

Rok-1

nikogaršnja je napisal/a:
To sploh niso neumna vprašanja, pač pa temeljna za to, da si sploh lahko srečen. Če bi več ljudi razmišljalo o tem, bi se imeli bolje.
Replika ti je že zelo dobro odgovorila.

K točki 1. - kot pravi Replika - ko naredijo določene stvari samo zato, ker je zate dobro ali ti prinaša veselje, radost, olajšanje, itd. Ko ti poskušajo ustvariti karkoli pozitivnega - pa tudi, če te samo sekirajo oz, težijo - a z jasnim namenom, da bi ti bilo bolje. Tule je sicer tanka linija, kjer se to sprevrže v nasprotje od "Imeti rad" - a to je stvar osebnega doživljanja. In ravno zato prihaja do številnih prepriov in lahko tudi sovraštev - in zato je - po moje - en velik del tega "imeti rad" tudi razumevanje. Da se poglobiš v človek in poskušaš razumeti njegove motive oz. namene (cilje) ravnanja. Tu se lahko razkrije marsikaj, kar sploh ne izgleda kot ljubezen ali naklonjenost - pa vseeno je.
Sem sodijo npr. neprijazna dejanja, ko ljudje poskušajo pomagati alkoholiku ali narkomanu - oz. ga spravit na pravo pot.

Pri točki 2. - pa v resnici enako. Vidi se v očeh in v drobnih dejanjih - ki ti ogrejejo srce - ali pa ne.
Če upoštevaš še to, da izhajamo iz zelo različnih okolij in imamo tudi zelo različne načine izražanja čustev - in ko te načine ugotoviš za svojega partnerja (kar je DELO) - lahko zelo dobro vidiš kje si.
Na koncu - gre verjetno samo za to, ali si partnerju dovolj pomemben, da naredi kaj zate, se potrudi, gre čez samega sebe zate - ali pač ne. In če naredi - je pa znak čustvene inteligence in spoštovanja - kaj naredi; ali nekaj kar je res tebi na kožo pisano al pač nekaj, kar je po njegovem pomembno - tebi pa npr. skoraj vseeno.
Mogoče je pomemben pokazatelj tudi to, kako močno se te potrudi razumeti.
Default avatar

chi

Če si edinka je prav, da to vprašaš. Če nisi je to sod brez dna.
Za prvo pa takole. Če sprašuješ "nas" si zgrešila že vse, ker moraš sebe vprašat. Ampak zame je takole:
A veš tisto, ko čutiš, da nekomu nekaj vse pomeni pa tega ne izreče in in ti veš to in po tihem se umakneš za njegovo srečo in te tako obtožuje in ti molčiš, ker poznaš bistvo za njegovo zadovoljstvo, ker ne boš nikdar dovolj...itd
A veš tisto, ko si na vrhu prepada in držiš nekoga za roko in raje greš zraven, kot pa se sam rešiš...itd
Če poznaš čar, kar pomeni imeti "rad" potem poznaš vse izpeljanke
Default avatar

Bogpomagaj

Jaz ljubezen staršev čutim predvsem skozi njuna dejanja in reakcije. Če naredim neumnost ali nekaj s čimer se ne strinjata, mi sicer povesta, se tudi sporečemo, pomagata mi pa vseeno. Jima ne bi bilo treba, sploh, kadar imam težave po neumnosti. Pa mi vedno stojita ob strani in nikoli ne očitata v smislu "saj sva ti rekla".

Partner mi ljubezen izkazuje s tem, da je do mene ljubeč, me rad stisne in pocrklja, se z mano igra in me po 10+ letih še vedno zapeljuje in osvaja. Tudi, ko se skregava in sva včasih res jezna, me bo zvečer v postelji objel in rekel, da me ima najraje, čeprav sem mu vse živce požrla, ali pa kaj podobnega. Objem se potem še malo podaljša in jeza izpuhti 😉😉. Rada se imava tudi, ko se najbolj ne marava 😁.
Default avatar

Znaći

Bogpomagaj je napisal/a:
Poenostavljeno, ljubav je qurćinska terapija.
Default avatar

maske maske

Rok-1 je napisal/a:
Ampak hudič je, ko kdaj naletiš na koga, ki si zna nadeti masko ter perfektno vse to zaigrati tako zelo dobro, da določeni ljudje niti ne ugotovijo igranja, eni, ki smo bolj pozorni na vse najmanjše znake, pa šele čez nekaj časa.
Default avatar

Rok-1

maske maske je napisal/a:
Ja, človek ima lahko smolo. Tu ni kaj - razen mogoče to, da smo res veliko bolj pozorni na svoj notranji glas. Tudi če samo sporoča da mu nekaj ni OK, pa ne zna točno povedati kaj, kdaj in kje.
Default avatar

crna_vrtnica_neprij

To je težko spisati v enostavnem stavku. Ljudje smo si različni in to se vidi tudi kako (ne)izražamo ljubezen. Še nedolgo nazaj so moške učili, da je izražanje čustev za slabiče.

Meni še najbližji pokazatelj so dejanja, vendar imaš tudi primere, ko človek reagira nasilno zaradi čustvenih stisk, ki jih ne zna razrešiti. Čustvene stiske so posledica močnih čustev povezanih z ljubeznijo, strahom, jezo.
Default avatar

Mom mon

maske maske je napisal/a:
Dobro napisano, ravno taki znajo najbolj zaigrati ljubezen, pa naj bo to starš ali partner. Narcisoidi, vse naredijo, da vas imajo skoz pod nadzorom, so grozno ljubosumni in ti kao od pretirane ljubezni ne dajo dihati. Ko maska pade je konec ljubezni, se ne pretvarjajo več. Grozno res, sploh če imaš takega starša, si še predstavljate ne kaj to pomeni.
Default avatar

Manca druga

Ko ti starši svetujejo vendar ne vsiljujejo svojega mnenja, predvsem pa, da vas spustijo od sebe, da greste svojo pot naprej in vas ne zadržujejo sebično pri sebi.
Ko ti partner, ki te resnično ljubi dovoli brez zamere in obsojanja, da odideš z drugim, ki ti več pomeni, ter ti to celo predlaga in ti zaželi srečno čeprav ga zelo, zelo boli. In obratno.
Dejstvo je, če znaš imeti rad sebe (pa ne sebično in narcisoidno) potem znaš imeti resnično rad tudi druge. Dejstvo je tudi, če srečo pričakuješ v odvisnosti od drugih ljudi nikoli ne boš zares srečen. Pravo in večno srečo lahko najdemo izključno samo v sebi, v svoji duši.
Default avatar

topomenito

Vjerujem u ono
"čuvaj se",
"javi se kad stigneš",
"jesili gladna"

To je ono što govori o ljubavi više nego
#VOLIM_TE !!♡

I believe in it "beware", "get in touch when you arrive", "are you hungry" That's what says more about love more than #VOLIM_TE !!♡
Default avatar

davudus

to opaziš ko nekoga skrbi zate, skoz misli nate, tisti ko te ima rad te nikoli nebo obrnil hrbta in ti vedno stal ob strani, v dobrem in slabem
Default avatar

Ojjery

Pomeni pravo razmerje med bližino in distanco, si vzamete čas drug za drugega, se spoštujete, ne uporabljate indirektni govor-nesporazume rešujete odkrito in spoštljivo. Manipulacija nima mesta med vami, če se pojavi, jo razkrinkate in onemogočite.
Default avatar

Bogpomagaj

Znaći je napisal/a:
Je še vse kaj drugega, vsekakor pa je dobra spolnost pomembna za dober partnerski odnos. Meni pač ni normalno svojega dedca po žolčnem prepiru poslat spat na kavč, mu odrekat seks, ker se je nujno treba mulit, da bo dojel lekcijo in podobne oslarije. Se vedno zavedam, da je to človek, ki ga ljubim, sem ga sama izbrala in ga vsak dan znova izberem, on pa mene prav tako. Z vsemi napakami, ki nama grejo na živce. Pa še sexy je, ko je malo jezen 😁.
Default avatar

Znaći

Bogpomagaj je napisal/a:
Znaći pali te ‘konflikt’ in pomiritvani fukk. Upam, da tvoj zaradi žolčnih konfliktov doživlja zaporedne orgazme, da tako vsaj delno anulira prejeti negativen stres. Merilo- vsaj 0,5l jajčnega likerja.
Default avatar

Bogpomagaj

Znaći je napisal/a:
Ne, to je pa totalno mimo. Sem zelo nekonfliktna, zagovarjam iskreno, odprto in spoštljivo komunikacijo. On isto. Za razliko od nekaterih se dejansko ogromno pogovarjava in veeeeliko večino morebitnih konfliktov rešiva še preden to zares postanejo. V vseh teh letih sva se dejansko sprla, tako konkretno, točno petkrat. Se zgodi, da z mnenjem ne prideva skupaj, sva znervirana in poči. Niti enkrat nisem bila jaz pobudnica za pomiritev v postelji. Sem bila pa definitivno za in mi ni žal. Palim se pa na partnerja, ne na situacijo ali točno določene okoliščine. Hotela sem samo povedat, da mi je v momentu, ko sva si v zvezi verjetno čustveno najbolj oddaljena (neposredno po prepiru), vedno povedal in pokazal, da me ima kljub vsemu rad. Kar je bilo prvotno vprašanje avtorja teme, kaj je za vas imeti rad, oziroma, kako vemo, da nas ima partner res rad. Jaz vem po tem, ker mi to pokaže v dobrem in slabem. Če sem napisala, da se tako izkrivljeno bere/razume, kot si ti opisal/a, pač bogpomagaj, saj že v nicku piše. Se ne obremenjujem z mnenji neznancev na forumu 😁. Normalna debata pa mi je vedno kul. Trenutno pa sploh, ko sedim na terasi in srkam fajn mrzel radler 😁.