Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko idealna telesna teža

Koliko idealna telesna teža

Imam 80 kg na 170 cm. Starost 51 let. Zelim si shujšat. Koliko je idealna teza. Mislim priti na 70.

https://enemon.si/prehrana-in-zdravje/energija/itm-indeks-telesne-mase/

65kg
60kg je ze idealno

nova
Uredništvo priporoča

Točno toliko, da se dobro počutiš, da nisi vsa zašpehana in da zmoreš brez težav gor na Šmarno goro ali hrib enake težavnosti. Vse ostalo je marketing.

70 bo super gleda na višino in starost. Vso srečo!

Res je odvisno od posameznika in njegovega počutja. Jaz imam 175 cm in se najbolje počutim okoli 68 – 70 kg. Nekje do 72 kg sem še OK, nad 73 kg pa začenjam čutiti zašpehanost, oblačila mi postajajo premajhna, nisem okretna …

Pri tej starosti bi tvoj fokus moral biti na zdravem prehranjevanju in pridobitvi mišične mase, saj le-ta začne pospešeno upadati od tu dalje. Posledično bo po tem principu kakšen odvečen kg sam odpadel, ne da bi opazila. Kakšne diete ali drastično hujšanje jaz na tvojem mestu ne bi vpeljevala. Razmišljaj o kostni gostoti, vitaminih in mineralih, dodatkih, ne pa da še to kar pridobivaš z raznoliko hrano zaradi par kg, ki bi jih morda zgubila še dodatno izgubiš. Bistvo je, da pridemo do starosti zdravi in gibalno sposobni, boš imela celo večnost za bit okostnjak po smrti 😉

New Report

Close