Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodelavko sem med bolniško zalotila v nakupovalnem centru

Sodelavko sem med bolniško zalotila v nakupovalnem centru

Zanima me, če bi kdaj delodajalcu poslali fotografijo sodelavke med šopingiranjem v nakupovalnem centru BTC, medtem ko je na bolniški? Hodila je v trgovine s cunjami, ne hrano. S kolegico in vrečkami nakupov z oblačili. Naličena in s frizuro.
Drugače me ne briga, kdaj kdo počne. Tu gre za zelo nesramno sodelavko, ki mi meče polena pod noge, obrača ljudi proti meni. Nisem slikala, pa mi je žal, sedaj ko razmišljam, koliko je ona meni škode naredila. Pa tudi, bi bil zadosten dokaz fotografija z mobilnega telefona? Če se gre pod podrobnosti, piše datum in ura slikanja (čas bolniške). (vseeno, kaj če mislijo, da je fotomontaža?). Bi vi to kdaj naredili.

Jaz bi bila tiho. Ker dvomim da bi kaj spremenilo. Bi pa njej kaj rekla ko bi naslednjič tečnarla.
Ena moja sodelavka je šla na koncert med bolniško. S šefom :). Tako da….brezveze verjemi.

naličena in z frizuro?hahahahahaha
pokazi mi zakon kjer piše da na bolniški ne smeš uporabljati make upa.

nova
Uredništvo priporoča

Zase se brigaj.

Hotela sem poudariti, da je bila urejena v nulo in kupovala fensi cunje. Da ne bi zdaj kdo komentiral, da je sigurno šla po pižamo pa gate, ker to rabi med bolniško….

Ne bi slikala in slike pošiljala nikamor. Bi šla pa v šoping centru do nje in jo povprašala po njenem zdravju.

Hotela sem poudariti, da je bila urejena v nulo in kupovala fensi cunje. Da ne bi zdaj kdo komentiral, da je sigurno šla po pižamo pa gate, ker to rabi med bolniško….
[/quote]

Te razumem. Ampak, če bo vodstvo kaj posumilo bo že poslalo nekoga, da jo preveri, bodi brez skrbi.
Mi smo nekoč namignili vodstvu, da delavka ni predala papirjev, ker je šla na bolniško, rizična nosečnost, a roki so pritiskali. So jo klicali, pa je ni bilo doma, je bila na smučanju. Na koncu je prišlo do tega, da so meni in še dvem pripisali odgovornost za neopravljeno delo. To, da smuča med rizično nosečnostjo ni zmotilo nikogar.
Ti le glej, da svoje narediš. Ker nikoli ne veš kaj je ozadje.

Bolniška imamo, če smo bolni! Če nismo, je naša dolžnost, da gremo v službo! Ni prav, da samo oči obračamo stran v smislu zase se brigaj. Zaradi takšnih imamo probleme vsi, ki smo v bolniški, ko smo res bolni. Jaz sem za red.
NPr. Če bi videli kako nekdo tepe nekoga, bi se tudi raje stran obrnili, ker to ni vaša stvar?! Kako bi bilo, če bi tepel vašega otroka?! Nehajte se sprenevedat! Nekateri obrekujete za malenkosti, za takšne stvari se pa stran obračate??
Omeni ji nekaj v smislu, da se šušlja, da hodi po BTC-ju, po trgovinah z oblačili in da ji bodo naslednjič, ko bo na bolniški poslali detektiva v kontrolo, ji bo že nagnalo strah v kosti. Tega sigurno ne bo mogla deliti z drugimi, ker bo imela slabo vest, pa ne bo zares vedela kdo jo obsoja in kdo ne.

Te razumem. Ampak, če bo vodstvo kaj posumilo bo že poslalo nekoga, da jo preveri, bodi brez skrbi.
Mi smo nekoč namignili vodstvu, da delavka ni predala papirjev, ker je šla na bolniško, rizična nosečnost, a roki so pritiskali. So jo klicali, pa je ni bilo doma, je bila na smučanju. Na koncu je prišlo do tega, da so meni in še dvem pripisali odgovornost za neopravljeno delo. To, da smuča med rizično nosečnostjo ni zmotilo nikogar.
Ti le glej, da svoje narediš. Ker nikoli ne veš kaj je ozadje.
[/quote]

Imamo kontrole, ampak taki imajo običajno srečo, da pride detektiv takrat, ko so ravno doma. Ali če jih ni, bi se že znašli na nek način (da gredo takoj v lekarno po neka zdravila, magari brez recepta in bi priložili dokaz račun) ali nekaj stotega, nek izgovor bi že našli. Za take je fotografija z datumom edini dokaz.

Če bi jo ti fotografirala brez dovoljenja, je to prekršek in te ona lahko toži.
Fotografija tudi ne velja kot dokaz na sodišču.

Taki, kot je ta tvoja sodelavka, so “kriti” na vseh področjih, tako v službi kot pri nepotrebnih bolniških. Nič ne boš dosegla, samo še hujša bo do tebe. Sigurno gre za javni sektor, v katerem so nekateri nedotakljivi.

Morda ima bolniško, kjer so izhodi dovoljeni.
Kakšne psihiatriče težave, kajpaveš. Morda sploh ni ok biti v njeni koži.
Bodi hvaležna, da si zdrava.

Hotela sem poudariti, da je bila urejena v nulo in kupovala fensi cunje. Da ne bi zdaj kdo komentiral, da je sigurno šla po pižamo pa gate, ker to rabi med bolniško….
[/quote]

Šla bi do nje, jo “prijazno” pozdravila, vprašala, če je že v redu z boleznijo, pa če pride v ponedeljek že v službo, pa pohvalila bi frizuro, pa rekla da fajn, da se že dobro počuti …

Brez pardona grem do takih nesramnih in jim dam na znanje, da sem jih videla in da nisem neumna. Prijavim pa ne nikogar, zadost da zjutraj pri kavi v pisarni povem…

Takšna, ki komot paradira po nakupovalnih centrih med bolniško, verjami, da se ne boji tudi tega ne, da jo kdo vidi.

Jaz je ne bo tožarila. Bi ji pa, ko bi zaključila bolniško rekla, da sem bila sigurna, da bo že dan po pohajanju v nak. centru prišla v službo. Mogoče bi bila potem manj zoprna do tebe.

Življenje je ful bolj enostavno, ko ugotoviš, da je najboljše, če se brigaš zase.

Ti povem, da ima bolezen v zvezi s psiho oz. psihiatrijo.
Ali pa kakšno drugo bolezen, kjer je odhod od doma dovoljen.
Niso vse bolezni za ležat doma.

Kilo je operirala.

Kilo je operirala.
[/quote]

Torej ji ni treba ležat doma, problem je in bo le, če je nosila 100-kilske vreče cunj.

Torej ji ni treba ležat doma, problem je in bo le, če je nosila 100-kilske vreče cunj.
[/quote]

Seveda je sporen obisk nakupovalnega centra v času bolniške. Točni izhodi morajo biti dokumentirani v kartoteki, tam se navaja obisk lekarne, sprehod in ne nakupovanje v nakupovalnem centru! Bolniški stalež je namenjen ohranjanju/povrnitvi/izboljšanju zdravstvenega stanja in ne nakupovanju.

Torej ji ni treba ležat doma, problem je in bo le, če je nosila 100-kilske vreče cunj.
[/quote]

Jaz sem zaradi malce daljše bolniške za podobno situacijo dobila še en dodaten mesec bolniške. Ker sem prej morala veliko mirovati, so mi dali še en mesec z navodili, naj spravim svoje telo spet dovolj k moči, da bo sposobno vsakdanjih opravil, ker me je zaradi dolgotrajnega ležanja takoj utrudilo že najmanjše opravilo. In v tem mesecu sem morala začet hodit na sprehode, spet začeti z gospodinjstvom in ja, prav rečeno mi je bilo, pejte malo ven, po nakupih, na kavo, na sladoled, na koncert…… Zato se jaz na tvojem mestu avtorica ne bi vtikala, ker ne veš, kaj je v ozadju in kakšna ima navodila od zdravnika. Če se je kazala v šopingu, je vedela, da jo lahko kdorkoli vidi, zato dvomim, da bi se te prestrašila, če bi stopila do nje ali da bi ti kaj dosegla s špecanjem. Če je bila tam, je vedela, da je lahko, pa naj bodo razlogi taki ali drugačni. Lahko ji kaj omeniš, da bo videla, da si seznanjena z njenimi “pohodi” po trgovinah, tako, za vsak slučaj, če gre res za tako hudo predrznost. A ne verjamem, da je kdo tako butast. Zato bodi previdna.

Pa še nekaj, še vedno ni izključeno, da ne gre za kako bolniško zaradi psihe. Poznam dva človeka, ki sta okolici in predvsem sodelavcem prodajala neke zgodbice o bolečinah v hrbtu in nekih lažjih posegih, ker nista želela razkriti svojih psihičnih težav. Saj veš, da je to pri nas še vedno prevelik tabu in ljudje zelo slabo poučeni. Morda je zgodba o kili samo zgodba za javnost. In če gre za psiho, lahko hodi tudi kupovat cunje.

Kakšna bolniška zaradi psihe pa je to, da uživaš v šopingu?
Tudi če določene stvari zmoreš narediti, še ni rečeno, da je dovoljeno. Iti v trgovino in v lekarno je eno, šoping center pa drugo.


Nisem prepričana, da bi bila ta fotografija zadosten dokaz, ker verjetno rabiš pooblastila, da kaj takega sploh počneš…

Nadalje, ali imaš dokaz, da ta oseba ni potrebovala cunje za v kakšno zdravilišče, bolnišnico (kot vem, rabiš svoje cunje tudi v bolnišnici), da ni kupovala cunje za svoje otroke (otroci rabijo nova oblačila, ker rastejo in če jih nima kdo drug kupiti, jih mora pač ona?


Nisem prepričana, da bi bila ta fotografija zadosten dokaz, ker verjetno rabiš pooblastila, da kaj takega sploh počneš…

Nadalje, ali imaš dokaz, da ta oseba ni potrebovala cunje za v kakšno zdravilišče, bolnišnico (kot vem, rabiš svoje cunje tudi v bolnišnici), da ni kupovala cunje za svoje otroke (otroci rabijo nova oblačila, ker rastejo in če jih nima kdo drug kupiti, jih mora pač ona?
[/quote]

Kupovanje oblačil za v zdravilišče? Po operaciji kupovanje oblačil za otroke?
Vse bi vas poslala na zavod, s takim razmišljanjem samo kradete delovna mesta.
Če si na bolniški, spoštuj pravila. Ko prideš nazaj v službo, pa oblači otroke.

Seveda ne.

New Report

Close