Starševski čvek

kako mu naj povem

Default avatar
Naj povem da nisem najstnica,sem ženska v zrelih letih.Nekoga sem spoznala,sva se nekaj krat srečala,simpatija je bila obojestranska,vsaj mislila sem tako.Čudno se mi je zdelo,ko mi je vedno na mojo pobudo odpisal,na mojo pobudo sva se srečala.Žal besede mi ni rekel,ali bil nesramen.Pogovarjala sva se o vsem,...Ni se mi zdelo da kaj skiva, ali taji..Dokler mu pošljem sporočilo in sploh ni več odpisal,,,od tega je že mesec.Nisem človek ki bi se nekomu vsiljevala ali nekaj na silo.Če ne gre pač ne gre.Ima pa me ,da bi mu napisala ,da če me ni želel več videt bi mi lahko vsaj povedal,rekel nekaj,..(adijo ne vidiva se več,nisi mi všeč,drugo imam)..čakala sem ga,čeprav mi je bilo hitro jasno da se ne bova več videla.Nisem zamerjiva ali hinavska,ampak tako me ima da bi mu vsaj napisala,da se tako ne počne ,da ni lepo kaj je naredil,da bi mi lahko vsaj rekel adijo,srečno,,,da to ni način kako se počne...samo da spravim to iz sebe in da mu povem svoje.Kako,kaj naj napišem da ne bom videti kot zamerljiva pubertetnica?Pač ni mi bil všeč njegov način kako je odšel,tako se ne počne.
Sorodne vsebine:
Default avatar
takšni so je napisal/a:
Bodi srečna, da so se smeti same odneske v kontejner. Odpri si kvalitetno buteljko, jagode in čokolado na krožnik in vija v kopel. Malo dobre glasbe in uživaj v življenju na polno. Za srečo si sama sebi dovolj. Če mora biti v dvoje slabše, potem si raje sama kot v slabi družbi, kajne?

Sorry. Sem ravno gledala film 365dni in videla PRAVEGA DEDCA...od danes naprej se vsi, ki niso TAKŠNI lahko samo skrijejo :))
Default avatar
Verjamem, da te to mori, a žal so ljudje tako brezčutni, komunikacija je na nuli. Jaz bi mu napisala, že zaradi tega, da se izrazim, samo ne biti patetična in 'užaljena'. Reci iskreno, da ti je bil všeč, da si začutila, da se morda lahko globlje povežeta in da si pričakovala nek nivo od njega, a da si se očitno motila. Nekaj v tem smislu. Ljudi najbolj zadene, če vidijo, da so padli v očeh drugega. Tako da napiši, ampak na nivoju, kot dama, brez pretiranih emocij in drame.
Default avatar
Eni pač tako odreagirajo. Nimajo jajc povedat v faco, potem se pa pretvarjajo na randiju, da je vse okej. Saj če mu pišeš, ne bo nič bolje, po moje ti niti odgovoril ne bo. On je s tabo zaključil takoj po randiju, mu pač nisi bila. Če mu pišeš, boš samo dokazala, da si prizadeta. Njemu boš šla na jetra, delal bo pa še naprej z drugimi isto.
Bodi raje ponosna in pusti ga, ne gnjavi, ker ne bo nobenega haska. Samo napumpala mu boš ego, da si bo mislil, kakšen frajer da je. Ali pa mu napiši, da ti je žal, če goji še kakšna pričakovanja, ampak da se z njim raje ne bi dobivala. Da je super fant in vse, ampak da naj si najde koga drugega, ki ga bo razumel in sprejel takega, kot je.:)))) Pa naj pol razmišlja...
Default avatar
Verjamem, da ti je težko in to res ni dorasel odziv, ki bi ga pričakovala in si ga zaslužiš od moškega. Gre za nezrelo obnašanje, ki pa je zelo pogosto v tem modernem času. To delajo moški in to delamo ženske, kadar se ne želimo soočiti z dejstvi. Pač pustimo nekje v zraku in samo čakamo, da mine. Upamo, da osebe, ki ji nismo odpisali, ne boli, in je spoznala, da je tako najbolje. Moj nasvet, pod nobenim pogojem mu ne piši! Že to, da si prva dajala pobudo za pisanje in dobivanje ni ženstveno. Tako se moški zelo polenijo, vse jim je poenostavljeno, moški pa rabijo nek drive. Neko željo. Če mu vse olajšaš s tem, da mu greš samo ti naproti medtem, ko on stoji na mestu, se v njem ta želja sploh ne rodi. Naj ti bo to v razmislek za v naprej. Moški MORA biti VEDNO tisti, ki gre za žensko. Tako delujeta moška in ženska energija. In takšen odnos je tudi najbolj naraven. Odločil se je, da gre naprej brez tebe, sprejmi to, in pojdi tudi sama naprej, svojo energijo usmeri v svoje telo in svoje občutke, ne v njega in v besede, ki misliš, da bi mu jih morala napisati.
Default avatar
takšni so je napisal/a:
Ko ga hebe. Starga deda ne boš učila lepega vedenja ali kako. Tukaj si povedala, zaključi. Reagiral je, dokler mu je bilo. Proaktiven je bil morda kje drugje. Pozabi.
Default avatar
Tale mobi komunikacija je za en drek. Pardon izrazu. Kako veš, da je dejansko dobil sms? In zakaj zdaj ti čakaš - spet neka "pravila kako moškega držat na distanci" iz Cosmopolitana?
Dvigni telefon, ga pokliči, povabi na kavo in potlej v živo dalje;)

PS: pa ne gledat razne statuse "online-read-delivered" in iz tega psihirat;)
Default avatar
Dejstvo je, da njega ne boš spremenila. Zakaj bi to naredila? Da rešuješ sebe, svoj priokus? Zberi se, si odrasla in ne rabiš več storiti ničesar.
Default avatar
takšni so je napisal/a:
a krule zagovedne ne doumete, da tipi delujejo enako kot ve --- se pač ne odzove, ker si izpadla ☺
kaj bi še rada: poslovilno večerjo, fu.k FFM z njegovo novo ???
Default avatar
Brezjajčniku, ki si ne upa reči kaj in kako je pri njemu in kar sredi nekega odnosa odide brez besed se res ne splača karkoli omenjat. Ti veš kaj je naredil, sam ve kaj je naredil, besede tu ne bodo rešile nič. O sebi je namreč s tem dejanjem povedal še preveč slabega. To je dejanje ki pove več kot bi tisoč besed.
Sicer pa- to strahopetsvo je bolezen sodobnega časa sodobnih moškecev in ženskic.
Default avatar
takšni so je napisal/a:
Kot že rečeno - smeti so se odnesle same. Ti pa nisi na svetu zato, da jim še deliš nauke.

Če nisi prepričana - še pokliči in preveri. Prej al slej boš ugotovila kaj je res.
Default avatar
Začetno spoznavanje je treba vzeti neobremenjeno, lahkotno in neobvezno! Zakaj takšno otročje obnašanje z vaše strani? Ničesar vam ni dolžen. Neodgovor je že odgovor. Od vas je zvedel kar je potreboval vedet že na prvem srečanju. Ni odziva? Pa kaj potem! Če bo poklical bo, če ne, pač ne. Je mar podpisal kakšno pogodbo z vami? Madona, kako se vam da delat tako dramo od enega bežnega srečanja. Ne izgubljate časa, greste dalje. Ko boste človeka dovolj pritegnili, verjemite mi, je ne bo ovire, da je ne bi premostil, da ne bi prišel do vas.
Default avatar
Ta zgodba mi je čista asociacija na trenutno politično situacijo v Slo., a lahko pričakuješ od predsednika vlade kulturno komunikacijo...., neeee.
Tako ti avtorica lepo pozabi na tega tipa in ne išči načina, da ti tip pove na lep način, da nisi to kar si želi..
Pride pa mine..., tako je življenje, ljudje se bi mogli že od vrtca naprej učit osnove fair play-a.., pa bi življenje bilo za vse lepše..
Default avatar
Prevod za počasne je napisal/a:
Ljudje sploh ne razumete poante zmenkov. Zmenki so za spoznati človeka, ne pa da po dveh pijačah misliš da si par čeprav o tem sploh govorila nista.
In kot ti je že ena napisala, ne ponižuj se in sili vanj. Nič ti ni dolžen. Si se pač ponudila na pladnju on pa ni prevzel.
Za naprej pa malo prilagodi svoja pričakovanja. Ne kot sestradan pes na kost skočiti na vsakega ki ti je malo všeč in mu biti takoj na razpolago in riniti vanj. Ljudi odbija obupanost. Če si bosta všeč bosta že prišla skupaj. Kam se tako mudi? Čustev se ne da izsiliti iz ljudi.
Default avatar
Prevod za počasne je napisal/a:
Problem je, ko take osebe, kot je avtorica dojamejo, da so pa na prvem zmenku "preveč o sebi povedale" In tega jih je strah - ko ne dobijo potem nazaj odogovora, nadaljnega povabila in ne dojamejo, da so skenslane. Izlila mu je preveč "soje življenske zgodbe" nmorda, njeni pogledov, menj, karkoli :) Na prvem novem zmenku po dolgem času napirmer se najprej ovohavaš, vonjaš feromone, če so prisotni ali ne za naprej, ne odpiraš svoje zgodovine preveč, če te ravno ne vpraša :)

In ja, prvi zmenek mora bit spontano neobremenljiv za oba, jasno neobvezno karkoli za naprej! Njej je bil več kot očitno "všeč" in je "zapela" On pač ne..... Cest la vie!

Sem ženska, da ne bo pomote :)
Default avatar
takšni so je napisal/a:
Kaj boš storila? Kakšen scenarij imaš v mislih?
Default avatar
MsOlivija je napisal/a:
Tudi če po nekem zarotniškem čudnem spletu naključij ne bi dobil sporočila, ga popolnoma nič ne ovira, da ne bi on kontaktiral avtorice - kar bi seveda jo, če bi mu bilo.
Pusti kužka pri miru, če vidiš, da se noče igrat. Za naprej pa: vedno VEDNO počakaj, da se po zmenku moški prvi oglasi. Samo enkrat se mi je zgodilo, da tip ni dal glasu od sebe in sva se čez kaka dva tedna po naključju videla v LJ. Povabil na kavo in sem ga kar direkt vprašala, kaj zdej. Je rekel, da sem mu ful všeč, ampak da je včasih premalo proaktiven in potem zajebe stvar. No, par nisva postala, sva pa od takrat kar redno v stiku, se slišiva, vsake pol leta greva na kavo, ni nobenih zamer.
Zgoraj ti je nekdo dal nekaj dobrih namigov: ne se na začetnih srečanjih spuščat pregloboko, bodi pozorna na akcije/reakcije sogovornika, predvsem pa rule nr. one, ne razlagat o bivšem partnerju in kako grozen je bil.
Default avatar
Popay je napisal/a:
V prevodu- brezjajčniki so jajoti ?.... no saj komu je to še kompliment hahaha...
No nekateri smo se res že od vrtca učili asertivne (torej zdrave) komunikacije...
Default avatar
A sexsala sta tud ze.
Default avatar
takšni so je napisal/a:
Lahko ti njemu poveš kakor hočeš in kar hočeš, da si potešiš ranjeni ego.
To ne bo spremenilo dejstva, da si pri njem izpadla v "kvalifikacijah". :-)))