Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Misija nemogoče

Misija nemogoče

Pozdravljeni,

podedovala sem nepremičnino, ki jo ne morem normalno zagraditi oziroma postaviti ograjo gor, ker je nekoč geodet pri postavljanju meje očitno bil pod vplivom alkohola. Meja na začetku gre lepo naravnost potem pa gre nenadoma navzdol in potem čez čas gor nazaj. Izgleda nekako tako, kot da bi nekdo izrezal kos peciva v obliki zelo široke in dolge črke u.

Ograjo tako lahko postavim le na enem delu. Če ne bi bilo čudno postavljene oziroma začrtane meje, bi ograja potekala naravnost a zdaj v tej situaciji ne vem kako naprej. Poskusila sem odkupiti ta del zemljišča a ni šlo, ker je last železnice in je javno dobro.

Vsa ta leta železnica ni nikoli pokosila niti kako drugače skrbela za ta kos zemlje, ki globoko sega v mojo nepremičnino. Za to so smo morali poskrbeti sami, ker nismo hoteli kač pri hiši.

Prosim za pomoč pri nastali situaciji. Kako rešiti nastali problem? Hvala.

Lep pozdrav 🙂

Mogoče lahko vzameš zemljo železnic v dolgoročni najem, če ne želijo prodati? Druga opcija pa je, da jih pozoveš, da redno kosijo in vzdržujejo to parcelo.

Železnica ponuja le zakup zemljišča, ampak tu se pojavi drugi problem. Ne dovolijo mi zakupa le tega kosa zemljišča, ki sega v mojo parcelo, ampak bi morala vzeti v zakup celotno zemljišče, ki je v lasti železnice in ga je zelo veliko in ga ne bi mogla vzdrževati in še zelo predrag zakup bi bil.

Lahko jih pozovem, da začnejo vzdrževati parcelo, a problem nezmožnosti postaviti ograjo ostane.

Železnica ponuja le zakup zemljišča, ampak tu se pojavi drugi problem. Ne dovolijo mi zakupa le tega kosa zemljišča, ki sega v mojo parcelo, ampak bi morala vzeti v zakup celotno zemljišče, ki je v lasti železnice in ga je zelo veliko in ga ne bi mogla vzdrževati in še zelo predrag zakup bi bil.

Lahko jih pozovem, da začnejo vzdrževati parcelo, a problem nezmožnosti postaviti ograjo ostane.
[/quote]
Problem lahko rešiš le v sodelovanju s SŽ. Domeni se za sestanek, izpostavi problematiko in poskusite najti rešitev, ki bo sprejemljiva za vse. Pa bodi vztrajna. Srečno!


Problem lahko rešiš le v sodelovanju s SŽ. Domeni se za sestanek, izpostavi problematiko in poskusite najti rešitev, ki bo sprejemljiva za vse. Pa bodi vztrajna. Srečno!
[/quote]

Hmm tukaj ne vidim sodelovanja. SŽ noče prodati dela zemljišča, ki sega v zemljišče, ki je v privat lasti in noče ga dati v najem. To je nerešljivo.

Hmm tukaj ne vidim sodelovanja. SŽ noče prodati dela zemljišča, ki sega v zemljišče, ki je v privat lasti in noče ga dati v najem. To je nerešljivo.
[/quote]
Mogoče je nerešljivo, poskusi se pa vendare lahko. Poznam podoben primer, kjer so z vztrajnostjo od SŽ uspeli pridobiti zemljišče v dolgoročni najem. Mislim, da je SŽ omogočen dostop za vzdrževalna dela.


Mogoče je nerešljivo, poskusi se pa vendare lahko. Poznam podoben primer, kjer so z vztrajnostjo od SŽ uspeli pridobiti zemljišče v dolgoročni najem. Mislim, da je SŽ omogočen dostop za vzdrževalna dela.
[/quote]

Meni komunikacija z železnico ne uspeva. Odgovor je bil, meja je pač taka. Jih ne zanima argument, da meja sega globoko v moje zemljišče in onemogoča postavitev ograje.

Mi lahko prosim napišeš kaj več.
Ali so dobili v najem le potreben del zemljišča ali pa so morali vzeti v najem celotno parcelo? Na koga so se obrnili, da jim je uspelo?

Hvala za informacije.

Lp

Meni komunikacija z železnico ne uspeva. Odgovor je bil, meja je pač taka. Jih ne zanima argument, da meja sega globoko v moje zemljišče in onemogoča postavitev ograje.

Mi lahko prosim napišeš kaj več.
Ali so dobili v najem le potreben del zemljišča ali pa so morali vzeti v najem celotno parcelo? Na koga so se obrnili, da jim je uspelo?

Hvala za informacije.

Lp
[/quote]
Žal težko posredujem kaj več informacij, ker gre le za znance. So si pa na ta način uspeli pridobiti precej prostoren vrt. Srečno pri urejanju 🍀


Iz prvotnega zapisa je razvidno, da je geodet zakuhal to godljo. Sigurno je neka meja obstajala že prej. V zgodovinskem pregledu je treba priti do taprave meje in po njej narediti novo meritev! Če ne drugje, mora biti zapisano v zemljiški knjigi.
Pa veliko sreče in potrpljenja pri postavljanju stvari na svoje mesto!

To, da je geodet sam zakuhal godljo, je bolj malo verjetno, ker za začrtanje in urejanje mej obstaja cel postopek.
Predlagam, da se pogovoriš z železnico, ampak ne vztrajati pri “pijanem” geodetu in tvoji ograji, ampak z bolj tehtnimi razlogi.


Žal težko posredujem kaj več informacij, ker gre le za znance. So si pa na ta način uspeli pridobiti precej prostoren vrt. Srečno pri urejanju 🍀
[/quote]

Razumem, da nočeš razkriti preveč. Iz vprašanj, ki sem ti jih postavila ne bo nihče izvedel ničesar o tvojih znancih. Zanimalo me je le ali so vzeli del zemljišča v najem ali so morali vzeti celoto. Zanimalo me je tudi, na koga so se obrnili.

Mogoče s tem informacijami lahko pomagaš še nekomu drugemu, mogoče še nekdo, kot jaz išče rešitev problema.

Lep pozdrav

Razumem, da nočeš razkriti preveč. Iz vprašanj, ki sem ti jih postavila ne bo nihče izvedel ničesar o tvojih znancih. Zanimalo me je le ali so vzeli del zemljišča v najem ali so morali vzeti celoto. Zanimalo me je tudi, na koga so se obrnili.

Mogoče s tem informacijami lahko pomagaš še nekomu drugemu, mogoče še nekdo, kot jaz išče rešitev problema.

Lep pozdrav
[/quote]
Če bi vedela kaj več o tem, bi z veseljem delila s tabo in vsemi, ki potrebujejo pomoč. Žal več od navedenega res ne vem. Želela sem ti le povedati, da obstaja upanje, da rešiš zadevo. Držim pesti.


Če bi vedela kaj več o tem, bi z veseljem delila s tabo in vsemi, ki potrebujejo pomoč. Žal več od navedenega res ne vem. Želela sem ti le povedati, da obstaja upanje, da rešiš zadevo. Držim pesti.
[/quote]

Če boš morebiti kaj v prihodnosti videla te znance, jih prosim povprašaj kar me zanima. Hvala. Bom občasno malo preverila temo…

Hvala za prijaznost 🙂

Lep pozdrav

Če se Železnica že ves čas ni brigala za zemljo, se verjetno tudi v prihodnosti ne bo.
Umiri se in čez ćas postavi ograjo naravnost.
Naredi takšno ograjo, ki jo lahko v primeru problemov tudi prestaviš.

New Report

Close