Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Primerjava med gledanje Esmeralde danes in takrat

Primerjava med gledanje Esmeralde danes in takrat

Še vedno imate enaki občutek ob spremljanje te telenovele danes kot takrat pred 23 leti, ko se je prvič predvajala pri nas ? Ali si mislite,le kako sem lahko spremljala ali spremljal kaj takega?

Ja,ko sem prvič gledala telenovelo leta 1997 nisem opazila toliko lukenj v zgodbi kot danes.
Mi je pa takrat privabila kot še danes samo zgodba Adriana in Gracielite.

Joj kaj ste vsi tako napaljeni na to Gracielo in Adriana? Meni sta pa prav dolgočasna. Dve vrsti prizorov imata:
– drug drugemu jokata, kako se ljubita
– Graciela mu govori, naj jo pozabi, ker zveza ni mogoča in Adrian ji zato očita, da ga ne ljubi

In ta dva prizora se izmenjujeta skozi celo zgodbo, včasih celo v eni epizodi po večkrat. Dolgčas.

Drugače pa tudi jaz danes dosti bolj opažam razne nesmisle, ki v resničnem življenju ne bi držali vode, poleg tega pa mi je zanimivo, kako so se v teh 23 letih vrednote spremenile. Medtem, ko so marsikatere še pred 23 leti bile tudi pri nas še v praksi, pa tudi če so bile že malo zastarele, je danes pogled na določene stvari popolnoma drugačen.

Smešno mi je, ker se obnašajo tako teatralično.Mahajo z rokami in naivni so.

Leticia Calderon mi kot Esmeralda smešno igra. Mogoče zato,ker je med snemanjem bila na kokainu. Saj se mi zdi,da je cela ustvarjalna ekipa Esmeralde bila v času snemanja na čem.
Je kar veliko nelogik. Glavni moški lik ,ki je zdravnik pa ne ve kaj je DNK test, Esmeralda,ki hodi naokoli brez dokumentov ob rojstvu sina, Jose Armando in ostali,ki ob umiranju Gracielite niso znali nuditi pravo pomoč kot so oživljanje in klicanje rešilnega , prijava policiji za ugrabitev Esmeralde in zlorabe, pa poskus umora Dominge. Toliko floskul in zadev ,ki se bi dalo rešiti v 80 delih, ne pa 137.

Pari v tej telenoveli bi lahko ostali skupaj ,če bi produkcija tako želela. Esmeralda bi se mirne volje lahko poročila z Alvarom, ker v nasprotju z Jose Armandom , ji je dr. Lazcano vedno stal ob strani , Graciela in Adrian bi tudi lahko ostala skupaj,če ne bi bila tako strahopetna. Namesto,da je Adrian v v včerajšnem prizoru nagnal Gracielo po tem ,ko je spal z njo, bi si lahko sedaj izmislila,da je Graciela noseča, ne pa proti koncu telenovele z lažno nosečnostjo. Graciela bi lahko dobila brez težav novega partnerja in pozabila tega mačota iz podeželja.
Vse bi lahko v scenariju boljše uredili. Še Mehičani so se sedaj začeli delati norca iz te telenovele.

Esmeraldo gledam z istim navdušenjem kot pred 23. leti.
Se je pa treba zavedati, da je to film, nadaljevanka in to ni resnično življenje.
Le kako bi se fina gospodična Grazielita, kjer imajo doma služkinje lahko poročila in zaživela z Adrianom, si jo lahko predstavljate, kako kuha, pomiva posodo, briše po tleh, dela na vrtu? Zamerim Adrianu, ki je Gracielito porinil po postelji, obadva se obnašata kot da imata 15 let. Ne razumem Esmeralde, ki je po vsem, kar ji je Jose Armando naredil in jo pustil samo v največji stiski, nato poročila z njim in ne z Alvarom, ki ji je stal ob strani, jo operiral in jo imel resnično rad. Saj pravim: film je film, to ni življenje.

Ne morem oceniti.
Je nisem gledala takrat in če zdaj naletim nanjo, jo preskočim.

Sem gledala takrat, ko je bila.
Zdaj pa mi nekako ne “potegne”, ne vem zakaj, tako naivno mi je vse…

Jaz sem zamerila tudi Adrianu ,ko je Gracieliti takrat na podeželju pritisnil klofuto. Pravi moški ne tepe žensk. Pa tudi ,ko jo je po včerajšnjem prizoru po njunem seksu kot si že napisala potisnil na posteljo. Gracielito si pa tudi težko predstavljam, ko je vsa leta rastla gor bolj v finem okolju,da bi ji Adrian ukazoval. Za odrasle osebe se skoraj vsi liki obnašajo kot najstniki.
Na srečo so vsaj to popravili v novi verziji te telenovele. Marina ( Esmeralda) se poroči na koncu z Ricardom ( Alavarom ) in Vanessa ( Graciela ) si najde službo in ne umre ter
najde srečo ob Paulinu( Adrianu). Vanessa v novi verziji pomaga Paulinu do kariere , torej Paulino postane znani pevec. Paulino tudi v novi verziji se izobražuje.

Res je , glede na to , da bi naj bili nekateri liki visoko izobraženi , posebej Jose Armando se obnašajo kot,da so lih padli iz lune. Esmeralda se je pa tudi hitro izobrazila za medicinsko sestro,ko je spregledala.
Graciela takšna lepotica kot je , bi imela takoj službo kot manekenka ,ali fotomodel . Fatima bi tudi lahko se zaposlila ,ali se poročila z nekim bogatašem , ko je navajena na bogastvo, ker je za svoja leta dobro izgledala, ne pa da je nenehno se vtikala v hčerino življenje, dokler je ni dokončno pognala v smrt.
Aurorita kljub prijaznosti me ni neko pritegnila, Adrianova sestra Florecita še manj.

Sedaj v novi verziji so si upala spremeniti scenarij,ker je avtorica Esmeralde pokojna.

Meni Esmeraldin oče enako kot Gracielina mama Fatima nista nikoli bila všeč. Esmeralda je pa Rodolfu po vsem ,kako jo je poniževal in celo odpeljal takrat k Malaverju -oprostila. V resničnem življenju ne bi šlo tako lahko z opravičili.
Pa Graziela je bila eno glavo višja od Fatime ,pa je pustila ,da njena mama tako ravna z njo, jo vleče za lase in klofuta. Jaz bi že na njenem mestu Fatimo že zdavnaj nazaj sklofutala in odšla svojo pot, saj je bila že polnoletna.
Crisanta bi naj bila dobra oseba. Meni se ni zdela. Posebej,če se spomnim kolikokrat je zamolčala veliko pomembnih stvari in Gracieli zadala nož v hrbet ,ko jo je ta najbolj potrebovala.
Pač telenovela kot telenovela.

kako se imenuje nova verzija Esmeralde?

Takrat nisem opazila, zdaj pa se mi zdijo govorica in kretnje dosti preveč zaigrane.

Nova verzija se imenuje Sin tu mirada.

Od tistega trenutka, ko je Rodolfo zvlekel Esmeraldo k Luciu Malaverju so se v seriji začele vrstiti neumnosti in nelogičnosti.

Enako.

Z mojim sma zvečer ,ko imajo ponovitve Esmeralde na Planet Plusu , skušala pogledati spet to serijo, ali nisma morala ostati resna in sma prenehala. Pač je res veliko traparij v seriji.
Pač je telenovela, razumem, lahko bi pa veliko stvari spremenili že takrat v telenoveli. Producenti se lih niso potrudili z logiko, posebej pri zdravniškem poklicu. Zdravnik ,ki ne zna pomagati. Zdravnik,ki ne ve kaj je DNK test in kako oživljati ljudi . Pa bližnji niso znali za Gracielo poklicati pomoč, rešilca ,ali helikopterja,da jo odpeljejo v bolnišnico. So pustili,da Gracielo umre v Adrianovem naročju. Tudi Adrian je rajši gledal, da mu Graciela umre v naročju kot,da bi ji šel pomagati.

Ko sm jo gledala prvič sem padla not. Zdaj, ko sem jo zopet začela gledati sem hitro tudi zakljucila z njo.
Nadeljevanka se mi je zdela malce bolna.
Graciela in jose sta sorodnika in naj bi se porocila, un starec posili esmeraldo in zaklene, adrian položi garacielo in odrine kot kaksno smet, nasplosno kako se obnašajo bogataši do ljudi ki delajo za njoh je bljak (fatima,rodolfo..) bianca samoooo jamra in jamra in igra večno zrtev, mah izgiba časa, danes ko se odrasla in vem da se je treba za svoje boriti in delati ter iskati neke srednje poti (priti kdaj komu nasproti ne samo zahtevati svoje) se mi zdi nadeljevanka odurna in zjamrana.

Meni se zdi, da bi scenarij še bil sprejemljiv, če bi se vse skupaj dogajalo nekje v srednjem veku.

Prvih 40 delov je bilo v redu. Potem kot je že antilopa omenila ,pa od tistega časa ,ko je Rodolfo zvlekel Esmeraldo k Malaverju pa so vse na glavo obrnili. Namesto,da bi poklicali policijo in prijavili Lucia ,že najmanj zaradi ugrabitve in tudi zaradi poskusa zlorabe, so sedeli samo križem rok in čakali,da Malaver spet ugrabi Esmeraldo. Pa Ofelia bi tudi takrat lahko prijavili za napad ali poskusa umora Dominge. Še in še nelogik.

Meni se zdi, da bi scenarij še bil sprejemljiv, če bi se vse skupaj dogajalo nekje v srednjem veku.
[/quote]

Se strinjam. Scenarij je bil bolj napisan za 17. stoletje kot pa 90-a.

Pri gledanju te telenovele resno si človek misli, da so obstali v letu 1900.

Pri 11 letih se mi je najbolj čudno zdelo to, kako sta lahko bratranec in sestrična zaročena. Danes pa vidim kup nesmislov. Predvsem pa se mi zdi neverjetno, da Esmeralda na koncu vzame nazaj Armanda. Alvaro je sprejel njenega otroka, jo cenil, bil spoštljiv do nje, ji vrnil vid… na koncu pa vzame nazaj nekega nezrela, otročjega in muhastega človeka, ki jo je skupaj z otrokom zavrgel kot smet. Ne znam si predstavljati, da bi se kaj takšnega zgodilo v realni. Sama s človekom, ki bi zavrnil mojega otroka, niti slučajno ne bi mogla biti, kaj šele zaupati.

Ja pozneje se je izkazalo,da nista Gracielita in Jose Armando bratranec in sestrična. Res je ,da nekoč so se lahko in se še lahko poročajo med seboj sestrične in bratranci.
Saj Calderonova je sama hotela ,da spremenijo končni scenarij . Torej,da na koncu ostane skupaj z Alvarom. Bolj logično je. V novi verziji te telenovele so to tudi storili.

New Report

Close