Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj v nekaterih revnih družinah jedo zmrznjene pice, zmrz. pomfri, nuggetse, ribje palčke..?

Zakaj v nekaterih revnih družinah jedo zmrznjene pice, zmrz. pomfri, nuggetse, ribje palčke..?

Večkrat slišim, da si v kaki družini lahko privoščijo samo zmrznjeno pico za kosilo, zmrz. pomfri, kake ribje palčke ali drugo predpripravljeno hrano. Tega ne razumem. Meni se ta hrana sploh ne zdi poceni. Kupiš nekaj osnovnih sestavin in lahko precej ceneje pripraviš bolj zdrav obrok.

Od kod potem to, da si drugega ne morejo privoščiti?

Za lenuhe je poceni.

Zmrznjeno pa res najbrž nihče ne je, kaj misliš multinično prfliknjeno?

nova
Uredništvo priporoča

V revnih? Prej v družinah, kjer so ženske preleve in prelene, da bi kaj skuhale. Narediti testo za pico je prava znanost. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Mmmm, od vsega naštetega obožujem ribje palčke. So hitro ocvrte, zraven solata – kosilo v 5 minutah.

Pri nas ful kuhamo, ko imam kdaj necake cez vikend, pa kupim naggce in pommes, naggci so 3€, pommes euro, majoneza euro, zelenjavna juha skuhana iz sveze zelenjave manj kot euro in imamo za 5-6€ kosilo za 5 oseb.

Hrenovke so 3-4€ na kilo, kar je pol manj kot meso.
Ribje palcke mi niso dobre, pico vzamem 1x na 2 leti, ce se prav spomnim, je tam 1-2€, kar spet ni drago, je pa zanic.

Meni se ravno ta zamrznjena in predpripravljena hrana ne zdi draga, sam zanic je. Razen naggcev 😁😁

Sama pa razmisljam, da si to lahko privoščijo z vidika časa.

Prideš domov, si lačen, daš v pečico in imaš za 20 min kosilo/vcerjo.

Sama vedno uporabljam domač krompir, sedaj ga nimam in sem recimo 2x kupila zmrznjen pomfri. Upam, da me zato kdo ne obsoja. Isto sranje kaksnega kupim, potem ga že rajši predpripravljenega.

Imam pa v škrinji vedno kakšne (domače) zmrznjne knedelne, štruklje,…nekaj kar na hitro narediš, ko nimaš časa.

(Pa upam, da nihče ne gleda v moj voziček)

Ker niso revni samo v denarnici, ampak tudi v glavi.

Takole bom rekla. Imam službo, ki ni enostavna. Psihično in fizično me izčrpa. Doma sem ob 15ih. Takrat grem po otroke v vrtec in v šolo. Direkt od tam v gas v glasbeno šolo, tiste dni, ko ni glasbene je gimnastika. Torke imam popoldan proste. Doma smo ob 18ih. Do 18ih še nisem jedla kosila. Ob 18ih otrok prime v roke zvezke in jaz grem v trgovino. Sem že čisto sesuta. Juha iz vrečke je zakon. Ste že jedli zamrznjene palačinke? Zamrznjena zelenjava je itak zakon. Pa bakala s kruhom. Veste najlažje je obsojat. Po vaše sem namreč lena pa leva in ne da se mi kuhat. Mater, če svoje čevlje prvič v dnevu sezujem ob 18:30 sem res prekleto lena. Mož konča službo ob 16ih in poskrbi za enega otroka – ki ima svoje hobije, jaz pa za drugega. Lahko, da je doma kake pol ure pred mano, vendar navadno te pol ure sedi na wcju. Nato je potrebno še kaj pospraviti, likati, počistiti…

Kjer je lenoba doma…

Si vis pacem, para bellum.

Bolj kot revne družine to počne samske zavoženke. Kaj bo ena samska baba kuhala, če niti ne zna, nima ne otrok, nikogar in ni za nobeno rabo, seveda je navajena le pogreto žret. Prišla ena taka na obisk, je rekla solato bom pa jaz naredila. Je natrgala liste solate v skledo in postavila skledo na mizo, ne olja, ne soli, ne kisa, nič. Baba pa stara čez 40 let, piz-do materno, pa še ni solate videla.


Isti ptiči skupaj letijo.
Nič prida nisi in tvoji obiski so temu primerni.


Isti ptiči skupaj letijo.
Nič prida nisi in tvoji obiski so temu primerni.
[/quote]Nobenih ptičev ni, jaz sem skrbel za otroke od rojstva in tudi kuham. Samske zavoženke pa niste za nobeno rabo nikjer, zato ste tudi samske brez otrok, brez vsega.

Nobenih ptičev ni, jaz sem skrbel za otroke od rojstva in tudi kuham. Samske zavoženke pa niste za nobeno rabo nikjer, zato ste tudi samske brez otrok, brez vsega.
[/quote]
V sedanjosti nisi nič prida, družiš se z nič prida ženskami, ker se z vrednimi ženskami ne moreš. Vredne ženske se izogibajo takih kot si ti. Ostane ti samo še ulica, smeti ulice in take te obiskujejo. Sam si to pravkar priznal.

Sami izgovori. Za tiste, ki se jim ne ljubi kuhat.
Zakaj pa čez vikend, če si frej, ne skuhaš, pa potem samo pogrejete med tednom, ko primanjkuje časa? Malo se znajdite. Razen, če se vam pač ne da. In potem iščete razne izgovore s službo, itd…………

Kot jaz vem jejo bolj makarone, tiste najbolj poceni, z oljem ali kečapom. Pa hrenovke z znižanim kruhom, gres, polento… to je poceni.

Sami izgovori. Za tiste, ki se jim ne ljubi kuhat.
Zakaj pa čez vikend, če si frej, ne skuhaš, pa potem samo pogrejete med tednom, ko primanjkuje časa? Malo se znajdite. Razen, če se vam pač ne da. In potem iščete razne izgovore s službo, itd…………
[/quote]

In potem naj cel vikend kuhari, namesto da bi se malo spočila, se družila z otroki, šli skupaj na izlet? Neee, cankarjanska mati si tega ne sme privoščiti, v soboto je na sporedu glancanje bajte in pranje kupov brisač, ki se upodabijo samo 1x, v nedeljo pa kuhanje 5 obrokov s 3 hodi za naslednji teden.

Pri vas se točno vidi kdo pri vas je center vesolja. Otroci. Vse je podrejeno njihovim hobijem, ti pa igraš cankarjansko mamo.
Najprej postavi mejo pri številu hobijev. Če ima otrok glasbeno 3 krat tedensko, potem ukinite ta 2 hobi oz. naj izbere takega, ki se npr. izvaja v podaljšanem bivanju. Če je glasbena blizu šole, gre otrok lahko sam v glasbeno, ti ga pa samo pobereš, ko greš iz službe.
Drugače pa vsem zaposlenim pripada vsaj pol ure za malico. Sicer ne vem kako imate vi organizirano prehrano. V večini primerov če ni organizirana obstaja mala kuhinjica, kjer si lahko pogreješ malico. V najslabšem primeru si jo lahko naročiš.
Tako vsi nekaj pojeste čez dan, za večerjo pa si naredite kaj lahkega, kuhanega ali pa ne.

Medtem, ko cakas otroka na glasbeni, pojej kosilo!

Utrujena in zjebana si tudi zato, ker ne jes!
Ce ne mores jesti kosila v sluzbi, se znajdi drugace.

Spet provokacija? Vse skupaj boš morala malo bolj opredeliti. Se pravi, navedi še, katere so te “osnovne” in “cenejše” sestavine in katere “bolj zdrave” obroke lahko pripraviš iz njih? Da slišimo.

ker imaš tako zlobno dušo moraš ravno proti revnim pisati laži? Bogataši pa so na trdih drogah in alkoholu, o tem nič ne zineš, mrš

Ok, hitra matematika, saj se avtorica najverjetneje ne bo več oglasila …

Zmrznjena pizza s pršutom 3,99 (700 g)
Zmrznjen pomfri 2,59 € (3 kg)
Zmrznjena lazanja 2,99 € (750 g)
Zmrznjen krompir v kosih 1,49 € (1 kg)
Zmrznjen cordon bleu 1,69 € (240 g; 2 kosa)
Zmrznjeni nuggetsi 1,99 € (300 g)

Torej, nuggetsi + 1 kg krompirja (pa itak ne poješ cele vreče), te stane 3,48 €.

Kaj bi pa ti jedla?

Svež krompir, sveža čebula, sveže paprike, sveži zrezki? Te pride vse skupaj pod 3,50 €? Dvomim.

In po celem dnevu letanja naokoli ti je lažje in manj zamudno vsak dan nakoncu iti še v trgovino?!

Odgovor je očitno res samo v prioritetah in samoorganizaciji. Namesto 1x na teden narediti 30 minutni obhod trgovine in napolniti en voziček, iz katerega potem 4x v pol ure skuhaš komplet kosilo za dva dni (seštevek = 2,5h) gre tebi vsaj še enkrat toliko za vse obiske trgovine in čakanje, da zavre voda za instant hrano…

Ali pa, ko gledaš bogate lenuhe, sončke, ki raje celo uro stojijo v koloni pred McDonaldsom v dragih audijih, ki so jim jih kupili komunistični očkoti tajkuni, namesto da bi šli domov kaj skuhat.


Saj se ve, da ne revni, zavožene puhlače pa vseakkor samo to žro, samske in ločenke. Saj se takoj vidi, koliko bab danes ni za nikamor.

New Report

Close