Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj rečete na to: Glede telesne teže in prehranjevanja: Manj kot boste jedli, bolj se boste redili.

Kaj rečete na to: Glede telesne teže in prehranjevanja: Manj kot boste jedli, bolj se boste redili.

Vaš link

Zato pa so bili vsi v taboriščih predebeli in tiste ogromne američanke dejansko stradajo?

Da. Ker se telo nauči, da deluje z manj hrane in ko začneš normalno jest, se zrediš (čeprav ješ in se gibljes enako kot suhi).

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pomeni ” normalno jest”? Prej, ko si “normalno” jedel, si se redil. Torej mora zmanjšanje hrane postati tvoje normalno prehranjevanje.
Nihče, ki je predebel, ne je “normalno”, ampak preveč, drugače ne bi bil debel. V čem je point hujšanja, če greš potem na staro prehranjevanje?

Sem iz stroke, oz. o prehrni kar neki vem. In sploh ne vem, kje naj začnem.

Ker neke osnove so čisto OK in ima prav, ampak zaključki in napotki, so pa adijo.

Da o nesmislih, ki jih je natrosila, niti ne govorim, jih je preveč.


Ker je bistvo le to, da se o njej govori, pa čeprav je vse brez smisla.

Ze, ze, res je, ampak ne trajno!

Sama sem tisti tip, ki se v stresu redim kljub manj kalorijam in ce zmanjsam hrano na pol, se redim. A ne trajno!

Recimo, imela sem obdobje nekaj tednov, ko sem jedla med 500 in 1000 kalorijami, do 1k kcal sem komaj kdaj prisla, vecinoma dobrih 500kcal. Zredila sem se 4-5kg, ki pa so potem skoraj cez noc izginile in se par kil zraven.
Podobno se mi zgodi, ko sem pod stresom.

Druga stvar, shujsala sem konkretno, ko sem zacela normalno jesti, se pravi nekje normalno razmerje med vnosom in porabo, sem se zredila za cca 2kg in to zdaj drzim, vcasih kila dol, kila gor, ampak to je moja normalna teza.

Tako da ja, je res, a ne v nedogled, ampak le zacasno, jer telo se potem prilagodi novim razmeram.

V bistvu ja, stradajo. A ne tako kot je ona rekla. Namreč, stradajo vitaminov in mineralov. Hrana v ameriki je že tako onesnažena, predvsem pa predelana, da ne vsebuje več toliko vitaminov in mineralov kot nekoč in pride v telesu do manjka. Poleg tega stres, bolezni povzročajo še večji manjko.
Če bi to držalo kar ona trdi potem bi bili vsi fit, kajti tam je prišlo do tega, da so zaradi pomanjkanja v prehrano uvedli poceni a energetsko bogat cornstarch. In zdaj je to povsod, ni hrane da to ni zraven. Tudi pri nas je že tako. In to vodi v pomanjkanje vitaminov in mineralov, … V glavnem, ni tako enoznačno kot trdi.
Edino kar je prav povedala je, da je dieta LCHF škodljiva za telo in ledvice.
In česa sledi, da bo kar držalo, da moraš pojesti manj kot porabiš, če želiš shujšati.
Pogledala sem še njen video in dobila negativno mnenje. Prav nobene kvalifikacije nima za to kar predava. Knjige v tujem jeziku pa si lahko prebere vsak sam. Ampak, če njej odgovarja…

https://www.youtube.com/watch?v=xmFjFT5oDFQ&t=812s

Kaj pomeni ” normalno jest”? Prej, ko si “normalno” jedel, si se redil. Torej mora zmanjšanje hrane postati tvoje normalno prehranjevanje.
Nihče, ki je predebel, ne je “normalno”, ampak preveč, drugače ne bi bil debel. V čem je point hujšanja, če greš potem na staro prehranjevanje?
[/quote]

Sploh ni res, da vsak, ki je predebel, preveč je. Kje ti je logika? Če bi to počel, bi teža konstantno rasla. Vsak, ki je predebel, je v enem obdobju preveč jedel in se zredil. Če ima ena ženska že 20 let 120kg, pomeni, da je ravno dovolj, saj kg vzdržuje, torej se ne redi. Bi bilo pa dobro, če bi jedla manj, da bi kg izgubila. Vsekakor pa ne je preveč, če kg stojijo na mestu. In ja, je normalno, saj očitno poje toliko, kot porabi, prav tako kot ena, ki ima že 20 let 50kg.
Na kratko:
– ješ premalo: hujšaš
– ješ normalno/dovolj: ohranjaš težo
– ješ preveč : se rediš

V bistvu ja, stradajo. A ne tako kot je ona rekla. Namreč, stradajo vitaminov in mineralov. Hrana v ameriki je že tako onesnažena, predvsem pa predelana, da ne vsebuje več toliko vitaminov in mineralov kot nekoč in pride v telesu do manjka. Poleg tega stres, bolezni povzročajo še večji manjko.
Če bi to držalo kar ona trdi potem bi bili vsi fit, kajti tam je prišlo do tega, da so zaradi pomanjkanja v prehrano uvedli poceni a energetsko bogat cornstarch. In zdaj je to povsod, ni hrane da to ni zraven. Tudi pri nas je že tako. In to vodi v pomanjkanje vitaminov in mineralov, … V glavnem, ni tako enoznačno kot trdi.
Edino kar je prav povedala je, da je dieta LCHF škodljiva za telo in ledvice.
In česa sledi, da bo kar držalo, da moraš pojesti manj kot porabiš, če želiš shujšati.
Pogledala sem še njen video in dobila negativno mnenje. Prav nobene kvalifikacije nima za to kar predava. Knjige v tujem jeziku pa si lahko prebere vsak sam. Ampak, če njej odgovarja…

https://www.youtube.com/watch?v=xmFjFT5oDFQ&t=812s
[/quote]

Če bi ostalo pri tvojem zadnjem stavku, če njej odgovarja …, bi bilo OK.

Ampak, ženska se gre prehransko svetovalko. Ima stranke oz. ljudi, ki jim svetuje, da se bašejo s škrobom oz. sladkorjem.

Ne verjeti vse kar piše na netu. Iz lastnih izkušenj in izkušenj vseh, ki jih poznam in so hujšali lahko zatrdim, da to ne drži.

Če bi ostalo pri tvojem zadnjem stavku, če njej odgovarja …, bi bilo OK.

Ampak, ženska se gre prehransko svetovalko. Ima stranke oz. ljudi, ki jim svetuje, da se bašejo s škrobom oz. sladkorjem.
[/quote]

Ja, ravno zaradi tega sem napisala malo več.

Ma ni res.

Če je nekdo prej jedel po 3-4000 kcal dnevno, pokuril pa nič, jasno se je redil.

Ko shujšaš in potem vnašaš v telo do mam2000kcal dnevno in dodatno vsaj pokuriš kaj z vadbo kakšno uro na dan poleg hoje, se jasno ne boš redil, no…Uporabi logiko.

Moraš pa bit discipliniran. Kajti mnogo ljudi ne ve, kako hitro lahko presežeš nekje 3000 kcal z dnevnim vnosom kalorij, pa rečejo: saj nič ne jem: vsaka kava s smetanco , cukrom šteje, vsak kozarec ali dva vina ali šampanjca, kak koktejl pa sploh, pa sadje z veliko naravno prisotnega cukra ( tropsko sadje, sušeno sadje, grozdje, fige, hruške, ), solate z majoneznimi prelivi, – pa razne pomakce in omakce (ala tajska sladko kisla omaka, ki ima tudi 35 gramov cukra na 100 gramov); kalorije, ki jih sploh ne registrirajo v glavi. 🙂

Ma ni res.

Če je nekdo prej jedel po 3-4000 kcal dnevno, pokuril pa nič, jasno se je redil.

Ko shujšaš in potem vnašaš v telo do mam2000kcal dnevno in dodatno vsaj pokuriš kaj z vadbo kakšno uro na dan poleg hoje, se jasno ne boš redil, no…Uporabi logiko.

Moraš pa bit discipliniran. Kajti mnogo ljudi ne ve, kako hitro lahko presežeš nekje 3000 kcal z dnevnim vnosom kalorij, pa rečejo: saj nič ne jem: vsaka kava s smetanco , cukrom šteje, vsak kozarec ali dva vina ali šampanjca, kak koktejl pa sploh, pa sadje z veliko naravno prisotnega cukra ( tropsko sadje, sušeno sadje, grozdje, fige, hruške, ), solate z majoneznimi prelivi, – pa razne pomakce in omakce (ala tajska sladko kisla omaka, ki ima tudi 35 gramov cukra na 100 gramov); kalorije, ki jih sploh ne registrirajo v glavi. 🙂
[/quote]

Točno tako. Zato se ne strinjam z mitom, da se debeli gotovo basajo s hrano. No nekateri se, pa tisti, ki so se na hitro zredili, so se tudi morali basati. Ampak velilo ljudi, ki so počasi z leti nabrali višek kg, so jih prav na tak način, z malenkostmi, ki se jih na prvi pogled sploh ne vidi in človek pravzaprav je običajno hrano in primerne količine. Le z raznimi dodatki so vnesli preveč kalorij v telo. Ampak to je daleč od basanja s hrano. In tega veliko ljudi ne razume.

Zgleda,da sem edina,ki se strinja z njo:)

Točno tako. Zato se ne strinjam z mitom, da se debeli gotovo basajo s hrano. No nekateri se, pa tisti, ki so se na hitro zredili, so se tudi morali basati. Ampak velilo ljudi, ki so počasi z leti nabrali višek kg, so jih prav na tak način, z malenkostmi, ki se jih na prvi pogled sploh ne vidi in človek pravzaprav je običajno hrano in primerne količine. Le z raznimi dodatki so vnesli preveč kalorij v telo. Ampak to je daleč od basanja s hrano. In tega veliko ljudi ne razume.
[/quote]

Ne, ne je primerne količine bemuboga, če piše na vsakem izdelku koliko kalorij ima, si lahko sam vsak omeji porabo. Če kaj ni označeno, pa poglej na net koliko ima recimo zrezek pri mesarju. Noben proizvajalec ni kriv da je folk glup in požre preveč.

prevec zri – bos debeluh
normalno jej – bos normalne teze
premelo jej – bos presuh

Je treba se toplo vodo odkrit? Ze delam na tem, vam sporocim, ko jo bom.
Debeluharce, ne se slepit, da premalo jeste. Poglejte raje koliko in kaj pozrete.

Točno tako. Zato se ne strinjam z mitom, da se debeli gotovo basajo s hrano. No nekateri se, pa tisti, ki so se na hitro zredili, so se tudi morali basati. Ampak velilo ljudi, ki so počasi z leti nabrali višek kg, so jih prav na tak način, z malenkostmi, ki se jih na prvi pogled sploh ne vidi in človek pravzaprav je običajno hrano in primerne količine. Le z raznimi dodatki so vnesli preveč kalorij v telo. Ampak to je daleč od basanja s hrano. In tega veliko ljudi ne razume.
[/quote]
Temu se reče skrita neumnost.
Ko se nekdo slepi in laže sebi ter drugim.

Glede telesne teže je v ozadju, pri določenih ljudeh, torej pri določenem {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, dejavniki, ki ga še ne znajo razložiti.
Nekateri rečejo, ja metabolizem je tak, geni so takšni, ampak to je premalo specifično.
Da, res je, obstajajo suhi ljudje, ki jedo popolnoma dovolj ali veliko in se ne zredijo, in obstajajo debeli ljudje, ki ne jedo veliko in celo pridobivajo kilograme.
Če ne bi bilo tako, bi bilo več enostavnih receptov npr. če nekdo vzame tableto za pritisk, človeku le-ta pomaga znižati pritisk. Ok, mogoče katere komu ne ustrezajo, lahko izbere druga, ampak delujejo.
Zato naslovnemu stavku verjamem. Za nekatere to drži.

Ne, ne je primerne količine bemuboga, če piše na vsakem izdelku koliko kalorij ima, si lahko sam vsak omeji porabo. Če kaj ni označeno, pa poglej na net koliko ima recimo zrezek pri mesarju. Noben proizvajalec ni kriv da je folk glup in požre preveč.
[/quote]

Kaj spet ni jasno?

Ponovimo: nekdo, ki dnevno spravi vase 3000-4000 kalorij, ob predpostavki, da ne miga nič, se bo redil.

Nekdo, ki vnese dnevno samo nekje 1500 kcal, miga dodatno in z miganjem pokuri naprimer 2000-2500 dnevno, bo hujšal…

Ja, vnos kalorij (!) je še kako pomemben – pa ni važnn al so od šnicla al pa od nudlcev……. Sploh po 40em,ko telo in hormoni delujejo drugače, ne portebuješ več toliko, mišična masa upada, če je ne treniraš dodatno, in če nisi ravno nosečka ali pa fizični delavec, da bi potreboval dodatno po 1000 kalorij dnevno..

Glej, res je, da ce midve jeva vse enako in v nekih normalnih okvirjih, bom jaz imela vec kil od tebe, ampak ne toliko, da bom jaz ful debela, ti pa ful suha, ampa bos ti mogoce na spodnji meji ITM, jaz pa na zgornji, a obe z normalno telesno tezo.
Taka je razlika v metabolizmu in genih.

Da bi pa nekdo pojedel dve jabolki na dan in bil debel in se celo se redil, tega pa ni! Ja, mogoce v prvih tednih stradanja, a bi potem naenkrat izgubil precej kil, ko bi se telo navadilo na novo situacijo prehranjevanja.

Kaj spet ni jasno?

Ponovimo: nekdo, ki dnevno spravi vase 3000-4000 kalorij, ob predpostavki, da ne miga nič, se bo redil.

Nekdo, ki vnese dnevno samo nekje 1500 kcal, miga dodatno in z miganjem pokuri naprimer 2000-2500 dnevno, bo hujšal…

Ja, vnos kalorij (!) je še kako pomemben – pa ni važnn al so od šnicla al pa od nudlcev……. Sploh po 40em,ko telo in hormoni delujejo drugače, ne portebuješ več toliko, mišična masa upada, če je ne treniraš dodatno, in če nisi ravno nosečka ali pa fizični delavec, da bi potreboval dodatno po 1000 kalorij dnevno..
[/quote]

Ni jasno komu to pišeš polpismena tvorevina.
Tvoja trditev je bila da so kalorije skrite, kar je bedarija in laž.

Ze, ze, res je, ampak ne trajno!

Sama sem tisti tip, ki se v stresu redim kljub manj kalorijam in ce zmanjsam hrano na pol, se redim. A ne trajno!

Recimo, imela sem obdobje nekaj tednov, ko sem jedla med 500 in 1000 kalorijami, do 1k kcal sem komaj kdaj prisla, vecinoma dobrih 500kcal. Zredila sem se 4-5kg, ki pa so potem skoraj cez noc izginile in se par kil zraven.
Podobno se mi zgodi, ko sem pod stresom.

Druga stvar, shujsala sem konkretno, ko sem zacela normalno jesti, se pravi nekje normalno razmerje med vnosom in porabo, sem se zredila za cca 2kg in to zdaj drzim, vcasih kila dol, kila gor, ampak to je moja normalna teza.

Tako da ja, je res, a ne v nedogled, ampak le zacasno, jer telo se potem prilagodi novim razmeram.
[/quote]

Ti po mojem predvsem nimaš občutka, koliko poješ. 500 kalorij naklepaš s kosom kruha in nečim gor (maslo, sir, salama). Če bi ti pojedla samo en sendvič na dan, bi shujšala.
Drži pa, da stres vpliva na presnovo. Kortizol jo zavre (verjetno čisto naravna obramba telesa v pričakovanju pomanjkanja).

Še nisem spoznala človeka, za katerega bi to držalo. Pa recimo, da ima kak procent, dva res tako zbrkano presnovo, teoretično. Ne vem, od kod se je vzel ta varčevalni model, o katerem kroži mantra, ampak ne bo držal, ker kot že rečeno, v taboriščih so jedli zelo malo in med njimi ni bilo debeluha. Kdor je bil v Ameriki, se je na lastne oči lahko prepričal, kakšne količine goltajo in v kakšnih količinah tudi prodajajo “hrano”.
Mi gremo po isti poti, samo ne tako ekstremno očitno. Ta stari se še spomnimo čipsa v Jugi, v 50-g vrečkah in na rojstnem dnevu je bila ena vrečka, maksimalno dve, za cel žur. Danes se prodaja v najmanj 125-g vrečkah in ga zmaže en človek. V Ameriki ga prodajajo v žakljih, ne vrečkah.

Priročen izgovor, nič drugega. Ampak taki izgovori nič ne pomagajo, ker se na koncu vseeno na zunaj opazi, kaj je res in kaj ni.

Tako kot tisti, ki grizljajo čokoladice ves dan poleg obrokov vidijo nekoga, ki zbaše še in še, in je suh, ne vedo pa, da je to 1x na dan poleg divjanja naokoli.

New Report

Close