Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SIN JE GEJ

SIN JE GEJ

Pride danes sin star 23 let do mene in reče da ima nekaj za povedati. Nakar pove da je gej in ima fanta. Tega res nisem pričakoval. Ga podpiram ampak nekako ne vem kako naprej. Pomagajte

Kaj ima to veze s tabo? Požri, predelaj in pojdi dalje, sin je odrasel in ima svoj lajf. Sramota, da tega kot starš nisi opazil prej, jaz zavoham geje takoj.

Itak da je provokacija…gej se rodis ne postanes. Ali pa si tako slab stars, da ne vidis da poba ne zanimajo punce.

nova
Uredništvo priporoča

To je fama, da se tak rodiš, to laž so razširili, da bi prikrili svoje nečednosti, zlorabe. Beri zgodovino tega pojava.

Me ne zanima, vem kar vidim na lastne oci, mi smo ze v osnovni soli videli kdo je gej in kdo ne, pa tudi v srednji…

…ce nisi ravno slep, vidis po obnasanju. Isto za lezbijke. Je pa res da kaksen to skriva, mene nic ne moti, dokler se ne vtika vame (ne dobesedno:)))

In kakšno obnašanje so imeli v OŠ, SŠ?

Bolj eno tako zenstveno, lezbike pa kratka cupa skoraj na balin…tu stereotipi sigurno drzijo:) ne mores pa dati vse v isti kos, eni se skrivajo, imajo zene in otroke, na zunaj delujejo tezki macoti…ni recepta. Ce bo moj sin gej, jebiga, ga bom imel se naprej neizmerno rad, ce bo srecen…zal mi bo edino, ker ne bo vnukov:))

Veš ti kaj, kako pa, da ne prepoznate poročenih geyev, ki jih je definitivno več.
A pa smo tam, saj veš na kaj namigujem, se med seboj poznete?

Praviš, sin ima fanta. Kdo je ta “fant”?

Morda ga je on nagovoril, zlorabil!!!

Veš ti kaj, kako pa, da ne prepoznate poročenih geyev, ki jih je definitivno več.
A pa smo tam, saj veš na kaj namigujem, se med seboj poznete?
[/quote]dgovor je bil nižje. Sem spregledala.
Lepo, da greš razgledanostjo naprej, tako sreča otroka je nad stigmatizacijo.
Se opravičujem za zadnji stavek.

Ti misliš, da se sin vsa ta leta ni boril v sebi in vedel da vaju bo prizadel.
Naredil je velik korak, ki so šteti v letih.
Seveda si v sebi vedel, le nisi hotel, da se to zgodi tebi.
Sin ve, da vama je z mamo težko, toda, ko bo to mimo in boš vedel, da ni sprenevedanja bo lažje za vse.
Ah ja ta okolica, naj jih ne briga. Večina jih ne.

Ti misliš, da se sin vsa ta leta ni boril v sebi in vedel da vaju bo prizadel.
Naredil je velik korak, ki so šteti v letih.
Seveda si v sebi vedel, le nisi hotel, da se to zgodi tebi.
Sin ve, da vama je z mamo težko, toda, ko bo to mimo in boš vedel, da ni sprenevedanja bo lažje za vse.
Ah ja ta okolica, naj jih ne briga. Večina jih ne.
[/quote]
Ni me prizadel, brez skrbi, samo sem pa zelo negotov in zaskrbljen


Ni me prizadel, brez skrbi, samo sem pa zelo negotov in zaskrbljen
[/quote]V kakšnem smislu negotov in zaskrbljen?


Ni me prizadel, brez skrbi, samo sem pa zelo negotov in zaskrbljen
[/quote]
Moj sin je gej. Kaj te skrbi?

V kakšnem smislu negotov in zaskrbljen?
[/quote]
Skrbi me zanj in njegovo prihodnost. Pa tudi za svojo in za okolico


Skrbi me zanj in njegovo prihodnost. Pa tudi za svojo in za okolico
[/quote]Če ti ne proviociraš, sem jaz konj.
Če pa misliš resno se zgleduj po sinu, le od kje njemu ta pogum.

Če nimaš normalnega odgovora ne rabiš pisat, adijo. Lajf se mi je obrnil na glavo pa se moram ukvarjati še s takimi


Skrbi me zanj in njegovo prihodnost. Pa tudi za svojo in za okolico
[/quote]
Pri nas je žal še vedno prisotna diskriminacija nad nekaterimi skupinami.
Kako bi sodelavci pogledali, da na službeno zabavo sodelavec pripelje partnerja, kako bi gledali sorodniki, da ga pripelje na rojstni dan dedka nekam na vasi? Da se na cesti držita za roke ali celo poljubita?
Večina sicer pravi:”Jaz nimam nič proti ampak…”, kar je izredno dvolična izjava. Ampak kaj? Spolna usmerjenost ne pove ničesar o značaju človeka.
Ne dvomim, da ima tvoj sin veliko poguma. Ne pokaži mu, da te skrbi. Povej mu, da ga imate radi takega kot je.

Ne razumem pa, zakaj se je tebi življenje obrnilo na glavo. Kaj se spremeni?
Ti nisi dolžen nikomur polagati računov.

Psihoanalitiku ali pa v Italijo v Don Pierinovo skupnost.

A ti si odprla temo o 40 letnici s sivimi lasmi?
Ona ima na glavi slamo in jo ponosno nosi ker ima v glavi nekaj s čim razmišlja.

Ti imaš pa na glavi okras in v glavi slamo, da ti zapolni plac.


Skrbi me zanj in njegovo prihodnost. Pa tudi za svojo in za okolico
[/quote]
Kar se sprejemanja okolice tiče, je v Sloveniji res zelo odvisno, kje živite. V bolj podeželskih krajih se še vedno na homoseksualnost v povprečju drugače gleda kot v mestih. Recimo jaz sem mestni človek in če bi se v naše okolje priselil gej par, se s tem nihče ne bi kaj pretirano ukvarjal. Morda na začetku, ker bi bila informacija nova (in ker nekateri sosedje pasejo firbec pri vsakem novem prišleku), to bi bilo pa tudi vse. Če bi bil tak par OK do svojih sosedov, ne bi imel nobenih težav. Ne s sosedi, ne z okolico, ne z navezovanjem prijateljskih stikov.

Pa tudi, ko omenjam podeželje, je spet zelo odvisno, za kakšno populacijo gre.

V okolju, v katerem jaz živim in delujem, spolni usmerjenosti nekega sošolca, sodelavca ali soseda večina ne bi pripisovala prav posebne pozornosti. Nepomemben dejavnik. Je pa zato toliko bolj pomembno, kakšen človek je kdo, kako se obnaša ter kako tretira ljudi okrog sebe. Pri teh zadevah so pa ljudje veliko bolj neusmiljeni.

Morda pa je tvoj sin obkrožen s kakšno LGBT skupino, ki mu najeda in ga podžiga, naj okoli pove, da je peder.

To zame ni noben pogum.

Tvoj je še vedno, tak ali drugačen. Važno da je zdrav.
Lajf bi se ti obrnil na glavo če bi sin zbolel. Še hujše bi bile pa droge, te bi te pa pokopale.

in mu razloži, da je to nenaravno, grešno, ogabno in nespodobno. In da naj si rajši dobi punco in poskusi zaživeti z njo. S tem sprijenim “fantom” pa mora nujno pretrgati vse stike. Kjer je volja, tam je pot!

New Report

Close