Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Univerza je odprta, tudi turizem, gostinstvo, gospodarstvo, gimnazije pa so zaprte. Zakaj? Ni logike.

Univerza je odprta, tudi turizem, gostinstvo, gospodarstvo, gimnazije pa so zaprte. Zakaj? Ni logike.

Ali mi lahko prosim nekdo pove razlog zakaj gimnazije niso odprte po zdravi kmečki pameti. Hvala.
Jaz žal tega ne razumem.

dej umir živce, pa nehi nabijat vsak dan s temi posti.
Na naši gimnaziji jim na daljavo super teče, naslednji teden imajo še zadnja spraševanja in teste in nato imajo ocene zaključene. Če gredo po 1.6. nazaj bodo šli dejansko samo na druženje. Družijo se pa tudi sicer že sedaj, ko ni več takih omejitev, če te skrbi emocionalna komponenta.

Če iščeš neko logiko v vseh teh ukrepih, je šla žal v ku*ac.

nova
Uredništvo priporoča

dej umir živce, pa nehi nabijat vsak dan s temi posti.
Na naši gimnaziji jim na daljavo super teče, naslednji teden imajo še zadnja spraševanja in teste in nato imajo ocene zaključene. Če gredo po 1.6. nazaj bodo šli dejansko samo na druženje. Družijo se pa tudi sicer že sedaj, ko ni več takih omejitev, če te skrbi emocionalna komponenta.
[/quote]

Super, da je na vaši gimnaziji vse lepo in prav. Na gimnaziji mojega sina pa žal ni in je tole šolanje na daljavo ena velika kalvarija.

Dijakov se na naši gimnaziji sploh ne sprašuje snovi zadnjih mesecev če imajo dovolj ocen ali niso med oceno.
Me zanima kdo bo kril luknje v znanju za maturo. Vemo da se dijaki ne učijo če ni preverjanja in obsojam kakršnokoli valjenje krivde na dijake, če se tega ne bodo sami samoiniciativno naučili.

Univerza je odprta?
Naša še vedno dela na daljavo. Saj so tudi študenski domovi še zaprti.

Študentski domovi so že odprti. Naša fakulteta (Živilstvo in prehrana ) je odprta. V torek smo imeli tudi laboratorijske vaje.

saj vlade ne skrbi zdravje otrok in študentov, skrbi jih, da bi se kaj naučili, boji se kulture in znanosti, hoče le poslušne in neuke ovčke

Res je. Groza me je v kakšni državi živim.

Res ni logike. Tudi cerkve so odprte. Morda pa bi gimnazijci lahko imeli pouk v cerkvah, pa bi šlo skozi 🙂 (mislim na trenutne ukrepe države). Ena cerkev bi lahko imela pouk za en razred. Cerkev je pa veliko 🙂

Mogoče se pa bodo gimnazije odprle 1. junija. Logično bi bilo, ker je takrat uradno konec pandemije.
Čeprav do zdaj ni bilo nič logično in življenjsko.

Zdi se mi , da imamo opravka z IZREDNO PAMETNIM virusom, ki celo LOČI javne, zasebne , šolske … površine.

Vsa zdrava kmečka pamet je tu odpovedala.
Dijaki posedajo v kafičih na sončku, se družijo, v šole pa ne smejo.
Ko poslušam šolsko ministrico, kako šolanje na daljavo odlično poteka, sem besna kot ris, ker pri mojih dveh sinovih je tole zdajšnje šolanje katastrofa.
Zamenjala sta dan za noč.

Kot kaže je Korona postala tržno blago, s katerim vladajoči strašijo naivno in neuko ljudstvo!!!
Mladina pa je tu še najbolj nasrkala.

Toliko kaosa za 0,0734{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okuženih in 0,0053{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} umrlih od Covida. NITI EN SAMCAT PROCENT! Za gripo jih vsako leto umre neprimerno več.
Mi pa 15 otrok v razred, pa 2 metra distance, pa otroke buzerirat. Dijaki naj delajo šolo na daljavo. Psiho scena. Bolano !!!!!

Ti ukrepi nimajo veze zdaj vec kaj veliko z virosom. To kar se zdaj v šolstvu dogaja je kriminal. Mladostniki bodo imeli pohabljene hrbtenice, oči, možgane in psiho.
Kje bodo nadoknadili znanje, socialni primanjkljaj in težave, ki jih marsikateri imajo.
Drugo leto ima veliko dijakov maturo, zdaj imajo totalen izpad, drugo leto lahko pride še 1x do tega kar se zdaj dogaja…
Kje je kaka logika, da gredo ucenci lahko v sole, dijaki pa ne??!!!!
Aja, ker oš je obvezna, bo kao izgovor.
Za mladino jim očitno dol visi, razlog ni ta klinčevi virus. to ve vsak.
Se spomnim koliko let so nas v oš fopali s škodljivostjo računalnika, posledicami.
Bruh, fuj in sramota za Slovenijo!!!
NIKOMUR VEČ NE MOREMO ZAUPAT, SLOVENIJA GNIJE 🙁

Otroke je treba zaščitit, ker smo zaradi protestov tik pred drugim valom epidemije.

Daj ne smeši se. Drugi val ti bo vlada naštimala. Pa daj zbudite se že enkrat ! Gre za vaše otroke, vnuke ! Če ne gredo vsi 1. junija v šole, je treba iti na Strasburško sodišče !
Pa nismo neki pajaci, da bomo tole kar požegnali, kar se dogaja.

Daj ne smeši se. Drugi val ti bo vlada naštimala. Pa daj zbudite se že enkrat ! Gre za vaše otroke, vnuke ! Če ne gredo vsi 1. junija v šole, je treba iti na Strasburško sodišče !
Pa nismo neki pajaci, da bomo tole kar požegnali, kar se dogaja.
[/quote]

Šole so smrtonosne za naše otroke in vnuke. Ne rabimo sploh nobenih fakultet. Za življenje v mama hotelu na socialni podpori ne rabiš nobene fakultetne izobrazbe, za šivanje sedežnih prevlek za nemško avtomobilsko industrijo pa tudi ne.

Seveda, treba je normalizirati življenje na vseh področjih, dovolj je igračkanja in politikanstva…

Res je cela štala če bodo reveži dijaki imeli malo več prostega. Saj niso v vojski. Itak bodo morali na faksu pokazat kaj znajo. Matura je pa itak bv.

V katero šolo hodijo vaši otroci, da nočejo v šolo?
Jaz komaj čakam, da vidim spet sošolce. Mi se imamo noro dobro v razredu. Se seveda učimo, hkrati pa veliko zabavamo.

Ni mi jasno, ali se Krek šali. Je kdaj videl kakšno šolo od znotraj? Dokler bodo v tej državi odločali “strokovnjaki”, ki nimajo stika z realnostjo, smo nastradali.

Pa da se vam da skoz ene in iste teme pisat! Pa zdaj že vrabci na vejah čivkajo, da se šole odpirajo s 1.6. Nad čem boš pa potem travmirala?
Pa da odgovorim še tisti ki sprašuje o univerzi. Univerza je odprta. Praviloma so organizirane le laboratorijske vaje in druge praktične vaje. Predavanja pa so še on line. Izpiti naj bi se pa izvajali v predavalnicah id 1.6 naprej.

Pa da se vam da skoz ene in iste teme pisat! Pa zdaj že vrabci na vejah čivkajo, da se šole odpirajo s 1.6. Nad čem boš pa potem travmirala?
Pa da odgovorim še tisti ki sprašuje o univerzi. Univerza je odprta. Praviloma so organizirane le laboratorijske vaje in druge praktične vaje. Predavanja pa so še on line. Izpiti naj bi se pa izvajali v predavalnicah id 1.6 naprej.
[/quote]
Upam, da bo ta datum 1.6. res veljal tudi za srednješolce in pod normalnimi pogoji. Ker pogoje, ki jih postavlja NIJZ po 15 v razredu, se mnogim šolam ne bo izšel, ker nimajo dovolj prostora in kadra.

New Report

Close